kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » úte lis 2, 2010 21:19

pavproch píše:condrosulf (aspoň tady u nás ve všech třech lékárnách našeho maloměsta) volně prodejný není

to je divny-mel sem za to, ze ne/prodejnost leciv urcuje neco jako lekarenska komora bo tak neco a nezalezi to na lekarnach...hmm.. :((
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte lis 2, 2010 21:23

a já zase nechtěl napsat že je volně neprodejný (protože to fakt nevím), jen jsem popsal svou lokální zkušenost
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » úte lis 2, 2010 21:24

A toto je co?

edit: je to nějaká slabší verze volně neprodejného?

edit2: pokud je 400mg prodejné a 800mg neprodejné, tak stačí nastavit dávkování podle 800mg a účinek bude stejný ne?

edit3: pročet jsem příbalové letáky a zjistil následující:

obvykle se užívá přípravek Condrosulf 400, tvrdé tobolky následovně: Zahajovací léčba po dobu 2 týdnů: 2krát denně 2 tvrdé tobolky po 400 mg. Udržovací léčba po dobu 2-3 měsíců: 1krát denně 2 tvrdé tobolky po 400 mg. Po skončení kúry se doporučuje tříměsíční přestávka a případné opakování léčebné kúry.

Přípravky CONDROSULF 800 Zahajovací léčba po dobu 2 týdnů : dvakrát denně 1 potahovaná tableta nebo 1 sáček granulátu.
Udržovací léčba po dobu 2 - 3 měsíců : jedenkrát denně 1 potahovaná tableta nebo 1 sáček granulátu.Po ukončení kúry se doporučuje 3 měsíční období bez léčby a případné opakování kúry.

Takže mi to vychází na stejno.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » úte lis 2, 2010 21:49

Voko píše:Zahajovací léčba po dobu 2 týdnů: 2krát denně 2 tvrdé tobolky po 400 mg. Udržovací léčba po dobu 2-3 měsíců: 1krát denně 2 tvrdé tobolky po 400 mg. Po skončení kúry se doporučuje tříměsíční přestávka a případné opakování léčebné kúry.


Jak jsem už psal. Takhle je to naprd.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » úte lis 2, 2010 21:53

doporučenou změnu jsem zaznamenal = baštit šest měsíců a více v kuse a mohlo by zabrat.
Alternativně shánět v cizině DONU.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř lis 3, 2010 7:08

tuso píše:
Voko píše:Zahajovací léčba po dobu 2 týdnů: 2krát denně 2 tvrdé tobolky po 400 mg. Udržovací léčba po dobu 2-3 měsíců: 1krát denně 2 tvrdé tobolky po 400 mg. Po skončení kúry se doporučuje tříměsíční přestávka a případné opakování léčebné kúry.


Jak jsem už psal. Takhle je to naprd.


za mně nesouhlas: condrosulf beru už mnoho let a systém 3 měsíce jo/3měsíce ne (a to jo = 400mg ráno a 400mg večer) mi pomáhá
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dr4k3 » pát črc 1, 2011 17:32

ahoj, vím že tady pavproch nadával na Geladrink, ale koukám teď na složení Geladrink FORTE a to nevypadá zle... hlavně oproti Condrosulfu neobsahuje tabletová pojiva a barvivo


Obrázek
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod reneeska » pát črc 1, 2011 17:52

Osobně jsem spokojená s Nutrend flexit drink. Dnes jsem zas koupila a piju
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » pát črc 1, 2011 21:51

ja som zacal uzivat na odporucenie MOBILIN, ale zeby mi nejak pomahal ... :(
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Honzik » sob črc 9, 2011 22:17

Moje zkušennosti ? Měl jsem bolesti kloubů cca 2 roky a to aktivně sportuji.(fitness, plávání, tenís). Především potíže s koleny. Velmi nepřijemné a často i v noci. Po konzultaci s ortopedem jsem začal s kloubní výživou (brát látky jako glukosamin, msm, chondroitin atd). V lékárnách je na klouby toho skutečně hodně, stačí se poptat. Nicméně já dal na doporučení lékaře ortropeda a začal s produktem (myslim, že je to doplněk stravy) na klouby flex code 500ml sirup. Denní dávka 20ml obsahuje (1500 mg glukosamin, 1200 chondroin, 90mg kyselina hyaluronová, 1500mg MSM). Fakt mazec, velmi silné složení. Dobírám 2 balení a citím se fajn. Potíže jsou mírnější a doufám, že po 3 balení již o :drinkers: dezní. Tak to je moje zkušenost. zdraví, honzík. :drinkers:
Honzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob črc 9, 2011 20:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mythos » sob pro 31, 2011 15:14

Ahojte. Ja som dosť mladý a žiaľ už v mojom veku pociťujem problémy s kĺbami - bedrové, s kolenami a s chrbtom :P ...

Ja rád prírodu aj na liečenie a mne pomohlo (aspoň trochu) Himalájsky Ayurvédsky čas SLESAKA
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod karitapepe » sob pro 31, 2011 15:27

já zrovna beru proenzi 3+,trochu to zabírá,je to lepší,když jsem nebral nic.oba mí ortopedi mi raději doporučují injekce (Sysadoa)do kolenou.Po novém roce si nechám něco střiknout a uvidíme,dám pak vědět.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod fps » sob pro 31, 2011 18:34

Mythos píše:Ahojte. Ja som dosť mladý a žiaľ už v mojom veku pociťujem problémy s kĺbami - bedrové, s kolenami a s chrbtom

taky doporučím něco v čem je glukosamin sulfát+chondroitin sulfát vypadá to že to opravdu pomáhá, ale chce to brát aspoň tři měsíce, jestli to je z únavy nebo z přetížení chrupavek nebo vazů, tak pomůže i žraločí chrupavka, žraločí chrupavku chce brát aspoň měsíc, k tomu Multivitamin+Multiminerál, doporučím ještě procvičovat třikrát týdně celé tělo, protože většina bolestí zad, kloubů, šlach, vazů, chrupavek je z atrofovaného svalstva které nás celé drží pohromadě, a taky kosti, šlachy a vyzy potřebují byt pod zátěží, jinak změknou či přestanou být pružné, u chrupavek to je bohužel zase naopak, těm zátěž škodí, chrupavky potřebují hlavně vyváženou stravu
P.S. jenom doplním, že to jsou moje osobní zkušenosti, jak z glukosamin sulfát+chondroitin sulfát, žraločí chrupavka, Multivitamin+Multiminerálm, tak i s třináct let cvičením celého těla, jeden z důvodu proč jsem začal cvičit byla právě bolet zad, ta po několika měsících cvičeni přestala, a doposavad mě záda nebolí (musím to zaklepat), a doufám že bolet už nikdy nebudou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » čtv led 5, 2012 17:54

Tak se mi zas ozvala kolena - celkem nepříjemně , bolí potvory i v sedě a i při menších pohybech nohou do stran. To mám odměnu za to, že jsem začal běhat :mrgreen:
Koupil jsem Condrosulf a uvidím a s běháním na chvíli přestanu, ale zkusím chodit ať si klouby zvykají.

Dotaz na anši felčarskou honoraci: Může to být tím, že jsem bral na jaře Condrosulf cca 4 - 5 měsíců + ještě chodil na injekce do kolena a od června jsem vše vysadil (injekce jsem dobral celou sadu), nebo je to prosté přetížení chrupavky (to by se ale asi neobjevilo až po 14 dnech ne?)?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » čtv led 5, 2012 17:59

Člověče, ty kdybych věděl, tak v první řadě dám do pořádku svoje koleno. Bolí pořád. Zatím se to dá ignorovat, ale v podstatě ho cítím skoro permanentně.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » čtv led 5, 2012 18:02

No já zítra ač nerad volám do ordinace k Širokovskému, jestli se na něj mohu přijít podívat, ráno jen bolest a teď když chvilku sedím, tak jak vstanu, tak nohu už skoro ani neohnu :(( Tak uvidím, co mi pěkného řekne.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 18:07

@voko - asitakle: asi 10dnů před vánoci sme se jedno ráno zbuddil a zistil, že ňa bolí kuleno, po dvou dnech to bolelo tak, že sem byl doslova adopísmene paralyzován bolestí... po všechmožných vyšetřeních mi felčaři oznámili, že koleno je 100% v pořádku, akorát že bolí a že to přejde... měli pravdu, po přesně 10 dnech to smao přešlo ažaztak, že sem následně mohl bezbolestně lyžovat v hlubokých haferách na pařezáku v karlově... :mrgreen:

čili než začneš chaosit jakýmkoli směrem, taxi zajdi ke kvalitnímu sportovnímu dochtorovi, ať se to koleno dozví, co mu vlastně je... až potem bych dělal paniku.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 18:08

ta bolest u mně začal při došlápnutí, pak se to stupňovalo při jakýmkoli ohybu a ve špičce to bolelo jaxfiňa v jakýkoli poloze i v klidu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » čtv led 5, 2012 18:12

Hmm tak to mám přesně stejné příznaky - od včerejška mírná bolest při došlapu, přitom jsem byl běhat v pondělí (ještě že se mi včera běhat v tom počasí nechtělo) dnes ráno bolelo trochu víc zvlášť když jsem měl v sedě nohu přes nohu, Teď večer když jsem vylezl z vlaku tak už jsem pajdal a bolí čím dál víc - Širokovského doporučoval Tuso - na jaře mi dal kolena celkem do pořádku.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Aldo » čtv led 5, 2012 18:48

K Širokovskému chodím a doporučuji. Fakt je dobrý.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dr4k3 » čtv led 5, 2012 18:50

to je nějakej skříplej nerv, ne?
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 18:53

jo, mně to ten fyzioterapeutický sporťák vysvětloval jako že ten chrupavčitý výrustek co jde z čéšky k menisku velmi často nechtěně brkne/brnká o nerva (i v úplně zdravém koleně) a je to....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » čtv led 5, 2012 19:01

Tak doufám, že mi to koleno jen "vlezlo" na nervy :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod lsdage » čtv led 5, 2012 19:31

Pridam zprostredkovanou zkusenost (ja tyhle veci zatim nastesti neresim):
Rodina je spokojena s Condrosuflem (jak 400 tak 800), ale neda se to jist porad (doktori uz ty 800 nechcou psat, vzdycky jen na nejakou dobu a pak neco jineho). Babicka si prave proto poridila wobenzym a je spokojena (jako skeptik, "to je to siditko z reklamy," jsem byl poucen, ze to fakt funguje a ze klouby ji boli min).
Uživatelský avatar
lsdage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: ned dub 17, 2011 18:44
Bydliště: Brno

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2012 19:34

taktak, já už Condrosulf 400 žeru asi sedum let.... pravidelně dycky kvartál jo (1 piluli ráno a jednu večur) a kvartál ne... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pát led 6, 2012 16:41

Tak nakonec se z toho vyklubal namožený vaz. Dostal jsem injekci a v pondělí prý budu moci běhat, tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pát led 6, 2012 16:41

držím palce
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Jouzomir » čtv čer 14, 2012 22:33

Dobrý den,
známý mi doporučuje tento produkt (na křupání v kolenech a občasné pobolívání)
http://www.goldfitness.cz/gelenk-nahrun ... ml,det,130
Máte prosím někdo zkušenosti?
Jouzomir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 14, 2012 22:31

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod fps » pát čer 15, 2012 10:30

já bych ti doporučil Walmark Žraločí chrupavka http://www.lekarna.cz/walmark-zraloci-c ... -30x740mg/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petra76 » úte čer 19, 2012 11:50

Nevím jak na kolena, ale na pleť je colafit nejlepší. Na dva měsíce mám vždy smazána reklama. Nevěřila jsem, ale je to super.
Naposledy upravil šíp dne úte čer 19, 2012 11:55, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán odkaz z důvodu neplacené reklamy. šipka
Petra76
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 19, 2012 11:45

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví