cviky & triky na kolena, kotníky atd.

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » úte črc 30, 2013 11:22

ano, to je pravda.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Voko » stř črc 31, 2013 17:39

ita píše:No já si právě pořád myslím (doufám?), že to bude nějaká naprostá prkotina, něco unavenýho, namoženýho...

Kdybys nepsala, žes už letos ujela stovky km, tak bych tomu i věřil a odhadoval bych to na přetížení, ale takhle :((

Jo a k bolesti - na kole ano, při chůzi ne - je to možný, když šlapeš moc natěžko = máš moc těžký převody do kopce a klouby a vazy tak neúměrně zatěžuješ (psala jsi, že to bolí hlavně do kopce), pak kolo může bolet a chůze ne.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod ita » pát srp 16, 2013 21:51

Voko: Bolelo to právě i na rovině a čím větší záběr, tím samozřejmě víc. A převody mám do kopce lehké :lol:

Takže jsem se v servise ptala na to seřízení, ale bylo vyloženě vidět, že se pánovi nechce s něčím otravovat, tak nás elegantně odbyl. Vpodstatě slovy, že noha nemá být propnutá a ani bych se neměla kolenama kopat do brady. Tvářil se při tom veleznale a důležitě, no komedie. Tak jsem mu pěkně poděkovala a šli jsme :mrgreen:

Jinak teď jsem marodila, takže jsem měla nakonec 3 týdny klid od kola i pěša a vlastně jakéhokoliv pohybu :evil: Takže jestli to bylo přetažením, tak by to asi mělo být ok, po takové době. Zítra bude lehčí rozjezd, tak se uvidí :bike:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod wawrik » sob srp 17, 2013 6:00

Ak si menila bicykel a predtým si koleno vôbec necítila, bude to v ňom. Používaš nášľapné pedále? To je prvý možný zdroj problémov, najčastejší. Pedál môže držať tvoju nohu v polohe, ktorá ti je neprirodzená, napríklad s chodidlami takmer rovnobežne. Niektoré pedále dovoľujú zvýšiť vôľu, aby sa ti upnutá noha dokázala v pedáli viac natočiť. Alebo máš kufre v tretre upnuté príliš ďaleko od špičky. Atď., jednoducho, ak máš nášľapy, toto je prvá vec, s ktorou sa treba pohrať.

Druhá vec je posed. Predozadná poloha sedadla nad šľapacím stredom, prípadne jeho výška. Ale problémy s kolenami väčšinou vznikajú z toho prvého. Skús si posunúť sedadlo dopredu (to skôr) alebo dozadu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod ita » sob srp 17, 2013 22:51

Tak je to blbé...

Dneska asi 35km po rovince, převýšení tak max 250m (sever Lit. Pomoraví, kdo zná). Koleno se začalo ozývat tak po prvních 5km, pak jsme zkusili dát sedlo trochu víc dozadu (dál už to nejde) a asi o cm vejš. Na chvíli to bylo lepší, ale stejně to pobolívalo a to jsme ani nejeli žádný kopce, ptže mám na průduškách pořád jakejsi moribundus :evil:

wawrik: S tím kolem už si nejsem až tak jistá. Staré kolo mi taky nikdo nenastavoval, občas jsem si i půjčila kolo mojí mamy, které na mě bylo celkově velké a nebolelo mě nic. Navíc není divné, že by mě ze špatného posedu bolelo jen jedno koleno? A nášlapy nemám, zatím mě o jejich úžasnosti nikdo nepřesvědčil :finga:

Prostě asi stárnu? #-o

EDIT: Navíc kdyby to bylo kolem, tak by to asi začalo dřív než po 400km, ne? :-k
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Voko » ned srp 18, 2013 11:21

Zajdi k doktorovi, je to lepší, než hádat z křišťálové koule na oudtoorforu.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod ita » ned srp 18, 2013 11:30

Jojo, zajdu. Mám známýho doktora, kterej mj. dělá dobře i rehabilitace a ve středu tam stejně jdu, tak se mu pochlubím, že krom imunity mám v pr* ještě koleno ](*,)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod ita » stř srp 21, 2013 13:24

Tak jsem si připadala jako hypochondr. Dr. mi lámal nohu do šílených poloh, nic nebolelo :smt082
Ale pak mi cosi zmáčknul a jáj to zabolelo moc :mrgreen: Takže prý asi natažený ten vnitřní vaz. 2x denně mazat, bandáž a mělo by to přejít. Tak doufám, že to bude jen tady ta banalitka [-o<
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » stř srp 21, 2013 13:32

no a je nejaky problem zmenit servis na kola?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod ita » stř srp 21, 2013 13:38

Tak já tam nechodím pravidelně, jeli jsme tam jen skrz garančku. Jinak máme všechno z hodně ruky a i tak běžnou údržbu zvládá dobře přítel. A je velice pečlivý, někdy až moc :rolleyes:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod ita » ned zář 8, 2013 19:42

Musím se pochlubit.
Víkendovej záděr v Hrubým Jeseníku a koleno ani nepíplo \:D/ Mazala jsem asi 10 dní fastum gelem, teď si ještě mažu preventivně před a po výkonu a beru si bandáž. Taky si asi docela odpočinulo, moc jsme teď nejezdili. Resumé - po dvou měsících je bolest pryč.
Tak jsem si oddychla. Jo holt někdy je lepší namazat se nějakou tou chemií :finga:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 9, 2013 6:28

tak to je supr, že tě to už přešlo:)
(to já su děsně závistivá mrcha, já bych taky chtěla, aby stačilo namazat a bylo po bolesti:D ) nicmene asi kdyby se ti to melo vracet, urcite by bylo lepsi si s tim nekam skocit, ale pokud uz to bude v pohode, tak to by bylo nejlepsi:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod mike » pon zář 9, 2013 18:03

@ita: gratuluju :) Jen bych ti priste doporucil misto Fastum Gelu Aulin Gel. Ucinny je stejne a ma trochu min vedlejsich ucinku resp. zatim jsem nevidel zadne, u Fastum Gelu jo (nekde jsme tu o tom diskutovali).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod ita » pon zář 9, 2013 18:43

@ Mawenzi: Taky si závidím :lol: Dost se mi ulevilo, najednou prostě nic. No doufejme, že se to nevrátí. Ale před tím mě to už děsně bolelo třeba po 200 výškových m na asfaltu. Teď jsem dala přes 2000m z toho tak 50%v terénu a ani náznak bolesti \:D/

@mike: Dík :mrgreen: Jo, mě ho předepsal doktor a ty vedlejší účinky jsou ale fakt děsný. Naštěstí mě varovala lékárnice, přečetla jsem pořádně leták a poradila se s googlem. Dík za tip na alternativu, moc se v těch mastičkách nevyznám, neměla jsem (naštěstí) moc příležitostí je vyzkoušet. :finga:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 9, 2013 19:42

@mike
to ani nevim, ze existuje, ackoli aulin pouzivam od bolesti "bezne", tak na to se taky nekdy poptam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod mike » pon zář 9, 2013 19:48

Bezne? Vzdyt je (nechapu proc) jen na predpis. Ale jinak skvela vec, kam se na nej hrabe Brufen. Dostal jsem ho od zubare a zafungoval tak dobre, ze kdyz jsem videl v lekarne gel, koupil jsem ho pokusne jako nahradu za Fastum Gel, ktery se prestal volne prodavat. Zafungoval stejne dobre a od te doby je standardni soucast me vybavy. Tablety taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Lipon » pon zář 9, 2013 21:01

Hmm, tak me to dneska zase zacalo, xindl mizernej :-(
Blbe sem doskocil mic na bembosi, druhym krokem sem si koleno proslap a pak uz jen dopajdal do auta, a to jeste asi stesti, ze sem mel nakolenku
Mitnimu ortopedovi jsem jeste nenasel odvahu se sverit ... Zkusim asi napred overenyho fyzioterapeuta
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 9, 2013 21:09

proto je to "bezne" v uvozovkach. Mam ho na predpis, takze obcas po nem sahnu. Primarne se ale teda spis snazim omezit situace aby nebyl zapotrebi, pac mi staci uz to, ze musim denne jist leky tak nekdy od 15coz uz je vec, co me hrozne sejri...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod dudy » úte zář 10, 2013 8:36

Tak vopravdu speciálka na ortopedický bolesti je Diclofenac, popř. Mabron, ideálně v kombu s Dorsiflexem na uvolnění svalů & vazů.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod mvaldo » úte zář 10, 2013 10:05

... a na zapal?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 10, 2013 10:14

pro me exsituje 100% spolehliva uleva od bolesti - sezeni na gauci:D tak nevim, co je horsi, mit fyzicky nohu v pr* nebo zanetlive a z techle duvodu:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod mvaldo » úte zář 10, 2013 12:11

niekedy si zapal nesposobis iba fyz. aktivitou, a napr. do prace chodit treba ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod mike » úte zář 10, 2013 19:36

@mvaldo: tohle jsou vsechno protizanetlive leky (NSAID).

@dudy: asi je to individualni, ale mne diclofenac (Voltaren Emulgel) nijak nenadchnul. Ne ze by nefungoval, ale nefungoval dost. Za mne vypada ucinnost kremu, co jsem zkousel, takhle: Aulin Gel ~ Fastum Gel (10 bodu) >> Voltaren Emulgel (3 body) > Ibu Hepa (1 bod, nepomohl skoro vubec).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod dudy » stř zář 11, 2013 5:49

Sem měl na mysli Diclofenac AL Retard 100mg, popř.2x50mg vobyč.
S tím mám veskrze pozitivní zkušenosti.
Bohužel!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod womastec » pon pro 7, 2015 12:50

zdravim, v září jsem si na čundru daroval k třicátinám trochu kovu do kotníku (zlomený vnější i vnitřní)... Konečně mohu naplno došlapovat ( neni to taková sranda jak sem čekal). O rehabku, cvičení a tak jsem toho přečetl spoustu ale ještě nemám ukončeno a nikam mě neposlali... Zajímalo by mne ale zda jste používaly nějakou ortézu do boty na zpevnění, zmenšení otoku a případně jakou... Požadavky akorát aby neomezovali chození a řízení. Prodávají toho spoustu, ale vyznej se v tom... díky
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví

cron