životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Volovec » stř bře 25, 2009 12:52

V souvislosti s se zverejnenim faktury HZS pozustale manzelce toho experta co zakapl na Durkovej mne vrta hlavou co a jak kolem pojisteni.
Alpenverein resit nechci, ten mame vsichni a ja si pripojustuju i tech 250,-Kc nebo kolik to je (to kreje ale jen nasledky po urazu, ne smrt).
Chci se zeptat - mate nekdo nebo jste se pidil po necem jako zivotni pojisteni, ktere by zahrnovalo "nebezpecne aktivity" jako lezeni, skialp,...?
Ja se v tom moc neorientuju, ale vzhledem k tomu ze mam doma 2 male deti tak by mne to zajimalo.
Kdyz nam pred 3 roky jakysi pojistovak vyrizoval urazove pojisteni pro dite, tak jsme se ho na to ptali, ale nic v teto oblasti nevedel.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod amigo » stř bře 25, 2009 13:08

jen dotaz: AV přece pokryje přesně to o čem píšeš?? včetně záchraných akcí až třeba převozu ostatků
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Volovec » stř bře 25, 2009 13:15

Ne, ja se ptam na pojisteni zivotni - tj. kdyby se mi neco stalo, tak prachy co dostane manzelka ci deti po me smrti.
Neresim zachranne operace apodobne veci, ktere kreje AVcko.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Semo » stř bře 25, 2009 13:16

Na AV sa neda zarobit, tak ako na urazovej/zivotnej poistke, ale pokryva vsetky naklady na zachranu. Takze je zbytocne uvazovat o kryti nakladov z posmrtnej poistky. Navyse si myslim, ze AV vyjde lacnejsie ako zivotna poistka v takej vyske aby stacila na niekolkodnove hladanie HS v horach.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod tesil » stř bře 25, 2009 13:16

uniqa (pojišťovna, která to pro oeav dělá) má v podmínkách úrazového připojištění toto:
Kód: Vybrat vše
Pojistné plnění:

   1. V případě úrazu (od trvalé invalidity 50%) obdrží pojištěná osoba úrazovou doživotní rentu:

    * každý měsíc EUR 364,–
    * doživotně

   2. Při úmrtí pojištěného garance výplaty úrazové renty partnerovi/potomkům po dobu 20 let od úrazu.

!!! Jestliže člen zemře ihned při nehodě nebo během jednoho roku od data nehody na následky zranění při nehodě, pak se dle všeobecných podmínek vyplácení renty neuskuteční!!!


ale volovec se ptá na životní připojištění - pokud někdo zakalí, tak aby rodina něco dostala - právě to u členství v oeav není
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Volovec » stř bře 25, 2009 13:28

tesil píše:
ale volovec se ptá na životní připojištění - pokud někdo zakalí, tak aby rodina něco dostala - právě to u členství v oeav není


presne tak
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod amigo » stř bře 25, 2009 13:32

sry, blbě jsem to přečetl/pochopil
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Kimit » stř bře 25, 2009 14:07

Podrobné informace zjistím na našem produktovém útvaru. Určitě budou existovat rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami a jejich produkty. U sebe to mám tak, že kromě OEAV mám ještě úvěrovku (kvůli hypotéce) a jednu zaměstnaneckou životku. U obou není nikde ve výlukách plnění případ, že by se mi stal úraz v důsledky horolezectví nebo skialpinismu. Ve výlukách většinou bývají věci jako podíl alkoholu, toxických látek, sebevražda...).

Čili stane-li se mi něco (doufám, že to platím zbytečně), dostane obmyšlená osoba (manželka, děti, milenka...) pojistné plnění vyplývající z pojistné smlouvy.
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod tesil » stř bře 25, 2009 14:12

Kimit píše:U obou není nikde ve výlukách plnění případ, že by se mi stal úraz v důsledky horolezectví nebo skialpinismu. Ve výlukách většinou bývají věci jako podíl alkoholu, toxických látek, sebevražda...)

je to i logický, obchoďák trávící pracovní dobu v autě na silnicích a dálnicích 5x týdně je objektivně pro pojišťovnu rizikovější než horo/lezec/turista, kterej skalkaří a vyrazí 10x za rok do hor.
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Jan » stř bře 25, 2009 15:07

Hmm, ja mám dve životné poistky a keď som ich zakladal (ale to už bolo dávno, tak si to asi budem musieť pripomenúť), tak som si nevšimol že by tam boli nejaké výluky z titulu vecí, ktoré bežne robím (hiking, cyklo, auto, lyže a pod.). Dokonca som svojho času mal dlho take pripoistenie (ale už som to zrušil), že ak zomriem na následky úrazu a nie prirodzenou smrťou či na následky choroby, moja rodina dostane o 500.000 Sk viac...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod papun » stř bře 25, 2009 18:37

Kdyz sme aktivne pracoval pro Kooperativu, tak to bylo, tak, ze se zahrnula III. rizikova skupina. Tam bylo napsano, ze se vztahuje na extremni sporty.

Myslim, ze to je tak i ted. Polopaticky to znamena, ze se pojisteni vsech rizik nasobi 3x.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Kimit » stř bře 25, 2009 19:26

V Koop je to tak, že jsou všechny sporty provozované rekreačně (mimo paragliding a motorové i bezmotorové létání) zařazeny do standardního rizika. Pokud se jedna o organizovanou skupinu (svaz, spolek), tak se jedná o zvýšené riziko. K tomu se zkoumají rizikové skupiny. Standardní je jednička, což je například kancelářská práce. Druhou rizikovou skupinou jsou například automechanici, řidiči, kuchaři, obchodní zástupci atd. Nejvyšší rizikovou skupinou jsou profesionální sportovci, hasiči, armáda, ale také lidé pracující s hořlavinami apod. Výše uvedené má vliv ale na kalkulaci pojistného. Na výplatu plnění nikoliv, jak jsem uvedl dříve. Btw: můj nejdelší příspěvek napsaný z mobilu při cestě z Brna do Tater. :)
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod conny » stř bře 25, 2009 20:49

zivotna poistka, co mame my zahrnuje rizikove sporty, ale bolo to treba pri uzatvarani povedat. potom prisiel este dotaznik, kde sa to presnejsie specifikovalo a podla toho upravili poistnu sumu (pri rovnakom poistnom).

skor mame problem iny, potrebujeme urazovku, s vylukou rizikovych sportov a rizikoveho povolania. pretoze poistovna to vzdy zahrnie a poistne je potom 3x take ako normalne. a riziko co sa tyka sportov a povolania mame kryte inde (AV a pracovna poistka). zatial sme nenasli poistovnu, ktora by to vedela spravit.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod air » stř bře 25, 2009 21:05

Ano rozlisuji se rizikove skupiny a extremni sporty provozovane i rekreacne ci bezne sporty (napr. fotbal) organizovane-zavodne, se radi do vyssi rizikove skupiny. Zalezi na konkretni pojistovne. Kooperativa to treba ma tak jak je uvedeno, Pojistovna Ceske sporitelny kterou mam ja to treba ma v podminkach popsane tak, ze vsechny adrenalinove a letecke sporty jsou rizikova skupina IV., spolecne treba s horolezectvim, potapenim a jizdou mimo sjezdovky (freeride=adrenalinovy sport).
I. r.s.(rizikova skupina) jsou dusevne pracujici, II.r.s. manualne pracujici, III.r.s. lide pracujici ve vyskach, v dolech, zahranari, vojaci, hasici apod.
Takze kdyz jste treba urednik a jste taky pojisteni jako I. r.s. a neco se vam stane na skialpech, tak vas pojistovna bude kratit v plneni. Tzn. vy platite pojistne odpovidajici I. r.s. a meli byste platit IV. r.s. ktere je treba 3x drazsi, tzn. pojistovna vam vyplati jen 25% sjednane castky (meli jste platit 3x vic, dostanete 3x min). Aspon tak mi to bylo vysvetleno.
Resenim pri hledani adekvatni pojistky, ktera kryje vsechno, je zaplatit pojistne adekvatni te rizikove skupine. Ovsem to muze byt drahe...
Adrenalinove sporty a horolezectvi se pro pripad umrti nasledkem urazu a trvalych nasledku pojistuje blbe. Pro pojistovny je to velke riziko (mnozstvi urazu s rostouci popularitou techto sportu dost roste) a tak si za to nechavaji zaplatit.
Myslim, ze u pojistovny ING by meli byt trosku benevolentnejsi co se tyce techto sportu. Ale nevim to jiste, chce si to overit primo u nich.
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod air » stř bře 25, 2009 21:13

conny: a co delate za praci? Jinak jestli mas urazove pojisteni, ktere zahrnuje i rizikove sporty, tak to bude urcite zahrnovat i pad na schodech a jine bezne urazy. Ale jestli chces, muzu ti dat kontakt na jednoho cloveka z Prahy (je to znamy od znameho, mel by se celkem vyznat), co zastupuje vice pojistoven a tak ti to i muze srovnat kde by to jak slo. Kdyz tak pisni na SZ.
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod conny » stř bře 25, 2009 21:41

air píše:Adrenalinove sporty a horolezectvi se pro pripad umrti nasledkem urazu a trvalych nasledku pojistuje blbe. Pro pojistovny je to velke riziko (mnozstvi urazu s rostouci popularitou techto sportu dost roste) a tak si za to nechavaji zaplatit.
Myslim, ze u pojistovny ING by meli byt trosku benevolentnejsi co se tyce techto sportu. Ale nevim to jiste, chce si to overit primo u nich.


toto ani taky problem nebol - to poistne plnenie sa Johnymu nijak zavratne nekratilo a mne napriklad vobec. problem (a velky) je s trvalymi nasledkami urazu.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod conny » stř bře 25, 2009 21:49

air píše:conny: a co delate za praci? Jinak jestli mas urazove pojisteni, ktere zahrnuje i rizikove sporty, tak to bude urcite zahrnovat i pad na schodech a jine bezne urazy. Ale jestli chces, muzu ti dat kontakt na jednoho cloveka z Prahy (je to znamy od znameho, mel by se celkem vyznat), co zastupuje vice pojistoven a tak ti to i muze srovnat kde by to jak slo. Kdyz tak pisni na SZ.


ja neviem, podla mna AV kryje len rizikove sporty. mne ani nejde o pad na schodoch ale o trvale nasledky urazu napr. pri dopravnej nehode cestou do prace alebo k babicke (co urcite AV nekryje). rizikovu pracu ma Johny, to je jedno co, ale v praci je dobre poisteny, preto to nechceme platit duplicitne. potrebujem kryt prave len tie obcianske urazy s trvalymi nasledkami.

maklera mame, ale zatial sme nenasli poistovnu, ktora by bola ochotna poistit bezny zivot a rizikove sporty dat do vyluk a vymerat bezne nerizikove poistne. ale je pravda, ze mame teraz ine starosti a prilis intenzivne sme to neriesili. tu len skusam, ci niekto nieco take nema, ked uz je tu tato tema.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod pripluv » čtv bře 26, 2009 6:29

conny píše:...potrebujeme urazovku, s vylukou rizikovych sportov a rizikoveho povolania ... zatial sme nenasli poistovnu, ktora by to vedela spravit.


mam neco takovyho asi za kilo mesicne a na rizikove sporty jsem se specialne ptal. jen ted z palice nevim co to je...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Jan » čtv bře 26, 2009 6:53

Inak, dovolím si ešte jednu poznámku zo života:

Jedno viem určite: rôzni makléri a slečny na druhej strane prepážky či telefónu nám hovoria iba to, čo si myslia, že je poistené, je to ich výklad, ich interpretácia. Zatiaľ sa mi nikdy nedostalo sa dostať k nejakému právnikovi danej poisťovne, ktorý by mi vlastnou krvou podpísal nejaké vysvetlenie. V prípade sporu teda až súd rozhodne, čo vlastne kryje vaša poistka a akou sumou.

Napríklad takéto otázky sú pre maklérov a slečny neriešiteľné:
- do akého chlievika patrí turistika mimo značeného chodníka v Nórsku? Turistika alebo rizikové športy?
- uhradí mi poisťovňa náklady na liečenie v prípade dopravnej nehody vo výške 3.500 metrov v Kirgizsku?
- uhradí mi poisťovňa zákrok horskej služby, ak som sa zranil pri zachraňovaní kamaráta mimo značený chodník na Slovensku? Alebo ak som zablúdil v hmle?

To sú príklady otázok, na ktoré mi rôzni ľudia v tej istej poisťovni odpovedajú inak a ani jeden sa pod svoje vysvetlenie nie je ochotný podpísať ...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Volovec » čtv bře 26, 2009 7:37

Diky za tip na kooperativu a dalsi.
Pokusim se zaukolovat pojistovaka co nam vyrizoval pojisteni prvniho ditete at mi zjisti co nejvic (dela pro vic pojistoven) a pak si to necham polopaticky vysvetlit a jeste si to nekde proverim.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod conny » čtv bře 26, 2009 9:41

Volovec, my mame zivotne poistenie v Unique - slo to dobre. ale take to kapitalove zivotne, ci ake s rizikovou zlozkou, nie rizikovku - ta vychadzala nepomerne horsie. je to na akekolvek umrtie okrem vyluk a tie su dost standardne (povstania, revolucie, vojenske konflikty, radioaktivita a pod.)

Jan, to, co pises je jeden z dovodov, preco vlastne nechcem poistenie na rizikove sporty v komercnej poistovni. jednak ani srnka netusi, co sa bude do toho vztahovat a po druhe poistky na rizikove spravanie vychadzaju otrasne draho.

ked to poistuje OEAV pre vsetkych svojich clenov, tam sa uz da zo skusenosti zistit, ako to dopadne s poistnym plnenim.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Voko » sob kvě 30, 2009 8:45

conny píše:mne ani nejde o pad na schodoch ale o trvale nasledky urazu napr. pri dopravnej nehode cestou do prace alebo k babicke (co urcite AV nekryje).

Podle mne - už ale nedělám nějakou dobu v oboru - pro tento případ zaplatit klasickou pojistku a nezmiňovat vysokohorskou turistiku a pod. V případě úrazu na horách nepožadovat plnění z této pojistky - stejně by žádné nebylo z důvodu výluk, případně zamlčení údajů majících vliv na pojistné riziko.
V případě trvalých následků způsobených úrazem - autonehoda a pod. uplatnit pojistku standardní - plnění v pořádku - úraz se stal v běžném životě a rizikové aktivity na něj neměly vliv.
POJIŠŤOVNA BY MUSELA PROKÁZAT SOUVISLOT MEZI RIZIKOVÝMI AKTIVITAMI A AUTONEHODOU, ABY KRÁTILA PLNĚNÍ, NEBO VŮBEC NEPLNILA.

Pokud někdo říká, že nelze uzavřít pojistku bez zohlednění rizikových volnočasových aktivit, tak jde jen po tvých penězích = chce větší provizi za větší předepsané pojistné a nehledá nejlepší řešení pro Tebe.
NIKDO TI NEMŮŽE BRÁNIT UZAVŘÍT POJISTKU, KTERÁ NEKRYJE VŠECHNY TVÉ AKTIVITY, JE JEN TVÁ VĚC, ŽE CHCEŠ KRÝT POUZE ČÁST RIZIKA.
"Odmítnutí plnění pojišťovny: Jednostranný úkon pojišťovny v případě, kdy vyjde najevo, že příčinou pojistné události byla skutečnost nezjištěná při sjednávání pojištění kvůli vědomně nepravdivé nebo neúplné odpovědi klienta na písemné dotazy pojistitele." (zaniká tím i pojistka)
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Knihomol » čtv čer 4, 2009 13:11

Volovec píše:Diky za tip na kooperativu a dalsi.
Pokusim se zaukolovat pojistovaka co nam vyrizoval pojisteni prvniho ditete at mi zjisti co nejvic (dela pro vic pojistoven) a pak si to necham polopaticky vysvetlit a jeste si to nekde proverim.

Doufám, že se podělíš o výsledek! :) Osobně jsem k tomu ale skeptický, podobný produkt už sháním dlouho a zatím mi ho nikdo nebyl schopen nabídnout.
Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu.

www.horoknihy.cz
Knihomol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 23, 2009 14:33

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod strider » ned bře 6, 2011 18:48

Zdravím,
2Volovec: smím se zeptat jak jsi to nakonec vyřešil?

2All: chci se zeptat na něco podobného, jako se to vlákno zakládalo
mám nyní Ing úrazové pojištění, ale ne na rizikové sporty, jako je skialp, horolezectví, paraglide, jízda na koni + normálně OEAV + CHS, které jestli správně chápu obsahuje úrazové pojištění od Kooperativy na horolezectví v úzké formě (jestli se pletu tak mě opravte, nebo je tam více sportů? je to úrazové klasické?)

chtěl bych nyní vyřešit ten výčet sportů co jsem tam uvedl a ideálně to spojit jako životko/úrazové + připojistit se víc na úrazy rukou
neorientujete se vtom někdo, kdo ste si to teď zjišťoval, jak to nejlépe vyřešit?
na ten paraglide jsem našel, že to dělá pouze AXA v Rakousku, ale jde to i pro nás snad
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod pavproch » ned bře 6, 2011 20:11

oeav "vzdušné" sporty výslovně vylučuje, teda aspoň v tomhle přesvědčení žiju....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod strider » ned bře 6, 2011 20:33

pavproch píše:oeav "vzdušné" sporty výslovně vylučuje, teda aspoň v tomhle přesvědčení žiju....


vsak proto pisu o te Axe
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod Volovec » pon bře 7, 2011 8:02

Nevyresil jsem to nijak, proste jsem se na to vyprdl.
A v blizke budoucnosti to ani resit nebudu.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod DAV » pon bře 7, 2011 16:06

Tak jsem se ptal kolegu co létá a leze -tedy hlavně ze stromu s padákem :finga: - a je pojištěn u -pojištovna ministerstva vnitra- ,celá ta sranda vyjde na nějakých 2600 na rok, májí být pojištěny všechny extrémní sporty atd. Je to na celý svět krom USA a Kanady.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod strider » pon bře 7, 2011 19:29

mrknu na to... akorat nevis je to neco jako OEAV jako pojistka nebo jako urazovy pripojisteni tady v CR?
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: životní / úrazové pojištění pro "rizikove sporty"

Příspěvekod DAV » pon bře 7, 2011 19:37

Tak to bych zalhal, já se ho pouze zeptal co má za pojistky na ten svůj paragliding a zdali jsou v tom i ty vrtulníkové záchranné atrakce. Podle jeho slov je to to nejlevnější a podle jeho zkušeností vím o čem mluví.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Další

Zpět na Outdoor a zdraví