kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » úte čer 19, 2012 12:15

jakoze krome kolen to odstrani i jebaky?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amadeus » úte čer 19, 2012 12:49

@Indy :supz:

jinak se doporučuje min. brát kloubní výživu tak 3 měsíce. Je jedno jaká značka, důležité aby tam byl Chondroitin sulfát + Glukosamin sulfát (u obou opt. dávka denně 800 - 1000 mg) + komplex MSM. Nějaké info např.zde
Tohle je účinné řešení. Gumové medvídky raději dětem neujídejte :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod karitapepe » úte čer 19, 2012 20:27

No,než investovat do kloubní výživy,tak si raději za ty peníze,koupit injekce(Hyalgan atd),které daleko více pomůžou.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte čer 19, 2012 21:33

Ach jo, uz asi popadesate. Ne kazda bolest kloubu je artroza. Mezi lidma na OF to bude spis naopak. Na lehci poskozeni chrupavky a jako prevence pri zatezi glukosamin sulfat staci a funguje. Urcite lepsi, nez si nechat pichat injekce do kloubu, coz neni bez rizika.

Jo a davkovani je u glukosamin sulfatu 1500 mg denne minimalne dva mesice. U mne to bylo akorat, bolest uplne vymizela behem poslednich dvou tydnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » stř čer 27, 2012 17:05

uzivate niekto Hyalgel forte, skusenosti? :roll:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Quas » ned črc 22, 2012 9:35

Má někdo zkušenosti s HYALFITem?
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » sob srp 11, 2012 11:05

Jouzomir píše:Dobrý den,
známý mi doporučuje tento produkt (na křupání v kolenech a občasné pobolívání)
http://www.goldfitness.cz/gelenk-nahrun ... ml,det,130
Máte prosím někdo zkušenosti?

nikto nema skusenosti? prave mi to znamy tiez odporucal
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod fps » sob srp 11, 2012 15:27

co jsem se o to kdysi zajímal, tak jediné osvědčené látky byli Chondroitin sulfát + Glukosamin sulfát, takže na klouby bych bral tyto dvě látky, proč vyhazovat peníze za něco co není osvědčené, ale možná že se v současnosti objevili i jiné přípravky? a na různá namožení, natažení, přetížení všeho co je součástí kloubního sistému se mi osvědčila žraločí chrupavka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » stř srp 15, 2012 12:11

No já jsem sice novej na tomto fóru, ovšem rád bych souhlasil s příspěvky, které poukazují na
blahodárný efekt kombinace glukosaminu a chondroitinu, případně i MSM. Ovšem nesmíme také zapomínat, že i dodatečná složka - kyselina hyaluronová, tvoří synoviální tekutinu v kloubě (promazává kloub), a ortopedi ji rádi podávají injekčně přímo do kloubu.
Této varianty jsem se bál a proto jsem hledal nějakou alternativu. Následně mi ortopéd z Prahy 2 poradil zakoupit přípravek Flex code sirup v lékárně - kde jsou všechny výše uvedené složky v MAX. koncentracích. Kupoval jsem v lékárně ! Je to prý Max silná kombinace a ortopéd mi ji přímo doporučoval.

Flex code sirup beru již 2 měsíce a mám s ním velmi pozitivní zkušenosti. Našel jsem to co doufám na dlouho pomůže od potíží. Držím všem palce.
Naposledy upravil Runner32 dne stř srp 15, 2012 12:43, celkově upraveno 2
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » stř srp 15, 2012 12:12

ja berem toto

a toto by malo byt tiez dobre...

ci to pomaha este neviem :)
Naposledy upravil grco dne stř srp 15, 2012 12:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » stř srp 15, 2012 12:15

Runner: Takhle to zní trochu jako reklama. Kdybys třeba napsal co konkrétně tě trápilo a jak zrovna tenhle přípravek pomohl (případně i co jsi zkoušel předtím), znělo by to přesvědčivěji (ten první odstavec mě sám o sobě nepřesvědčuje, pokud ovšem nejseš sám lékař :? ).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » stř srp 15, 2012 12:26

Prosim Vás nemluvte mi o reklamě když tady zazněli jména přímo jiných výrobců...Proenzi, Hyalgel, Colafit atd. Já jsem alespoň dal odkaz.

K věci: Moje potíže trvali téměř 1 rok a 5 měsíců - bolest v kolene (pichání, pálivá bolest) s různou intenzitou - a výrazně zhoršujicí se po sportu. Pak mi teda bolest trvala i celý den. No jelikož rád běhám delší tratě, moje klouby zřejmě tím trpěli. To vše jsem musel z výše uvedených důvodů zanechat.

Kloubních výživ je lékárnách mraky. Ovšem najít tu ideální pro Váš organizmus a nejlépe tu kterou vám někdo doporučí (nejlepe lékař) to vyžaduje trpělivost. Mně doporučil ten sirup a nyní už nehledám dál.
Složení přikládám:
20 ml denní dávka obsahuje:
Kyselina hyaluronová - 90mg
Glukosaminsulfát - 1500mg
Chondroitinsulfát ze
žraločí chrupavky - 1200mg
MSM - 1500mg

Já někdy beru i dvě dávky denně (ovšem po důkladném zvážení možných nežádoucích učinků).
Beru intenzivně (2 balení) - k tomu z vlastní iniciativy - kurkuma 1 lžice denně (vynikajicí protiizánětlivý učinek), enzymy také a vitamíny.

O učinku KURKUMI a její proti záínětlivé učinky lze přečíst na interntu mnoho článků (v angličtině). Já kupují přímo mletou směs a mixuji v trošce mléka (1 lžičku). Učinek je přímo neuvěřitelný a to v následujicích oblastech : artrotické potíže (bolesti kloubů), potíže s prostatou (prostatitída - pánevní bolest, rakovina prostaty - i preventivně snižuje riziko !), vynikajicí analgetikum (podle některých zdrojů je kurkuma přirovnáváná k učinku Brufennu), učinek proti různým rakovinám tlustého střea a jiné....

Výsledkem jsem příjemně překvapen.
Naposledy upravil Runner32 dne stř srp 15, 2012 13:07, celkově upraveno 4
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » stř srp 15, 2012 12:28

Dík. Já tě z ničehio neetického neobvinil, jen že to takhle pro každého zájemce má mnohem větší hodnotu.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zoul » stř srp 15, 2012 12:37

Fps má nový nick? :) Ono nevadí, když někdo zmíní konkrétní výrobce nebo výrobky. Jen je podezřelé, když se na fóru objeví někdo nový a hned jeho první příspěvky odkazujou na nějaký e-shop. Většina takových je spam a to velmi nepříjemný, protože snižuje důvěryhodnost celého fóra. Proto jsou lidi v tomhle směru dost citliví a nesmíš se divit/urážet, když je takové vysvětlení napadne jako první.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » stř srp 15, 2012 12:45

Odkaz jsem odstranil. Jméno jsem však naznačil.
Vše napraveno !!
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod fps » stř srp 15, 2012 12:45

zoul píše:Fps má nový nick? :)

to myslíš mě?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » stř srp 15, 2012 12:49

2 Runner: Odkaz je v poho, kde to mám hledat, kdybych to náhodou chtěl? :twisted: Prostě šlo o ten celkový přístup, asi sis to neuvědomil, myslím, že už nic "napravovat" nemusíš.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zoul » stř srp 15, 2012 12:51

Narážel jsem na časté neshody přísudku s podmětem a podobně, například „enzimi“ :-) Nic ve zlém!
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » stř srp 15, 2012 13:00

To bude spíš dyslexie (abychom nenastolili téma vyšší gramatiky). \:D/
(taky nic ve zlém, samozřejmě)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » stř srp 15, 2012 13:12

No, pokud žiješ v matce měst (2 Vachon) a nejsi z nějakého menšího zapadákova (typu broskvovice případně merunkovice) - nic ve zlém, samozřejmě, :tonqe: , tak běžně v lékárně to objednat lze... :-({|=
Naposledy upravil Runner32 dne stř srp 15, 2012 20:52, celkově upraveno 2
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » stř srp 15, 2012 13:14

Vachon bych snažně prosil :-)
(vychytal nás v šestasedmdesátém)

Díky za edit, ono se to trochu rýmovalo s hodně nehezkým nickem.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » stř srp 15, 2012 13:58

Mě MUDr. Širokovský doporučil Profi Chondro original - obsahuje jedno balení na ráno a jedno na večer, myslím, že zabírá, ale vzhledem k ceně jsem opět přešel na Condrosulf 400. Kupoval jsem to přímo u něj v ordinaci.

Injekce do kolene u zkušeného ortopeda bych se nebál - absolvoval jsem bez bolesti a nějakých následků.
Injekce do podkolenního vnitřního úponu bolela, na druhou stranu mě tím sajrajtem ten úpon nějak znehybnil, takže se asi rychleji léčil.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř srp 15, 2012 17:59

grco píše:ci to pomaha este neviem :)

Muzu te ujistit, ze kdybys to opravdu potreboval a opravdu to pomahalo, poznas to behem par dni. Jestli jsi to nepoznal do tydne, maximalne dvou, tak to bud beres zbytecne nebo to nefunguje ;-)

Voko píše:Mě MUDr. Širokovský doporučil Profi Chondro original - obsahuje jedno balení na ráno a jedno na večer, myslím, že zabírá, ale vzhledem k ceně jsem opět přešel na Condrosulf 400. Kupoval jsem to přímo u něj v ordinaci.

Mam pocit, ze tu myslim Tuso pred lety psal, ze pripravky papirove stejneho slozeni se mohou v realu svym ucinkem velice lisit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Vachon » stř srp 15, 2012 18:01

... nemluvě o placebo efektu.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř srp 15, 2012 18:07

Neni dulezite jak, ale jestli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod ONDRA » stř srp 15, 2012 18:39

grco píše:ja berem toto

a toto by malo byt tiez dobre...

ci to pomaha este neviem :)


Věci od animalu jsou obecně všechny na vysoké úrovni. Pokud to teda není fake, kterých je u nás bohužel spusta.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » stř srp 15, 2012 19:02

Voko píše:Mě MUDr. Širokovský doporučil Profi Chondro original - obsahuje jedno balení na ráno a jedno na večer, myslím, že zabírá, ale vzhledem k ceně jsem opět přešel na Condrosulf 400. Kupoval jsem to přímo u něj v ordinaci.

Injekce do kolene u zkušeného ortopeda bych se nebál - absolvoval jsem bez bolesti a nějakých následků.
Injekce do podkolenního vnitřního úponu bolela, na druhou stranu mě tím sajrajtem ten úpon nějak znehybnil, takže se asi rychleji léčil.



2 Voko : Přesně injekcí s kys. hyaluronovou do kloubů je to, čeho jsem se obával nejvíce. A přávě z toho důvodu si myslím ortopéd doporučil nikoliv Chondrosurf 400 (kde je jenom 1 složka a to chondroitin), ale ten sirup, kde je celkem 4 ingrediencí. Navíc přávě i kyselina hyaluronová (ve vyšší dávce). Lékarnice mi pak naznačila, že je to nízkomolekulární kyselina hyaluronová, což by teoreticky mělo znamenat lepší vstřebání a efekt "téměř" stejný jako u injekce s touto kyselinou (bolestivé). To rozhodlo...pro :drinkers:
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod revid4 » stř srp 15, 2012 21:23

Moje zkušenost. Před rokem prave rameno po běžnem naražení. Normální bolest jako vždy, ale nějak se nelepšila naopak. Tak známý doktor iniekce kortikojdy do kloubu 2x... vyrazné zhoršení už i v klidu. Tak jiny doktor ..Condrosulf postupné další zhoršení. To už jsem ruku nezvedl a řadil v autě levou rukou. Tak magnetická resonance.... nic se nenašlo ... stale Condrosulf .. v noci jsem nespal...trvalo to pul roku. pak muj nápad. Odběr na boreliozu... prvni byl hranicní, až druhý byl positivni. Silná antibiotika a do 7 dnu OK. Pak jsem zjistil, ze jak inijekce, tak Condrosulf boreliozu vyrazne zhorsuji.... Tak kloubni vyzivu urcite verim v jeji ucinky, ale ne pri borelioze, to se muze naopak zhorsit!!
revid4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 4, 2012 14:32

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř srp 15, 2012 21:49

kortikoidy v tomhle pripade zafungovaly uplne stejne jako v mem, ale ja boreliozu nemel.

nicmene 2roky jsem mel rameno kvuli nekolika injekcim totalne dodrbane.

prinesly okamzitou ulevu za cenu dost strasnych problemu.

menil jsem potom doktora.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » stř srp 15, 2012 22:00

Runner32 píše: ... Přesně injekcí s kys. hyaluronovou do kloubů je to, čeho jsem se obával nejvíce. A přávě z toho důvodu si myslím ortopéd doporučil nikoliv Chondrosurf 400 (kde je jenom 1 složka a to chondroitin), ale ten sirup, kde je celkem 4 ingrediencí. Navíc přávě i kyselina hyaluronová (ve vyšší dávce). Lékarnice mi pak naznačila, že je to nízkomolekulární kyselina hyaluronová, což by teoreticky mělo znamenat lepší vstřebání a efekt "téměř" stejný jako u injekce s touto kyselinou (bolestivé). To rozhodlo...pro :drinkers:

hmmm, jak bolestive? :roll: mne pichaju do oboch kolien, a jedine co citim je vpich ihly, na co ma vopred ortoped upozorni :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví