Adaptogeny

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Adaptogeny

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 3:48

Odtrzeno z diskuse o jidle.

scinkk píše:Tak pokud je pravdepodobne, ze toho lecitinu prijmu dostatecne mnozstvi i beznou stravu tak je to dobre a nemusim rozsirovat uz celkem rozsahle portfolio doplnku :)

Moment, ale to bys pripravil farmateuticky prumysl o jeho zaslouzene penize ;-) Hele, ja jen odhaduju, jestli mas pocit, ze bys to mohl potrebovat, tak si to nastuduj poradne.

scinkk píše:Jinak pokud bych bral doplnky u kterych poznam ucinek, tak bych asi nebral zadny. Neb z tech co beru - vitaminy a mineraly, rybi tuk, nejaky ten antioxidant beru tak nejak z dobre viry :). Dokonce ani u adaptogenu nepozoruji nejaky patrny ucinek a to jsem jich uz par za vic jak rok otestoval :)

No vidis, ja jsem sveho casu zkousel ruzne multivitaminy a beru ten, co nejake (mirne) ucinky po delsi dobe mel. A i tak mam pocit, ze to neni uplne idealni, ale tam uz jsem si tu zavislost bohuzel vybudoval a vysadit by asi bolelo.

Co se adaptogenu tyce, tak vidim tyhle moznosti: a) zkousels takove, ktere ti nesedi, b) ktere nejsou spravne zpracovany c) spatne davkovani a d) nepotrebujes je. Jestli jsi mlady a zdravy, tak to bude d). Adaptogeny totiz pomahaji uvest telo do normalniho stavu a kdyz v nem jsi, tak ti nemaji s cim pomoct. Mozna se rychleji zregenerujes po zatezi, ale to se tezko pozna. Funguji skvele, kdyz jsi nejak rozhaseny. Nejvic jsem to poznal pred lety, kdyz na mne doktor delal hokus-pokusy s imunitou. Bral jsem ctvrt roku nejake vytazky z bakterii a uz v pulce jsem byl uplne vyrizeny. Neco jako lehka viroza, ale porad, ztratil jsem chut k jidlu, do zivota a vubec. Zkusil jsem sibirsky zensen, ktery jsem znal uz driv, a ten mne doslova postavil na nohy, uz druhy den. Na horach nebo kdyz se necitim fit ho beru porad, ale takovou zmenu jsem od te doby nezaznamenal.

Dalsi body:
a) ne kazdemu sedi vsechno. Treba zensenu jsou tri druhy a co jsem cetl, tak vetsine lidi sedi jen jeden a ten si musi najit. Mne vyhovuje sibirsky a kdyz jsem zkousel korejsky, nedelal mi dobre.
b) beru tobolky s namletym korenem. Jeden cas se nedaly sehnat, a tak jsem zkousel ruzne extrakty a bud to nefungovalo nebo mi po tom bylo blbe. Nakonec jsem nasel opet namlety koren od jine firmy a funguje stejne, jako ten puvodni. Do tech extraktu se nejspis nedostane vsechno podstatne a myslim, ze i dava smysl pouzivat puvodni podobu rostliny.
c) davkovani je velmi individualni. Beru tretinu doporucene davky a naprosto mi staci. Jednou jsem zkousel 2/3, zabralo to rychleji, ale taky se podstatne rychleji dostavily nezadouci ucinky, ktere signalizuji, ze je cas s tim prestat. Ze bych bral celou doporucenou davku si nedovedu predstavit, to bych snad behal po strope. Nekdo to ale muze mit presne naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » pon pro 15, 2014 21:10

@mike: jo ja se povazuji za zdraveho a v podsate ty doplnky beru v dobre vire, abych zdravi zustal, ci jeste lepe receno, pocitam s tim, ze to nijak neuskodi a pokud to necemu pomuze tak jedine dobre :)
Podle me je trh s doplnky tak velky a prizivuje se na tom tolika lidi prave proto, ze v dritve vetsine se ty ucinky nedaji nijak poznat a ani prokazat a tak nejak se doufa v dlouhodobe pozitivni ucinky :) Proto jde vyroba doplnku ruku v ruce s marketingem :) Na vire se dobre vydelava :)

Treba vitaminy beru v tretinove az polovicny davce doporucene vyrobcem (coz ale nesouvisi s DDD jednotlivych vitaminu), takze opravdu jako doplnek, neb si nemyslim, ze ma strava by byla tak spatna, abych vyslovene trpel nedostatkem vitaminu, ale zas asi stravou nevychytam vse, co by se telu hodilo. A jak bylo v jednom serialu receno, v nejhorsim vyrabim jen hodne drahou moč :) ale nenapada me nic, jak bych ucinek vitaminu poznal. Sem tam zobnu vapnik s horcikem a tak dale.

K tem adaptogenum. Urcite muzes mit pravdu. Jak jsem psal, povazuji se za zdraveho a stale mlady jsem uz pres tricet let :) Ale z toho co jsem si precetl si nemyslim, ze by ty adaptogeny nemely smysl pokud je clovek zdravi, porad by se tam snad naslo plno ucinku, ktere pomuzou telu dobre/lepe fungovat. Ale to je prave to o te vire, neb ucinky nepoznam.
Pro zajimavost jsem bral
maral - leuzea - suseny extrakt z korene - tam jsem bral tusim cca 500mg
sibirsky zensen - vlastne na tve doporuceni :) - ten jsme zkusil v kapkach
a ted dobiram Rhodiola Rosea - suseny extrakt z korene 380mg denne v kapslich - to je pro me stale ta nejpohodlnejsi varianta zobani doplnku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2014 21:53

scinkk píše:Na vire se dobre vydelava :)

:D presne tak a stejne to delas, idealni zakaznik (muzes cist hejl) ;-)

scinkk píše:A jak bylo v jednom serialu receno, v nejhorsim vyrabim jen hodne drahou moč :)

To by jeste nebylo nejhorsi. Spis bych se bal toho, co jsem psal nekde vys. Telo si zvykne na staly prisun a kdyz to vysadis, budes mit priznaky avitaminozy i kdybys mel v potrave dostatek. Tohle uz bylo i nekde popsane.

scinkk píše:ale nenapada me nic, jak bych ucinek vitaminu poznal. Sem tam zobnu vapnik s horcikem a tak dale.

Kdyz ti doopravdy neco chybi, poznas zmenu velice rychle. Kdyz ne, tak by ses mel aspon citit o neco lip. Mne po multivitaminu presly problemy s ocima (z koukani do obrazovky) a to dlouhodobe tj. aspon 10 let.

scinkk píše:Ale z toho co jsem si precetl si nemyslim, ze by ty adaptogeny nemely smysl pokud je clovek zdravi, porad by se tam snad naslo plno ucinku, ktere pomuzou telu dobre/lepe fungovat. Ale to je prave to o te vire, neb ucinky nepoznam.

Ber to tak, ze i tohle je velky byznis. Jestli ucinky nepoznas vubec, tak je neco spatne.

scinkk píše:sibirsky zensen - vlastne na tve doporuceni :) - ten jsme zkusil v kapkach

To jsou ty extrakty, jak jsem psal, ze mi nefungovaly (zkousel jsem mozna i pet ruznych). Kupuju tohle, zrovna mam objednano (ta pixla mi vydrzi tak dva roky).

Zkus korejsky zensen. Jestli ani ten nepoznas, tak nema smysl, abys cokoliv bral, jsi v pohode a mas vseho dost ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » pon pro 15, 2014 22:35

Jestli ucinky nepoznas vubec, tak je neco spatne.


nooo nevim, asi je vira silna, ale uplne se mi to nezda. To uz mi prijde pravdepodobnejsi, ze kdyz z toho budu mit maly pocit prospesnosti, ze nastal placebo efekt :)
No musel bych to na delsi dobu vysadit.
S tim navykem to asi muze byt pravda, ale laicky, pokud je nejaka latka esencialni, coz pokud se nepletu vetsina vitaminu je, tak tam zadny defekt navykem byt nemuze ne? Telo ma prisun, co potrebuje to vyuzije, prebytek vyhodi, pokud danou latku nema, tak s tim nenadela a musi se bez toho obejit, ale v negativnim slova smyslu, bez nahrady.
Ci ze by telo doplnky zlenivelo na extrakci vitaminu ze stravy?

Takze mi prijde, ze doplnky na esencialni esencialni latky budou mit smysl vzdy pokud clovek nema jistotu, ze jich ma dostek z potravy. Treba pokud se nepletu tak EPA DHA z rybiho tuku nejsou esencialni, ale telo si je musi dovyrabet, takze se i tak v urcitem mnozstvi doporucuje je doplnit stravou ci doplnkem. Samozrejme je to doporuceno na zaklade nejakeho vyzkumu, ktery muze byt ruzne pochybny.

Me to celkem zajima, tak se vykecavam :)

Kupuju tohle, zrovna mam objednano (ta pixla mi vydrzi tak dva roky).
Zkus korejsky zensen. Jestli ani ten nepoznas, tak nema smysl, abys cokoliv bral, jsi v pohode a mas vseho dost


Takze beres jen kapsly jednu za 4 dny?
Korejsky zensen jeste zkusim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte pro 16, 2014 4:03

scinkk píše:nooo nevim, asi je vira silna, ale uplne se mi to nezda. To uz mi prijde pravdepodobnejsi, ze kdyz z toho budu mit maly pocit prospesnosti, ze nastal placebo efekt :)

Pokud mluvime o adaptogenech, tak to rozhodne placebo efekt neni, jelikoz zmena je docela znat a neni vzdy jen k lepsimu. U jinych veci s mensimi efekty byt muze, ale placebo efekt je celkem kratkodoba zalezitost, rekneme tydny.

scinkk píše:S tim navykem to asi muze byt pravda, ale laicky, pokud je nejaka latka esencialni, coz pokud se nepletu vetsina vitaminu je, tak tam zadny defekt navykem byt nemuze ne? Telo ma prisun, co potrebuje to vyuzije, prebytek vyhodi, pokud danou latku nema, tak s tim nenadela a musi se bez toho obejit, ale v negativnim slova smyslu, bez nahrady.

Beres telo jako stroj, coz sice mozna je, ale velmi slozity a nefunguje takhle linearne. Ani se vlastne u spousty veci nevi, jak funguji.

scinkk píše:Ci ze by telo doplnky zlenivelo na extrakci vitaminu ze stravy?

Jo. Plus si nektere latky samo vyrabi a kdyz mu je dodavas zvenku, tak se na to vykasle, proc by se namahalo. Neco vyrabi strevni flora, kterou tim taky ovlivnis atd. Neni to tak primocare a pri pochybnostech bych se zamyslel nad tim, ze potravni doplnky v dnesni podobe jsou zalezitost poslednich nekolika desitek let a jak asi mohlo lidstvo prezit bez nich ;-)

Na tohle tema uz jsem par veci cetl a mam i vlastni, docela neprijemnou zkusenost, ale ted to nedohledam. Ale pro ilustraci na Wiki pisou tohle:
Tělo si nevytváří zásoby vitamínu C a jeho přebytek se vyloučí ledvinami. Po vysazení déletrvajícího zvýšeného příjmu vitaminu C však může dojít k paradoxní hypovitaminóze.

Technicky si to predstavuju jako hysterezi na strane potreby ;-)

scinkk píše:Takze beres jen kapsly jednu za 4 dny?

Ne, beru jednu denne, ale omezenou dobu. Po takovych 4 - 6 tydnech se zacnou projevovat vedlejsi ucinky, telo si proste rekne, ze stacilo. U mne zhorseny spanek, ktery to paradoxne zpocatku zlepsuje, a lehce podrazdeny zaludek, jelikoz to mj. zlepsuje chut k jidlu, ale po delsi dobe uz je to proste moc. Plus v lete prehrivani periferii, horke nohy. Obvykle to zacnu brat kdyz jedu na hory, dva tydny tam a pak jeste dva po navratu, coz pomuze regeneraci. Nebo i mimo, kdyz nejsem ve sve kuzi.

scinkk píše:Korejsky zensen jeste zkusim.

Zkus, ale sezen si namlety koren, coz mozna bude u nas trochu problem. Osobne bych zkusil tohle, protoze je to spravna forma i davka a mam s tim vyrobcem dobre zkusenosti. Mimochodem, je tam jedno negativni review. Ciste pro ilustraci, ze lidi reaguji ruzne, ty to nemusis vubec poznat a s nekym uz jedna davka takhle zacvici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte led 13, 2015 23:12

Objednával jsem Adapt232 - bral jsem to ještě zároveň s tímhle Ecdysteronem, který se dá koupit i u nás.
V téhle kombinaci to byla velká jízda, jsem tak nějak víc ožil, spousta energie, rychlejší regenerace. Ecdysteron mi už dávno došel a subjektivně můžu říct, že bez něj už to taková jízda není, i když ten Adapt232 jím pořád. Buď jsem si zvykl, anebo ten Adapt232 není tak moc povzbuzující, ale je to spíš pro uvádění do rovnováhy, což se těžko poznává. Každopádně je to asi jedna z mála klinicky testovaných směsí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 0:14

Ty jo, netusil jsem, ze jsi az takovy fetak ;-) Jak je to vlastne u tech vasich zavodu s dopingem? Kontroluje se?

Takove kombinace bych se asi bal, ja radej jednoduche a pokud mozno neupravovane. Takze namlety koren a ne extrakty, ty mi nedelaji dobre. Na klinicke testovani kaslu, podstatne je, jak to funguje na mne.

Jo, casem si zvyknes, proto je dobre delat pauzy. Tri tydny a tyden vynechat nebo sest a dva. Ja teda vynechavam podstatne vic, vlastne se snazim, abych neco bral jen kdyz jsem na horach a u nas kondicne bez niceho. Tyhle veci taky pusobi na kazdeho jinak, na tebe asi pusobi dobre Leuzea. Tu mam doma, ale jeste jsem ji nezkousel, asi udelam pokus.

Zalozil jsem nove vlakno, rekl bych, ze si ho adaptogeny zaslouzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod oodoow » stř led 14, 2015 1:07

Jo, já si to sehnal na doporučení, že to vyzkouším a myslim že dobrý. :)
Kontroluje se ve skyrunningu, ale myslim že tyhle látky se do toho nepočítaj. Možná ta leuzea by mohla dělat problém. Někde jsem četl, že ji pro jistotu zakázali taky, protože se pak nedá rozeznat od těch už dříve zakázaných.
Jsem o tom pročetl tuhle knížku, kterou doporučuju každýmu, kdo se v tom chce trochu orientovat. Anglický originál je tady k nahlednutí.
Podle ní se toho může jíst kolik chce, dokonce se doporučuje jíst to dlouhodobě, protože pak to teprve účinkuje. Když toho sníš víc, tak se už účinky nezvýší. Ono dokonce některé ty adaptogeny se jí i jako normální jídlo, takže předávkování nehrozí.
Leuzea je tam ale jedna z mála u které je napsáno, že se jí neomezeně jíst nemůže, takže tam už bych se řídil doporučeným dávkováním.
Taky mi logicky přijde, že namletý kořen bude lepší než extrakt, protože je tam všecko. Až doberu ten adapt, tak si pak rozmyslím, co zkusím dál. :-..
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 1:33

Koukam, zes to pojal odpovedne :smt023 Je ta kniha rozumne prelozena? Myslim tim, jestli tam neni neco, kvuli cemu bych mel chut s ni svihnout z okna a nabeh na infarkt ;-) Jestli jo, tak ji hned objednam.

S tim, ze muzes jist kolik chces, nesouhlasim, mam jine zkusenosti. Sibirskeho zensenu mi staci tretina doporucene davky a kdyz si vezmu dve tretiny, tak rozdil poznam a podstatne driv se projevi vedlejsi ucinky. Vzit si celou davku jsem se jeste nikdy neodvazil ;-) Ale zas je pravda, ze me telo ma tendenci reagovat neprimerene a o vedlejsich ucincich leku bych uz pomalu mohl napsat knihu (ilustrovanou fotkami udivenych lekaru, ktery se s tim pry jeste nesetkali #-o ). Ale asi furt lepsi, nez druhy extrem, jako scinkk vyse, ktery ucinky vubec nepozna ;-)

Jj, vidim to tak, ze rostlina je nejak vyvazena a kdyz se vyextrahuje jen neco, nebude to spravne. Vem si treba caj. Kdyz z nej vyextrahujes jen kofein, tak bude pusobit uplne jinak, protoze jsou v nem dalsi latky, ktere pusobi proti okamzitemu nabuzeni a diky nimz funguje caj uplne jinak, nez treba kava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod oodoow » stř led 14, 2015 10:09

Jo, aspoň podle mě je přeložena skvěle. Jde do hloubky tak akorát, aby to laik snesl.
Já ji už vrátil do knihovny, ale uvažuju, že si ji koupím.

Co jsem teď našel v tom originálu k nahlédnutí, tak tam se mimo jiné píše:
Eleuthero Safety Issues: In rare cases, eleuthero can cause overstimulation in sensitive people.

Takže budeš asi rare case. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Adaptogeny

Příspěvekod scinkk » stř led 14, 2015 10:24

No mozna to nebude tak jednoznacne, zrovna jsem ted par tydnu trochu polevil ci uplne vynechal tu Rhodiola Rosea (da se dobre sehnat u nas) a posledni dny bych dele spal apod. Coz je u me obvykly stav. Takze mozna nemam pocit nejake nabuzenosti, ale treba to uplne bez ucinku nebude :)

Tu knizku nekdy omrknu a prolistuju
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » stř led 14, 2015 19:52

oodoow píše:Jo, aspoň podle mě je přeložena skvěle. Jde do hloubky tak akorát, aby to laik snesl.
Já ji už vrátil do knihovny, ale uvažuju, že si ji koupím.

Diky, objednano :) Takove knihy jsou v knihovnach? To by mne ani nenapadlo, ale v knihovne jsem snad 20 let nebyl... a to jsem byl v detsvi stamgast. Neni to ovsem tim, ze bych se stal barbarem, me dve knihovny pretekaji ;-)

oodoow píše:Eleuthero Safety Issues: In rare cases, eleuthero can cause overstimulation in sensitive people.

Takže budeš asi rare case. :wink:

Njn, to obvykle jsem #-o ;-) Overstimulation by v zasade odpovidalo, ale az po nejake dobe, zpocatku je to vzdycky plus. Doba se lisi podle davky, 400 mg tak 4 - 6 tydnu, 800 mg 3 - 4 a vic jsem nezkousel.

scinkk píše:No mozna to nebude tak jednoznacne, zrovna jsem ted par tydnu trochu polevil ci uplne vynechal tu Rhodiola Rosea (da se dobre sehnat u nas) a posledni dny bych dele spal apod.

To jsou abstinencni priznaky, zatim mirne. Vybudoval sis zavislost ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod oodoow » čtv led 15, 2015 0:17

mike píše:Takove knihy jsou v knihovnach? To by mne ani nenapadlo, ale v knihovne jsem snad 20 let nebyl...

Nevím, jak před dvaceti lety, ale teď už existuje pár významných knihoven, kde musí mít podle zákona všechno, co u nás vyšlo. Jsou myslím v Praze, v Brně a v Olomouci. Všechno tam nemají, ale skoro všechno jo. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Adaptogeny

Příspěvekod apuka » čtv led 15, 2015 9:25

Do Ostravy se taky ma posilat povinny vytisk. Navic skoro kazda knihovna dnes uz dela i meziknihovni vyujcni sluzbu, takze si muzes pujcit dokonce i ze zahranicnich knihoven, knihivnik by Ti vysnenou knizku mel byt schopny najit. Jen nevim, jak by se libila cena :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » pát dub 10, 2015 8:51

oodoow píše:Objednával jsem Adapt232 - bral jsem to ještě zároveň s tímhle Ecdysteronem, který se dá koupit i u nás.
V téhle kombinaci to byla velká jízda, jsem tak nějak víc ožil, spousta energie, rychlejší regenerace.

Jsou nejake podobne dobroty k dostani u nas? Dekuji

EDIT: Ecdysteron jsem nasel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 17:34

Dneska jsem po dlouhe dobe musel zase prestat brat sibirsky zensen. Nejspis jsem udelal osobni rekord, zacal jsem nekdy v zime, takze tak 3 - 4 mesice v kuse. Normalne bych musel skoncit uz davno, ale tentokrat jsem si v zime dal na sneznicich hodne do tela a ted jsem absolvoval dve ockovaci davky proti zloutence a to se mnou taky trochu zacvicilo, takze telo bylo rado za podporu. Ale vseho do casu a zlom prisel rychle. Jeste o vikendu celkem v pohode, ale vcera uz jsem se budil horkem i kdyz se ochladilo a dneska uz to bylo peklo. Horko, zizen, buzeni se kazdou hodinu. Normalne se takovy stav postupne vyviji aspon tyden, ale uz jsem to bral fakt dlouho. Cas na pauzu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2015 17:51

i dyž teda záchvaty horkosti (prozatím) nemám, tak taky ten ženšen žeru s přervama (6 týdnů jo, 2 týdne ne)... prevetivníma.... momentálně právě dokončuju druhý týden bez a už mám absťák (čti už zase hůř spim, teda vlastně nespim.... zatímco po těch 6 týdnech dycky aspoň ty tři hoďky dám....)

takže se zpozděním, dík za tip :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 18:05

Takze to funguje? Super, neni zac :)

Ale teda... chces rict, ze spis tri hodiny denne :shock: To by mne zabilo behem tydne nebo dvou... kdyz spim 6, tak jsem do tydne jako zombie.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2015 18:07

sem ráth i za ty tři.... jj, nefinanční daň za reálný kapitalismus.... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 18:14

To jako fakt spis jen tri hodiny a vstanes nebo se dalsich 5 prevalujes? Protoze v druhem pripade ma sice clovek pocit, ze vubec nespi, ale neni to pravda. Ne ze by byl vyspany, ale lepsi, nez nic. Ten prvni pripad je ale na doktora, beze srandy, to te muze i zabit.

Nedovedu si predstavit, za co bych byl ochoten platit takovouhle dan... opustil jsem korporaci kvuli podstatne mensim problemum (a to platili velmi slusne).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2015 18:29

třeba fčíl v ta3 po výkonu - od devíti do pěti v posteli (sám... zaplaťpanbu) a z teho sem naspal hodinu či dvě.... zbytek převalování kolem všech šesti os ....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Adaptogeny

Příspěvekod paldo » úte čer 9, 2015 18:37

Jedným okom som to tu tak preletel....

Kde získať o adaptogenoch relavantné a užitočné informácie?? ( UTFG poznám :twisted: )

oodoow tu odkazuje túto knihu... máte ešte nejaké iné tipy?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 18:37

@pp: jasne, znam, nastesti jen jednou za dlouhou dobu. Ale v realu je to jinak, ve skutecnosti spis, ale jen povrchne, budis se a prevalujes se, takze mas pocit, ze nespis vubec. Nekde jsem na tohle tema cetl clanek, kde to vysvetlovali. Neni to ono, ale telo si prece jen trochu odpocine. A ano, presne na tohle sibirsky zensen pomaha. Akorat by mel dat vic, nez tri hodiny dobreho spanku, jakou davku beres?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2015 18:39

dvě až tři pilule denně, po jedné během odpoledne a večura
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 18:47

To mozna neni spravne. Ono to i nabuzuje, takze by se melo spis rano, nez vecer. Ja beru jednu se snidani a kdyz jsem zkousel brat dve, tak se snidani a obedem. Pred spanim ne. Zkus to tyden takhle, jestli to nebude lepsi. Protistresove efekty jsou dlouhodobe, ty by mely fungovat stejne, ale nabuzeni je v radu hodin, mozna pul dne.

@paldo: ta kniha neni spatna, moc jsem se k ni jeste nedostal, ale jako prehled vypada dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2015 18:53

to sem zkůšal a ten efekt nebyl tak pozitivní jako dyž to beru pouze ve druhé půli denní doby
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Adaptogeny

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 18:56

Tak to pak jo. BTW, beres sibirsky nebo jsi zkousel i korejsky? Protoze tve telo evidentne potrebuje vic, takze by korejsky mohl mit vetsi efekt (je silnejsi, na mne moc).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Adaptogeny

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2015 19:02

siberian winter (courtesy of running wild) :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Adaptogeny

Příspěvekod oodoow » úte čer 9, 2015 19:20

Na spánek bych zkusil spíš něco takového. Sám jsem to ale nezkoušel, protože spím až moc.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Adaptogeny

Příspěvekod Indy » úte čer 9, 2015 19:42

Spanek to je problem a vim to velmi dobre protoze me to podobnym zpusobem zkosilo taky.

Pavproch, vyhledej radu a pomoc u Sipky. lze i na dalku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Další

Zpět na Outdoor a zdraví