Zliezajuce nechty (palce) na nohach

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » pát čer 19, 2015 17:51

tak to sme dva, tež bych navrhoval kombo: 2 velké panáky + jedny kombinačky + dezinfekce expost
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » pát čer 19, 2015 18:31

tak som videla, že pod tým nechtom... je to akoby diera.


pokud se ten stary sam uz zacal uvolnovat je pravdepdobne pod nim novy nehet cca 1/4 delky a ten bude nejaky ten mesic a vic dorustat.
Ja to nechal asi den dva zalepeny na noc a pak jsem nejendnou koukal, ze jsem ten stary nekde ztratil a zacina rust ten novy :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2015 18:37

bibi píše:Tak teraz sa to snažím rozdýchať, uvažujem o svojej budúcnosti a vôbec... :-k

:D klid, to nic neni, mel jsem to aspon trikrat (z lyzaku). Stary nehet se zacina uvolnovat, protoze ho vytlacuje dorustajici novy. Dira je tam proto, ze novy nehet roste od zadu a bude trvat tak pul roku, nez doroste uplne.

Jestli to drzi jen na kousku, tak opatrne vytahnout a kdyz to nepujde, tak staci par dni pockat. Rvat to na silu je zbytecne, mne to slo pokazde skoro samo. Odhalene nehtove luzko bude par dni citlivejsi, ale casem to prejde a nebudes o tom ani vedet. Jako bonus navic si nebudes muset nehet strihat.

Pak si kup o pul cisla vetsi boty a strihej nehty zavcas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod oodoow » pát čer 19, 2015 18:53

Jojo, z toho nedělej vědu, mi už upadly nehty asi na všech prstech na nohách a to i víckrát. Bohužel ale vždycky narostou znova, aby mohly znova upadnout. :twisted:
Nejlepší je nechat to odmočit v horké vodě a pak dát pryč, ten novej potom vyroste rychlejc. Pokud to ale i tak ještě moc drží, tak bych prostě počkal až odpadne sám. Ještě někdy bývá pod nehtem černá sražená krev, někdy vyteče a někdy se asi jenom vsákne a zůstane tam díra a nehet už zůstane černý.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2015 19:00

@oodoow: to mas z tech malych bezeckych bot ;-) Jo, krev tam byva, kdyz je puvodni pricinou to, ze se nehet prerazil. Coz nekdy dost boli, zvlast na tom palci. Vzdycky jsem ji ale mel pod starym nehtem a kdyz se sundal, tak to slo umyt a novy uz byl normalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Sirkka » pát čer 19, 2015 21:13

@mike: můžeš mít boty velké jak chceš, ale ty nehty prostě někdy slezou, obvzláště na delších trasách, což oodoow absolvuje celkem často :-)
Já na ukazovácích měním nehty každý rok :-D Ta sražená krev někdy postupně odpadá, vymeje se ještě dřív, než začne odpadat nehet. I po odpadnutí prsty cca dva dny zalepuju, než se nehtové lůžko trochu zpevní.

Když už máte odražený nehet, a že to někdy fest bolí, to tu ani nemusím říkat, děláte s tím něco? Nějaký osvědčený recept, aby se urychlilo hojení, zmírnila bolest?
Kdysi jsem se někde dočetla o mazání nehtu černou mastí, že vytáhne horkost, nehet se začne lépe hojit.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát čer 19, 2015 21:29

Mne ne ;-) Z chozeni jsem to nikdy nemel, jen z lyzaku. Ktere byly opravdu natesno a kdyz jsem si poradne neostrihal nehty a pak si nekde blbe skocil, tak nehet trefil skelet a bylo po nem. Myslim, ze aby se to stalo, potrebuje nehet bud vetsi naraz nebo spoustu opakovanych malych, coz znamena male boty.

Mne to fest bolelo jen jednou, kdyz jsem v tech lyzakach a jeste rozepnutych zakopl cestou z lanovky. To jsem mel modry cely palec a musel si vzit Brufen, abych prezil cestu domu. Jinak bych to maznul protizanetlivym gelem (Aulin gel). Ciste proti bolesti, nehet uz stejne nic nezachrani. A mam pocit, ze i v tom nejhorsim pripade to nebolelo vic, nez den a ten jeden Brufen stacil (uz je to davno).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod oodoow » pát čer 19, 2015 23:49

@mike: však si zkus dát něco delšího a uvidíš, že ti nějakej sleze taky :twisted:
Já na to ani nejsem nějak moc náchylnej, ale prostě za ty roky se mi to už stalo mnohokrát. Zajímavý je, že dokud jsem ze začátku chodil jenom v měkkých minimalistických vivobarefoot anebo pětiprsťákách, nestalo se mi to ani jednou. Teprve, až jsem si koupil pořádný tvrdší tenisky do hor od Inov8 (prvně trailrock a potom roclite), tak šly nehty hned pryč. Myslím že to bylo prostě nevyhovujícím tvarem špičky boty.
Někomu ale fakt slézaj nehty a může mít ve špičce místa kolik chce. Znám lidi, co přijdou o nehty po každé akci. Ti už v tom maj praxi a přesný postup. Prvně to zespoda pod nehtem napíchnou jehlou a nechají vytéct krev z pod nehtu a pak dají tu horkou lázeň a až se kůže kolem rozmočí, tak nehet vytrhnou. Někteří dokonce uvažují, že si je nechají chirurgicky odstranit, protože je to fakt opruz. :)
I když ten nehet zmodrá, tak mi nepřijde, že by to nějak moc bolelo, puchýře jsou horší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob čer 20, 2015 1:09

70 km v pohorkach nestaci? Nebo 40 km a 15 hodin ciste chuze ve vysokohorskem prostredi? Jestli ne, tak vic uz asi nedam ;-) Predpokladam teda, ze vtip ma byt v tom, ze jde o chuzi bez delsiho odpocinku.

oodoow píše:Myslím že to bylo prostě nevyhovujícím tvarem špičky boty.

Ano, s tim bych souhlasil. Jestli prsty narazeji do spicky, treba i jen malo, tak se neni co divit. Cim jinym by to mohlo byt?

oodoow píše:Prvně to zespoda pod nehtem napíchnou jehlou a nechají vytéct krev z pod nehtu a pak dají tu horkou lázeň a až se kůže kolem rozmočí, tak nehet vytrhnou.

:shock: proc? Vzdyt nakonec odpadne sam, jak tu celou dobu piseme.

oodoow píše:I když ten nehet zmodrá, tak mi nepřijde, že by to nějak moc bolelo, puchýře jsou horší.

Zalezi jak to vznikne. Kdyz se prerazi, tak muze byt narazeny cely prst a ten pak boli jak v tom mem prvnim pripade. Ty dalsi bolely o dost min. Horsi jsou nasledky, Mne ten prerazeny nehet obcas zarusta a kdyz to nepodchytim zavcas, tak to boli klidne i mesice. Vyvine se tam maly lokalni zanet, ktery se strasne blbe hoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob čer 20, 2015 1:26

Chvili jsem hledal a nasel mj. toto:
Modré prsty a slézající nehty – jak správně vybrat velikost běžecké boty

Častým zraněním začínajícího běžce nebo běžkyně jsou modré, sraženou krví podlité nehty. I ti nebo ty nejmarnivější z nás, kteří mají prsty zbarvené jak papoušek, tenhle módní doplněk nemusí. Jak se mu vyhnout? Jednoduše, koupit si běžeckou obuv o číslo větší než je číslo naší běžné – denní obuvi.

a toto:
... přestože ti boty resp. jejich velikost, jak píšeš sedí, zcela jistě jsou na běhání malé. To že slézá nehet na jakémkoliv prstě nohy pro to mluví jednoznačně.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod oodoow » sob čer 20, 2015 8:27

mike píše:Ano, s tim bych souhlasil. Jestli prsty narazeji do spicky, treba i jen malo, tak se neni co divit. Cim jinym by to mohlo byt?
No, vlastně nevím. Možná je to prostě díky nárazům z běhu, anebo tím jak se nehet pořád dotýká horní části boty. Každopádně to není jenom tím, že by měl člověk malý boty a že větší boty by to vyřešily. Mně se to stává celkem výjimečně, teď už cca rok nic. Naposledy jsem přišel o nehet myslim někdy v září, když jsem v seběhu nakopl kámen, ale tam byla příčina jasná. Jenže ti, kteří na to trpí, vyzkoušeli už všechno a stejně jim to nepomohlo. Třeba tenhle článek.
"Now, please don’t tell me I need to change my shoes or try some magical brand of socks. I’ve done it all with no help. When I heard the problem was due to shoes that were too small, I went up a half size and then a half size again. When someone said maybe my foot had too much room to move around, I went with snugger models. And I have tried numerous brands of socks, from wool to just about every synthetic. I rarely get the regular type of blisters, but nothing has helped with the toenail loss."
Takže jako větší boty mohou pomoci, ale není to všelék.

mike píše::shock: proc? Vzdyt nakonec odpadne sam, jak tu celou dobu piseme.
No, protože má vyzkoušeno, že pak se mu to spraví rychleji a rychleji vyroste ten nehet pod tím.

mike píše: Mne ten prerazeny nehet obcas zarusta a kdyz to nepodchytim zavcas, tak to boli klidne i mesice. Vyvine se tam maly lokalni zanet, ktery se strasne blbe hoji.

Jo, tohle se stalo kolegovi v práci, zarostlej nehet a ten zánět řešil snad půl roku a chodil s tím na chirurgii. Jsem to nemohl pochopit, že má problém, že mu zarůstají nehty. On zas nechápal, že mi někdy nějakej nehet prostě odpadne pryč. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péče o nohy

Příspěvekod bibi » sob čer 20, 2015 11:38

Hlavne ďakujem za dodanie odvahy, že to bude dobré. Už som sa chystala písať závet :-D
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » sob čer 20, 2015 20:40

:D neboj, casem si zvyknes a napotreti uz nad tim jen mavnes rukou ;-)

Nasel jsem stare vlakno se stejnym tematem, a tak jsem tam prispevky presunul. Dokonce ho mas i slovensky 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob čer 20, 2015 20:52

oodoow píše:Třeba tenhle článek.

Kousek dal tam pise:
He also noted that my halluces (that’s med speak for big toes) curved upward a little more than my other toes and were likely rubbing on my shoe upper (and not the toe box) when I ran, so the size of my shoes would make no difference.

Coz, jestli to spravne chapu, znamena, ze ma palce otocene nahoru a pri behu narazi nehet na vrsek boty. Takze ano, nemusi to byt jen malou botou, ale nejspis za to vzdycky mohou narazy nehtu o botu. Kazdy si teda musi zjistit sam, cim to je, a podle toho se zaridit. Tipuju ale, ze ve vetsine pripadu by vetsi bota pomohla.

oodoow píše:No, protože má vyzkoušeno, že pak se mu to spraví rychleji a rychleji vyroste ten nehet pod tím.

A o to driv to bude muset resit znovu? ;-)

oodoow píše:Jo, tohle se stalo kolegovi v práci, zarostlej nehet a ten zánět řešil snad půl roku a chodil s tím na chirurgii. Jsem to nemohl pochopit, že má problém, že mu zarůstají nehty. On zas nechápal, že mi někdy nějakej nehet prostě odpadne pryč. :)

Syty hladovemu neveri ;-) Jsou to ale dve ruzne veci. Odpada stary poskozeny nehet a zarusta novy, ktery vyroste po nem. Nevim, jestli jen pote, co se stary prerazil, u mne to tak bylo. Novy roste nepatrne jinak a v jednom miste se mi zapichuje do puvodniho okraje luzka. Je to docela zakerne, protoze normalne pri chozeni to neni citit a kdyz zacne, tak uz je pozde. Zanet je rozjety a pak je to nadlouho. Zrovna dneska jsem palcem o neco zavadil a zjistil, ze uz to zas zacina :? Takze opet stravim prijemnou pulhodinku s nuzkama, pilnikem a desinfekci. Pritom pri chozeni to vubec poznat nebylo. Dobre se to pozna v lezeckach, tam staci malo a uz se clovek na ten palec nepostavi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod bibi » ned čer 21, 2015 10:12

mike píše:...Nasel jsem stare vlakno se stejnym tematem, a tak jsem tam prispevky presunul. Dokonce ho mas i slovensky 8)

Moc si toho cením, Mike :)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod pavproch » ned čer 21, 2015 10:26

už byly panáky a kombinačky?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Sirkka » ned čer 21, 2015 17:43

@mike: opakované nárazy nemusí nutně znamenat malé boty. Mám boty o min. 1,5 čísla větší a nehty mi po delší trase ať už běhu či chůze stejně slezou. Musím dávat i pozor, abych neměla na špičce nohy příliž natěsno ponožky. Ukazováky jsou malinko větší jak palce a dostávají tak dost zabrat. Párkrát jsem měla i u nehtu a pod ním jakoby puchýř, pár dní jsem musela propíchávat a vypouštět, do krve to ale nešlo. Řekla bych, že to bolí víc dní jak jedna pořádná rána do nehtu. Když je to fest, mám cca dva dny po běhání, nohy leda v sandálech a jakékoliv plné boty jsou prvních pár dní noční můrou.
Otočené palce nahoru mám taky, ale to vadí jen v těsných botách (střevíce, balerinky...).
Zrovna jeden prst na mě už otvírá tlamičku, ale násilně to strhávat nebudu, doposud fungovalo přirozené odpadnutí :-)
Mike, holt máš dobře stavěné prsty a buď za to rád :wink:
@oodoow: souhlas, puchýře jsou horší. Ty fotky v odkazovaném článku jsou brrr, tak daleko jsem naštěstí zatím nedošla.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » ned čer 21, 2015 23:37

Sirkka píše:Ukazováky jsou malinko větší jak palce a dostávají tak dost zabrat.

Nepomohlo by nehet poradne ostrihat? Co nejvic jak to jde, pak chytne narazy spicka prstu a ne nehet. Mne to u tech lyzaku pomahalo, nejake rany dostal palec vzdycky, ale kdyz byl dobre ostrihany, tak se nic nestalo. Jinak holt precnivajici cast amputovat ;-)

Sirkka píše:Mike, holt máš dobře stavěné prsty a buď za to rád :wink:

Jsem rad, ale taky si kupuju boty tak, aby se prsty nedotykaly spicky. Jinak je to spatne pri sestupech a staci malo. Je na to potreba nemit boty moc siroke, aby tam nohu proste nepustily. Chapu, ze v teniskach je to asi horsi, v pohorkach to jde.

S tvarem prstu mivaji vetsi problem zensky a kdyz nemaji, tak si ho udelaji ;-) Jako moje mama, ktera musela pred casem na operaci vboceneho palce. Vzniklo to pry kdyz studovala a chodila v lodickach a od te doby se to pomalu ale jiste zhorsovalo a po nejakych 40 letech uz se to nedalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Sirkka » pon čer 22, 2015 8:41

Stříhám vždycky a nepomohlo. Spíš mi přijde, že když nehet ošmikám až těsně, tak je to horší než když tam je nějaký malý kousek. Leda bych to vzala i s kusem prstu :mrgreen: Mám dlouhé prsty, to tomu nejspíš taky moc nepřidá. V pohorkách vesměs problém nemám. Sice jsou prsty citlivější, ale jde to. Taky je fakt, že v pohorách neběhám půlmaratony a nechodím 50tky :D

Jo, deformované nohy má spousta žen, máma taky. Často musí mít i dorasované kotníky, když občas někoho pozoruju, jak se v těch podpatkách kynklá a nohy divně vyklání. Fuj. Slušné boty moc nenosím, bych se v tom zabila a ani do nich nejde nacpat spešl vložka :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2015 9:51

mike píše:Jsem rad, ale taky si kupuju boty tak, aby se prsty nedotykaly spicky. Jinak je to spatne pri sestupech a staci malo. Je na to potreba nemit boty moc siroke, aby tam nohu proste nepustily.
Ehm, nemely by pohorky pri chuze dolu "zadrzet" nohu u nartu, ne ve spicce? Protoze potom zase tlaci na malicek (pripadne plus palec) nebo na nejsirsi misto na kloub a to taky zavani peknym pruserem (a bolesti)?

Tezko se taky da srovnavat beh s chuzi (natoz jeste v bezeckych botech a pohorkach) - uplne jinak se ohyba bota, uplne jinak se ohyba noha, jinak doslapujes, tlaci to jinde a jinak a navic kdyz mas v pohorkach dvoje ponozek, tak to mas pekne utlumene. V mekkych nizkych botach obcas hodne blbe se ohyba spicka, az tak blbe, ze dokaze pri o jedno (nebo i pul) cislo vetsi bote tlacit zrovna na nehet a to Ti nepomuze vubec nic. (Nejsem bezec, ale toto si pamatuji jeste z mladych let).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 22, 2015 14:40

nektery zensky se bohuzel narodi uz s peti prstama I kdyz ten malicek je jasna vyvojova chyba pac narodit se bez nej by usnadnilo vyrazne nakup obuvi. on ani nemusi byt nemocnej/deformovanej a tak. jen proste dnesni strih obuvy nrpocita s majiteli malicku vetsich nez pul cm...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mvaldo » pon čer 22, 2015 15:05

podobny problem mam aj ja ... :(
raz som zakopnul, a na "ukazovaku" mi zliezol necht a doteraz zlieza pravidellne :(
myslel som ze mykoza, ale kozna to vyvratila!
co je horsie, po zakopnuti som mal problemy s tretrami na bike, dost ma bolela naha, tak som kupil nove ale problem neprestal ...
... navstivil som konecne ortopeda a ...
od malicka po "ukazovak" dolamane prsty, resp. vrazene do seba, vsetky klby rozbite :(
ked mam dobre vlozky v topanke tak pohoda, ked mam v praci obuv s ocelovou spicou a pridem napr. v zime po 4 dnoch do prace, tak pokial sa topanka roztiahne, tak utrpenie ...
co robit? "operaciu Ti neodporucam, ale ak budes chciet, kedykolvek sa ozvi ..."
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2015 15:22

Koukam, ze se snazite Bibi ukazat, ze jeji nehet nic neni proti tomu, co maji ostatni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 22, 2015 15:33

to ji prave ma uklidnit, at nesepisuje zavet :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2015 15:35

apuka píše:Ehm, nemely by pohorky pri chuze dolu "zadrzet" nohu u nartu, ne ve spicce? Protoze potom zase tlaci na malicek (pripadne plus palec) nebo na nejsirsi misto na kloub a to taky zavani peknym pruserem (a bolesti)?

Vsak jsem taky nic o spicce nepsal. Musi drzet tak nejak celkove, ani nart samotny neni dobre, jelikoz se pak otlacuje. Coz v podstate znamena, ze bota musi sedet celkove.

S malickem jsem mel problemy jen u jednech bot, ktere jinak sedeli perfektne, ale kdyz jsem byl na horach tyden a vic, tak se pri sestupech zacal dotykat boty a delal se na nem bolestivy puchyr. Pri kratsich akci to vubec nebylo poznat.

apuka píše:Tezko se taky da srovnavat beh s chuzi (natoz jeste v bezeckych botech a pohorkach) - uplne jinak se ohyba bota, uplne jinak se ohyba noha, jinak doslapujes, tlaci to jinde a jinak a navic kdyz mas v pohorkach dvoje ponozek, tak to mas pekne utlumene. V mekkych nizkych botach obcas hodne blbe se ohyba spicka, az tak blbe, ze dokaze pri o jedno (nebo i pul) cislo vetsi bote tlacit zrovna na nehet a to Ti nepomuze vubec nic. (Nejsem bezec, ale toto si pamatuji jeste z mladych let).

Vsak tady celou dobu rikam, ze jedine pohorky 8) Furt tu nekdo propaguje nizke boty i do hor a ted se ukazuje, ze jim z nich slezaji nehty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » pon čer 22, 2015 15:35

Mawenzi píše:to ji prave ma uklidnit, at nesepisuje zavet :)

Jj, ale nejak se neozyva, asi prisel Martan s kombinackama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod bibi » úte čer 23, 2015 9:28

Nie, na kombinačky nedošlo. Necht furt drží na tom svojom kúsočku, odchlípne sa len keď ho rozmočím a keďže som si tu prečítala toľko skúseností, tak si hovorím, že nejak to dopadne/odpadne samé :)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 23, 2015 9:42

mike to v tech horach musis chodit max 20km, ti pak nic nesleze:D ani s tema nizkejma botama:D (a vubec, proc by v horach meli slizat a treba v beskydech nee? :)

bibi tak at je to co nejprijemnejsi aspon, ale teda ja bych se na to asi nedokazala ani podivat, brrr
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod bibi » úte čer 23, 2015 9:51

...tiež sa tam moc nedívam... :)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Zliezajuce nechty (palce) na nohach

Příspěvekod mike » ned črc 5, 2015 22:38

Jsem to ale pako... vcera jsem zjistil, ze prvni operace nevyresila zarustajici nehet na palci uplne a ze tam jeste jedno misto boli. A tak jsem vzal pilnik, dvoje nuzky a poctive jsem brousil a strihal nehet i kuzi, dokud netekla krev. No a dneska to citim pri kazdem kroku. Ono to bylo (snad) spravne a spravi se to, ale takhle si rozdrbat palec dva dny pred odjezdem do hor? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví