Repelenty

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Repelenty

Příspěvekod slezacekm » ned bře 8, 2015 7:51

jojo presne tim to bude.
jinak tyhle silenosti delate dobrovolne? je mi zle jen to ctu :lol:
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » ned bře 8, 2015 22:14

sobb píše:... a pak jsme posvítili po okolí a bylo tam vidět stovky kývajících se a číhajících "klacíčků".
Právě ta naše Colemaní Cobra (máme jen vnitřní stan) je na cestování jen s příručkem jako dělaná, lítáme tak s ní běžně. Stan samotný je víceméně jen podlážka a moskytiéra, tyčka je tam jen jedna a tvořená z kratičkých segmentů, takže s ní nikdy na security není problém.
Při těchhle cestách do teplých krajů neváží naše batohy (bez jídla a vody) více jak 5-6 kilo, neodbavujem, bereme je jako příručáky na palubu ...


Ted nevim teda, ale ty pijavice litaj ci skacou? :mrgreen: Nejak me tam nesedi ze na vas to litalo na ten stan? Prece ty jsou nekde u vody, kde je vlhko vic. Na cem ty "klacicky jsou"?

Co se tyce poznatku krvaceni rany, to se da lehce zjistit, aspon ja cetl tenhle clanek...
http://www.hedvabnastezka.cz/nikdy-vice ... -pijavice/
Nedalo byse to resit, brat nejaky prasky na srazeni krve? Pripadne co sul, alkohol? Potreni ihned soli jako kuzi ci aplikace na pijavici? Oni taky nejaky tyhle veci nesnasej :)

Jsem koukal ale vsechno to jsou teda monstra ty stany :cry: Nejmensi snad jsem nasel za tim tohle:
http://stany.heureka.cz/coleman-sundome/
http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/i64 ... by-333.htm
ale i tak to ma 1,5kg, porad to ma na dylku sbaleno 55cm coz me prijde docela dost :(
Mozna s tim F1 zavesnym bych se vesel do min.
Zajmavy, netusim kolik to vazi ale mini spacak v kompresnim rozmeru, tricko nejaky ci neco na prevleceni, repelenty, opalovak to uz neco da. To prepravis tim letadlem jak? Kdyz zvazime ze opalovak ci neco tak ma klidne 200ml a letadlo povoluje 100ml max a do 1l. Jidlo a vodu ted neresim. Vodu klidne koupim nekde a pridelam po priletu na brasnu stejne jako mikinu.
Poslala bys odkaz, nejake foto? Dost me to zajma :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » ned bře 8, 2015 22:26

mike píše:Ted jsi to dorazila, po tomhle mozna ani nevyleze z baraku :twisted: Mne by tam teda nikdo nedostal ;-

Takze tak nikde nejezdis? a nebo na hotel? :)
To zas tak nejde brat, proste stat se muze lecos kor kdyz clovek spi kde se da. To je proste hold ten zazitek, ale je dobry vymenit nejaky poznatky a mit typ.
Tady ukazka jak se spi pod sirakem:
http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/ ... a-120-usd/
z fotek je patrny ze kluci tam maj moskytku na strom a spacak :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » ned bře 8, 2015 22:28

slezacekm píše:jojo presne tim to bude.
jinak tyhle silenosti delate dobrovolne? je mi zle jen to ctu :lol:


To je urcita zabava, radost z vyletu, aktivita. Pro nekoho je dovolena sedet v rezortnim komplexu s bazenem a nekdo si to vic uzije namahou, spanim kde nevi co cekat a nebo v horsich situacich s pijavicema :mrgreen: :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » ned bře 8, 2015 22:41

ukazka 2:
http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/ ... g-krachan/
AHoj, my jsme v srdci národního parku byli, s kamarádem, úplně náhdou nás vzali dva strážci parku na skútra do prvního kempu vzdáleného 15 km, dál už jsme to štěstí neměli. Park je nádherný, je to mazec, jak to jinak nazvat, prostě džungle se vším všudy, nehledě na to, že nás v noci málem ušlapali sloni a sežrali mi při té příležitosti plavky a svačinu na ráno.
:D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod sobb » ned bře 8, 2015 23:04

mike píše:Mne by tam teda nikdo nedostal ;-)
to mě u Tebe nijak zvlášť nepřekvapuje, když se bojíš i do naší jihomoravské džungličky :twisted:

mike píše:Neni to tim, ze pijavice vypousteji do rany neco proti srazeni krve?
Jasně, to jest celkem všeobecně známo, já se jen pozastavuju nad tou rychlostí, z rány to slušně teklo i když byla odstraněna skoro ihned po přisátí. Což ovšem není nic proti tomu, když ji člověk urve už pořádně přisoslou (neodzkoušeno, ale pár fotek a vyprávění k poučení stačilo :rolleyes: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Repelenty

Příspěvekod sobb » ned bře 8, 2015 23:31

ripper6 píše:Ted nevim teda, ale ty pijavice litaj ci skacou? :mrgreen: Nejak me tam nesedi ze na vas to litalo na ten stan? Prece ty jsou nekde u vody, kde je vlhko vic. Na cem ty "klacicky jsou"?
Moment, si nějak nerozumíme, o lítavých pijavících nic nepíšu. Ony se pohybují píďalkovitým pohybem, ale mají tu strategii, že když čují kořist, tak se vtyčí "na zadní" a kývavým pohybem vyčkávají nejlepší příležitost, jak se zachytit. A pak už valí :mrgreen:
Tyhle pijavice (na rozdíl od těch našich) nepotřebují k životu přímo vodu, takže stačí vlhkost, bohatě i ta půdní :wink: Já je ale očekávala v džungli (kde taky byly), ale místo, kde jsme tehdy spali vypadalo tak trochu jako naše louka.

ripper6 píše:Nedalo byse to resit, brat nejaky prasky na srazeni krve? Pripadne co sul, alkohol? Potreni ihned soli jako kuzi ci aplikace na pijavici? Oni taky nejaky tyhle veci nesnasej :)
prášky neřeš, pepř, sůl, oheň, případně místní osvědčený přípravky stačí :wink:

ripper6 píše:Jsem koukal ale vsechno to jsou teda monstra ty stany :cry: Nejmensi snad jsem nasel za tim tohle:
http://stany.heureka.cz/coleman-sundome/
http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/i64 ... by-333.htm
tohle je něco jinýho, my používáme vnitřní stan z klasickýho dvouplášťovýho stanu, je to konkrétně tenhle:
Coleman Cobra Peak 1, ale počítám, že takových podobných a lehounkých vnitřních stanů bude víc. Důležitý je koukat na délku segmentů tyček. Tyhle jsou kratičký, s Jurkovýma se lítat bojím, aby mi je nezabavili.

ripper6 píše:Zajmavy, netusim kolik to vazi ale mini spacak v kompresnim rozmeru, tricko nejaky ci neco na prevleceni, repelenty, opalovak to uz neco da. To prepravis tim letadlem jak? Kdyz zvazime ze opalovak ci neco tak ma klidne 200ml a letadlo povoluje 100ml max a do 1l. Jidlo a vodu ted neresim. Vodu klidne koupim nekde a pridelam po priletu na brasnu stejne jako mikinu.
Poslala bys odkaz, nejake foto? Dost me to zajma :)
V batohu :lol: , víc jak těch pět až šest kilo to dohromady nedá, když pak na místě sundám bundu a gatě, tak do těch sedmi. Letos v zimě při odletu nám jeden batoh vážil 4 a půl, druhý pět a třičtvrtě kila, i nějaká ta tyčinka a oplatek se do toho vešly :) . Ovšem musím podotknout, že jezdíme dva, tudíž se u části věcí váha rozdělí mezi dva lidi (stan, spacák, vaření). U opalovacího krému je to jednoduché - kupuju v tubě do 100 ml a často až na místě, pokud nemám zbytky z domu.
Fotku čeho?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Repelenty

Příspěvekod sobb » pon bře 9, 2015 0:08

slezacekm píše:jinak tyhle silenosti delate dobrovolne? je mi zle jen to ctu :lol:
jo! ouplně dobrovolně a dokonce i horší věci :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » pon bře 9, 2015 3:12

sobb píše:Moment, si nějak nerozumíme, o lítavých pijavících nic nepíšu. Ony se pohybují píďalkovitým pohybem, ale mají tu strategii, že když čují kořist, tak se vtyčí "na zadní" a kývavým pohybem vyčkávají nejlepší příležitost, jak se zachytit. A pak už valí :mrgreen:

Důležitý je koukat na délku segmentů tyček. Tyhle jsou kratičký, s Jurkovýma se lítat bojím, aby mi je nezabavili.

Ovšem musím podotknout, že jezdíme dva, tudíž se u části věcí váha rozdělí mezi dva lidi (stan, spacák, vaření). U opalovacího krému je to jednoduché - kupuju v tubě do 100 ml a často až na místě, pokud nemám zbytky z domu.
Fotku čeho?


aha bylo to "sápaly pijavice a my doufali, že okama neprolezou" - to jsou az tak divoky ze lezou treba i vic na horu? Nepomohlo by mit treba na nohach igelit radne pridelanej? :) Pripadne jsou tak rychly, ze pokud bylo je videt a nemel by clovek uz tam postavenej stan tak by proste rychle utek? :)

Delka segmentu tycek, to se tam teda primo napr na heureka nedoctu :cry: Pro predstavu jak to poznam zda je to vhodny? Mas nejakej konkretni rozmer - delku a pod?
Takze myslis neco tak:
http://cache.backpackinglight.com/backp ... _12588.jpg
Neznam teda presne rozmer ok moskytky, ale prijde me to ten vrch podobnej jako moskytka. Tedy jako bych koupil normal jen moskytku bez toho dna a veci kolem. A pred destem tohle asi moc nepomuze?
Mozna tohle ten styl kdyz byse vedle dalo oddelat ten bok, nebo neco jako ten vrch olivove barvy
http://stany.heureka.cz/coleman-bedrock ... e/#section

btw zatim me zaujal nejvic ten byvakovaci pytel F1 rozmery Transportní pytel 32 x 12 cm - jestli je to tak slozeny skutecne jsem lepsi nenasel. Sice pak bych to musel vzdy nekde prichytit provazkem, mozna nakou tyckou. Jeste se rozmyslim zda neco tak poridit, podivam se i do obchodu :)

Opalovak jak kde, kdyz se podivam kam jsme napr prijely v Africe, nedokazu si predstavit ze tam prvne nekde resim opalovak :mrgreen: Bud by me prodali nejakou hruzu, co by me mohla i vadit a nebo by to tam ne vsude bylo. To jsou asi jako ty rady, ze repelent koupim tam kde prijedu. Ja ted ani nevim kolik me vazi ta brasna, budu to muset zkusit. Presto se divim ze to bylo tak lehky. My jedem taky dva s kamosem. Jenze ten je sam tak narvanej ze to rozdelit moc nejde. No a nuz ti taky letadle nevezmou :mrgreen: To jsem daval tehdy nuz, opalovak k nemu aby me to prevezl pac mel placeny to odbaveni.
A dalsi veci, co treba pruvodce? Kamos tahnul takovou knihu a to taky neco vazilo :mrgreen:
Fotku to uz nic, to bylo mysleno na ten stan co vozis, dekuju za info aspon mam vo cem premejslet :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 16:28

sobb píše:to mě u Tebe nijak zvlášť nepřekvapuje, když se bojíš i do naší jihomoravské džungličky :twisted:

Nemam rad potvory, co mi saji krev a ty tam ve velkem pestujes obzvlast krveziznive komary, klistata, klose a mozna i tarantule :twisted:

ripper6 píše:Takze tak nikde nejezdis? a nebo na hotel? :)

Jezdim do hor a tam krveziznivy hmyz obvykle neni. Tropy mne nijak nelakaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Repelenty

Příspěvekod sobb » pon bře 9, 2015 18:33

ripper6 píše:aha bylo to "sápaly pijavice a my doufali, že okama neprolezou" - to jsou az tak divoky ze lezou treba i vic na horu? Nepomohlo by mit treba na nohach igelit radne pridelanej? :) Pripadne jsou tak rychly, ze pokud bylo je videt a nemel by clovek uz tam postavenej stan tak by proste rychle utek? :)
když cítí možnou potravu, tak odhodí zábrany a klidně lezou i po celým stanu :wink: V igelitu by ses asi upařil, ale existují takzvané leech socks, dají se vyrobit i koupit, někde jsem je tu odkazovala (tuším, ve vláknu o komárech nebo tak nějak). Já to řešila starýma návlekama, dole sešitýma. Akorát je potřeba mít i dlouhý kalhoty, nejlíp s páskem a do nich zastrčený třičko nebo košili. Prchnout se samozřejmě dá, ale mnohdy není kam, nic lepšího není :wink:

ripper6 píše:Delka segmentu tycek, to se tam teda primo napr na heureka nedoctu :cry: Pro predstavu jak to poznam zda je to vhodny? Mas nejakej konkretni rozmer - delku a pod?
čím kratší, tím lepší 8) Nepoznáš, tohle závisí na securiťácích na letišti. Tyčky od Cobry mají zhruba 30cm, problém s tím nikdy a nikde nebyl. A jak jsem psala dřív, s těma delšíma od Jurka mám obavy, znám příběhy, kdy tyčky od stanu neprošly a nechci o ně přijít.

ripper6 píše:Takze myslis neco tak:
http://cache.backpackinglight.com/backp ... _12588.jpg
Neznam teda presne rozmer ok moskytky, ale prijde me to ten vrch podobnej jako moskytka. Tedy jako bych koupil normal jen moskytku bez toho dna a veci kolem. A pred destem tohle asi moc nepomuze?
tohle vypadá téměř přesně, jak vnitřní stan naší Cobry, možná je to ona. Stan koupíš většinou jen celej komplet a pak je na Tobě, co vozíš s sebou. "Dno" je podlážka a je pevně spojená se stanem, což je navíc pozitivum, bo tím Ti právě vznikne uzavřený prostor. Jinak si můžeš vzít jen nějakou podložku a moskytiéru, ale cokoliv tam proleze mezi nimi. Ne, před deštěm Tě moskytiéra neochrání, pokud očekáváš pršení, tak je potřeba vzít i tropiko.

ripper6 píše:Mozna tohle ten styl kdyz byse vedle dalo oddelat ten bok, nebo neco jako ten vrch olivove barvy
http://stany.heureka.cz/coleman-bedrock ... e/#section
btw zatim me zaujal nejvic ten byvakovaci pytel F1 rozmery Transportní pytel 32 x 12 cm - jestli je to tak slozeny skutecne jsem lepsi nenasel. Sice pak bych to musel vzdy nekde prichytit provazkem, mozna nakou tyckou. Jeste se rozmyslim zda neco tak poridit, podivam se i do obchodu :)

ten Bedrock je zřejmě taky nějaká novější varianta té naší Cobry, ale celková váha stanu je docela vysoká
v tom pytli od Sira Josepha se dle mne v tropech upečeš/usmažíš/udusíš


ripper6 píše:Opalovak jak kde, kdyz se podivam kam jsme napr prijely v Africe, nedokazu si predstavit ze tam prvne nekde resim opalovak :mrgreen: Bud by me prodali nejakou hruzu, co by me mohla i vadit a nebo by to tam ne vsude bylo. To jsou asi jako ty rady, ze repelent koupim tam kde prijedu.
proto mi přijde jako nejlepší varianta si vzít nějaký zbytek z domu a pak na místě dokoupit (asi není problém nastudovat, jestli je to možno, v Thajsku bych se rozhodně nebála)

ripper6 píše:Ja ted ani nevim kolik me vazi ta brasna, budu to muset zkusit. Presto se divim ze to bylo tak lehky. My jedem taky dva s kamosem. Jenze ten je sam tak narvanej ze to rozdelit moc nejde. No a nuz ti taky letadle nevezmou :mrgreen: To jsem daval tehdy nuz, opalovak k nemu aby me to prevezl pac mel placeny to odbaveni.
To jsou ty léta dřiny a odříkání :twisted: Postupně měníme naše vybavení za lehčí a lehčí a stále máme jisté rezervy :mrgreen:
Kámoše bys měl trochu vzdělat. Co se týče nože, tak ten buď oželíme anebo koupíme něco levnýho na místě a pak necháme potřebným. Nebo např. ze Srí Lanky jsme cestou zpátky odbavovali (kvůli flaškám místního pitiva :drinkers: ), takže jsme si zároveň dovezli i suvenýr.

ripper6 píše:A dalsi veci, co treba pruvodce? Kamos tahnul takovou knihu a to taky neco vazilo :mrgreen:
průvodce jsme měli jen jednou, v našich cestovatelských začátcích. Ale pak jsme zjistili, že je tam spousta balastu, který nepotřebujem, takže si jen vykopírujem, co potřebujem. Plus většinou vytvářím nějakého vlastního "průvodce" s informacema, který nás zajímají.

ripper6 píše:Fotku to uz nic, to bylo mysleno na ten stan co vozis, dekuju za info aspon mam vo cem premejslet :)
ok, nemáš zač, nijak Ti stan nevnucuju, jen mi to do takovýchhle končin přijde nejlepší a hlavně z hlediska breberek nejbezpečnější, ale určitě jsou i jiné možnosti

Dej pak vědět, jak to všechno dopadlo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Repelenty

Příspěvekod sobb » pon bře 9, 2015 18:37

mike píše:Nemam rad potvory, co mi saji krev a ty tam ve velkem pestujes obzvlast krveziznive komary, klistata, klose a mozna i tarantule :twisted:
víc (mi) tam pijou krev jinačí potvory, proti kterým jsou komárci milá stvoření, ale to by zas byla jiná story :-?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Repelenty

Příspěvekod mike » pon bře 9, 2015 18:40

Neodvazuju se ani zeptat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » pon bře 9, 2015 21:09

sobb píše:V igelitu by ses asi upařil, ale existují takzvané leech socks, dají se vyrobit i koupit, někde jsem je tu odkazovala (tuším, ve vláknu o komárech nebo tak nějak). Já to řešila starýma návlekama, dole sešitýma. Akorát je potřeba mít i dlouhý kalhoty

Ano ted jsem na ne koukal. To je blby pac kalhoty mam jedny spis volny a siroky tam by to moc neslo a jiny zas to je dost tuha latka. To byse tam clovek uparil a upotil. Brat na prevlikani jeste kalhoty, tak to muzu jit kupovat velkej batoh aspon 50 L :roll:
http://www.cestovatelskyobchod.cz/navle ... pijavicemi
Navic tolik veci tahat :( Ze pises votom pasku, to jako ty pijavice klidne prelezou cely navlaky az nahoru?

Nepoznáš, tohle závisí na securiťácích na letišti. Tyčky od Cobry mají zhruba 30cm, problém s tím nikdy a nikde nebyl. A jak jsem psala dřív, s těma delšíma od Jurka mám obavy, znám příběhy, kdy tyčky od stanu neprošly a nechci o ně přijít

To je blby, to abych to pred koupi nekde meril, pripadne pak vracel ve 14ti dnech na vraceni.

Jinak si můžeš vzít jen nějakou podložku a moskytiéru, ale cokoliv tam proleze mezi nimi. Ne, před deštěm Tě moskytiéra neochrání, pokud očekáváš pršení, tak je potřeba vzít i tropiko

Proleze? Ja myslel ze kdyz to ty lidi vozej viz na foto, tak asi ta moskytka chrani dobre. To me taky neni jasny jak je to pripnuty/pridelany ze to teda pak chrani. Pokud dam celtu na zem, spacak, tak mel jsem leda za to, ze to nak zastrkam pod tu celtu treba a tim to bude tesny aby tam nic neprolezlo. Potom by takovy vysvetleni bylo jasny, myslela jsi to tak ze moskytku muzu pouzit ale vnitrni nakej stan nema sterbiny, kde me proleze pak pripadne hmyz? :)
Navic ted se me moc nehodi kupovat napr stan za 2000czk, kterej navic moc neuziju krome tejhle cesty a pripadne budouci.
Takze asi testnu tu moskytku za 250czk.
http://www.army-shop.cz/produkty/ochran ... /2692.html
Udavaj ze chrani i pred lezoucim hmyzem, tak zalezi co je pravda :)
Presto tentokrat zrejme dezinfekce a aspon tekuty obvaz Akutol bude treba :)

ten Bedrock je zřejmě taky nějaká novější varianta té naší Cobry, ale celková váha stanu je docela vysoká
v tom pytli od Sira Josepha se dle mne v tropech upečeš/usmažíš/udusíš

Prave to je to blby co me od toho odrazuje. Rozmer slozenyho stanu a pak vaha. Nasel jsem za tim nejmin tak 1,5kg. I kdyz kdovi kolik vazi pak vnitrni stan, tohle bude tech 2,5kg asi vaha kompletu. Kdybyse dalo pryc pak to tropico a blbosti, mozna by ta vaha byla jinde. Netusim kolik vazi to tvoje jako vnitrek, ale celej stan urco bude nekde na 2kg kor pokud to mas tak pro dve osoby.

proto mi přijde jako nejlepší varianta si vzít nějaký zbytek z domu a pak na místě dokoupit (asi není problém nastudovat, jestli je to možno, v Thajsku bych se rozhodně nebála)
Nebo např. ze Srí Lanky jsme cestou zpátky odbavovali (kvůli flaškám místního pitiva :drinkers: ), takže jsme si zároveň dovezli i suvenýr.
Ale pak jsme zjistili, že je tam spousta balastu, který nepotřebujem, takže si jen vykopírujem, co potřebujem. Plus většinou vytvářím nějakého vlastního "průvodce" s informacema, který nás zajímají.
Dej pak vědět, jak to všechno dopadlo :)


Problem bude ze potom se to treba nechce resit, na tom miste clovek resi i jiny veci a nechce se treba shanet s repelentem bo opalovakem. Ja si treba lecos vykopiruju ale kamos to tak nejspis nechce. Navic pak ty papiry taky vypadaj drsne.
Jinak ted to resit moc nemusim, mam v cene i odbaveni az 30kg takze kdyz tam nahazim repelenty je to jedno. Spis do budoucna.
Jo dam pak vedet kolik pijavic nas sezralo :mrgreen:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod sobb » ned bře 15, 2015 23:47

ripper6 píše:Ano ted jsem na ne koukal. To je blby pac kalhoty mam jedny spis volny a siroky tam by to moc neslo a jiny zas to je dost tuha latka. To byse tam clovek uparil a upotil. Brat na prevlikani jeste kalhoty, tak to muzu jit kupovat velkej batoh aspon 50 L :roll:
http://www.cestovatelskyobchod.cz/navle ... pijavicemi
Navic tolik veci tahat :( Ze pises votom pasku, to jako ty pijavice klidne prelezou cely navlaky az nahoru?
do těchle končin jsou vhodný kalhoty dostatečně hrubé na to, aby je neprokousnul komár. Proto tam svoje super tenké a lehké neberu. Jinak jo, pijavice se pak snaží lézt a lézt, dokud nezalezou, návleky jsou na to moc krátký.

ripper6 píše:To je blby, to abych to pred koupi nekde meril, pripadne pak vracel ve 14ti dnech na vraceni.
no jo, změřit, nebo se zeptat majitelů

ripper6 píše:Proleze? Ja myslel ze kdyz to ty lidi vozej viz na foto, tak asi ta moskytka chrani dobre. To me taky neni jasny jak je to pripnuty/pridelany ze to teda pak chrani. Pokud dam celtu na zem, spacak, tak mel jsem leda za to, ze to nak zastrkam pod tu celtu treba a tim to bude tesny aby tam nic neprolezlo. Potom by takovy vysvetleni bylo jasny, myslela jsi to tak ze moskytku muzu pouzit ale vnitrni nakej stan nema sterbiny, kde me proleze pak pripadne hmyz? :)
Navic ted se me moc nehodi kupovat napr stan za 2000czk, kterej navic moc neuziju krome tejhle cesty a pripadne budouci.
Takze asi testnu tu moskytku za 250czk.
http://www.army-shop.cz/produkty/ochran ... /2692.html
Udavaj ze chrani i pred lezoucim hmyzem, tak zalezi co je pravda :)
Vnitřní stan žádný štěrbiny nemá, jak je stavěná Tebou odkazovaná moskytiéra, netuším, každopádně se na to prvně podívej, než koupíš a vezmeš s sebou :wink:

ripper6 píše:Prave to je to blby co me od toho odrazuje. Rozmer slozenyho stanu a pak vaha. Nasel jsem za tim nejmin tak 1,5kg. I kdyz kdovi kolik vazi pak vnitrni stan, tohle bude tech 2,5kg asi vaha kompletu. Kdybyse dalo pryc pak to tropico a blbosti, mozna by ta vaha byla jinde. Netusim kolik vazi to tvoje jako vnitrek, ale celej stan urco bude nekde na 2kg kor pokud to mas tak pro dve osoby.
rozměr složenýho stanu není až tak úplně podstatný číslo, ale váha je v mnoha případech dost rozhodující, 2,5 kg je na tenhle typ stanu prostě zbytečně moc v případě, že by to člověk kupoval. Můj vnitřní stan je sám o sobě lehounkej, ale právě proto ho tahám čistě jen jako vnitřní stan.

ripper6 píše:Problem bude ze potom se to treba nechce resit, na tom miste clovek resi i jiny veci a nechce se treba shanet s repelentem bo opalovakem. Ja si treba lecos vykopiruju ale kamos to tak nejspis nechce. Navic pak ty papiry taky vypadaj drsne.
Jinak ted to resit moc nemusim, mam v cene i odbaveni az 30kg takze kdyz tam nahazim repelenty je to jedno. Spis do budoucna.
Jo dam pak vedet kolik pijavic nas sezralo :mrgreen:
v turistických destinacích to nikdy problém není :wink: Osobně mě osud papírů po návratu nijak moc nezajímá, průvodce na tom ostatně není o moc líp, taky je to papír :)
Řešit to sice nemusíš, ale tahat na hřbetě třicet kilo, obzvlášť v tropech, by bylo docela záživné :twisted:

Vědět dej, celkem mě zajímá, jak se tam s tímhle stylem cestování a spaní budete chytat ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » pon kvě 18, 2015 1:49

Toz uz davam vedet :mrgreen:
Tak hned zacnu u komaru, musim rict ze na to ze i kazdej den se spustil lijak a to vecer nebo v noci, komari nikde :roll: Takze jsem jak kripl tahal moskytku. To ani nemluve votom ze jsem tez zbytecne tahal spacak :evil:
Nakonec se stejne muselo vzit ubytko, jelikoz kamos mel porad neco s palcem (zanet z rany), rikal ze s baglem nechce moc toho chodit a ze to radsi ulozi tam. Nekde to teda stejne nejde, treba mesto jako je Bangkok tam se spat neda venku. Mimo mesto, nektery narodni parky by to urco slo, ale jedine vecer a nezapsat se. Protoze u toho jednoho, co jsem sel dal, chteli pak zapis a kdybych se nevratil mozna by me sli hledat :)
Spani na plazi je ok, akorat to chce znat to predem jako typ a ne mit plaz kde je moc lidi. Sice se nic nestalo, vyhodu to ma ze clovek tam sebere lehatko. Problem spis je ze tam pak rano uz rusej lidi kolem :D
Breberky jsem teda moc tez nevidel na tech plazich.
Pijavice jsem nepotkal taky, takze nemuzu soudit :D
Mozna nejvic problem budou mravenci co jsem pozoroval, ty jsou docela vsude ale presto jsem je i u spani pod sirakem prezil. Kde teda je nejvic problem? Ukazalo se ubytko! Ano dostal jsem pokoj a sup hned tam veliky svaby!!!
Muzu rict ze teda Predator 3D na to spolehlive ucinkuje. Je treba to nastrikat trochu kolem do prostoru, pockat chvilku a potom uz se svab mota, potaci jak po par pivech a je kaput :mrgreen:
ukazka jak to konci...
http://oi60.tinypic.com/2r3dpuc.jpg
Pralese jsou sem tam spis problem vopice, tam bych se bal ze do rana neco seberou.
Jinak fajn cesta, horko teda sileny, nejvic je to znat Thajsku, Malajsii teda dost prsi ale vzduch je lepsi.
Nejvic me dal zabrat 15km prales, ten vzduch byl nezvyk :D
Zde byse asi na spani pod sirakem nejvic hodil ten stan Stan Ferrino Lightent ale komplet s rozmerem 17x35 tycky to ma 25cm. Jen nevim zda se to vyplati, kdyz zas tu a tam ubytko tehlech statech neni prilis drahy.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod xjackassx » čtv čer 18, 2015 19:24

Díky moc za tuhle diskuzi! Zrovna vyrážím do Thajska, nemám s takovou zemí zkušenosti a zajímalo mě, jestli už někoho napadlo kašlat na ubytko a spat pod širákem a jestli se na to dělají moskytiéry. Takže jsem rád, že to opravdu jde. Diskuse o repelentech taky užitečná :) S kamarádem jsme se nakonec rozhodli pro tuhle moskytiéru http://www.army-shop.cz/produkty/ochran ... /8411.html Z těch neuzavřených mám prostě strach, navíc když to má v názvu moskytiera tak je snad i jistý, že tím vážně žádný potvory neprolezou a to mi taky dodává klidu :) Tyček se nebojím, protože už to holt máme se zavazadlem. Případně se dá na strom určitě nějak uvázat i tahle a tyčky nechat doma... A nacákáme to tím 3D predátorem. Až dojedu, tak napíšu svoje zkušenosti s tímhle stylem cestování v Thajsku. Ještě jsem zvědavej jen jak se poperem s obdobím dešťů...
xjackassx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 18, 2015 19:17

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » pát čer 19, 2015 2:04

xjackassx: Jiste ze ano, lidi to nektery delaj :) Jinak i presto ubytko tak sezenes dost levne. Nekde to ani moc nejde, zalezi kam dorazis. Horsi je na tohle treba Khao Sok park, tam musis jedine projit vecer a uz se nevratit tu dobu.

Delaj moskytka ti staci naka obyc a myslim ze ji mozna ani neuzijes ale presto radsi ji vem :)
Ja mam neco tak...
http://www.army-shop.cz/produkty/ochran ... /2692.html
Zadelat to jde taky dobre, blby je ale ze to bud musis mit kde napnout coz je i nekde problem a nebo zas hledat klacky, ktery das do zeme a vypnout to. To cos dal link me taky tehdy hodne zaujalo, ale je to hodne velky 60cm vak :(
Kdybych neco tak chtel total, tak uz radsi...
http://shop.pod7kilo.cz/stan-ferrino-li ... ena-1370-g
Je to preci jen mensi.
Deste to je krapet problem, minimalne kazdej vecer v Dubnu prsi poradnej lijak :( Nejhorsi je pokud te to chyti, kdyz nekde teprve prijizdis pozde vecer jako napr nas na Ko Lantu :|
Thajci jsou ok, takze klidne nekde prespat muzes. Nejhorsim jde pouzit i tu plaz, tam klidne vezme i lehatko a spis.
Asi te zklamu ale treba tam ani neuzijes mostkyku natoz spacak. Je takovy vedro, ze to by jses upek. Komari jsem ani nepotkal v pralese. Pokud se bojis breberek, bohate staci ten Predator 3D fakt maka :mrgreen:
Venku bude sem tam horsi a je treba ho dat vic, ale uvnitr treba nakej chajde to je luxus. To tam das a vse za chvilku chcipne :D Navic tak blbe nedrazdi jako treba Biolit.
Stejne se ale spani na ubytku mozna nevyhnes, pokud planujes napr nakej ten Khao Sok (doporucuju) a mesto napr Bangkok, Surat Thani a pod.

Ju pls napis jsem a nebo klidne PM rad vymenim par zkusenosti :mrgreen: Ja se toho nebojim pod sirakem, spis hodne lidi na to neni. Treba Peru nebo Brazilie.
Ber ale toho malo, fakt toho moc nepotrebujes. 40L batoh je ideal :) A vem to do Malajsie, tam taky muzes spat pod sirakem :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod xjackassx » stř črc 29, 2015 18:33

Jo sbalenej sem byl vpohodě, sice 60l krosna, ale zbylo v ní plno místa a neměl sem nic co by se nehodilo nebo bych nepoužil a ani nic nechybělo, s tím problém nemám. Kamoš s kterým sem jel byl trochu pohodlnější a nepraktičtější s tím co všechno nabalil (např i ten zbytečnej spacák), tak sme byli stejně převážně v ubytování, ale jak říkáš za ty ceny to bylo vpohodě (většinou 150 THB za člověka na noc). Spali sme ve stanu jen jednou :-( na pláži na Railay v Krabi a žádnej problém, stačilo to rozbalit po setmění trochu stranou a nikdo kromě přílivu ve 3 ráno neotravoval.

Pijavici sem v sandalech v khao yai chytil, ale co sem se poptal a zjistil tak to ničemu nevadí, prostě ji člověk oddělá a neřeší, pro dobrej pocit je to možný vydezinfikovat, mělo to prej v noci svědit, ale nic sem necítil. Opačnou zkušenost mám s komárama - řek bych že takových 20 štípanců sem za celou dobu schytal, ale necákat se repelentama tak jich je mnohem mnohem víc. Těch dvacet sem dostal třeba jen tím, že sem si řek, že se nacákám až po check outu z hostelu a za 5 minut stání na recepci sem jich pár dostal a bylo jedno jesi sme byli nahoře v chang mai, v bangkoku nebo na jihu na ostrovech nebo v nějakým menším městečku po cestě :)

Deště v noci jsem si možná nemusel všimnout, ale jinak sme viděli déšť tak 4x za celých 20 dní, z toho 3x to bylo poprchávání co bylo za dřív jak hodinu pryč a ještě sme byli smutní, že nepršelo dýl, aby sme se trochu schladili v tom vedru, takže stačila pláštěnka jen na batoh, rád sem zmokl :D :) (8.7.-28.7.2015). Příště to vidím podobným stylem do karibiku a trochu víc pravýho batužkaření a stanu :)
xjackassx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 18, 2015 19:17

Re: Repelenty

Příspěvekod ripper6 » ned srp 16, 2015 10:47

xjackassx: 60l krosnu bych tahat nechtel, tu taha kamos vzdy :mrgreen:
Spacak je tam zbytecnej to je fakt, clovek to vozi, kdyby nahodou jel nekde na hory ci kde je vic pres noc zima.
Stan ten bych netahal, ani ho nemame a navic s tim mas casto problemy. Mas mista kde proste stanovat nesmis, snadnejc te tak nekdo najde, prozrati te to a mas problem. Musis to pak treba v noci balit a mizet.
Se jen podivej co v CR, kde nesmis na hodne mistech stanovat.

My komary nepotkali, tak asi zalezi na dobe kdy tam clovek jede.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Repelenty

Příspěvekod booze » ned srp 16, 2015 19:45

po vcerejsi mini bource je nejak prekomarovano, tak jsem se strikl predator outdoor a jdou po me neskutecne. co to je za svine?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Repelenty

Příspěvekod slavis » pát kvě 27, 2016 8:05

Skúšal niekto ultrazvukový "repelent" resp. odpudzovač? Z popisu to vyzerá fajn ale praktická skúsenosť niekoho je určite cennejšia :)

Mám na mysli toto:

http://tick-less.com/tickless-human.html
Naposledy upravil mike dne pát kvě 27, 2016 15:53, celkově upraveno 1
Důvod: link zmenen na vyrobce
slavis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 22, 2016 18:40

Re: Repelenty

Příspěvekod apuka » pát kvě 27, 2016 9:45

Konkretne o tomto nic nevim, ale uz jsem se parkrat docetl (konkretne se psalo o odpuzovacech pro psy), ze zrovna na klistata ultrazvukove odpuzovace ve vseobecnosti moc nezabiraji. Navic mne se nelibi ten popis, ze je ten impulz pro lidi a zvirata nepostrehnutelny a neskodny - a hned v dalsi vete pisou, ze je neprijemne pro klistata. I ostatni zvirate budou vnimat ty impulzy a libit se jim nebudou. Muze se TI stat, ze kdybys sel s nejakym psem, ten by z toho byl nesvuj. Ale zavsi to od konkretniho zvirete. Vnimat (ne slyset, ale vnimat!) to mohou i nekteri citlivejsi lide a tem muze taky zpusobit neklid.

Takze ve zkatce - nektere kliste to odradi, ale nekterym to bude sumafuk.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Repelenty

Příspěvekod fps » pát kvě 27, 2016 14:58

bych to vyděl spíš na reklamu, než na dotaz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Repelenty

Příspěvekod mike » pát kvě 27, 2016 15:57

Hmm, muzes mit pravdu, zmenil jsem link na vyrobce.

Na druhou stranu jsme tu neco takoveho jeste nemeli. Zajimavy napad, docela by mne zajimaly nejake nezavisle testy ucinnosti. Sam jsem docela skepticky, kliste se obvykle chytne na telo nebo obleceni, kdyz se clovek otre o travu, na ktere ciha. Jak proti tomu pomuze ultrazvuk? Ze by si kliste zacpalo usi a spadlo? :twisted:

@apuka: pisou tam 40 kHz, to zadny clovek neuslysi.

edit: jj, overeno, skoro urcite spam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Repelenty

Příspěvekod apuka » pát kvě 27, 2016 17:22

mike píše:isou tam 40 kHz, to zadny clovek neuslysi.
apuka píše:Vnimat (ne slyset, ale vnimat!)
:(( :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Repelenty

Příspěvekod mike » pát kvě 27, 2016 17:29

Ani vnimat. Lidske ucho neni schopno vnimat vic, nez 20 kHz. Kdyby to melo 25, tak jeste mozna, ale 40 je proste uplne mimo rozsah.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Repelenty

Příspěvekod apuka » pát kvě 27, 2016 19:36

Ultrazvuk mohou vnimat i jine organy a casti tela. Ne zvuk ale vibraci. Kdybys napr. videl nekdy UZ vysetreni plodu v pokrocilem stadiu a nebyl bys ovlyvnen radostym ocekavanim, videl bys, jak mu to vadi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Repelenty

Příspěvekod grco » pát kvě 27, 2016 19:42

Mu to narusi cakry!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Repelenty

Příspěvekod mike » pát kvě 27, 2016 19:47

:D

Na plodove vysetreni si nastesti nevzpominam, ale nejake ultrazvuky jsem pozdeji absolvoval a ani jednou mi to nijak nevadilo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví