Puchýře - pod tlustou vrstvou kůže

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Puchýře - pod tlustou vrstvou kůže

Příspěvekod vojtas.m » ned lis 15, 2015 1:00

Zdravím, mohl by mi někdo poradit jak bych měl postupovat? Stává se mi, že když jdu delší trasu horším terénem (Roháče, 30 km hřebeny) vytvoří se mi na patě, po dnu až dvou, bolestivý puchýř, který ale není na povrchu, ale pár mm pod vrstvou kůže. Problém je, že se mi to strašně dlouho hojí, jelikož se oddělí tlustá vrstva pevnější kůže (zbělá), pod kterou je druhá relativně jemná, taktéž je v terénu problematické i propíchnutí, pač se díra velmi rychle zacelí a puchýř se začne rychle plnit znovu. Tohle se mi stane prakticky vždy, nezávisle na botech. Poradil by mi někdo co s tím?
vojtas.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned črc 31, 2011 13:30

Re: Puchýře - pod tlustou vrstvou kůže

Příspěvekod booze » ned lis 15, 2015 14:01

Obrus si tu tvrdou kuzi na nohach.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Puchýře - pod tlustou vrstvou kůže

Příspěvekod mike » ned lis 15, 2015 23:12

A puchyre se mu neudelaji, protoze neujde ani 5 km :twisted:

@vojtas.m: takove tema tu nedavno nekde bylo, i s radama, zkus hledat. Pro zacatek bych vylepsil ponozky. Dvoje silne a dobre trekove. Lepsi vlozky do bot by taky mohly pomoct.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod terkad » pát lis 20, 2015 11:43

Zkus si koupit compeed tyčinku proti puchyrum. Mají to v drogeriich, lékárnách, vsude, cena okolo stovky. Je to něco jako vazelína, natres tim patu a obleces na to ponozku. Na víkend super, na delší akce někdy horší, protože kůže pod tím nakonec zmekne a je náchylnější k odreni. Je potřeba to vyzkoušet, pro mě to byl učiněny zazrak
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)


Zpět na Outdoor a zdraví