Pitný režim:)

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod fps » pát čer 1, 2012 15:55

mike píše:Jak se pozna, ze se zlepsil horcik

pozná to ten kdo trpí hodně na křeče, nedostatek hořčíku zapříčiňuje křeče, ale i mnoho jiných látek, nebo odvodnění organizmu, třeba černým a zeleným čajem a kávou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod lara » pát čer 1, 2012 16:29

já myslím, že čaj, zelený i černý je zdravý. spíš jde asi o to, kolik a v jaké kvalitě (sáčkový x sypaný), se ho vypije.

ovšem, co se týče kombinace černý čaj a železo, tak potvrzuju, že čaj snižuje účinek železa.
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod wawrik » pát čer 1, 2012 16:31

fps píše:černý ani zelený čaj nemusím, natož kávu, akorát to odvodní tělo, a nic dobrého mu to nedá

To by som si asi tvrdiť nedovolil. Špeciálne o puerhi, ktorý je považovaný za niečo ako univerzálny všeliek (nechytať za slovo) a je jedným zo základných nástrojov tradičnej čínskej medicíny už pekných 2000 rokov. Okrem iného obsahuje napríklad prírodné antibiotiká, má výrazné detoxikačné účinky (skracuje opicu, potvrdené mnohými dobrovoľníkmi :-)), o pozitívnom vplyve na tráviace ústrojenstvo ani nehovoriac. Má výrazne menej kofeínu ako všetky ostatné čaje, takže ani s tým odvodňovaním to nie je také horúce... Trochu oslavný popis puerhu je napríklad tu.

Že čaj ako taký vo všeobecnosti odvodňuje je - samozrejme - pravda, ale to predsa neznamená, že ho to len kvôli tomu diskvalifikuje. V tejto súvislosti je zaujímavé, že Šerpovia sa (väčšinou) v ubytovniach ráno a večer nalejú spústou čaju (3-4 šálky čaju, ešte ani poriadne nezhodia ruksak), a cez deň pijú len málo (čistú vodu).

fps píše:pozná to ten kdo trpí hodně na křeče, nedostatek hořčíku zapříčiňuje křeče, ale i mnoho jiných látek, nebo odvodnění organizmu, třeba černým a zeleným čajem a kávou

Jo, s nábehom na kŕče (kŕče samotné nemávam) sa v poslednom čase stretávam a neviem prečo. Doteraz som také problémy nemával. Čo s tým? Čo jesť/piť?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2012 17:11

wawrik píše:Trochu oslavný popis puerhu je napríklad tu.

Hmm, ted jsi mne vylozene navnadil, zhubnout bych potreboval... Skoda zes psal predtim o tech kloubech, ted by mne nejspis bolely i kdyby to s tim vubec nesouviselo, se znam #-o :twisted: Ale stejne, muzes doporucit nejaky na vyzkouseni? Jestli by mi to vubec chutnalo.

wawrik píše:Že čaj ako taký vo všeobecnosti odvodňuje je - samozrejme - pravda, ale to predsa neznamená, že ho to len kvôli tomu diskvalifikuje.

Naopak, aspon se proplachnou ledviny. Krome toho jsem cetl, ze tyhle ucinky ma jen na lidi, co nejsou zvykli, po nejake dobe se to srovna. Navic ma spoustou priznivych ucinku. Kofein sam o sobe droga je, ale caj je komplex mnoha latek a (umirnene) piti se bere jako prospesne.

wawrik píše:Jo, s nábehom na kŕče (kŕče samotné nemávam) sa v poslednom čase stretávam a neviem prečo. Doteraz som také problémy nemával. Čo s tým? Čo jesť/piť?

Neni to tim, ze malo solis? Kdyz se clovek hodne poti, tak je potreba sul doplnovat. Ja si na hory trochu nosim, telo si rekne, kdyz potrebuje (silena chut na slane).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod Dr4k3 » pát čer 1, 2012 17:15

wawrik píše:Okrem iného obsahuje napríklad prírodné antibiotiká

Nevím proč tenhle argument lidi používají ve smyslu prevence. Antibiotika obecně vzato jsou svinstvo, které zdravému tělu jenom ubližuje.
wawrik píše:Čo s tým? Čo jesť/piť?

čas od času to chce nějaké minerálky - Magnesii, Poděbradku, nealko pivo.
Jinak opicu skracuje i hovězí bujon v půllitru vody, vyzkoušeno. Nebo obecně nějakej ionťák. Úplně nejvíc ovšem opici zkrátí, když člověk večer vynechá ty panáky a místo toho vypije půllitr vody ;)
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod fps » pát čer 1, 2012 17:18

wawrik píše:
fps píše:černý ani zelený čaj nemusím, natož kávu, akorát to odvodní tělo, a nic dobrého mu to nedá

To by som si asi tvrdiť nedovolil.

myslel jsem ty čaje co pije 99,9% lidí u nás, čaj typu Pu-erh už je spíš lék než čaj
wawrik píše:Jo, s nábehom na kŕče (kŕče samotné nemávam) sa v poslednom čase stretávam a neviem prečo. Doteraz som také problémy nemával. Čo s tým? Čo jesť/piť?

používat multivitamíny a multiminerály, jíst co nejvíce zeleninu, ovoce, luštěniny, ořechy, mořské ryby, a to denně, při výkonu hodně pít, minimálně 3l vody, žádný alkohol a vše kde je thein, a pak si samozřejmě udržovat pořádnou kondici
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod wawrik » pát čer 1, 2012 17:31

mike píše:Hmm, ted jsi mne vylozene navnadil, zhubnout bych potreboval... Skoda zes psal predtim o tech kloubech, ted by mne nejspis bolely i kdyby to s tim vubec nesouviselo, se znam #-o :twisted: Ale stejne, muzes doporucit nejaky na vyzkouseni? Jestli by mi to vubec chutnalo.

To ti asi neporadím. Rozptyl chutí puerhu je tak široký, že by som si s nimi vystačil navždy - môže byť zemitý a tupý, ale aj nasladlý a jemný, môže mať sladkú chuť ovocia bez toho, aby tam ovocie naozaj bolo atď. Všetko záleží od spôsobu prípravy a druhu puerhu, verím, že každý by si vedel vybrať tú svoju chuť. Mňa na puerh namotala bývalá frajerka (Japonka), a tá ho občas robila tradičným čínskym čajovým obradom (naučil by som sa ho aj ja, ale vždy z toho bolo plné umývadlo riadu :-)). A rozdiel medzi ňou pripraveným puerhom a mojím bol asi ako medzi pohladkaním a poriadnou peckou bejzbalovou palicou :-) V Blave nie som schopný zohnať nejaké kvalitnejšie puerhy (Šeng), tak kupujem tie bežné, pozametané z chodníka. Tie ozaj jemné a dobré som kúpil naposledy pred x rokmi vo Viedni, stáli okolo 150 šilingov (20 €?) za 100 gramov.

Len ťa musím upozorniť, že zvyknúť si na puerh chvíľu trvá. Hlavne ho netreba privoniavať, lebo ho ani nebudeš schopný dať do úst :-) Chutí inak, ako voní. A že mne robil problémy s kĺbami neznamená, že to bude rovnako aj u teba, ani to nepovažujem za pravdepodobné. Tieto veci sú tak komplexné, že im je ťažko rozumieť.

mike píše:Neni to tim, ze malo solis? Kdyz se clovek hodne poti, tak je potreba sul doplnovat. Ja si na hory trochu nosim, telo si rekne, kdyz potrebuje (silena chut na slane).

Hm, môže byť. Nesolím vôbec. Ale zasa slaným jedlám sa nevyhýbam, len som myslel, že je v nich soli dostatok. A je pravda, že som zmenil reštauráciu, kam chodím na obedy, a tie jedlá sú tak nejako viac fajn a majú chuť, takže asi toľko nesolia...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2012 17:39

wawrik píše:Len ťa musím upozorniť, že zvyknúť si na puerh chvíľu trvá. Hlavne ho netreba privoniavať, lebo ho ani nebudeš schopný dať do úst :-) Chutí inak, ako voní.

Diky za upozorneni :) Tak jo, asi zkusim nejaky sehnat a uvidim. Nebo bych mohl zajit nekam do cajovny, treba ho tam budou umet udelat.

wawrik píše:A že mne robil problémy s kĺbami neznamená, že to bude rovnako aj u teba, ani to nepovažujem za pravdepodobné. Tieto veci sú tak komplexné, že im je ťažko rozumieť.

Ja spis jo, mam k tomu trochu sklony a navic docela nizky prah citlivosti k takovym vecem... Ale jestli to po vysazeni zas prejde, neni duvod to nezkusit.

mike píše:Hm, môže byť. Nesolím vôbec. Ale zasa slaným jedlám sa nevyhýbam, len som myslel, že je v nich soli dostatok. A je pravda, že som zmenil reštauráciu, kam chodím na obedy, a tie jedlá sú tak nejako viac fajn a majú chuť, takže asi toľko nesolia...

Tak to nejspis bude duvod. V jidle je soli dost, ale kdyz se na horach potis vic nez normalne, nemusi to stacit. Jestli ti slane vadi, tak zkus aspon ty mineralky misto ciste vody. Mne ten nabeh na krece sul vzdycky spravi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod wawrik » pát čer 1, 2012 17:44

mike píše:Nebo bych mohl zajit nekam do cajovny, treba ho tam budou umet udelat

Takto pomerne zaručene dostaneš zrovna ten pozametaný z chodníka :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod mike » pát čer 1, 2012 17:47

Jsi psal, ze ten dostanu i v obchode, ne? ;-) To preziju, normalne piju z lenosti sackovy (zluty Lipton).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod Indy » pát čer 1, 2012 17:52

ja bych pu erh zas tak nevynasel, je pomerne hodne lepsich caju, a neda se rict ze pozitivnima ucinkama nezaostavaji.

ovsem ti plati nejen pro pu erh ale pro vsechny druhy caju, do vseleku to ma daleko. ale jako podpurny prostredek dobry, nejspis jeden z nejlepsich.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod rieMa » pát čer 1, 2012 18:36

wawrik píše:Jo, s nábehom na kŕče (kŕče samotné nemávam) sa v poslednom čase stretávam a neviem prečo. Doteraz som také problémy nemával. Čo s tým? Čo jesť/piť?


Ještě k tomu hořčíku - když jsem měla takové antikafové období, navykla jsem si pít Caro, potažmo jeho verzi Ricoré (o něco dražší), která byla obohacena o hořčík (a na křeče to pomohlo...). Teď jsem si koupila další plechovku a jsem z toho na rozpacích - ve složení už to psáno není, píšou tam o nové receptuře, energetické hodnoty se dost změnily a nikde na obalu ten hořčík zmíněný není... ale podle netu to tam stále je (což doufám, protože jinak jsem si vážně mohla koupit obyčejný Caro :D ).
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod fps » sob čer 2, 2012 22:14

mike píše:Neni to tim, ze malo solis? Kdyz se clovek hodne poti, tak je potreba sul doplnovat. Ja si na hory trochu nosim, telo si rekne, kdyz potrebuje (silena chut na slane).

wawrik píše:Hm, môže byť. Nesolím vôbec. Ale zasa slaným jedlám sa nevyhýbam, len som myslel, že je v nich soli dostatok. A je pravda, že som zmenil reštauráciu, kam chodím na obedy, a tie jedlá sú tak nejako viac fajn a majú chuť, takže asi toľko nesolia...

já tedy sůl nedoporučují, a vyhýbám se ji jak to jen jde, ve všem je soli až až, na den stačí 3-5 gramů, velké množství soli má moc negativních vlastnosti na správnou funkci organizmu http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/sul-jeji-vliv-zdravi/ lepší jsou ty minerály
Naposledy upravil fps dne ned čer 3, 2012 20:25, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod mike » ned čer 3, 2012 18:54

Jasne, ze nadmerne soleni skodi. Jenze nedostatek soli taky. Jde jen o to doplnit, cos vypotil. Asi by bylo lepsi pit iontaky, ale ja bych se z nich asi :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod dominikapr » pát srp 6, 2021 8:09

Pitný režim je důležitý, zelené čaje jsou žeprý zázračné, prodlužují život xxxxxxxx Máte s tím někdo zkušenosti? Jsem spíš na ovocné čaje,ale jestli pití zeleneho caje prodlouzi zivot, tak to zacnu pit :D
Naposledy upravil pavproch dne pát srp 6, 2021 9:34, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: esče raz a BANán
dominikapr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 6, 2021 8:04

Re: Pitný režim:)

Příspěvekod apuka » sob zář 4, 2021 22:00

Nevim, jestli je toto to nejlepsi vlakno, ale s "pitnym rezimem" to rozhodne souvisi... :vom:

Intoxikácia alkoholom dvoch turistov vo Vysokých Tatrách

Pred chvili "referovali" syn a manzelka, jak (i s moji plysovou opici) skoro asistovali u zasahu v Priecnom sedle, odkud se vraceli zachranari, co o nich vyse pisou, ze se z toho zasahu vraceli. Ti "moji" sli po ferate, dotycny byl na retezich skoro presne pod nima, tak pri "vyzvedani" byl vrtulnik cca na jejich urovni- Pry zachranari nevypadali moc happy, kdyz museli po svych skoro na Hrebienok, tak nevim, jestli jim sneseni jednoho z tech dva u Zamky zvedlo naladu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví