Zliezajuce nechty (palce) na nohach

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Astrozzy » ned kvě 24, 2009 18:35

Nie mne osobne ale po jednom pochode uspesnom 50km pochode sa jednej blizkej osobe stalo ze jej po par dnoch zacali na palcoch zliezat nechty.
takze:
Ako dlho to trva kym sa nechty obnovia?
Nehat to úplne odpocivat alebo povedzme dat v tom dalsi pochod (uz o 2 tyzdne) ?
Cim (ako) to najrychlejsie preliecit?
Ake moze byt riziko pri opakovanej zatazi noh?

Viem ze to mavaju pomerne casto bezci ale ako to liecia netusim, predpokladam ze na par tyzdnov len pre nechty nevysadia trening

vdaka za rady
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 24, 2009 18:43

To se mi stávalo taky nejen na palcích. Jsem odstříhnul nehet co to šlo, zpod nehtu vytekla krev, použil jsem dezinfekci a nechal to být. Maximálně jsem to přelepil, aby se to nezadrhávalo o ponožku. A za jak dlouho to dorostlo už nevím :(( . Ale nějak mi to nevadilo, prostě jsem to ignoroval
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Semo » ned kvě 24, 2009 18:46

Po jednom davnom vylete v blbych topankach na bezkach mi po mesiaci zliezol nehet a po dalsom mesiaci dalsie dva. Nijak som sa kvoli tomu neobmedzoval, okrem toho, ze uz som nechodil v tych topankach. Pokial to pri chodzi neboli, tak je to ok. Prst je po zlezenom nechte citlivy, pretoze nie je zvyknuty, ale po par dnoch o nom clovek ani nevie, iba si striha o par nechtov menej.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod jedik » ned kvě 24, 2009 18:47

Slezl mi už asi 3x a taky si nepamatuju, za jak dlouho narostl, ale myslím tak 1-2 měsíce. A po první trošce bolesti fungoval bez něj bez omezení. I fotbal se dal hrát.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Astrozzy » ned kvě 24, 2009 19:09

Vdaka za rady takze nehat to tak ako je nech si v pokoji odrastie. Dalsi 50km pochod v rovnakej obuvi by bola asi hovadina ze?
Ako to tam vlastne funguje? Z popod poskodeneho nechtu sa vytlaci postupne dalsi ci to odpadne ci ako?
heh krasne moje pluzgiere :wink:
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Sirkka » ned kvě 24, 2009 19:14

Mě slezl nehet na noze na ukazováčku. Letos mám opět fialový nehet, tentokráte na obou nohách a netuším proč :-k
Nehet mi slezl teprve po dvou měsících a kdy se objevil nový už nevím, až za delší čas. Někdo mi tehdy poradil mazat nehet černou mastí a celkem to pomohlo :)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Jumbo » ned kvě 24, 2009 19:17

Zdar,jelikoz se prohlasuju za experta pres nehty na noze..pac mi za zivot slezly uz xx krat,tak ti moc rad odpovim:)
Prumerne ti doroste za 12 mesicu,nekomu za 1,5-2 roky..Jde o to,ze kdyz ti jen tak sleze nehet bez nejakeho duvodu jako(naraz,ukopnuti,atd..)tak jde spise o plisen pod nehty a to mi ver,ze se leci velice spatne..vetsinou formou prasku ..pac ruzny masticky apod jsou na hovnajs :roll:
Kdyz to budes dlouhodobe zanedbavat ,tak telo se ti odvdeci tim,ze to luzko budes mit pekne deformovane a dele to pak budes lecit..nehty uz ti poradne nesplynou s luzkem atd..
Doporucuji pravidelne koupele v lavoru s hypermanganem,koupis v lekarne.Minimalne ti to vydexinfikuje to luzko,ale jak rikam pravidelne a pak se pozeptat na prasky na plisen..
Ad viz vyse..plisen to byt nemusi..muze to byt proste jen nehet v haji,ale vetsinou zatim hledej plisen..Sam mam palce v haji..i kdyz posledni dobou se mi to zlepsuje..celkove to cloveka pak uz moc neomezuje.proste sleze a jde se dale..ale tak nohy jsou zaklad a zacit s tim hnedka neco delat je good :supz:
Plisen poznas tak-->> zlute,popraskane ci velice snadno ti zmodraj nehty :(( a po kazdym treku to chce mazat i preventivne,aspon canestem ci lamisilem,at se nevytvari plisen v okoli nehtu..
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Sirkka » ned kvě 24, 2009 19:21

Astrozzy píše:Vdaka za rady takze nehat to tak ako je nech si v pokoji odrastie. Dalsi 50km pochod v rovnakej obuvi by bola asi hovadina ze?
Ako to tam vlastne funguje? Z popod poskodeneho nechtu sa vytlaci postupne dalsi ci to odpadne ci ako?
heh krasne moje pluzgiere :wink:

Netuším, za jak dlouho potom se může jít na delší pochod, ale myslím, že po 14 dnech je to v pohodě :wink:
Asi tak, já to nechala být, ať si nový nehet roste jak roste, ten starý odpadl až když byl částečně vyrostlý nový. A do sandálů jsem prst přelepovala, abych si nehet někde nechtěně nestrhla...
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Astrozzy » ned kvě 24, 2009 19:31

@Jumbo pliesen to isto nie je hore som pisal proste 50km pochod a ...
Jedna sa mi o to co mam polovicke zatrhnut aby si celkom neposrala nohu kym sa to neda do poriadku.
Ale tusim bezne chodenie a tak podla toho co pisete je v pohode ale dalsu padesatku jej zatrhnem a to sa tak tesi ze o 2 tyzdne pojde *.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Jumbo » ned kvě 24, 2009 19:37

Astrozzy : toz doufam,ze to plisen nebude..ale kdyz si vezmu,jak to probihalo poprve u me -nehet mi slezl po 40 km treku na Sumave a myslel jsem si,ze vse ok..ale pak mi slezl brzo dalsi a dalsi a to jen po blbe delsi chuzi ;-)
Jinak staci prelepit a hura dale..ideal to asi neni,ale jde to :wink:
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 24, 2009 19:45

Sirkka píše:Mě slezl nehet na noze na ukazováčku. Letos mám opět fialový nehet, tentokráte na obou nohách a netuším proč :-k


To se mi stává taky. Mám ukazováčky na nohou delší než palce a opírají se o botu při chůzi
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Sirkka » ned kvě 24, 2009 19:46

Mě taky slezl po 50 km :(
Čím to teda je, špatnýma botama, chůzí,...?
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Sirkka » ned kvě 24, 2009 19:47

ZbynekN píše:To se mi stává taky. Mám ukazováčky na nohou delší než palce a opírají se o botu při chůzi
Jo tak to mám taky, celkově mám až na malíček všechny prsty dlouhý. Ale boty mám velké dost, tak nevím :|
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Jumbo » ned kvě 24, 2009 20:05

Tak co si budem povidat,kdy jindy ma slezt nehet nez po xx km treku..ten kdo sedi doma na prdeli,tak mu tezko sleze;-) jednodusse receno..unavena noha,zpocena,pracujici ;-)) a uz je vse nasnade :roll: A vybrat si poradnou botu je taky celkem alchymie;-)
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Astrozzy » ned kvě 24, 2009 20:30

tak len pre info som nasiel totok
Pravdepodobne to bude nespravna velkost na danu dlzku trate pripadne zle snorovanie alebo kombinacia oboch.
Winter forever - skialp forever
Par fotiek
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » pon kvě 25, 2009 18:18

S plesnivyma nehtama nastesti zkusenost nemam, ale nehet na palci u nohy mi uz slezl trikrat. Mel jsem lyzaky moc natesno a pri blbem dopadu mi palec obcas narazil o skelet. V prvni fazi nehet zmodra a par hodin dost boli. V dalsi zcerna a pomalu se odlucuje. Staci ho opatrne ostrihat a da se normalne chodit (uz se neprodluzuje). Trva to tak dva mesice, nez novy nehet vyrustajici pod starym tento vytlaci a stary se odloupne. Novy musi dorust asi do tretiny delky, aby se to stalo. Nezakryta cast je sice trochu citliva, ale moc to nevadi, kdyz tak staci prelepit naplasti. Novy nehet doroste asi za pul roku. Pak prijde dalsi lyzarska sezona a je mozne zacit nanovo ;-)

Takze zakladni pravidlo zni: strihat nehty. Hodne nakratko a casto. Pocitam, ze pri behu to bude stejne. Spicka nehtu proste nesmi prijit do kontaktu s botou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Aldo » úte kvě 26, 2009 7:23

_mike_ píše:Takze zakladni pravidlo zni: strihat nehty. Hodne nakratko a casto. Pocitam, ze pri behu to bude stejne. Spicka nehtu proste nesmi prijit do kontaktu s botou.

Taky bych to tak viděl po několika slezených nechtech. :D ... jo a zamyslet se nad botou. :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod hombreee » pon čer 22, 2009 15:36

hmmm pocujte

So zlezenymi nechtami som doteraz nemal ziadnu skusenost, ale dnes sa mi stala taka vec. neprijemne som zakopol (sandale) a na prste na nohe na "ukazovaku" sa mi odrazil v podstate cely necht, takmer uplne cely je oddeleny od prstu, drzi len na kusku lozka. Zajtra idem k doktorke, predpokladam, ze necht pojde dole (ak do zajtra nezleze sam). No ale najhorsie na tom je, ze vo stvrtok by som mal ist na 3 dni na velku fatru. Co myslite, ist ci neist? Ako vravim, nikdy som necht zlezeny nemal, takze si neviem predstavit jak sa to bude chovat v topanke pri 40-50 kilometrovom pochode. Tak by som rad pocul nazor skusenych "nechtarov" :?
Uživatelský avatar
hombreee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv čer 19, 2008 8:45

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2009 17:44

Jestli to do te doby prestane uplne bolet, ta by to jit mohlo. Urcite bych oblepil spicku prstu naplasti. Zeptej se taky doktorky, mozna ti na to da nejaky krem (asi bych vzal Fastum Gel). Kdyby to trochu bolelo, tak pocitej s tim, ze po par hodinach chuze to muze bolet hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Horal Fanda » pon čer 22, 2009 20:42

Po omrzlinách mi taky slezly nehty, a to i na prstech rukou, a chodilo se v pohodě, i dělat se dalo všechno i s obvazy. Chce to držet v čistotě (relativně) a to je vše.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Tomík » pát črc 10, 2009 14:25

Horal Fanda píše:Po omrzlinách mi taky slezly nehty, a to i na prstech rukou, a chodilo se v pohodě, i dělat se dalo všechno i s obvazy. Chce to držet v čistotě (relativně) a to je vše.


Jo, po omrzlinách slezou a zase dorostou.

Horší to je po úrazu (viz výše to popisované "odražení"). S tím mám blbou zkušenost, jednou mi na palec spadl šutérek, v palci rupla kůstka, dali mi to na dlažku a mezi tím mi slezl nehtík. Dorostl, ale deformovanej.Od té doby mi zarůstal. I vyhledal jsem opět lékařské ošetření. Chíra, strhnout... Dorostl ještě deformovanější. Ztratil jsem (nejmenovaný moderátor-veterán promine) důvěru k chirurgům :-) Zarůstá mi mrcha dál, zpočátku jsem dokonce asi tak rok nemohl obout lezečky (a když jsem koupil větší, tak jsem v tom pro bolest palce stejně nic neustál). Řešením se ukázala pravidelná návštěva pedikérny. Celkem se to upravilo, byť mi nehet na palci roste dál deformovanej.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod tuso » pát črc 10, 2009 18:14

To víš, že prominu. Chtělo to prostě plastiku nehtového lůžka. Ale bohužel ani to někdy nezaručí trvalý úspěch. Když s tím máš problémy, zaběhni někdy do Ovy. Posedíme, popijem, pokecáme a já ti splastikuju nehty. :D
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Tomík » ned črc 12, 2009 11:17

@Tuso: jojo, piosedět pochlastat, to jo. Svěřit nohu chirurgovi to bych se rozpakoval. Po každém z jejich zásahů to nějaký čas pěkelně bolelo, takže jsem nemohl lézt, a efekt veškerý žádný. Zatímco teď to sice otravuje, ale obuju lezečky a můžu lézt (byť to moc nečiním, protože nemám čas).
:wink:

Mimochodem, kdypak budeš zas v Praze?
Jo, a dík za nabídku :D
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » stř črc 15, 2009 17:46

Tomík píše:Horší to je po úrazu (viz výše to popisované "odražení"). S tím mám blbou zkušenost, jednou mi na palec spadl šutérek, v palci rupla kůstka, dali mi to na dlažku a mezi tím mi slezl nehtík. Dorostl, ale deformovanej.Od té doby mi zarůstal. ... Řešením se ukázala pravidelná návštěva pedikérny.

Jo jo, to mi taky zarustal. Misto pedikerny jsem si pomohl sam, nuzkama, pilnikem a nekdy i nozem. Sice to byla otravna a bolestiva prace, ale pomohla. Pak uz jsem se naucil tomu predchazet a ustrihavat zarustajici roh zavcas. Po nejake dobe to prestalo delat a proto jsem si ho prerazil znovu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 28, 2010 20:26

Nesl jsem doma v sobotu láhev medoviny a ta mi drbla na palec. Takže půlka palce byla jak zralá švestka.
Dneska jsem si "odpustil" krev a tekutinu zpod nehtu. Znamená to, že pod nehtem mám tedy volný prostor a nehet mohu odstřihnout? Nebo ho mám nechat odrůst? Tlačí mě totiž u kraje, kde mám podezření, že se mi odrazil :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod terkad » úte pro 28, 2010 20:35

Jau, to mi ani nepřipomínejte. Tři týdny jsem nemohla chodit, když jsem si odštípla kraj nehtu u palce a začlo mi to hnisat.
Ale na chiře v Bohunicích mi pod nehet pan doktor vrazil pinzetu, vyčistil, napatlal betadinu (v tom jsem pak doma pokračovala) a po týdnu už jsem tancovala =D>
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod lara » stř pro 29, 2010 16:57

@vk: radím ustřihnout. normálně to v této fázi, co popisuješ, stříhám a je to podstatně lepší a hlavně rychleji se to hojí, než abych ten nehet nechávala odrůstat přirozeně.
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Péče o nohy

Příspěvekod bibi » pát čer 19, 2015 17:30

Práve sa mi deje taká dosť hororová vec - v březnu (?) som si pri behu systematicky nakopávala palec, takže mi sčernal necht. A včera a dnes sa mi začal odlupovať. Drží len zboku normálne "zakorenený" asi na 1/4. Na noc som si ho zalepila, aby sa mi v spánku neurval, takže ráno som ho mala pekne prilepený. Dnes som si bola zabehnúť, šlo to pekne. A keďže ma skropilo, a potom som ešte šla do sprchy, tak sa zase odmočil. Keď som si ho trochu odchlípla, tak som videla, že pod tým nechtom... je to akoby diera. No fujtajbl.
Tak teraz sa to snažím rozdýchať, uvažujem o svojej budúcnosti a vôbec... :-k
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » pát čer 19, 2015 17:33

imho hlavním problémeme bude jak tenhle strašnej objev rozdýchá marťan :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Péče o nohy

Příspěvekod bibi » pát čer 19, 2015 17:38

...ten prevracia oči už od včera a ľadovým kľudom mi navrhol úkon kombinačkami... Romantik :-#
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Další

Zpět na Outdoor a zdraví