Alternativni medicina, homeopatie apod.

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod Indy » sob úno 13, 2010 0:40

Presunuto odsud, pote, co se debata diky tomuto prispevku rozbehla uplne jinym smerem. mike

v evrope registrovany jako lecivo?

v te stejne evrope kde jsou jako leciva registovane i homeopatika?

ty homeopatika co i WHO soudi ze na rakovinu to asi stacit nebude??
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2010 0:46

Marne hledam smajlik rameny krcici ;-)

Porad bych rekl, ze oproti potravnim doplnkum mas vetsi zaruku, ze v tom uvadena ucinna latka je v uvedenem mnozstvi a pozitivni i negativni ucinky +/- odpovidaji tomu, co je psano v letaku. Co se resi u homeopatik nevim, mozna nezavadnost a cisty cukr asi nezavadny bude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » sob úno 13, 2010 1:15

neberte to jako urazku pro ty kdo vedi...

homeopatika = FAKE, podvod, oj*b.

ver a vira tva te uzdravi. ferovejsi by bylo rikat placebo.

ale v dobe new age, se proste povedlo vyhulencum dostat i do farmacie a koneckonu, za ty prachy... mozna bych na jejich miste taky nezavahal.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2010 1:28

Na druhou stranu, placebo efekt opravdu funguje. V hlave. Takove "malickosti", jakoze te nekdo pozorne vyslechne (standardni metoda homeopatu), ze peclive vybira spravnou cukrovou kulicku byt obsahujici mene nez jednu molekulu ucinne latky a v neposledni rade, ze za to zaplatis, mohou mit zasadni vliv na vysledek. A vysledek je jedine, o co doopravdy jde. Pokud se nekdo timhle zpusobem zbavi chronickych potizi, se kteryma si klasicka medicina nevi rady, tak proc ne? Kdyby to ovsem meli davat doktori na predpis, tak uz bych v tom jisty problem videl a registrace jako leky (priklad?) se mi taky nelibi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » sob úno 13, 2010 3:10

heh... mike, pochopil jsi to naprosto spravne. homeopate predepisuji placebo, ano, pochopil jsi to spravne.

ovsem teploty pres 40ku, rakovina a podobne, to asi neni indikace pro tyhle psyhohratky...

jeste jinak...

pokud chce doktor odbyt pacose potiziszu, hypochondra nebo proste o nic nejde ale uz nevi co by, tak by mohly klidne existovat placebo preparaty, rekneme 20nazvu, tvaru, barev baleni. bo kdyz mu da acylpyrin, pacos veteran mu to nezbasti.

ale to samozrejme neni lecba, tak jak si to ti new age samani vyhulenci predtavovali.

i kdyz, za co se vlastne u homeopatik plati? za tu jednu nebo zadnou molekulu ucinne latky? protoze kdyby se to prepocitalo na moly a realnou hmotnost, byla by to pravdepodobne nejdrazsi lecba vubec.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » sob úno 13, 2010 3:11

Indy píše:neberte to jako urazku pro ty kdo vedi...

homeopatika = FAKE, podvod, oj*b.

ver a vira tva te uzdravi. ferovejsi by bylo rikat placebo.

ale v dobe new age, se proste povedlo vyhulencum dostat i do farmacie a koneckonu, za ty prachy... mozna bych na jejich miste taky nezavahal.


No Indy tak nic ve zlym,ale kolik vis o homeopatikach?nezamenuj s alternativni medicinou..i kdyz tezko rict,mozna to tam patri..
Navstivil si snad nejakej seminar o nich..???Vic nez jeden...?Ono totiz homeopatika nejsou jen ty pilule co se prodavaj za par kacek
v lekarnach..
Vim o lidech,kterejm homeopatika zabrali a brali je uz jako posledni moznost a pristupovali k nim kurevsky skepticky..mozna vic jak Ty..takze naky zvasty o placebo efektu tam na miste bejt nemohli..Nemluvim o rakovine samozrejme..mluvim o dost neprijmenejch exemech a podobnejch "banalitach"..
Nemluve o tom,ze i pokud jsi racionalne a logicky smyslejici clovek (trebas matematik nebo fyzik), tak pochopis,ze homeopatika a jejich princip je naprosto funkcni a v poradku..

A co se tyce placeba,tak je to naprosto znama a lekarskou vedou vseobecne uznavana metoda lecby..ktera se ostatne casto pouziva v testovacih skupiny u vyvijeni novych leciv a jejich ucinku.

Rebi.

PS:a pro jistotu dodavam,ze z propagace homeopatik nemam ani korunu a ani jsem se jima nikdy nelecil,neb jsem to zatim nikdy nemel zapotrebi.. :) :D

PPS:nemuzu se zbavit dojmu,ze mas nejakej mindrak z priznivcu hnuti New Age a jim podobnych..co prispevek to NA vyhulenec..mozna by se to chtelo nad sebou krapet zamyslet :roll: :-k
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2010 3:51

Indy píše:i kdyz, za co se vlastne u homeopatik plati? za tu jednu nebo zadnou molekulu ucinne latky? protoze kdyby se to prepocitalo na moly a realnou hmotnost, byla by to pravdepodobne nejdrazsi lecba vubec.

Normalne se neplati homeopatika, ale sezeni u homeopata. Hodinu nebo dve. Muzes to brat jako pohovor s psychologem (tam taky nic materialniho neplatis), kde dostanes navic par kousku cukru. Jestli je za tohle nekdo ochoten platit nebo ne je ciste jeho vec. Pokud to zustane na bazi zakaznik - homeopat a nebude se do toho motat stat ani zdravotni pojistovny, tak je to v poradku. Zakaznik nejlip posoudi, jestli za sve penize dostane adekvatni protihodnotu. Coz nejsou ty kousky cukru, ale vysledek. Zcela subjektivni, ktery se neda vazit. Nedostaveni se vysledku se sice neda reklamovat, ale to ani v klasicke medicine. Zakaznik proste priste neprijde. No a jelikoz homeopate nevymiraji, tak predpokladam, ze nejake vysledky mit musi.

Jisteze je to samanstvi. No a? Lidske telo neni stroj, nebo aspon ne takovy, ktery umime kompletne popsat, natoz ovladat. Do pokazeneho stroje obcas pomuze kopnout a dobry mechanik vi kam a jakou silou. Jaky je teda zasadni rozdil v tom, jestli kopne vybrana chemikalie nebo placebo? Pokud to vede k pozadovanemu vysledku? A jestli je k dosazeni vysledku potreba ta omacka okolo, jakoze asi ano, protoze se pusobi pres psychiku, tak proc vlastne ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » sob úno 13, 2010 5:53

Samanstvi to vazne neni..docela me Tva poznamka primela k usmevu miku.. :)
O samanech toho moc nevim,ale to malo co vim,tak srovnani s homeopaty je rozhodne usmevny.. ;)

Jak rikam, ten princip na kterym homeopatika fungujou ma i z prisne racionalniho pohledu neco do sebe a tim nemyslim
placebo efekt..
Jinac Tvy PMko me pobavilo,ale to si jeste precti u sebe..;)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2010 6:16

To je nejspis jen vec terminologie. Pro mne je samanstvi, kdyz se dela neco, co sice nevime jak, ale funguje. Nejak a vetsinou. Treba kdyz nasi predkove varili odvar z vrbove kury na horecku. O nejake kyseline acetylsalicylove nemeli tuseni, ale vedeli, ze to horecku srazi. No a kdo to vedel a pouzival jako prvni? Nejspis samani nekdy v praveku.

Principu, jak homeopatika funguji, jsem uz slysel nekolik. Vsechny z hlediska dnesni vedy nesmyslne a neprokazatelne. Coz je prave to samanstvi; ono to nejak funguje, ale sami homeopate vlastne nevi jak. Vyzkouseli, odpozorovali a snazi se k tomu vymyslet nejake vysvetleni, nejspis i sami pro sebe. Jsou v pozici samana, ktery sice vi, ze vrbova kura srazi horecku, ale nemuze vedet proc, kdyz do vzniku moderni chemie zbyva par desitek tisic let. Takze co udela? Vymysli si treba ducha, ktery sidli ve vrbe. Navic k podavani odvaru prida tajemne ritualy. Jeho soucasnikum oboji vyhovuje, jelikoz to nejak odpovida stavu jejich poznani.

Co si mam precist u sebe? Zadnou SZ od tebe nevidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » sob úno 13, 2010 7:53

co se tyce tech homeopatik,tak ja se na to divam z vlastniho pohledu,ktery mi prijde z flediska fyzika naprosto spravny a pochopitelny..klidne ho sem prdnu,bude-li zajem..
Co se tyce PMka..tak sem stacil usnout nez sem ho napsal..
Behem par minut ho budes mit.. :)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod svetlovdusi » sob úno 13, 2010 10:22

Mike: rozhodně bude výrobce tvrdit to co se mu hodí a ani se nedivím. Odborníci se ohledně toho přou a ani dvě velké studie, které na to téma byli udělány, nevyřešili vůbec nic. Všeobecně se v evropě více užívá glukosamin sulfát a v americe se používá glukosamin HCl. Ale jak je to doopravdy s účinností, to vlastně doopravdy neví nikdo. Až příliš často se v oněch studiích zmiňuje právě placebo efekt. Myslím že to chce vyzkoušet a pak si člověk sám může říct, jaké to bylo. Ty máš otestovanou Donu a máš s ní dobré výsledky, tak bys byl blázen, kdybys ji nedoporučoval.

Co se týče homeopatie, tak její funkce není v tom, že by do vás narvala nějaké chemikálie a tím něco vyléčila. Homeopatie má poměrně složitý systém výroby, kdy ale nejde o zachování účinné látky, ale vlastně o přenesení informace do molekul vody. I proto se homopatické léky nemají připravovat strojem. ten kdo lék připravuje je stejně důležitý, jako to, co je uvnitř baňky. Chápu, že to třeba Indymu může připadat směšné a rozhodně mu doporučuji, aby zůstal u klasické medicíny, dokud už nebude opravdu zoufalý.
Lidské tělo má neuvěřitelné regenerační schopnosti. Jde tedy jen o to, ho správně nastartovat a vše už pak udělá samo.
Protože můj obor je psychoterapie, tak žádné homeopatika lidem nepředepisuji. Místo toho nastartujeme proces léčby jiným způsobem, pomocí vyřešení energetických bloků.. což jsou vlastně nevyřešené a nezpracované emoce a s tím spojené myšlenkové programy. Pro lidi jsou představy stejně reálné jako skutečnost.

Pokud někomu nejde do hlavy, jakou může čistá voda nést informaci, tak doporučuji práce Masaku Emota, který vědeckým způsobem dokázal, že pouhé myšlenky mění podobu krystalů zmrzlé vody. Experiment je kdykoliv opakovatelný, zde v Čechách vyšli i nějaké knihy na toto téma.

Ostatně kvantová fyzika vlastně sílu myšlenky potvrzuje - na akademickém poli v tomto směru probíhají celkem zajímavé debaty zastánců a odpůrců. Lidé se prostě o něčem neustále musejí hádat.

Víte jak se říká, že nejlepší jídlo je to, které je uvařené s láskou? Pro mne osobně to je naprosto samozřejmé.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2010 11:03

Se zacatkem souhlas, i v tech odkazech, co jsem daval, se vyrobce tvari docela rezervovane a jen naznacuje, ze by ten jeho mohl byt lepsi. Na rozdil od toho, kdyz porovnava svuj vytvor s potravinovymi doplnky; tam rika natvrdo, ze jsou to smejdy.

K homeopatii a spol... (asi) nechtene jsi potvrdil, co jsem psal vyse o samanstvi. Inzenyr ve mne ma chut to vzit vetu po vete a rozcupovat. To ale necham na Indym ;-) Problem je v tom, ze pouzivate fyzikalni pojmy naprosto nesmyslnym zpusobem (energeticke bloky #-o), odkazujete se na obor, kteremu nerozumite (kvantova fyzika, ale tomu rozumi malokdo), predkladate "dukazy", ktere byly davno vyvracene jako podvod, pripadne dokazujete kruhem atd. Pak neni divu, ze z toho technicky zamereni a vzdelani lide dostavaji koprivku.

Jenze zas by bylo hloupe vylit s vanickou i dite. Jak jsem psal vyse, dulezity je jen vysledek. Klicove je toto:
svetlovdusi píše:Lidské tělo má neuvěřitelné regenerační schopnosti. Jde tedy jen o to, ho správně nastartovat a vše už pak udělá samo.

S tim souhlasim. Samanskymi postupy se toho da dosahnout a kdyz se nekdo potrebuje zbavit chronickeho problemu, neni pro nej podstatne, jestli existuje nejake rozumne vysvetleni, jak se k tomu vlastne dospelo. Klonim se k tomu, ze zatim neexistuje a hromady blabolu se to jen snazi zastrit. Jenze kvuli nim je tezke odlisit samana od sarlatana. Treba u tebe to nedokazu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » sob úno 13, 2010 12:21

2svetlovdusi:zajimavy..diky za nasmerovani k cetbe..kazdopadne mikyho argumenty jsou zcela spravny a dost je chapu (jako treba energeticky bloky apod..) i kdyz sam tak trochu jako psychoterapeut funguju, tak tomu vasemu hantecu rozumim.. ;)

2mike:co se tyce toho racionalniho vysvetleni,ktery sem furt naznacoval..tak to vezmu hodne zjednodusene,ale myslim,ze to bude dostatecne vystizne..v poslednich letech se docela popularizovala teorie chaosu..nejspis diky takovym komercnim filmovejm srackam jako je Butterfly effect,ale diky aspon za to...
Kazdopadne zjednodusene princip je takovej,ze pred tim nez nekdo prisel na ten tzv. "motyli efekt",tak meli fyzici za to,ze mala odchylka od vstupnich hodnot ma za nasledek i malou odchylku od vystupnich hodnot..jenze prdlajs..
Prislo se na to,ze i malinkata odchylka od vstupnich hodnot muze mit za nasledek neuveritelne odlisny vysledky,tj. rozdil od predtim namerenych hodnot a naopak =>diametralne odlisny vstupni hodnoty muzou mit za nasledek skoro nemennou hodnotu vystupu..
Jinymi slovy...aplikovano na homeopatii - to,ze nekdo polkne byt pouhou molekulu ucinne latky muze mit za nasledek,ze to v organismu nastartuje lecebny proces,ktery do te doby nenastartovaly antibiotika ani zadny jiny kvanta ucinnych latek..a pak uz si telo pomuze samo..hodne libive receno..takovej "motyli efekt v tele cloveka" :)

Tot asi secko..jinak teorie chaosu je naprosto uzasna vec,kazdopadne varuju kazdyho,kdo by se o ni chtel zajimat vic,pac je za ni tezka (a tim myslim skutecne TEZKA ) matematicka analyza a to uz takova sranda neni.. :)

Jinac uz se nemuzu dockat,az mi Indy sdeli jakej sem vyhulenec a at se necham zavrit do Bohnic (toho zejmena - mike chape.. ;) )...
btw:kdyz sem zkouknul historii homeopatie..nestacil sem se divit,ze zakladatel homeopatie zil v roce 1815..sem netusil,ze New Age je uz tak stary.. :mrgreen:
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod svetlovdusi » sob úno 13, 2010 14:26

mike: Fyzika v tobě chápu, že chce cupovat. Je to ovšem jen kvůli vzájemnému nepochopení. Mluvím o energii, protože to nejlépe vystihuje podstatu toho, o čem mluvím. Ovšem nelze to zaměňovat s elektřinou či teplem. S fyzikou to nemá nic společného, je to nehmotné.. možná bych to nazval esencí života, ale i to je nepřesné. Pokud je člověk trošku vnímavější a pracuje na sobě, tak tyto "energie" může vnímat. Skrze ně je propojeno naprosto vše. Dokonce je můžeme vědomě směrovat a používat (a každý to dělá neustále nevědomě). Například pokud mluvíme o intuici, mluvíme o vycítění těchto energií. Pokud si něco představíš, tak vlastně formuješ tyto energie. Představa pro tebe může být naprosto reálná, ale fyzikálně je nezměřitelná (může být změřena pouze reakce tebe na ní).

Já jsem vždy byl hodně na logiku a když jsem se dostal k těmto informacím, tak jsem si je snažil sám zařadit. Nakonec se mi to povedlo, i když trošku jiným způsobem než jsem čekal. Nejprve totiž bylo nutné, abych to přestal hodnotit hlavou a začal to cítit (jej to bylo těžké :)). Energie o kterých mluvíme jsou zachytitelné skrze cítění. Z mé praxe vyplývá, že cokoliv se děje, má svou příčinu. Tyto příčiny se dají dohledávat například pomocí regresní terapie. Je velmi poučné sledovat, jakým způsobem je život člověka ovlivňován jen na základě jeho přesvědčení a rozhodnutí. Každá nezpracovaná emoce tu vlastně vytváří jakýsi blok v plynutí této energie a pokud se někde vytvoří blok, je vzápětí zviditelněn. Asi jako balvan v řece naruší její tok. Všimli jste si někdy, jak vás pronásledují věci, které vás neskutečně štvou? Mám spoustu příkladů ze své praxe, ale to je opravdu na dlouhé povídání. když dělám přednášku, tak se mám potíže vtěsnat do dvou hodin času.. A to jedu opravdu stručně.
Ovšem zabývat se tím, jak přesně to funguje není pro život nijak důležité.. odpovědi jako takové jsou na nic, důležitá je spíše ta cesta, kterou absolvujeme. A žádný pohled na svět není správnější nebo lepší než nějaký jiný. Nicméně některé pohledy na svět mohou být velmi bolestivé.

Z kvantové teorie (které skutečně nerozumím) mimo jiné vyplývá, že pozorovatel ovlivňuje pozorované. Někteří vědci, kteří se kvantovou fyzikou zabývají, začali poukazovat právě na sílu myšlenky a to jak ovlivňuje "reálný" svět. Na toto téma jsou natočené i jisté filmy/dokumenty, které se tím zabývají. Jedním z nich je "The secret"(tajemství) (v tomto filmu se toho moc nedozvíte, ale může vás namotivovat), na jméno dalšího, který o kvantové fyzice mluví opravdu hodně, si teď bohužel nevzpomenu. Kdyby to někoho zajímalo, tak dejte vědět, zkusím to nějak dohledat, byl to film vcelku zajímavý. Samozřejmě že proti této skupince vědců se vyrojila opozice, která popírá to co říkají.

Za ta léta jsem se naučil nelpět příliš na svých představách a jsem kdykoliv připraven si je poupravit. Takže pokud se snažím něco vysvětlit, tak se snažím to spíše vyciťovat a nejet podle nějakého schématu. často mne správná otázka dovede nasměrovat k prolomení nějaké vlastní iluze, i z toho důvodu se ještě občas účastním diskuzí (někdy spíše bojů :)) na toto téma. Ale vždy jen tak dlouho, dokud mne to baví. Nechci nikoho přesvědčovat, jen nabídnout jiný pohled na svět. To vlastně dělám i při terapiích.. učím lidi dívat se na svět jinak. A tím se jim vlastně celý svět změní. Protože každý máme v naší hlavě představu světa a v té žijeme.

Co se týče šamanů, tak je to často jen další využití principu regresní terapie. Někteří si pomáhají drogami, ale někteří fungují bez nich. Osobně mám k jejich technikám velký respekt a až se na to budu cítit připravený, začnu je více využívat. Ono je to vlastně všechno propojené a všechny ty techniky čerpají z jednoho a toho samého. Zatím jsem nenarazil na nic, co by neodpovídalo světu, jak ho cítím (včetně mé teorie energií). Ať už jste šamani, léčitelé, reikisti, děláte rodinné konstelace, regrese, hypnoterapie, nebo pracujete s bylinkami, tak vždy se vlastně pracuje se stejným základem, který všechno tvoří.

rebi: to o té teorii chaosu je zajímavé a vlastně to koresponduje s tím, jak to vnímám, díky za osvětlení, ještě jsem na toto téma nic nečetl.

A by můj příspěvek nebyl zcela OT, tak uvedu možný příklad toho, o čem mluvím. Jaká vlastně může být skutečná příčina bolesti kolena?
Klientovi je 45 let a už rok ho trápí bolest v koleni. Doktor diagnostikuje poškozenou chrupavku (například, nekamenujte mne, nejsem doktor :)). Když se na tuto bolest podíváme v terapii, budou s ní spojené vždy nějaké emoce. V našem případě to bude vztek a pocit zrady, nosná myšlenka "Proč se to musí dít zrovna mně?". Je vášnivý běžec a toto zranění běh znemožňuje.
V terapii se po těchto emocích dostaneme nejprve k události před rokem a čtvrt, kdy klienta opustila manželka. Cítil přitom stejný vztek a pocit zrady, jako má nyní u bolesti kolene. To ho vlastně začalo bolet cca 2 měsíce po této události. To ovšem není skutečná příčina, ta je schována dále v minulosti. Stále jdeme po stopě těchto emocí a nalézáme událost ve věku 4 let (kterou už si klient ani nepamatoval). V této událost upadne a poraní si koleno jeden den před naplánovaným výletem na hory. Díky tomu zůstává doma u babičky a rodiče a sourozenci odjíždějí bez něj. U toho cítí opět vztek (Proč zrovna já!) a zradu (opustili mne). Tato nezpracovaná (obsahuje silné emoce) traumatická událost je vlastně přímým původcem bolesti v koleni.
A proč vlastně začne bolest v koleni? Odpověď leží v psychice, která se nás snaží chránit před nebezpečím. Každé nezpracované trauma je takovou nebezpečnou událostí a psychika nás bude upozorňovat na tyto události, kdykoliv k tomu dostane nějaký podnět. Což může být nějaké podobnost (třeba vůně, nebo u fóbií například pes, nebo uzavřené prostory). Psychika si pak na základě této podobnosti sáhne do rejstříku a vyvolá stejné pocity, které probíhali tenkrát u původní události. Což je v tomto případě právě bolest v koleni. Tato bolest většinou bude zpočátku bez nějaké fyzické příčiny (ale nemusí to být pravidlo), později, pokud to člověk nezpracuje, se většinou objeví i fyzická příčina (poškozená chrupavka). Prostě tělo dohoní psychický stav. V našem případě je podobnost vyvolána přímo emocemi, související s odchodem manželky. Psychika si pak jen vyhledá událost kterou s tím má spojenou a vyvolá bolest v koleni, aby vám dala na vědomí "nebezpečí".
To co jsem zde uvedl, je jen názorný příklad. Takovéhoto klienta jsem nikdy neměl, ale tímto způsobem psychika skutečně pracuje. Psychika není inteligentní a neumí rozlišit, co je adekvátní reakce. takže zatímco vám někdy tato funkce skutečně zachrání život, jindy se pro vás stává noční můrou. Řešením je zpracování původního traumatu, kterým se odžijí nezpracované emoce. Tím trauma mizí a psychika přestane vyvolávat bolest.. nebo třeba panický strach u fóbií.

Edit: opraveny nějaké hrubky a mírně upravena formulace
Naposledy upravil svetlovdusi dne sob úno 13, 2010 17:55, celkově upraveno 3
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » sob úno 13, 2010 16:01

chlapi, nejak sa to tu zamotava :shock:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod michail » sob úno 13, 2010 16:14

je to zaujímavé ale nie o kĺbovej výžive
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2010 21:36

svetlovdusi píše:mike: Fyzika v tobě chápu, že chce cupovat. Je to ovšem jen kvůli vzájemnému nepochopení. Mluvím o energii, protože to nejlépe vystihuje podstatu toho, o čem mluvím. Ovšem nelze to zaměňovat s elektřinou či teplem. S fyzikou to nemá nic společného...

A o to prave jde. Pouziva zavedene pojmy s jasnym vyznamem uplne jinym zpusobem. Ty to aspon priznas, ale uz jsem potkal i lidi, kteri puvodni a novy vyznam slova nerozlisovali a aplikovali nejake utrzkovite vedomosti nabyte z polularnich clanku o fyzice na ten novy vyznam. Vysledkem byl samozrejme naprosty gulas. A je to bohuzel spis pravidlo nez vyjimka.

svetlovdusi píše:Z kvantové teorie (které skutečně nerozumím) mimo jiné vyplývá, že pozorovatel ovlivňuje pozorované.

Taky pekny priklad dezinterpretace, ktery plyne z nepochopeni. Vyse uvedene sice plati, ale jen v mikroskopickem meritku. Hodne mikroskopickem, viz Planckova konstanta. Rozhodne z toho neplyne nic, co pises dale.

Cimz ovsem nechci rict, ze to co pises jsou naproste nesmysly a dokonce si to ani nemyslim. Jenze spousta racionalne uvazujicich lidi udela zkratku a usoudi, ze z nesmyslneho predpokladu nemuzes vyvodit nic jineho, nez zase nesmysl. Ale ono je to naopak, ze jo? Na neco jste prisli, at uz nahodou nebo jinak*, a snazite se najit nejake vysvetleni a formulovat ho zpusobem, ktery zni pro laika tak nejak prijatelne a hlavne vedecky. Osobne si myslim, ze je to spatne a dost mi to vadi. Uz jsem vyrostl a smiril se s tim, ze nemuzu vedet vsechno. Sice mne stale zajima, jak veci funguji, ale nekdy proste staci, ze funguji.

svetlovdusi píše:A by můj příspěvek nebyl zcela OT, tak uvedu možný příklad toho, o čem mluvím. Jaká vlastně může být skutečná příčina bolesti kolena? ...

Tohle uz je lepsi, podstatne lepsi. Presne to, cemu rikam samanstvi, ale nemam duvod si myslet, ze to nemuze fungovat. Spis naopak.

(*obcas se i na zaklade nesmyslnych predpokladu da dojit k smysluplnemu vysledku; ovsem s tim, ze se nesmyslny predpoklad v prubehu postupne opusti)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2010 21:47

rebi píše:Prislo se na to,ze i malinkata odchylka od vstupnich hodnot muze mit za nasledek neuveritelne odlisny vysledky,tj. rozdil od predtim namerenych hodnot a naopak =>diametralne odlisny vstupni hodnoty muzou mit za nasledek skoro nemennou hodnotu vystupu..
Jinymi slovy...aplikovano na homeopatii - to,ze nekdo polkne byt pouhou molekulu ucinne latky muze mit za nasledek,ze to v organismu nastartuje lecebny proces,ktery do te doby nenastartovaly antibiotika ani zadny jiny kvanta ucinnych latek..a pak uz si telo pomuze samo..hodne libive receno..takovej "motyli efekt v tele cloveka" :)

Vis, potiz je v tom, ze pri stupnich redeni, ktere se pro homeopatika pouzivaji, nezbude ve vysledku ani ta jedina molekula ucinne latky. Navic, kdyby to opravdu takhle fungovalo, tak bychom zili velmi turbulentnim zpusobem, jelikoz stopovych mnozstvi ruznych latek do sebe dostanes za den spousty.

Nechal bych to byt. Nemyslim si, ze je to cele nesmysl a rekl bych, ze odbyt vse placebo efektem je prilis snadne (prilepime nalepku a mame vystarano), ale spis ze v soucasne dobe zadne rozumne vysvetleni neexistuje. Mozna se na nej nekdy prijde a osobne bych tipnul na psychiku a interakce mezi lidma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod svetlovdusi » pon úno 15, 2010 22:19

Miku pojmy a jejich význam určujeme my. Myslím že jde hlavně o to dobrat se k pochopení toho, co ti druhý chce sdělit. A slovo energie se prostě používá i v alternativní medicíně. A je stejně platné jako to ve fyzice, přestože význam je jiný. V jazyku takových příkladů dvojího významu najdeš spoustu. To by bylo stejné jako se čertit, že hodina ve škole je vlastně jen 45 minut a ne 60, jak říká fyzika.

k té kvantové fyzice. Skutečně ji nerozumím, jen opakuji to co jsem slyšel z úst vědců, kteří se jí zabývají (a interpretují to směrem k alternativním směrům, rozhodně to není názor všech). Nakolik je to přesné nebo nepřesné netuším, ale slyšel jsem to z několika zdrojů, které evidentně zastávali stejný názor. To co z tohoto sdělení cítím já je, že se to neděje jen na mikroskopické hranici, ale ovlivňuje to naprosto vše. Je to pouze můj pocit, žádný vědecký názor, ke kterému bych se dobral v laboratoři. Ovšem já už jsem se naučil svým pocitům důvěřovat více, než právě těm laboratorním výsledkům. Osobně pro mne nejsou vědecké důkazy pro to s čím pracuji nijak důležité (dříve ovšem byli, to když jsem se ještě spoléhal na hlavu a logiku). Je mi jasné že spousta věcí se dá vyvracet a ve vědě to vlastně probíhá neustále.. máme platné důkazy vždy jen tak dlouho, dokud je někdo nepoupraví a neposune někam jinam. To je prostě ve vědě běžné.

Život je změna a tak se k němu snažím přistupovat. Naučil jsem se, že ty nejdůležitější věci v životě se dají ovlivňovat tak jednoduše, že už to ani jednodušeji nejde. A to se mi na tom líbí. A především zjišťuji, že vědomosti nerovná se moudrost a že mnohem důležitější poznatky než nám předává dnešní věda už jsme měli dávno v rukách.. a neustále na ně zapomínáme, aby jsme je zas mohli hledat. Ale jsou platné stále po tisíce let.
Je mi jasné že to zní jako šamanství a esoterické blábolení. Ovšem jsou to věci, díky kterým jsem byl schopen změnit svůj život a díky kterým pomáhám měnit život i jiným. A to je asi to podstatné. Tedy pro mne.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2010 22:34

Pojmy si urcujeme sami, ale kdyz se chceme domluvit, musime je vsichni pouzivat stejnym zpusobem. Samozrejme, kazdy obor ma svou vlastni hantyrku, ale ta obvykle zni lidem mimo nej nesrozumitelne a pokud se ji snazi rozumet, vyjdou jim nesmysly. Nepripomina ti to neco? ;-) Jinymi slovy, kdyz se takto budete bavit mezi sebou, tak nic proti. Smerem ven uz to dobre neni.

Fajn, davas prednost svym pocitum a intuici. Nic proti (treba v horach dam na intuici hodne), ale proc do toho teda motat vedu?

Jinak uz nemam, co bych dodal a v zaveru se vlastne shodneme. Ze podstatne jsou vysledky a jestli je mas, tak je to jedine dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod air2 » pon úno 15, 2010 22:44

S temi pojmy je to osemetne, jak uz psal "svetlovdusi", podivej se kolik je jen v cestine homonym...
a urcite vis, kolik jich byva v anglictine (viz libovolny anglicko-cesky slovnik).
Urcite by bylo idealni mit vlastni slovo pro kazdy vyznam, ale z nejakeho duvodu to tak neni. Proste lide vyjadruji pocit z daneho jevu ci veci stejnym slovem.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2010 23:00

Jenze v anglictine obvykle vyplyva spravny vyznam z kontextu. Posuzovat podle slovniku je velmi zavadejici. Psal jsem o necem trochu jinem. Tady se pouzivaji fyzikalni pojmy, odkazuje se na vedu a pritom se ty pojmy pouzivaji uplne jinym zpusobem. Coz bude ve spouste pripadu vedomy podvod a mateni nepritele tedy pardon, platiciho zakaznika. Ted nemam na mysli "svetlovdusi"; ten se k tomu stavi pomerne rozumne a jen mozna obcas mate sebe sama :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod air2 » úte úno 16, 2010 0:04

On je problem v tom, ze nedokazeme jednoznacne urcit, co ona "energie" (mam ted na mysli tu esoterickou) vlastne je...
Myslim si, ze mnoho z nas nedokaze pochopit ani co to je elektricka energie a pritom je to neco, co povazujeme za samozrejme a pouzivame kazdy den. Vubec neresime proc a jak to funguje.
Ale kdyz neco nema jasne vymezeny a definovany ramec, tak se pak nelze divit, ze lide pod stejny jmenovatel zacnou zarazovat i jine veci, ktere jim pripadaji pribuzne.
Nekdy se rika o vecech, mistech ci lidech, ze z nich vyzaruji vibrace - to je ten stejny pripad - clovek pragmatik by si myslel, ze kdyz se mu neklepe zeme pod nohama, tak to je nesmysl. Ale ona to je vibrace v jinem slova smyslu a ti lide to tak citi. Nepatrim mezi ne, ale dokazu respektovat, ze mohou existovat veci, ktere neznam a nechapu. I kdyz sam nekdy bojuju s tim, ze se mi chce kategoricky odmitnout neco, co mi pripada jako holy nesmysl. Ono vecnou otazkou je, k cemu je nam treba onech 97% mozku, ktere vedci jeste nedokazali zmapovat? Jak mohou zvirata citit, ze prichazi erupce sopky, zemetreseni nebo extremni zmena pocasi drive nez to dokazou nase uzasne stroje zalozene na dosud poznane hmotne vede? Jak si pak muzeme byt jisti, ze mame pravdu, kdyz nezname veskere jeji fragmenty?
Tady je tezke se vubec na necem shodnout. Na jedne strane hrstka dukazu popisujici cast celeho spektra, na druhe strane kvantum teorii, leckdy vzajemne se vylucujicich. Jedni pak stavi na tom, druzi zase na onom... Pak z toho vznikaji nekonecne debaty o tom, kdo ma vice argumentu a je blize pravde.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2010 0:36

air2 píše:Nepatrim mezi ne, ale dokazu respektovat, ze mohou existovat veci, ktere neznam a nechapu.

Vzdyt ja taky, jinak bych nepsal, co pisu. Jde mi pouze o to mateni pojmu. Kdyz pro neco pojem nemam, tak je lepsi vymyslet novy nez si privlastnit nejaky existujici s jinym vyznamem. Pokud ovsem nechci nekoho zamerne uvest v omyl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod air2 » úte úno 16, 2010 8:12

To jiste, to mas pravdu. Vzdycky je lepsi zamezit nedorozumeni.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod svetlovdusi » úte úno 16, 2010 10:10

zavádím nový pojem ezoenergie, anglicky esoenergie :D Snad se to ujme

To co já pod tím pojmem rozumím je něco, co nemá formu. V okamžiku kdy to zkusíš pojmenovat, představit si to, tomu formu dáváš. jakýkoliv výraz je tedy nepřesný. Myslím že to lze pouze cítit.

Máš miku pravdu že se tu plete věda a esoterika, často lidmi kteří tomu vůbec nerozumí. I já se k tomu, jak vidíš, někdy schyluji a je to zřejmě pro to, že lidé to prostě vyžadují, aby si to mohli zařadit a zdůvodnit. Neříkám že to je dobrý důvod, jen prostě důvod.
Ale princip fungování regrese je naprosto logický a pokud se do toho nepletou energie(což není potřeba), tak i srozumitelný. Už Jung to celé popsal celkem detailně i se svými Archetypy, jen to prostě pojmenovával jinak. To samé Pavlovův reflex.. chudák Pavlov si zřejmě vůbec neuvědomil dosah toho, co popsal. A dnešní věda si to neuvědomuje stále, což je velká škoda, ale alespoň dobrá příležitost pro esoteriky, kteří se s vědou většinou moc nepářou :)

Jinak je úplně jedno jak se na to člověk kouká, zda tomu věří nebo nevěří, terapie kterou dělám funguje i tak, což je myslím dobré. Ovšem velmi špatné výsledky mám s lidmi, kteří se svých potíží zbavit nechtějí, což je myslím ještě lepší než předchozí zjištění :)
Ale na některé věci jsem i já krátký a při terapii se ukáže, že si to člověk má prožít tím těžším způsobem.. zřejmě aby si z toho mohl něco odnést. Z toho plyne že si i neúspěch umím okecat a zaonačit to tak, že to vlastně byl úspěch. no nejsem já politik? :)

A abych neházel všechny do jednoho pytle, tak většina esoteriků by si skutečně zasloužila na holou. Ale bylo by velmi divné, kdyby to tak nebylo. A co plyne z tohoto? No že jsme prostě lidi a blbci a egoisti se prostě dostanou všude. Sám vidím, jak se mnou moje ego někdy mává a jak nepozorovaně mi ovlivňuje věci co dělám, tak se ani nedivím ostatním. Jak říkám, rákoska by to spravit dokázala, ale já se od ní, pro jistotu, budu držet dále, abych taky nějakou nechytnul :-..
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2010 20:17

Zrovna proti regresi zadne namitky nemam. Ale jak slysim energie, informace a kvantova fyzika v naprosto silenem kontextu, tak se mi jezi chlupy na zadech ;-) Ono to totiz neni tak, ze by to vubec nedavalo smysl, jen da strasne prace ho vydolovat z te hromady balastu. Vetsina lidi na to trpelivost nema, viz zacatek tohodle threadu. A hlavne, coz dobre vis sam, ale reknu to tvrdeji, se na to nabalila spousta podvodniku.

No nic, z me strany uz je tema vycerpane, takze ti mohu uz jen poprat hodne stesti :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » úte úno 16, 2010 20:25

rebi a svetlovdusi: homeopatika neni alternativni medicina, ale prach obycejny placebo, jelikoz je tam ucinna latka naredena 10na9 az na 12, tak o ucinku nezle mluvit a o tom v posledni dobe zminovanem ucinku otiskem molekul a motyli efekt vzbuzuje zase usmev me :)
placebo samozrejme funguje, casto prave u te rakoviny ae to je uplne jina kapitola a ne homeopatie
akorat homeopatika jsou pekelne draha a jde tam jenom o penize... pouze business nic jineho
jak mluvite o tom co muze zpusobit prave jedna molekula, tak to prave vubec nebylo prokazany, ze se jedna o tu ucinnou latku nebo dalsi regeneracni faktory v tele
zkratka dnesni medicina je zalozena evidence based a to homeopatika zdaleka nejsou
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod tuso » úte úno 16, 2010 20:31

Nechci se nechat zatáhnout do debaty jestli je alternativní medicína a homeopatika účinné, ale písnu aspoň jeden poznatek.

Na VŠ jsem chodil s jednou holkou, které matka byla doktorka a pracovala jako reprezentant jedné velké homeopatické firmy. No a nabídla mi práci na předváděcích akcích- jako pomocník. A tak jsem absolvoval několik přednášek o homeopatické léčbě, vyzkoušel mraky přípravků a přečetl i nějaké knížky.
Věřit jsem tomu asi nevěřil nikdy, ale jedna informace mě dostala úplně. Už si nevzpomenu na přesnou formulaci, ale šlo o to, že na to, aby homeopatikum účinkovalo, nepotřebuje být účinná látka v každé pilulce. A při tom šíleném ředění ani není. Mechanizmus účinku jsem už jaksi nepochopil a asi ani nikdy nepochopím. Kdybych věřil na účinky homeopatik, tak vrátím diplom a zapomenu, že jsem někdy vůbec studoval, protože tyto principy popírají všechno, co mě na škole a v praxi učili.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alternativni medicina, homeopatie apod.

Příspěvekod strider » úte úno 16, 2010 20:36

tuso: a ten efekt na ktery si nemuzes vzpomenout je jiz zminovany "butterfly effect", jak psali vyse...
ja prave mel tu cest jak s homeopatem tak s clovekem z fakulty kdo se o to taky zajimal a zkratka jak pise tuso ve chvili kdy zacneme verit, ze muze fungovat neco takoveho tak popreme v podstate co funguje

jenomze nejhorsi na tom je, ze spousta praktiku to rve pod vlivem firem do spousty deti a dospelych jako "posledni sanci" na opakovany kasel, bronchitidy atd atd... kazdopadne to sype akorat to neleci a pacient soli a soli
pak nahodou neco zabere a vivat homeopatika :)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Další

Zpět na Outdoor a zdraví