kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv zář 10, 2020 8:31

ondrejkout v červnu 2020 píše:Flexain
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=fl ... =&max=&o=3


Je tu už někdo další, kdo to okoštoval (jak to chutná a jak to funguje)?

Mně za pár měsíců dojde zásova ProfiChondra, tak o tom uvažuju...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv říj 8, 2020 17:46

Taxem ten Flexain nakonec vyhodnotil jakožetozkoušet nebudu (pokusů už sem na sobě udělal dost, ať to prubuje někdo jiný) a zase objednal osvědčené Profichondro+Condrosulf na ca rok dopředu a ... víc než pětka vyletěla komínem, ty pilule sou snad ze zlata čico.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » čtv říj 8, 2020 23:35

Ve skříni jsem ještě našel pár platíček Condrosulfu, tak že je dojedu, aspoň pro dobrej pocit před zimou a lýžema.

A ono mi najednou přestalo suše lupat v kudlaným koleni při každé chůzi z kopce. I když to lupání nebolelo, zvuk to hezký vůbec nebyl.
Asi to tam Condrosulf nějak promazal či co.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned říj 25, 2020 15:47

(Nutné) zátiší starého sportoffce...

:twisted:

zatisi.JPG
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod slezacekm » ned úno 7, 2021 14:01

Premyslel jsem, kde bych si pobrecel...a pak jsem si vzpomnel, ze OF je plne soucitnych a empatickych lidi...

Je mi 35, obe kolena po operaci (odstranění plik a čištění chrupavky). Obe kolena artroza 3. stupne. Do obou kolen jsem dostal injekce, tusim kyselina hyaluronova a změna zadna. Boli to pri ohýbání, pri slapani na spojku v aute...

To uz takto ma byt navždy? Nemusim podávat vykony, ale moc rad bych aspon chodil po horach. Myslel jsem si, ze takove veci se dějí az po padesátce :(

Napada nekoho, co se s tim da delat?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 7, 2021 14:28

Jak je to dlouho od té injekce? Mně vždycky po injekci to kuleno pobolívá až několik týdnů.

Nepotěším Tě: Bohužel (si myslím, že) už je to nafurt, ty kulena Tě budou prudit (někdy víc, někdy míň). Aspoň mně to moje (taky operované, taky plika, taky chodím na hya-injekce) prudí prakticky nonstop, jen sem tam je den, kdy na něho zapomenu. Artrozu 3st (spíš teda 4st) v kyčli sem odstranil (sportovním) železem do kyčle, bohužel ale do kulena žádné (sportovní) železo nenisu (nebo aspoň o něm nevím).

Prudění kolena (i bolavého kotníku) se snažím omezit i tím, že (už pořád, bez pauz) mu sypu na hlavu Condrosulf 400 2x denně a ProfiChondroEffect (červené) 3x denně. A mám pocit, že to aspoň krapet pomáhá "namazat" klouby.

Jinak ale (já jsem u sebe přišel nato, že) ho (to kuleno) musím pořád (každý den) zatěžovat (chodit, běhat, bajk, lyže), pak sice prudí, ale míň. Když mu dám třeba týden oraz, tak pak (většinou) prudí jaxfiň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod slezacekm » ned úno 7, 2021 14:37

Od injekce je to skoro měsíc. Jedno koleno jsem měl operované asi před 3 lety (to teď bolí víc), druhé před půl rokem (bolí méně).

Říkám si, jak moc se projevuje to, že jsem cca před 3 lety polevil v aktivitě (prcek, korona...)

Trochu se bráním tomu, každý den jíst nějaké doplňky, když můžu jakž takž fungovat. Ale už je to omezující dost
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 7, 2021 14:56

Přečti si vlákno "kolena" tady na OF.cz - popisuju tam, jak (to operované) kuleno občas prudí, občas ne.

Já být na Tvém místě, tak kašlu na pocity a předsudky a začnu tlačit do hlavy "mazivo" na klouby - v mém případě mi trvalo hodně moc pokusů na vlastním těle, naž sem přišel nato, které mazivo mi (myslím si) funguje a není mi po něm blbě (od žaludku/trávení). Přeju zad v hledání (pro Tebe) správného maziva.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 7, 2021 15:23

Jo a ešče sem zapomjéél: denně půlhodiny strečink - u mně teda porimárně na tu kyčel, ale kuleno si přitem tež přijde na svou dávku pohybu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » ned úno 7, 2021 17:49

Mám míchané zatím jen jedno koleno (meniskus, zpevněný křížový vaz), a sice to není už co bývalo, ale dá se fungovat. Z výšky už radši moc neskáču, ale vrátil jsem se rekreačně m badmintonu a do 4 hodin týdně se s to uhrát dá, víc už koleno protestuje. Vadí točivé pohyby v koleni a velké vyklápění jako třeba stromeček na běžkách do prudkého kopce nebo když na sjezdovce v záběru na tvrdém sněhu poskakuje lyže po hraně. Jinak běžky normálně jdou, běh taky.
Při cvičení po kuchání mi fyzioterapeut zdůrazňoval pořád cvičit hlavně 4 hlavý sval, který drží kloub ve správné poloze.
Doplňky na klouby taky zobu.
Pokud je to jen trochu možné chodím denně schody nahoru, 14-18 pater v součtu. První patro někdy bolí, pak se to rozchodí.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zdenekjanovsky » úte úno 23, 2021 15:08

Me drivv stale bolely klouby a tak jsem zkousel nejaky doplnky stravy. Ze to prej pomaha.

Do toho Alavise z konskyho hnoje bych fakt nesel. Ja sem nasel nejaky <censored1>, ale to sou strasny smejdi. Oni vam poslou prvni balicek zdarma kterej je nic moc a klouby byly furt spatny ale pak vam to posilaj dal. Prej nakej pravidelnej odber a chtej pak za to velky prachy. Bacha na ne!

Ale ted jsem zkousel <censored2> a zadny problemy jako s <censored1>. Oni sou ferovy. Kdyz jsem ho bral par tydnu tak me ty klouby pustili a bylo vam to paradni. Snad to zustane jak je ale povim vam jsem s timhle opravdu spoko. to se fakt neda s drivejskem srovnavat.
zdenekjanovsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 23, 2021 15:01

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte úno 23, 2021 16:14

Prvni prispevek a hned zazracny ferovy neznamy produkt? Tohle tu bereme jako spam, uz to nezkousej, jinak skoncis jako jini spameri.

Kouknul jsem se na ten web a ferove mi na tom nepripadalo nic, naopak, velmi zavadejici ceny denni davky.

(pro ostatni: o nic jste neprisli, normalni smes vseho mozneho i nemozneho a k tomu nejspis predrazena)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte úno 23, 2021 18:41

Dík za připomenutí (že tohle vlkno existuje = mi připomělo, že mi dochází Condrosulf) - už je zase zásoba na 9měsíců na cestě ke mně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zdenekjanovsky » stř úno 24, 2021 10:23

Mne je to jedno nikomu reklamu nedelam. Jenom sem popisoval svoje zkusenosti do diskuse. Uz se vyjadrovat nebudu.

Mate vy nejaky tip na kvalitni kloubni vyzivu? Pekny den
zdenekjanovsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 23, 2021 15:01

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř úno 24, 2021 10:56

Je tu toho popsáno dost, každému funguje něco jiného, musíš toho (postupně) vyzkoušet víc. Já třeba nemůžu mj. i "forte" dávky condra, protože obsahuje kapsaicin.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob zář 25, 2021 17:28

Ty jo.... dyž sem neska po bajku chlamtal Flexain, tak se mě juniorka jentak aby řeč nestála optala "a kolik žeto stojí?"..... taxem se zamyslél, voko mi přitom spočinulo i na condro tabletkách nachystaných na odpolední dávku (nato se neptala) a... samotného mě to (sumářem) překvapilo:

2x denně Condrosulf400 = 60ks/měsíc = asi 4 stovky
3x denně ProfiChondro = 90ks /měsíc = asi tři stovky
jedna dávka Flexainu denně = litrovka vydrží ca měsíc = skoro pět set

Ufff, je to teda dost drahá zábava mít opotřebované klouby.... ale nestěžuju si, momentálně (už sem to tu spal) mám pocit dobře "namazaných"= bez (artrotické) bolesti fungujících kulen, tomi za těch 12set měsíčně stojí.

Tožtak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob zář 25, 2021 18:10

Mne u takovych veci pomaha zamysleni: jak dlouho na to vydelavas? Hodinu? Na mesic? Co resis?

Jinak je to ale silene, nechci to vsechno hledat, ale mas urcite nekolikanasobek ucinnych a doporucenych davek. Pak se neni co divit, ze je ti furt blbe a navic budes jak Amici. Nejdrazsi moc na svete :twisted: Plus sis pri tomhle davkovani nejspis vyrobil zavislost. Rekni to doktorovi a nejspis te prerazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » sob zář 25, 2021 18:42

pavproch píše:nestěžuju si, momentálně (už sem to tu spal) mám pocit dobře "namazaných"= bez (artrotické) bolesti fungujících kulen, tomi za těch 12set měsíčně stojí.
I (s obrovskou pravdepodobnosti) i za to rozhasene traveni - a kdovi, za co jineho ve Tvem organizmu??? :((
Ale to se opakuji - a taky mika.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » sob zář 25, 2021 18:55

Hele vy dva koumesové, co z toho máte vyzkoušené?
Condrosulf v kombinaci s Profichondrem mi doporučil i sporto-ortoped, co mi řezal koleno (a díky čemuž můžu dál třeba hrát badminton)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob zář 25, 2021 19:10

Kdyz ti reknu, ze kilo soli najednou te zabije, zeptas se mne, jestli to mam vyzkousene? ;-)

Tyhle veci jsem nastesti potreboval jen jednou v zivote, ale diky tomu znam davkovani. pp si tu furt stezuje na zhorsujici se potize s travenim a v takovem pripade jsou leky nebo potravinove doplnky prvni kandidat. Koukni se na seznam vedlejsich ucinku, kolik slozek to ma, pridej k tomu nasobek davkovani... sice bych nerekl obrovska pravdepodobnost jako apuka, ale docela slusna ano. Plus to, ze si muze dal poskodit nektery z organu (ledviny, jatra) uz tak ponicenych chemoterapii.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » ned zář 26, 2021 11:16

Lipone, ja to myslim hodne podobne jako mike. Ty prostredky obsahuji veci, ktere nejsou pro organizmus uplne neskodne, resp. mohou mit vedlejsi ucinky - i drazdeni zaludku a strev. Navic jsou to casto latky, ktere se nevstrebavaji zdaleka uplne a zbytek se z tela musi vyloucit - coz delaji ledviny a jatra. PP pouziva(l) ruzne kombinace, tam nikdo nevi, jaky je kombinovany efekt.
Po ozarovani a chemii je jasne, ze musi by cely travici trakt uz trvale poznacen, do jake urovne, to zavisi od predesleho staguna ze jak se znasela lecba. Skutecnost ale nikdo nevi. Stejne tak to je ale i jatrami a ledvinami (a spoustou dalsich organu). Ted se do toho primota jeste zvyseny napor, jak to myslis, ze asi zafunguje?

Navic u vsech techto doplnku je upozorneni, ze se nesmi prekracovat max. denni davky a musi se delat delsi pauzy. Dokonce u nekterych mas primo napsane, ze je to kvuli uleve traviciho traktu a vylucovacich organu, resp. kvuli zamezeni "zavislosti", aby organizmus nevyzadoval stale zvysene davky na stejny ucinek - toto je u PP uz nezpochybnitelne, i sam to naznacoval.
Tak si dej dokopy, ze pouzivas vse bez prestavek ve zvysenych davkach, obcas vymenis znacku, ale ucinne latkym(i ty ostane) zustavaji prakticky stejne.

A posledni dve veci, proc si to dovoluji psat je jednak, ze jsem nejake dusledky zazil - jak sam na sobe, tak i na kolezich kolem sebe. A jednak, ze, bohuzel na sve mame jsem mel moznost videt, co ta chemie a ozarovani s organizmem udela. Ona prakticky umrela na podvyzivu, v podstate hladem, protoze v prubehu 10-ti mesicu po leceni dokazala do sebe prijat potravu (jakoukoliv v jakemkoliv stavu) jen v takovem mnozstvi, ze odhadem snedla to, co odpovida jednomo beznemu obedu tak za dva mesice, mozna i za vic. Podle lekaru a jejich vysetreni byla ale funkcne plne v poradku...
Takze povzbuzeni pro PP - mohl dopadnout i mnohem hur...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned zář 26, 2021 11:51

mike píše: jak dlouho na to vydelavas?


Jo, dík za připomenutí - neska 12set jsou úplně jiné peníze bylo 12set za totáče, to je pravda. Ale měřítka ve své hlavě už asi těžko předělám.

@lipon: dík za zastání.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 1:09

Meritka z totace uz nastesti nemam, ale ono staci i 20 let zpatky. Pamet je mrcha. Ceny rostou prubezne, (me) prijmy nastesti rychleji, a tak mi ten prepocet na hodinu prace prijde nejlepsi.

K tomu ostatnimu... Kdo chce kam, tomu nepomuze ani svecena. Kdyby sis tu furt nestezoval na potize s travenim, tak to ani nekomentuju ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon zář 27, 2021 11:31

Znova opakuju - moje trávicí poblémy nemají NIC společného s condro-pilulema, ty už žeru 15+ let, zatímco blbě mi je teprve ca dva roky. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Bruca » pon zář 27, 2021 11:49

Já teď začal brát alavis triple blend pro koníčky, tak jsem zvědav. Kolena poslední dobou nic moc..
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pon zář 27, 2021 13:02

pavproch píše:Znova opakuju - moje trávicí poblémy nemají NIC společného s condro-pilulema, ty už žeru 15+ let, zatímco blbě mi je teprve ca dva roky.
#-o #-o #-o ](*,) ](*,) ](*,)
Proste, komu neni pomoci, tomu neni pomoci... Nebohy XY taky rikal, ze jeho problemy s jatrama nemaji NIC spolecneho s alkoholem, to uz ve velkem pije 15+ let, zatimco blbe mu je teprve cca dva roky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon zář 27, 2021 16:48

@pp: a celych 15 let poziras nekolikanasobek doporucene davky? Mam pocit, ze jsi postupne pridaval a ono se to scita. Je docela bezne, ze doporucena davka je v pohode, ale vyssi ma vedlejsi ucinky.

Nech si na nahrobek vytesat Condro-pilule za to nemohly! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2021 13:15

Sem doma dopotřeboval flašku Flexainu, taxem načal další.... načnutí spočívá v sundání odměrky/víčka, které je pod teplem smrštěnou folií celé láhve (s potiskem) a perforací okolo toho víčka. Taxem vzal za víčko a kroutil v domnění, že ten potisk se urve v perforaci jako dycky. Neurval, naopak vysvlekl celou láhev, takže fčíl budu měsíc šlastat Flexain z bílé nijak nepopsané/neoznačené láhve.... ešče že doma nemáme bezpečáka BOZP, to by zase byly poyebky za neoznačenou láhev.... :twisted:

Před a ... po.
lahev.jpg
lahev.jpg (8.87 KiB) Zobrazeno 5267 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » úte zář 28, 2021 14:12

Se Ti ta flaska nejak zmensila :shock: :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2021 14:15

To byla první celobílá co sem našel na webu, no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví