Borelioza

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2013 19:39

@wawrik: jenze u strevnich problemu to smysl dava. I doktor ti u nich doporuci dietu, suchy rohlik a caj, coz uz od hladovky neni tak daleko.

@kropt: kdyz vsechno ostatni selze, tak je clovek ochoten vyzkouset i to pousteni zilou. Bohuzel doktori tyhle chronicke infekce lecit neumeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod oodoow » pon dub 8, 2013 20:06

mike píše:Hmm. Ne ze bych chtel zpochybnovat tvou zkusenost, ale jak by to melo fungovat? Jakoze telo z nedostatku jine potravy nakonec ty borelie sezere? :-k

V podstatě jo. Tělo přestane trávit potravu a pustí se do úklidu. Není hloupé a tak jako první začne rozkládat věci, které tam nepatří. Není to první ani poslední případ, kdy to takhle zafungovalo. Rozdíl mezi rohlíkem nebo čajem a čistou vodou je zásadní, když si člověk dá třeba jenom čaj, tělo najede zas na normál režim, aspoň tak hovoří zkušenosti. Zkus pročíst kapitolu o půstu z knížky Sám sobě doktorem od Cingroše, dá se to stáhnout z netu jako pdf.
V případě borelky bych ale nejásal předčasně. Testy na borelii nejsou 100%ní, takže se úplné vyléčení dost špatně prokazuje. Co jsem četl zkušenosti nakažených, tak ani po takovém půstu se toho člověk nemusí úplně zbavit, jen se zbaví příznaků. Se prý ty spirochety umí nějak "zacystovat", že jsou pak pro imunitní systém neviditelné a čekají na příležitost. Proto je při nakažení důležité okamžitě začít s ATB, tak je největší šance se toho zbavit. Jakmile se to dostane do chronické formy, je to už velký problém.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2013 20:16

S temi testy je to eufemismus. V podstate se da prokazat jen akutni infekce v pocatecnich fazich, jinak skoro nic. Nekolikrat mi je delali. S ATB souhlas, musel jsem pred par lety doslova dokopat obvodaka, aby mi je predepsal. Skvrna sice typicka uz po par dnech, ale pry pockame mesic a pak se udelaji testy (coz je 20 let stary postup). Nastesti to zabralo, skvrna zmizela a snad se podarilo mrchy zlikvidovat. Od te doby u nas od jara do podzimu jedine s kalhotami napustenymi permethrinem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod tuso » úte dub 9, 2013 6:29

oodoow píše:V podstatě jo. Tělo přestane trávit potravu a pustí se do úklidu. Není hloupé a tak jako první začne rozkládat věci, které tam nepatří. Není to první ani poslední případ, kdy to takhle zafungovalo. Rozdíl mezi rohlíkem nebo čajem a čistou vodou je zásadní, když si člověk dá třeba jenom čaj, tělo najede zas na normál režim, aspoň tak hovoří zkušenosti. Zkus pročíst kapitolu o půstu z knížky Sám sobě doktorem od Cingroše, dá se to stáhnout z netu jako pdf.
V případě borelky bych ale nejásal předčasně. Testy na borelii nejsou 100%ní, takže se úplné vyléčení dost špatně prokazuje. Co jsem četl zkušenosti nakažených, tak ani po takovém půstu se toho člověk nemusí úplně zbavit, jen se zbaví příznaků. Se prý ty spirochety umí nějak "zacystovat", že jsou pak pro imunitní systém neviditelné a čekají na příležitost. Proto je při nakažení důležité okamžitě začít s ATB, tak je největší šance se toho zbavit. Jakmile se to dostane do chronické formy, je to už velký problém.


Akorát, že takhle to nefunguje. Tělo klidně začne rozkládat samo sebe.

Jojo, není nad důvěryhodnou literaturu faktu. ](*,)
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Borelioza

Příspěvekod keijei » úte dub 9, 2013 6:40

Souhlasim s tuso. Kdyby tělo zlikvidovalo v první fázi jen to co do něj nepatří, tak bychom léčili rakovinu dietou. Bohužel to tak jednoduché není. :(
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Borelioza

Příspěvekod deu » úte dub 9, 2013 17:41

dotaz na Mika - na chození máš kalhoty nastříkané repelentem,jak to řešíš při spaní(klíště se může dostat do spacáku,na batoh a z něj na triko atd.)|Stříkáš i ostatní věci?
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 17:58

V podstate nijak. U nas vetsinou jezdim jen na den a kdyz uz jednou za cas spim venku, tak to neresim. Sice mas pravdu, ale kliste se vetsinou chytne na kalhoty a tam chcipne. V noci by zas nemela byt aktivni a ja vetsinou taborim az za tmy a ne ve vyssi trave.

Je to trochu sazka do loterie, ale zas jsem mel v zivote klistat desitky a boreliozu jsem chytnul jednou, takze zbyvajici riziko (ze kliste i pres opatreni chytnu, ze bude nakazene a ze to na mne prenese) uz neni tak velke. Od te doby, co pouzivam vrazdici repelent, jsem chytnul kliste jednou. Bylo na ruce a ten den jsem se prodiral nejakym krovim, takze se asi chytlo primo na tu ruku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 18:04

@tuso: tam kde medicina konci, zacina samanstvi. Ono by sice bylo zajimave vedet, jak to doopravdy funguje, ale pro postizeneho je podstatny jen vysledek. Proste az se naucite takove veci lecit, tak malokdo bude mit potrebu zkouset ruzne podivne metody.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod Indy » úte dub 9, 2013 18:24

pro chovani lidskyho druhu je prokazana jedna nuance... a delji to uz opice.

prestoze existuje znamy fungujici a efektivni zpusob, cas od casu zkousime i ty druhe.

no a medicine se to nevyhnulo, bo takhle to pacienti delaji. jsou nazivu diky ockovani a rozvoji mediciny, ale svy deti nechcou dat ockovat. ze v dobe tomu predchazejici potrebovali na jednoho pubescenta 2-3 pokusy, a co se nepovedlo umrelo na veci ktere dnes povazujeme za banalni (ale presto stale zcela fatalne efektivni v druhy pulce sveta.) to uz ale nevidi.

anebo na sveho seniora kterymu je 80 a ma terminalni stadium rakoviny, kdyz to s nim slehne zavolaji rychlou, at ho ozivi nahodi zachrani a za nesmyslne naklady mu "nadeli" dalsi mesic bez perspektivy, v leze na pokraji bezvedomi a svinskych bolestech.

lidi neuvazuji racionalne, aby si rekli hm, pred 40-50lety by odesel v 60ti, pred 20-30 v 70, dozil se krasnyho veku ale uz ho nic peknyho necekalo, tak to chodi...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 18:27

No jo, jenze tady je rec o chronicke borelioze, kterou opravdu dnesni medicina lecit neumi a jak psal misaxxx vyse, doktori maji navic tendenci delat z nemocnych magory. Takze zkouset alternativni metody je v tomhle pripade zcela racionalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod oodoow » úte dub 9, 2013 18:29

@tuso: Přesně jak píše Mike, tonoucí se stébla chytá. Doktoři si s tím neporadí, takže člověku nic jiného nezbude. Stát se mi to, tak to určitě zkusím, vzhledem k tomu, že jiní s tím mají dobré zkušenosti. Tu knížku jsem uvedl, protože se dá zadara stáhnout z netu. Existují ale i knížky napsané lidmi s MUDr. před jménem třeba tahle. Jinak mně je v podstatě jedno, jak to uvnitř funguje, stačí mi výsledky. Tělo je pro nás stejně zatím spíš černá skříňka, i když to doktoři a výzkumníci asi neradi slyší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Borelioza

Příspěvekod wawrik » úte dub 9, 2013 18:35

Najviac neznášam ten pocit bezmocnosti, keď ma doktor presviedča, že to, čo sa mi deje, sa mi v skutočnosti nedeje a len si to namýšľam ](*,) Jeho diagnóza je jediná správna, ignorujúc realitu.

A to som na tom ešte dobre, lebo sa to týka mňa. Absolvoval som pár doktorských kolotočov s kamarátkou, ktorá má postihnutú dcéru. A doktori ju prvého pol roka presviedčali, že je zaručene všetko v poriadku, lebo ich testy to jasne dokazujú. Dokázali hovno, a kamarátka v tom bola úplne bezmocná.

To sa potom človek zamýšľa nad medicínou ako celkom. (... a má iracionálnu potrebu hádzať všetkých doktorov do jedného vreca.)

Pardon za OT.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Borelioza

Příspěvekod Indy » úte dub 9, 2013 18:43

jo kdyz je to v prdeli, delejte si co jen libo je. uz je to jedno.

ale me zarazi jak lidi preventivne poslechnou sarlatana a az je to rozehrany a zacne se to srat, dojdou za doktorem a ted se jim nedari pochopit ze nejaky cas delali neco (nebo skoro vsechno) spatne, a pritom se to dalo resit, ale ted uz ne, anebo ne tak jednodusse.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 19:12

Jenze zrovna u boreliozy je obvykle postup opacny. Lecba zanedbana MUDry a pak chronicky stav, se kterym uz neumeji nic delat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod Indy » úte dub 9, 2013 19:57

ale oni by umeli, ale to by clovek musel mit podezreni a prijit vcas.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Borelioza

Příspěvekod oodoow » úte dub 9, 2013 20:08

Indy, vůbec nevíš o čem mluvíš. Lidi právě přijdou včas, ale doktoři to zdržují. Zkus si projít příběhy těch nešťastných na borelioza.cz.
Kousne Tě klíště, objeví se Ti skrvna, jdeš za doktorem a ten to nechá otestovat, což trvá týdny a s nejasným výsledkem a až potom ti když tak předepíše ATB. Dle lidí na borelioza.cz se ale právě musí reagovat okamžitě, jinak se zvyšuje možnost, že se stav stane chronickým. Takže tam doporučují vymámit co nejdřív ATB z doktora a ještě k tomu si nějaké sám objednat odkudsi z Německa, protože doktor toho dá stejně málo. Je to celé dost postavené na hlavu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 20:20

Presne tak. Uz jsem to psal vyse. Musel jsem se s obvodakem pohadat, aby mi ty ATB predepsal. Chtel cekal mesic a pak otestovat, jestli se vyvinou protilatky. Pritom skvrna byla typicka a dneska se doporucuje v takovem pripade necekat a nasadit ATB okamzite. Jenze spousta doktoru zanedbava prubezne vzdelavani se a leci podle postupu starych 20 let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod Indy » úte dub 9, 2013 20:23

predstav si ze vim o cem mluvim, nedam se odbyt (podobne jako Mike) a nejspis bych sel jeste o krok dal, tj poohledl se po jinem obvodakovi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 20:31

Ty se mozna nenechas odbyt, ale spousta lidi doktorovi veri a hlavne nevi o tom, ze by se to melo lecit jinak. Patrat zacnou az kdyz uz je pozde.

Obvodaka jsem po zrale uvaze nezmenil, jelikoz vyber neni valny a tohle je zkuseny praktik, ktery obvykle vi, kdy a kam cloveka poslat. Prusvih nastava pouze v pripade, ze se neco netrivialniho pokousi lecit sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod Zdéňa » úte dub 9, 2013 21:16

Za sebe můžu říct, že čím dřív se to začne léčit, tím lépe. Mám to svinstvo v sobě už skoro 5 let, po zběžným přeléčení jsem se cítil lépe, ale jen pár měsíců. Pak se příznaky začaly objevovat znova. Už né v takové intenzitě, takže jsem mohl celkem normálně fungovat, akorát loni na jaře jsem si řekl, že je s tím třeba už něco dělat. Dle výše zmiňovaného serveru jsem se přihlásil k dokrotovi Klubalovi z Prahy. Je to hlavně alergolog a imunolog, ale nic lepšího u nás prostě není. Léčí se to kombinací antibiotik s dle mě neurčitým výsledkem..
Jinak doktoři mi na to přišli tak 4 měsíce po prvních příznacích..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 21:28

Tak to ti nezavidim, snad se toho casem zbavis.

Jen doplnujici dotaz: kdy jsi s tim k doktorovi sel jak dlouho jim pak trvalo, nez na to prisli?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod Zdéňa » úte dub 9, 2013 21:37

U mě byl problém ten, že první příznaky jsem měl v květnu 2008 a celé jaro před tím jsem neměl žádné klíště. Buď jsem jí tedy měl v sobě už dlouho (což je můj typ - první příznaky se objevili při stresu před závěrečkama na VOŠce :wink: ) nebo jsem jí nechytnul přes klíště. Nikdo tedy nepředpokládal borelku a i ty příznaky byly neurčité - bolesti břicha atd. Takže po různých doktorech, gastroskopii, rentgenech, magnetické resonanci na to přišli až v srpnu ](*,)
Díky. Zatím ale musím zaklepat, že proti lidem ze serveru borelioza.cz to mám asi v menší míře :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2013 21:55

Treti moznost je, ze to byla nymfa, ktere sis nevsiml. Casove (jaro) by to odpovidalo. U mne to bylo podobne, jelikoz se po navratu vzdycky prohlizim, ale tuhle mrchu jsem proste nevidel. Nastesti mam alergii na roztoce a kousnuti od klistete zacne do dvou dnu silne svedit. No a kdyz se kolem zacala delat typicka skvrna a casove to taky presne vychazelo, bylo jasno.

V tvem pripade se asi doktorum neda nic vycitat, nemuzou testovat uplne vsechno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod deu » pon dub 22, 2013 16:09

Klíšťata začala být velmi aktivní,bratr našel tuhle neděli 4 zakousnuté za jeden den.Černokostelecko-Posázaví
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Borelioza

Příspěvekod mike » pon dub 22, 2013 16:17

To se dalo cekat po tak dlouhe zime. Cas na vrazdici repelent.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Borelioza

Příspěvekod JohnyFK » úte dub 23, 2013 10:17

Potvrzuji. Včera cestou z práce (křivoklátsko) jsem na lejtkách našel 8 malých, naštěstí nezakousnutých.
Psovi už jsem dvě nacucaný vyndaval minulý týden...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Borelioza

Příspěvekod mvaldo » pát kvě 13, 2016 8:40

borelioza je v plnej "krase" spat ... :(
... a spat je aj Doxyhexal 200mg, comu vobec nie som poteseny!!! :roll:
pozna niekto z Vas "Draciu krv"? pomohla by alebo je to iba placebo?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Borelioza

Příspěvekod grco » pát kvě 13, 2016 8:51

Nemam skusenosti, ale ked vidim slovne spojenia ako "mama zem" a "bioinformacni pripravek", alebo "duhovy elixir", tak mi je zle :D

Tieto prirodno-hippie-kytickove sracky mi lezu na nervy :vom:

Myslim, ze aby to malo nejaky ucinok, tak si musis obliect batikovane triko a dat kvietok za ucho :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Borelioza

Příspěvekod booze » pát kvě 13, 2016 9:03

Ja byt tebou, tak to vyzkousim. Maximalne budes mit drazsi moc.

@grco souhlas s kecama, ale nektere bylinky na me funguji dobre, tak bych to zas nezatracoval.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Borelioza

Příspěvekod grco » pát kvě 13, 2016 9:45

Ano, bylinky su celkovo OK, ale nechapem, preco k tomu musia vymyslat tie "prirodne" kydy...

Ak si si vsimol, tak som nenapisal, ze to je zle, alebo ze to nefunguje, ale ze mi je na grcanie z tych ich "buzzwords". Tito kytickari, to je v tomto ohlade este horsia sebranka jak IT marketoidi. :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví