Tejpování

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tejpování

Příspěvekod letadlo » pon kvě 24, 2010 10:45

Jako orienťačka mám stejně jako spoustu mých kolegů s tejpováním bohaté zkušenosti, hlavně s kotníkama a kolenama, takže kdo budete chtít nějakou radu, určitě napište :D k těm co říkali, že to sundávání bolí, každá značka lepí jinak, je to o zkušenostech, jde i o to co tejpuješ a když tejpuješ často, nejlepší je oholit... :finga: . Když tejpovačky ještě nebyli nebo se špatně sháněli, pro nás třeba jen na velkých závodech (boom nastal až tak v posledních dvou letech, kdy se to začalo hojně objevovat na různých mistrovstvích v atletice v televizi) tejpovali jsme se kobercovkama, taky to jde a líp se to sundává, jen to chce konce vždycky přelepit klasickou tejpovačkou, aby to drželo. Teď už se to shání líp, ale taky to nemají na každým rohu, nejlíp je asi zajít do zdravotnických potřeb. Jinak to není jen úrevence zranění nebo fixace již roz*rdaného kloubu, ale je to i dobrá léčebná metoda a to nejen kloubů, ale i třeba natažených svalů, divili byste se, co to s takovým úplně vytvrdlým nataženým svalem dokáže udělat, když to dobře otejpujete..;) takže pište, pište, ráda poradím..:)
letadlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 21, 2010 11:22

Re: Tejpování

Příspěvekod letadlo » pon kvě 24, 2010 10:53

ZbynekN píše:
qwak píše:, jestli tu tejpovačku seženu...


Já ji koupil ve zdravotních potřebách. Dělají se dvě šířky. Úzká je spíš na ty menší klouby(prsty) a široká na větší (kolena,loket...)




[-( Šířek se dělá víc, čísli 4 a omyl - kolena ani kotníky se netejpují širokou páskou, ale tenkou, všechno se tejpuje tenkou - 2,5 cm, možná až na ty prsty, tam se asi používá ještě ta tenčí, ale my kotníkáří a kolenáři si kupujeme širokou - 5cm, kterou rostřihneme na půl, protože to vyjde levnějc...;) to jen taková připomínka brouku..;) :supz:
letadlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 21, 2010 11:22

Re: Tejpování

Příspěvekod norman_64 » pon kvě 24, 2010 15:53

Jak píše letadlo...když tejpujete koleno tak oholit...je to pak celkem mazec sundávat kdyz není oholené :rolleyes:

prsty na bouldrovce kdyz zatejpuju tak jak je tady ukazane na obrázku tak mě pak tak nebolí,ale chce je napred zahrát...tzn. treba par minutek lehce zalozit a pak zatejpovat...jinak pri castem tejpování prstů hrozí taky zranění..snažím se to nějak vyvážit aby si pristy zvykali na oboje,,
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: Tejpování

Příspěvekod Indy » pon kvě 24, 2010 15:56

neni to zcela aktualni ale pry se da tejpovat i vyhazovaci rameno... vite o tom nekdo vic?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tejpování

Příspěvekod martan » pon kvě 24, 2010 18:12

sem si byl nechat opíchnout ten svůj loket a ptal jsem se i na ortézu. prý mi ji klidně napíše, ale že by mi to mohlo spíš ublížit než pomoct. že nemám problém se šlachama ale mám na nervech srůsty na kost či co. že jedině operace a přehodit ten nerv zvenku dovnitř lokte. údajně dost harakiri operace. nemáte s tím někdo zkušenost?
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Tejpování

Příspěvekod letadlo » úte kvě 25, 2010 14:13

norman_64 píše:Jak píše letadlo...když tejpujete koleno tak oholit...je to pak celkem mazec sundávat kdyz není oholené :rolleyes:

prsty na bouldrovce kdyz zatejpuju tak jak je tady ukazane na obrázku tak mě pak tak nebolí,ale chce je napred zahrát...tzn. treba par minutek lehce zalozit a pak zatejpovat...jinak pri castem tejpování prstů hrozí taky zranění..snažím se to nějak vyvážit aby si pristy zvykali na oboje,,



přesně, musíš to vyvážit, nám co máme vyhazovací klouby nic jiného nepomůže, ta tejpka prostě přebírá funkci vazů, ale pokud ti ji přebírá u zdravého vazu, tak on sám oslabuje a to není fajn... takže s mírou... 8-[
letadlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 21, 2010 11:22

Re: Tejpování

Příspěvekod letadlo » úte kvě 25, 2010 14:26

Indy píše:neni to zcela aktualni ale pry se da tejpovat i vyhazovaci rameno... vite o tom nekdo vic?



všechno se dá tejpovat, já s tím zkušenosti nemám, jen s kotníkem a kolenem, ale pokud nikde nenajdeš přesný návod prostě po vazech...třeba koleno si tejpuju jako Nadal, vypadává mi na levou stranu, takže dvě pásky z vrchu šikmo přes stehno, tak aby šly těsně kolem kolene a končily na levé straně lýtka a přes to zas dvě kratší pásky které začínají těsně nad kolenem a pokračují pod kolenem směrem k pravé straně lýtka, drží to a tvarově to tvoří takový velmi tupý úhel, nevím jak líp to popsat... nevím, kam ti to vyskakuje, ale myslím, že když si na rameni vytvoříš takovou "pičku" :-$ :) a fixneš to ze předu ke klíční kosti a ze zadu někam na úpon deltového svalu, tak by to mělo pomoct, ale myslím, že budeš potřebovat, aby to někdo udělal, to asi sám člověk nezvládne..
letadlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 21, 2010 11:22

Re: Tejpování

Příspěvekod paldo » stř bře 30, 2011 22:09

Vytiahnem toto vlákno...
kineziologický tejping... používa niekto z vás kineziologické tejpy pri športe? Má s tým niekto nejaké skúsenosti? :)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Tejpování

Příspěvekod paldo » pon dub 11, 2011 19:26

Žeby nikto? :? tak nič no... tu sú video NÁVODY, ako tejpovať pri rôznych typoch zranení a bolesti... :)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Tejpování

Příspěvekod Wolfi » pát lis 11, 2011 13:20

Tejpuju si koleno proti posunu čéšky při plánovaném vysokém zatížení.
ovšem nepoužívám klasickej tejp ala kobercovka ale tzv kineziologickou pásku, která je narozdíl od leukoplasti pružná v jednom směru, v mém případě předozadním. tejpovat mě naučila sestřička z ortopedie. A používat se to opravdu s rozvahou neboť to může vést i k opačnému efektu. osobně mám tejp raději než ortézu, přeci jen lépe to drží nesjíždí, nevadí tomu voda ani pocení. Jen to sundávání je trochu S/M zážitek ovšem to je tou srstí:-)
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Tejpování

Příspěvekod paldo » pát lis 11, 2011 21:28

@Wolfi: chcem sa ťa spýtať... ten Kinezio tejp si lepíš na pokožku "len tak" alebo si ju predtým nejako špeciálne čistíš, vysušuješ (proste nejako ošetruješ) ? Ja to stále nedokážem vychytať a takmer vždy sa mi to po nejakej hodine-dvoch začne odliepať :cry:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Tejpování

Příspěvekod Wolfi » ned lis 13, 2011 20:55

@paldo: lepím normálně bez jakýchkoliv úprav, ani neholým. Odlepila se mě jen jednou když jsem pracoval na střeše, bylo velký horko a hlavně koleno sem ohejbal do ostrého úhlu až nadoraz do podřepu, to se mě taky tejp odlepil.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví