cviky & triky na kolena, kotníky atd.

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Aldo » stř bře 24, 2010 8:50

@Amigo = no zajít k léčiteli není možná až tak špatný nápad.
Asi mě někteří ukamenujou, ale já už nebyl u normálního dochtora několik let, možná že už 10 let. Mám osobního šamana a očividně to funguje. Je fakt, že nejsem nějak extra nemocný a žádnými špatnými dědičnými chorobami netrpím, ale možná právě proto že mám toho koho mám. :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod mike » stř bře 24, 2010 19:46

@amigo: nenech se vystrasit od pp, ten vidi artrozu uplne vsude ;-) Ne ze bych se mu divil, ale myslim, ze mas velice dobrou sanci, ze je to neco min vazneho. Boli te to pri zmenach pocasi a od zimy?

Mel jsem kdysi neco podobneho a zmizelo to, kdyz jsem v praci dostal novou zidli :roll: Stara nebyla nic moc, mela prohnuty sedak, coz bud vadilo nejspis pateri a projevovalo se bolestma v obou kyclich. Navic mam ve zvyku se pri sezeni dost rozvalovat.

Vysetrenim asi nic nezkazis (i kdyz...), treba ti jen reknou, ze mas spatny postoj a poslou te na rehabilitaci, kde ti ho spravi. Nebo muzes zkusit cviky jogy na uvolneni patere, pri podivnych bolestech to obcas pomuze (mel jsem je, ale nekam jsem je zalozil).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod amigo » čtv bře 25, 2010 7:41

@mike: začalo to už v zimě, ale teď po je to nejvíc znát. pořídil jsem si do práce podprdelník, kterej by měl zaručovat optimální posed - doporučen ortopedem, nasadím nějakou GS condro kůru a uvidíme. cviky nějaký mám, ty mi celkem pomáhají, hlavně když je dělám pravidelně a nějakou dobu - měsíc/dva - počkám. v nejhorším navštívím jihlavský felčary... :evil:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod pavproch » čtv bře 25, 2010 7:47

pavproch píše:@amigo: v podstatě jsou možné jen dvě příčiny:
a) je to artroza
b) není to artroza


mike píše:@amigo: nenech se vystrasit od pp


Kurnik šopa, co je na tomdle za strašení??? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Aldo » čtv bře 25, 2010 8:54

pavproch píše:Kurnik šopa, co je na tomdle za strašení??? :mrgreen:

Seš bubák no :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod helmut 7 » úte dub 13, 2010 18:51

Strašně mě bolí kolena z neustálého sezení. porad'te cviky. dík za odpověd
helmut 7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 13, 2010 18:33

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod lara » stř srp 25, 2010 11:04

narazila jsem na dobrou knížku Cvičení pro zdravé klouby. jsou tam cviky na páteř, na kolení a kyčelní klouby. myslím, že je dobrá, páč některé cviky se mnou teď cvičí rehabilitační a výslekdy jsou vidět :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod tuso » stř srp 25, 2010 11:57

Aldo píše:@Amigo = no zajít k léčiteli není možná až tak špatný nápad.
Asi mě někteří ukamenujou, ale já už nebyl u normálního dochtora několik let, možná že už 10 let. Mám osobního šamana a očividně to funguje. Je fakt, že nejsem nějak extra nemocný a žádnými špatnými dědičnými chorobami netrpím, ale možná právě proto že mám toho koho mám. :((


To je fajná věta. Jak souvisí rodinný léčitel s tím, jaké si podědil nemoci? :(( :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Ryba » stř srp 25, 2010 12:01

No tak když máš za tatu zdravýho šamana tak je to jasný, ne? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Aldo » stř srp 25, 2010 12:32

tuso píše:To je fajná věta. Jak souvisí rodinný léčitel s tím, jaké si podědil nemoci? :(( :mrgreen:

No si myslím, že to je tak že tě nemoc schvátí když je tvé tělo na nemoc "připraveno" . Zní to blbě ale je to tak. Když jsi v pohodě jak fyzicky tak hlavně psychicky, tak prostě ani virová pandemie nemá moc šancí.
Stejné je to s vrozenou dispozici pro nějakou nemoc. ( Nemyslím vadu fyzickou ). Když jsi celkovcě v pohodě, tak se třeba vůbec neprojeví.
Tak jsem to myslel.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod davidgjavsnv » pon kvě 16, 2011 21:05

a čo drepy a kolena? je im to k prospechu, alebo je to prílišná záťaž?
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » pon kvě 16, 2011 21:24

je to celkem extremne nevhodny cvik. horsi jsou snad uz jen kacenaky...

no snaz se s vetsi zatezi nez vlastni telo nechodit niz nez pod pravy uhel v koleni.

musis udrzet nohy tak aby chodidla a kolena byly zarovnane, aby si s koleny nevybocil nebo tak.

drepy na stroji co te nepusti, nebo pod sebe lavecku, nebo aspon medicinbal.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod davidgjavsnv » úte kvě 17, 2011 7:19

aha. dík za info. A sú nevhodné aj keď to necvičím so závažím? Robím fakt iba tie najobyčajnejšie drepy, ktoré robia malé deti
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » úte kvě 17, 2011 7:24

pokud mas kolena ve spravne poloze vuci sobe, rozehrivas se a delas strecing tak s vlastni vahou to takovy problem neni - jestli jich nedelas stovky...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod davidgjavsnv » úte kvě 17, 2011 7:53

no práve stovky robím, lebo si chcem vycvičiť stehna poriadne. Je na stehna nejaký lepší cvik? Pozeral som, že tu sú nejaké doporučenia, ale to mi príde skor ako také precvičenie, než žeby to bolo na posilnenie noh.

Inak vážne ďakujem za také rýchle, ochotné a užitočné odpovede, to sa mi snaď ešte na žiadnom fóre nestalo :-)
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod oodoow » úte kvě 17, 2011 9:25

Souhlas s Indym jít až dolů není nutné, stačí prostě do pravého úhlu. Kolena by se neměla dostat před prsty na nohou, je to spíš takovej posed na židli bez židle. Pokud budeš pár minut dělat něco takového, tak by to mělo mít efekt a bez problémů s koleny.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Jumbo » úte kvě 17, 2011 10:36

ha,kdyz uz tu vidim tema o kloubech,kostech atd...:)
Musim pridat svuj zazitek z kola,pred mesicem me jeden zly pan sestrelil z kola,zlomil si 7 krat pravou nohu,hlavne hlezno mam totalne rozmlacene,sesroubovane,nasledne mam zlomenou i lytkovou kost..nema nekdo podobnou zkusenost s hleznem?Celkem by me zajimala vase rehabilatace a navrat do trekarskeho sveta,za 15 dni jdu na traumatologii,tak snad uz mi s tim zacnou nejak hybat;-)

Uz mam sileny abstak po horach,ale chapu,asi to bude jeste dlouhy boj;-)
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » úte kvě 17, 2011 11:59

bude Te cekat dlouha rehabilitace a s ni zajimave balancni cviky,

kulova usec, rolo, podhusteny balon a tak.

pokud to mas blizko tak prvni dve tyhle pomucky mam a jsem ochoten je pujcit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » úte kvě 17, 2011 12:07

jeste bych chtel rict, vyber si peclive rehabilitaka. jsou tam jednak znacne rozdily, a taky dost zalezi na tom jak Ti to vysvetli a co od nej dokazes pobrat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Jumbo » úte kvě 17, 2011 12:23

Indy: je pravdou,ze se asi nejvice bojim te nasledne rehabilitace,to asi nebude v radu tydnu :roll: Celkove budu mit asi vnitrni depku vubec na tu nohu znova stoupnout,po nehode jsem se lidove propadl o patro niz,tu bolest si muj mozek uz asi moc dobre zapamatoval ](*,)

dve ty pomucky doma mam,tak uvidime,snad s tim pak nejak zabojuji,uz mam od obvodaka i voucher na lazne,to se teda vazne tesim :smt022 Letos mi kvuli te noze padla Patagonie,chjo :wink:

Tak snad budu rehabilitovt rychle a stihnu jeste nejaky kopecek do roku 11;-)

Kazdopadne dekuji za ochotu pujcit vercajk,vazim si ji,diky =D>
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » úte kvě 17, 2011 12:36

priznej si moznost ze cela vec muze trvat i dyl nez rok, ze dokonce jsi v nejhorsim scenari mohl skoncit s nasledky. coz se nestane, ale pokud se Ti to podari za driv, mas naskok.

na to kdy se bude dat stihnout dalsi kopec se vykasli. zbytecne si udelas prehnane ocekavani.

co se lazni tyka, vem si nadbytek kondomu :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Jumbo » úte kvě 17, 2011 12:46

:mrgreen: To by mela pritelkyne asi radost,ta mi ty lazne preventivne zakaze :finga:
Jojo,sam jsem zvedav zda nebudu pajdat,ale tak snad tentokrat nebude muj andel strazny sedet na wc :toimonster: a uz mi ukaze svoji privetivou tvar :D

Spis cela tato zalezitost ve me evokuje jednu vec,priste na kolo pujdu v pohorkach,zlaty Mendli Island Pro :t:t
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Indy » úte kvě 17, 2011 14:58

v realu na to aby jsi pajdal by jsi musel mit tu nohu kratsi/delsi a nekompenzovat to ruzne vysokou podesvi na botach.

anebo by tam muselo v tom kotniku toho byt hodne moc spatne.

ja nejsem lekar, ale ciste z mych okolnich kamikaze druzin jsem nabyl dojmu ze toto se moc nestava.

spis jde o to aby jsi tema balancnima cvikama nabyl takove jistoty ze si ten kotnik nebudes vyhazovat jak ma ted nejspis povolene vazy...

a sice z odlisne moji zkusenosti podeprene nazorem rehabilitaka se toto resit da.

akorat je s tim dost cviceni (ale celkem zabavneho) a vezme to nejaky cas.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Jumbo » úte kvě 17, 2011 16:49

Taky si myslim ze to bude snad v pohode,ale zprava ze spitalu byla pro moji obvodacku celkem zabavna,v poznamce jsem mel: "Pacient ma nohu jako puzzle,budeme ji dlouho skladat do pekneho obrazku" :mrgreen:

Tak snad mi ji kluci v Thomayerce hezky poskladaj [-o<

Coz o to,casu mam tedka habadej,neschopenku na x mesicu :rolleyes:
Tak si moc rad s nekym zacvicim :wink: Hlavne aby si i ty vsechny mozne vazy sedly,pak vam poslu nejaky hezky obrazek z cest,pri nejhorsim budu nejlepsi pracovni sila na vesnici,vezmu si priklad z pana Lorence(Na samote u lesa),budu brat 10,- kc za hodinu..a vzdy mit pri ruce par "ostrejch " :drinkers: :drinkers: a vlastni kriplkaru :supz:
Jestlipak si myslíte, soudruzi, že to přežil? No přežil, protože mu to politicky myslelo, vy šmejdi!
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod conny » úte kvě 17, 2011 19:15

no kotnik je docela komplikovany klb, poznam dva lidi, co po zlomenine kulhaji. na druhou stranu v Krci je hodne dobre traumcentrum, kdyz to uz tam nezvladnou, tak potom asi nikde.

drzim kazdopadne palec. lazne jsou dobre, sla bych hned dat si do poradku zada - me mame se zadarilo po operaci zlucniku (zas tolik procedur na ten zlucnik nepotrebovala, tak ji rovnali zada :) )
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod paldo » pát črc 8, 2011 22:10

táákže... doktori mi diagnostikovali chondromalaciu oboch kolenných chrupaviek - t.j. zmäknutie a následné poškodenie chrupavky kolena... beriem Chondrosulf, budúci týždeň začínam s rehabilitáciami - magnetoterapiou a vírivkou... začal som cvičiť cviky čo sem dal Aldo... keď som sa bavil s doktorom, radil na istý čas kolená nezaťažovať (žiaden futbal :smt022, beh, ... - no proste športy pri ktorých sa kolená namáhajú)... takže aj od hôr si dávam na istý čas pauzu :evil: :smt022 ... v podstate odporučil plávanie (neovládam :oops: ), posilovňu (iba light) a bike (v rozumných dávkach)...
zaujímalo by ma na ako dlho ste pri vašich problémoch s kolenami vypustili ich zaťažovanie... je mi jasné, že niekto s potrhaným väzivom alebo poškodeným meniskom, týždeň po operácii nebehal maratón... a zaujímalo by ma či som tu sám s takýmto poškodením kolien alebo je nás tu viac...

(ak som v blbom vlákne tak to prosím presunte inam...)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod Wolfi » úte srp 16, 2011 15:11

Tak dneska jsem se konečně po několika odkladech ve stylu: to přejde, dokopal na ortopedii do FN Motol (díky budoucí tchýni :prayer: ). Po rengenu a konečně vyšetření odborníkem (né jako můj původní felčar co prohmatá koleno a oznámí že mě nic bolet nemůže) mě bylo diagnostikováno [patelofemorální poruchy] což jestli jsem dobře pochopil je nějaké to posouvání čéšky a tím následné drhnutí poškozování chrupavky a bolesti kolene. Bolí to často i v klidovém stavu.

Takže rehabilitace, vodoléčba, magnetoterapie a baštění condrosulfu. Nejhorší na tom je že mám sotva měsíc nové kolo :-(. A koleno nesmím přetěžovat. A to už teď po týdnu s bolestmi kolene mám absťák horší jak když jsem před léty přestal kouřit. :bike: Teoreticky by lehká vyjížďka nemusela být zas až taková zátěž. Zkusím se příští týden zeptat na rehabilitaci.

Takže zlobí li vás koleno, neodkládejte to a honem k nějakému ortopedovi. Čím dříve se to podchytí tím by to mělo být lepší.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod DAV » úte srp 16, 2011 19:00

:-k Hlavně nejezdi v nášlapech a sedlo co nejvýš.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod keijei » stř srp 17, 2011 6:57

Koukám, že tu máte všichni bohaté zkušenosti na různé neduhy. Nemáte i nějaké rady na utrženou achillovku, jak ji dát co nejdřív do pořádku? Utrhl jsem si ji před 1/2 rokem a občas ještě trošku pokulhávám ](*,) a noha sice není nateklá, ale kousek nad achilovkou je tvrdší a drobí se mi kůže na patě. :((
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

cviky & triky na kolena, kotníky atd.

Příspěvekod mvaldo » pon srp 27, 2012 13:12

dobra inspiracie cvikmi na kolena :)
operaciu som zatial odmietol, skusim "rehabilitovat", potom uvidim, snad bolesti prejdu :)
praskly vnutorny meniskus, krizovy vaz a "zanet" vaziva, tak znela diagnoza z UVN Ruzomberok :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví