kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát úno 12, 2010 23:09

Vypada to, ze ten GS Condro je muj zminovany druhy pokus. Takze souhlas, kdyz tomu veris, tak funguje. Ale pomaleji, nez jsem cekal, pricemz problemy byly o dost mensi, nez puvodni (spis jsem to bral jako prevenci zhorsovani). Nakonec to ale zabralo.

Na predpis jsem dostal Donu a ta zafungovala az neuveritelne. Zlepseni nastalo behem nekolika dnu a bolesti zmizely. Po dobrani prvni davky (baleni na 20 dnu) se bolest za tyden vratila tak ze 70%, takze dalsi davka, po ni tak 30%, takze jeste jedna a po ni se uz nic nevratilo. Mimochodem, vyrobce v zasade potvrzuje, co pise pp. Je to urcite zcasti propaganda, ale ze je to v Evrope registrovano jako lek, je fakt. A jestli to spravne chapu, tak to ta firma vyvinula a vetsina klinickych studii je zalozena na testovani tohodle. Jestli to jeste nekdy budu potrebovat (doufam ze ne), tak si to asi necham poslat z USA. Muj ortoped je dobry, a tak ma silene fronty a v lekarne to bez predpisu neprodaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod svetlovdusi » pát úno 12, 2010 23:30

trocha moudra
Kód: Vybrat vše
Můžete si vybrat buď Chondroitin (doporučuje pavproch) nebo Glukosamin. Druhý zmíněný je 3x levnější a podle výsledků pozorování lékařů je pro klouby a chrupavky stejně prospěšný.
- Dražší Chondroitin vykazoval lepší výsledky jen v tlumení bolesti.
- Chondroitin a Glukosamin lze také zkombinovat a tím získat výhody obou. Každopádně mají na svědomí 90% efektu u seniorů. A 50% efektu u osob mladšího věku, protože pro tyto je za dalších 40% efektu zodpovědný kolagen.
- pokud již problémy s klouby nastaly, odstraňují se vždy o něco déle a komplikovaněji
- Podle vyjádření ortopedie Motolské nemocnice je nejvhodnější formou Glukosaminů - Glucosamin KCl nebo HCl. Glukosamin sulfát je až 3 v pořadí.
- účinky Glukosaminu či Chondroitinu se dotavují pozvolna během prvního měsíce užívání a přetrvávají několik dalších týdnů
- při vzniklých potížích a bolestech jsou nutné 3x 2 měsíční kůry s jednoměsíčními přestávkami. U seniora by tento cyklus měl trvat 1-2 roky


Onen glukosamin HCl jsem doporučoval právě kvůli ceně a účinnosti. Jako prášek je to prostě nejlevnější varianta a prodejné je to bez předpisu, protože to není vedené jako lék.

Mike doporučuje Donu, což je právě glukosamin sulfát v krystalické formě.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát úno 12, 2010 23:42

Vyrobce Dony ale tvrdi neco jineho. Tady a tady. Kazdy samozrejme chvali to svoje, stejne jako prodejce v tvem citatu vyse. Tezko rict, muselo by se vyzkouset a porovnat. Osobne bych v tomhle pripade na cenu radeji moc nehledel. U registrovaneho leku mas prece jen vetsi jistotu spravneho a staleho slozeni a nezavadnosti (primesi, bakterie apod.)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » pát úno 12, 2010 23:48

mike píše:@rebi: sorry ze to takhle pisu, ale tvuj ortoped je nevzdelany blb (coz neni mezi nasimi doktory az takova vyjimka).

Naprosto v pohode..tak trochu si to myslim sam...potom co sem zeptal jestli mam v poradku tusim ledviny a predepsal mi Diclofenac..ja sem si pak precetl pribalovej letak a zjistil sem,ze takovy svinstvo bych snad nedal ani krysam, kterej bych se chtel zbavit na chalupe.. :evil: :mrgreen:
takze docela souhlasim.. :)

mike píše:Muj ortoped je dobry, a tak ma silene fronty a v lekarne to bez predpisu neprodaji.

Mno,to nastesti pro me neplati.. ;)
Ja sezenu i veci,jako tezce navykovy psychofarmaka,ktery jsou tim spis jen na predpis..Potreboval jsem je raz,kdyz
sem trpel fakt tezkou nespavosti.. :(
Takze v tom bych problem nevidel
Btw:pokud jsi z Phy,muzes mi PMknout co je to za doktora..?
dikes

jinak diky vsem,asi si secky ty moudra co tu pisete budu muset jeste nekolikrat postudyrovat..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2010 0:20

rebi píše:[potom co sem zeptal jestli mam v poradku tusim ledviny a predepsal mi Diclofenac..ja sem si pak precetl pribalovej letak a zjistil sem,ze takovy svinstvo bych snad nedal ani krysam, kterej bych se chtel zbavit na chalupe.. :evil: :mrgreen:

To mas tezky, tyhle protizanetlive leky (NSAID) jsou svinstva vsechny. Kdyz uz tak lokalne jako mast. Pribalovy letak bohuzel nelze, mam s tim dost neprijemou zkusenost z doby, kdy jeste nemusel byt cesky a mne nenapadlo si ten nemecky prelozit. To az posleze, s bolesti zaludku, spatnymi jaternimi testy a mesicni neschopenkou; jak pises, ani krysam. Nekolik let jsem pak poziral antacida :?

Zbytek v SZ.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob úno 13, 2010 17:33

chlopi, z5 k themě: asi nejdůležitější poznatek, který sem nabyl ("the hard way") je že:

artroza (degenerativní onemocnění) není medikamentozně léčitelná! Lékama/srtačkam/rehabilitací se dá pouze zpomalit její průběh. Léčitelná je pouze operativně - prostetickopu náhradou. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod svetlovdusi » sob úno 13, 2010 18:13

Kdo by si chtěl krapánek nastudovat informace, tak zde dávám k dispozici naskenovanou knihu Funkční poruchy kloubů končetin.

Kvalita skenu nic moc, ale číst se to dá v pohodě. Nevím kdo to dělal a předělávat se mi to nechce. Jedná se konkrétně o tuto knihu.
(časem to ze serveru smažu, ale není problém se ozvat na pm, pokud by byl zájem)
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » sob úno 13, 2010 18:21

toz doktor nejsu, ale:

- zlamany kosti do 50-60 srustaji vetsinou jedna radost
- dorvane svaly pomalu jeste lip

ale chrupavky, upony a slachy, tento typ vazivove tkane ma velice omezene moznosti regenerace a hojeni. takze tam jedeme z uctu co nam dala genetika, a vybirame ho jak nam nase blbost/neinformovanost/nevhodne treningove postupy/pretezovani/ambice, zejmena vykonostni a zavodni veli.

az je na uctu nula, slovy kulove, hra skoncila. kdyz tam jeste neco zbylo a zacalo se s napravou vcas, da se s tim stacit nadlouho.

kdosi mi zminoval ze se da do kloubu vpravit umele mazivo, a taky jsem slysel ze se da odebrat a centrifugovat krev a nakreckovat takhle mazivo vlastni, ktere se pak pouzije.

zkusim zjistit vic.

protoze jsem ke kloubni vyzive skepticky, moc velke moznosti nema.

a uzvrit to tim ze se neda nic dwelat, rezignovat a tisit bolest, to myslim neni cesta.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob úno 13, 2010 18:30

Indy píše: kdosi mi zminoval ze se da do kloubu vpravit umele mazivo


nitrokloubní injekce kyseliny hyaluronové

bolestivé jak sfiňa, jakžtakž to funguje na kotník, na koleno skoro ne, kyčel se nedělá... jedna dobře udělaná injekce pomůže tak na 3 až 6 měsíců (podle zátěže)

jsou dvě základní chemie: přírodní (hyalgan, kohoutích hřebínků) a umělé (synvisc) .... umělinu nebrat!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » sob úno 13, 2010 19:21

no, ta bolest bola ukrutna :cry:
bral som 1x mesacne 1 injekciu priamo do chrupavky v cene a' 55€ plus predtym 1/2 roku nejake sumienky 2x denne(myslim, ze boli aj tabletky, no vybral som si sumienku), a po roku mi praskla znova :(
znova sumienky, no ked po 1/2 roku sa to nejak nezlepsovalo, tak navrh na plastiku chrupavky, ktoru som odmietol :(
cize, znamy primar mi povedal, viac nemam co s Tebou stracat cas, a viac sa mi tu neukazuj! chcel som mu nadat do ootov, no doma by bolo peklo :mrgreen: kedze je to znamy rodicov :)
navstivil som mojho znameho ortopeda, ktory robil ambulantne(ten znamy predtym bol primar, kam by Ta mal odporucit az ortoped) a ten ma poslal si vybrat sadu 5tich malych injekcii za cca. 3€, ktorymi mi koleno opichal :)
to sa opakovalo este 4x vzdy po 1. mesiaci a odvtedy problemy nemam :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » ned úno 14, 2010 12:44

pavproch píše:... umělé (synvisc) .... umělinu nebrat!...

Synvisc není umělina, je to taky na přírodní bázi (doktor tvrdí),jedno balení má 3 injekce,aplikace během 7-10 dní,bolestivé bych ani neřekl,max trochu nepříjemné,mě osobně koleno na 2-3 dny pocitově docela ztuhlo.Účinost u mne tak 3-4 měsíce,podle zátěže.
Po 4 letech jsem přešel na Synvisc-One.Změna ,je to jen jedna injekce(úspora času),vydrží zhruba stejně,pocit : při vpichu trošku nepříjemnější (bolestí bych to nenazval) ,po vpichu koleno trošku více tužší.

Jinak jsem na kolena a ostatní klouby prubnul docela dost věcí,včetně 7 x operace.
Pocitově mě osobně každoročně pomáhá zimní kůra (ježíšek nadělí) kombinace žraloka,MSM,Glokosulf,Boswelie,Bromelain a nějaké ty isoflavonoidy.


Jinak proboha nikomu nic nevnucuju ,každému sedne něco jiného,úplně nejlepší je nedělat blbosti na které už nemám,ovšem uznávám ,že to je velmi těžké. :twisted:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2010 18:11

Tvůj dochtor kecá... synvisc je umělina....howgh
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » ned úno 14, 2010 22:13

pavproch píše:...Tvůj dochtor kecá...

NEKECÁ :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2010 22:15

kecá

osmé slovíčko v příspěvku.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » ned úno 14, 2010 22:27

pavproch píše:kecá

osmé slovíčko v příspěvku.... :wink:


...bohužel chce to přihlášení... :?

A můžeš mi tedy říct co je na látce Hylan GF 20 umělého ?
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2010 22:36

na surfacehippy.yahogroups.com se o tom dost vykecávalo.... kdosi to tam důkladně popisoval, jak se dělá hyalgan a synvisc... už si to nepamatuju v detailech.... zatímco hyalgan se dělá rozvařováním kouhoutích hřebínků, synvisc se syntetizuje uměle....

tady je ten příspěvek:

Re: [surfacehippy] Re: Alternative Treatment Injections for Pain
I had tried one round of synvisc (synthetic fluid) and couldn't stand to do
another. It was (retrospectively) almost as painful as the actual hip
resurfacing and offered me no pain respite at all.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » ned úno 14, 2010 22:38

Ješte TU ,no ale stejně se bavíme víš o čem :wink:
Ať to je z čeho chce hlavně že mi to zjevně pomáhá. \:D/
Asi jen od bolesti ,ale aspoň to,lepší už to nebude.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » ned úno 14, 2010 22:42

...teda jinak nic proti ,ale diskuse na foru je to poslední čemu bych věřil,vždyť to znáš sám :finga: :twisted:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2010 22:52

bylo to sice na pokecu, ale odkaz byl (myslím) na US. food and drug administration (FDA).... těm bych i věřil... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2010 23:02

BINGO (bylo to ale na ankle joint replacement group, nikoli surfacehippy.... mea culpa... pamět už fakt neslouží... :oops:

I forgot to add that Synvisc is also derived
from rooster combs, but it is chemically modified to
further increase its molecular weight (yes, I used to
be a biochemist).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » pon úno 15, 2010 10:29

No to je snad jasný že to bude trošku upravené,nebo by jsi chtěl aby přišlo kuře z lesa,skočilo ti do kastrólu,nachalo se rozvařit,a ten vývar ti pak naprali do kolena :finga:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2010 21:38

pavproch píše:artroza (degenerativní onemocnění) není medikamentozně léčitelná! Lékama/srtačkam/rehabilitací se dá pouze zpomalit její průběh. Léčitelná je pouze operativně - prostetickopu náhradou. Howgh.

To mas nejspis pravdu, ale ber v uvahu, ze vetsina lidi tady artrozu nema. Zato lehcich poskozeni asi nebude malo a ty se lecit daji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Cyklosraz 2010

Příspěvekod hruška » pát úno 26, 2010 10:50

Matessa píše:
ZbynekN píše:Cyklistika je pro koleno spíš jako rehabilitace *


No to sice muze byt, ale spis asi nejake lážo plážo po ranu na rotopedu, to beru. Nebo aspon pro moje koleno cyklistika fakt neni rehabilitace :lol: Vetsinou me to zacne bolet prave po namaze na kole nebo po delsi "prochazce" :roll: A to pak tyden neohnu nohu :? No ale chuj uz s kolenama, jeste si to privolam :evil: Zacina me bolet, jen co o tom pisu!



U kola krajně záleží na seřízení kola, to pak určuje, které partie a jak zatěžuješ. Rovněž na geometrii tělesné a technice jízdy apod...takže se nedá říct, že cyklistika obecně je taková a maková v určitých případech. Protože vždy je třeba myslet na více věcí a v prvé řadě zohlednit individualitu organismu. Kolo jako rehabilitace, jasný, ulehčuje váhu, ale cyklista je extrémně náročný sport, pokud člověk opravdu jezdí:))
H.H.
hruška
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: čtv říj 23, 2008 16:05

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » úte bře 23, 2010 12:39

Jinak to uz nejspis vsichni vite,ale nedavo jsem zjistil, ze Condrosulf,kterej tady doporucoval pavproch, coby nejvyssi/nejlepsi level kloubni vyzivy-uz neni na predpis a normalne se da dostat v lekarnach bez receptu... :)
Tak ho mozna testnu...i kdyz je to 60 pilulovy baleni nevystaci ani na zacatek kury..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte bře 23, 2010 15:30

na předpis dostžaneš 3měsíční kůru za cca 400 kč
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Filip » úte bře 23, 2010 17:13

[quote="amadeus"]muzu doporucit
Proenzi 3
optimalne 3 mesice, 2-3 x denne,

Ahoj, tak to proenzi jsem si koupil, ale za půl roku jsem snědl tak pět tabletek, nějak na to zapomínám. No, kolena zatím nebolí:) Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amigo » stř bře 24, 2010 7:41

nechci vám tu rušit odbornou dišputaci, ale zkoušel jste někdo nějakej doplněk stravy s obsahem kyseliny hyaluronový? nějaký doporučení? dík
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod letadlo » pát kvě 21, 2010 11:54

kdosi mi zminoval ze se da do kloubu vpravit umele mazivo, a taky jsem slysel ze se da odebrat a centrifugovat krev a nakreckovat takhle mazivo vlastni, ktere se pak pouzije.

zkusim zjistit vic.




Ahoj, četla jsem o tom v RUNu, bude to tak dvě čísla zpět, nejde o krev, ale zpracovanou plazmu, dělají to v Praze na nějaké soukromé ortopedické klinice, léčba stojí od 5000kč nahoru, dle závažnosti, ale je to několikanásobně účinější, prootže ty injekce o kterých se tady v diskuzi mluví, ti do kolene dodají výživu, ale čím jeta chrupavka zničenější, tím je méně schopná ji akceptovat, za to ta plasma je tvá vlastní tkáň, dneska jsem se vrátila z nemocnice a diagnóza zní chondropatie II. - III. stupně, už chybí jen jeden..;), jsem vrcholová sportovkyně, co dělá blbej sport, kterej nikdo nepodporuje, co narazila na doktora KO*OTA, vyhýbejte se šumperské nemocnici obloukem, mám problémy tři roky a kdyby to akceptoval už tenkrát, nemuselo to dojít tak daleko, mohla jsem skončit někde na stupni I., kdy to šlo ještě zachránit výživou podávanou orálně. Takže až mi to koleno odteče a začne se to nějak řešit, ještě jsem nepozjišťovala jestli tu léčbu tou plasmou nedělají i v Olomouci, dám vědět.
letadlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát kvě 21, 2010 11:22

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod reneeska » ned čer 6, 2010 19:31

to amigo:
JJ já chlastala Flexit drink od Nutrendu, tam hyaluronová je. A mě to pomohlo. Ale pro mě bude asi důležitější MSM jakožto protizánětlivá složka, na tu mou artritidu :?
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned čer 6, 2010 19:33

@reneeska: welcome onboard... :wink:

kde se ti ta sfiňa usídlila?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví