kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř říj 3, 2012 11:58

jakmile se bavime o slouceninach, tak to mnozinovy vysvetleni neberu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » čtv říj 11, 2012 14:07

Kys. hyaluronová - nízkomolekulární prospěšná určitě bude. Včera jsem se vrátil z ortopedie a lékař byl se mnou spokojen. To jsem rád, že mu dělám radost a hlavně jsem si i sobě dokázal, že pokud je vůle, tak se cesta k zlepšení vždy najde.
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pon říj 15, 2012 15:27

Po dalším ročníku 5BV začínám přehodnocovat pohled na kloubní výživu. Ne že bych ji úplně zatracoval, ale rozhodně není tak účinná, jak by si člověk přál.

Pro omezení bolesti kolen (kyčlí) vidím pořadí účinných kroků (věcí) následovně:

1. redukce hmotnosti
2. posílení pohybového aparátu - viz diskuse v tomto a obdobném vláknu
3. dobrá obuv (min. při provozování turistiky a 100% u vytrvalostních závodů)
4. kloubní výživa
5. sedět doma na zadku a
6. ukousat se nudou (definitivní řešení) :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod prjan » stř říj 24, 2012 19:03

Já zatím funguju dobře, ale naší babce, která 40 let lezla po Tatrách v rámci své přírodovědné práce kupujeme občas žraločí chrupavky v kapslích a dost jí (údajně) pomáhá Geladrink
prjan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 24, 2012 19:00

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » pát říj 26, 2012 23:46

Používal jsem přípravek výše uvedený nějakou dobu, avšak pak jsem přešel na něco víc komplexnějšího :
- Flex code 500ml sirup - 2x denně (snad nejsilnější co jsem na trhu našel). :drinkers:
- Wobenzym - 3x denně.
- Kolagen v tabletách - 1 denně
- Pohyb (rychlá chůze) - denně
- Kurkuma - vynikající protizánětlivý efekt. Vhodná při bolestech kloubů.
- Vitamin C, Vit B Complex, Vit D a Vápník, zinek (dle DDD). S Vít C. to někdy i
občas přeženu :D

Zatím se cítím výborně musím zaklepat.
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod karitapepe » sob říj 27, 2012 7:09

Runner32 -myslím,že toho bereš zbytečně moc
více bych se inspiroval toho,co píše voko
1. redukce hmotnosti
2. posílení pohybového aparátu - viz diskuse v tomto a obdobném vláknu
3. dobrá obuv (min. při provozování turistiky a 100% u vytrvalostních závodů)
4. kloubní výživa
Osobně mám artrozu 3.stupně a nejvíce mi pomohlo,co píše "voko" ,shodil jsem 13 kilo a začal více chodit(nordic walking),posiluji nohy ve fitku a snažím se mít dobrou obuv,do tenisek přidávám třeba gelové vložky.
Momentálně z výživy beru colafit.
Hlavně ta váha mi pomohla a zpevnění svalů na nohách.Turistiku mi artroza dovoluje dělat,ale používám hůlky.Taky chodím do fitka,více jak 20 roků.Rekreačně jezdím na kole,občas si zaplavu.Už jsem se rozloučil s běhavými sporty,jako je tenis a fotbalek,ale na staré kolena jsem začal chodit na stěnu a moc mě to baví.

Máte někdo dlouhodobé osobní zkušenosti chození do schodů?(jestli moc se zatěžujou klouby kolen do schodů,dolů bych jezdil výtahem)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » sob říj 27, 2012 14:22

Vše co jsem zde popsal jsem samozřejmě konzultovat s ortopédem..i kloubní výživu flex code. Rozhodně mi doporučil ji brát, ovšem i ten kolagen s enzymy a kurkumou jsou velmi dobré (viz
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21717043

S hmotností jsem ale problémy nikdy neměl. Mám postavu velmi dobrou cca 78kg/185cm. Posiluji pravidelně. Nordic walking provozují též, ale spíš aktivně běhám (nyní 10 km denně) a proto i ta silná kloubní výživa, což je v podstatě ze skupiny SYSADOA (chondroprotektiv) - podporující proces regenerace chrupavky. Ovšem to co je podstatné je stanovit si co brát.
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » sob říj 27, 2012 21:54

do schodu je to v klidu. jo dolu to je jina pisnicka...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod prjan » pon říj 29, 2012 8:19

Zdravíčko panstvo, pojídate nějaké doplňky na klouby? Já zkouším Geladrink a zatím dobrý, ale je to v podstatě spíš prevence. Po úrazu mám kontík na kaši, je to už 7 let, ale pořád se mrcha občas ozývá a nerad bych byl časem nechodící kriplík. Mám z toho docela bobky, různých rad je dost, ale konkrétní zkušenosti jsou řekněme dost rozpačité...
prjan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 24, 2012 19:00

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon říj 29, 2012 9:15

Zdar, přešiboval sem tvůj dotaz semdle. Páč sem se před 25 lety škaredě tzrakvil v ta3, něco málo o poúrazové artritidě v klůbech vím....

Narozdíl od kyčle (kde je možná protéza kloubu umožňující další sportování - jednu takovou mám, čili vím), tak pro kotník (který sem si zrakvil tehdy taky) žádné rozumně použitelé (čti vhodné pro sport) železo prozatím není a asi dlůho nebude....

Takže o úrazem pochroumaný kotník je třeba sa starať co nejlíp to de, bo alternativa eeeeee. Můj je po těch letech od úrazu pohyblivý tak ze 60%, bolí chvílema jaxfiňa a mám ho o dost větší než zdravý.... nojono, to jsou ty chyby mládí...

takže: condrosulf, vyhýbat se brodění studených potoků naboso, nosit do hor (i do beskyd) tvrdé boty C/D s vysokým šněrováním, cvičit, neustále chodit a tím ho udržovat v pohybu (nenechat zatuhnout).... co víc? doufat, že to ešče chvílu vydrží aspoň tak jak to je fčíl ....

a až to bude bolet nesnesitelně, tak hyalganové injekce
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod deu » úte lis 6, 2012 22:03

Koukám že tady ještě nikdo nezmínil výživu pro koně :) .Na bike-foru se to řeší už delší dobu(2010) a i já jsem spokojeným uživatelem Alavis Triple Blend. Stejné složení jako Proenzi3,ale za mnohem menší cenu a v 3x vyšší koncentraci :D Akorát je to neskutečně hořký,já to rozmíchávam v džusu nebo šťávě. :finga:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » sob pro 15, 2012 0:29

Jak se Vám daří panstvo ?
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » sob pro 15, 2012 1:14

dari se nam dobre, netrpime ani hypervitaminozou C vitaminem. :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Runner32 » čtv úno 7, 2013 16:11

Mám již za sebou cca 4 měsíční kůrů:
- kloubní výživa flex code sirup - 1 denně (večér). :drinkers: Ta je myslím zásadní.
- Vit C - 500mg denně.
- Kurkuma - 2 lžičky denně
- Dieta - žádné sladké, cukry, mléko.
- 3 týdně pohyb ve smyslu :t:t

Citím se o cca 70 % lépe než v listopadu. Vypadá to, že ještě v tom musím pokračovat.
A navíc to co zkouším tak snad již nemusím nijak měnit.
Runner32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř srp 15, 2012 12:02

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod danis » úte úno 12, 2013 9:39

jak jíš tu kurkumu? Normálně to koření, které se dá koupit v obchodech?
danis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 16, 2010 11:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » úte úno 12, 2013 10:07

ano, je to dostupne koreni a jedna ze slozek curry.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod danis » úte úno 12, 2013 10:12

a jak to jíst? Normálně nasypat do pusy a zapít?
danis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 16, 2010 11:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tajfun » úte úno 12, 2013 13:34

spíš bych to nejdřív v něčem rozpustil, než si to sypat přímo do pusy,
jinak by si mohl dopadnout nějak takhle :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=Cyk7utV_D2I
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavelpatas » sob úno 16, 2013 23:29

Shodou okolnosti jsem narazil na tohle forum. Nejsem ani cyklista, ani horsky turista. Driv jsem delal obcas lehci turistiku, resp. delsi (15-30 km) prochazky v prirode, pak prisla artroza ...
Artrozu resim asi rok, konkretne hlavne pravy kycel (dle rtg. 1 stupen), obcas boli i kolena. Co me trapi nejvic je, ze jsem na tuhle nemoc (opotrebeni) celkem asi mladej, a hlavne prisla po tom, co jsem vyrazne zhubnul a zacal prave tu radobyturistiku + dalsi veci provozovat, coz byla asi jedna z vice pricin artrozy. Proste telo na to nebylo zvykly a ja to prehanel a delal nepravidelne.

Precetl jsem cely tohle vlakno a docela by me zajimalo kolik vam je tady let, kdo mate tyhle problemy ? Pokud to tedy nekdo muzete uvest. Uz jsem toho precetl hodne jinde, ale pak jsem zjistil, ze se vesmes jedna o 50-xx lete lidi (pripadne mladsi, ale po urazech), u kterych je tohle uz celkem prirozene opotrebovani a asi i ruzne vyzivy apod. funguji jinak. Stejne tak i TEP neni zas asi v tomhle veku takova tradegie (celkem me desi mala zivotnost protez, co ruzne pisou, a hlavne asi vymena max. 1 krat).
Jinak neco o sobe a zkusenosti (asi rocni plus neco pokusy) :

vek : 36
co pomohlo (dle ucinnosti) :
Condrosulf - kvalita, rychle zlepseni
Animal Flex - doplnek, ne lek, tenkrat extremni zlepseni, ale pouze jedno jedno baleni, po Conrosulfu zkusim znova
Piascledine - lek pouze na predpis (ortoped), jedna se celkem o novinku, takova alternativa k SYSDOA, udajne celkem ucinny, ale samozrejme artrozu nevyleci - sam ucinek nedokazu posoudit, bral jsem s Condrosulfem - takze spis pro inspiraci
Flex Code - mozna jo, ale znova uz nechci
magnetoterapie (asi 8x) - nic moc
ostatni "vyzivove doplnky", namatkou Celadrin, Colafit, Inovo 5, medvidci, GelModel - o nicem

Jinak jsem tyden po aplikaci 2x ACP do kycle (plasma) - zatim nedokazu posoudit - pozdeji muzu poreferovat.

Doporucuju taky hlavne najit kvalitniho ortopeda (opravdu problem), predtim jsem byl u trech, jeden problem s kycly svadel na to, ze "je jaro", druhy konstatoval "noha se hybe - vse ok", treti "uz jste byl u dvou, ja vam nic noveho nereknu". Az ctvrty me konecne poslal aspon na RTG a artrozu potvrdil.
A co je mozna jeste dulezitejsi, tak pravidelne cvicit (protahovat - tim taky promazavat kraje chrupavek), takze doporucuju taky najit kvalitni rehabilitaci.
pavelpatas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 16, 2013 22:47

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » ned úno 17, 2013 0:17

no me je necelych 45, ale preartrozu v rameni, dnes uz asi davno artrozu mam od 35..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zdenki » ned úno 17, 2013 0:47

Ty stejné problémy jako ty mám asi od 35 (akorát levá kyčel :D ), kolena se přidaly později. Bez úrazu. Výživových doplňků jsem vyzkoušel několik (dlouhodobě) a k ničemu to nebylo. Taky jsem si kupoval nějaké injekce a dva druhy docela drahých léků. Názvy už si fakt nepamatuju. Rozhodně nenastalo pocitově ani dle rentgenu žádné zlepšení. Už s tím 10let docela v pohodě funguju, turistiku dělám zatím jen něco přes 3roky po česko-slovensku. Dá se i s rozumem natěžko, prostě to chce plánovat tůry tak, abych klouby úplně ,,neodpálil''. Navíc jsou daleko citlivější na chlad. Zajímavé je to teď v zimě, kdy v expedičním spacáku, na 5cm samonafukovačce + alumatka, mi je stejně v noci kosa na klouby :roll: .
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavelpatas » ned úno 17, 2013 1:38

Tak to jste me zatim celkem potesili s tou dobou, jak s tim dlouho fungujete a dal provozujete ruzny aktivity. Kdyz jsem se zacal o artrozu vice zajimat (do te doby jsem to povazoval za nejakou nemoc duchodcu, ktera jde mimo me :D , tak jsem prave narazel na clanky, ze je otazka nekolika mesicu, max. par let az kloub odejde uplne a reseni je pouze TEP. A to me celkem vydesilo. Coz nerikam, ze to nemuze nastat, ale doufam, ze ne tak brzy. TEP je asi stejne v mym pripade jista jako smrt, pokud tedy neprijde nejaka predcasna, a ta tu TEP nepredbehne.
A co se tyka citlivosti na pocasi, tak uz taky pozoruju zmeny. Kdyz bude prset, nebo prsi, tak se problemy trochu zhorsujou.
pavelpatas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 16, 2013 22:47

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod deu » ned úno 17, 2013 8:39

Mám 37let - diagnostikována artroza I.st.od cca 25let (treky na težko a skialpy bez dostatečné trénovanosti),skončilo to tak že jsem nemohl po návratu z hor sejít schody,taže jsem skialpy prodal a postupně přestal chodit po horách,jen sem tam výlet nebo procházka.Koupil jsem celopéro a začal jezdit na kole,potom jsem přešel i na mtb freeride - z kola mě kolena nebolely.Po cca 10 letech jsem se vrátil i k chození pěšky a jde to,kolena zatím drží(ťuk ťuk),ale radši se hlídám a nepřeháním to(na kole jezdím dál).Důležité je pozvolna zpevnit svaly kolene,dost to pomůže.I proto jsem tady založil vlákno turistika na lehko,protože jsem hledal způsob jak si kolena dál neničit a přitom chodit do hor,překvapilo mě že se to tady zatím moc neřešilo,většina lidí jede po staru "natežko",částečně asi i protože nemají zdrav.obtíže a výbava vyjde levněji(většinou).Velký dík patří Petrovi z nalehko.com(na OF "krysak"),protože vlastně až díky jeho stránkám se mi otevřely nové obzory a pak už jsem se odpíchnul dál,mám od něj i spacák a tarp tent+podložku z Tyveku.Je to člověk který ví o čem mluví,mimo jiné absolvoval nalehko s přítelkyní Pacifik Crest Trail - 4,286 km.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » ned úno 17, 2013 11:53

ano, ten jediny plus, predpovidani zmen pocasi potvrzuju.

citlivost na prochladnuti tam proste je, ale vetsi naroky na tepelny konfort - u mne jen o neco malo.

spis kdyz zacne fucet nebo zaleze slunko tak se prioblikam jako prvni a pruvan, to je samostatna kapitola.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod karitapepe » ned úno 17, 2013 16:23

Mi je 44 a zrovna minulý týden mi podle rengenu napsal artrozu 2. stupně v kolenech.Jiný dokonce začínajíci 3.st.
Úplně jsem přestal hrát tenis a fotbal i jiné skákací sporty.
Jeden čas jsem dělal pouze turistiku na lehko(jednodenní), občas kolo a taky fitko.
Zrovna baštím Condrosulf a taky jsem shodil 15 kilo.

Jednou týdně chodím na menší(do 20 km túry,většinou lysá), myslím že s tyčkami by se měli nohy posilovat a kolena by nemusla tak trpět(doufám, že dělám správnou věc pro svá kolena a zdraví :((

Poslední půlrok jsem začal chodit na stěnu(někdy boulder), tak jsem zvědavý, jestli těm mým kolenům to lezení nebude moc vadit. [-o< Má někdo osobní dlouhodobé zkušenosti, jestli lezení škodí kolenům?

Taky v rámci fyzičky jsem začal dělat nordic walking, ale teď s tyčkami přecházím v mírný běh(do 10 km), budu muset doufat, že aspoň ty tyčky trochu ulehčí těm kolenům pči běhání. :t:t Má někdo osobní dlouhodobé zkušenosti, jestli mírný běh s tyčkami moc škodí kolenům?
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 17, 2013 16:32

pavelpatas píše: Artrozu resim asi rok, konkretne hlavne pravy kycel (dle rtg. 1 stupen), Jinak jsem tyden po aplikaci 2x ACP do kycle (plasma) - zatim nedokazu posoudit - pozdeji muzu poreferovat.
.


Hel, něco málo o té potfoře artróze vím.... takže vřele doporučuju vybodnout se na aplikace chemia apřejít rovnou k aplikaci nerezi.... čím dřív, tím líp... věř mi, prošel se si tím taky a nechal to vyhnít až do st. III-IV a návrat mezi "normální" byl dlůhy a bolestný... ešče fčíl, 10let od aplikace železa cítím dozvuky tože, že sem tu sfiňu chtěl přechodit.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavelpatas » ned úno 17, 2013 17:06

No ja nevim, ale tu umelou nahradu bych chtel pokud mozno co nejdele oddalit. Nejsem odbornik, ale precetl jsem toho o tom celkem dost, a zaver je pro me asi takovy - oddalit nahradu jak to jen jde. K nahradam me z toho co jsem cetl obecne vyslo tohle :

resurfacing (neco jako obrouseni stavajici chrupavky a nahrazeni nejakym zeleznym plechem) :

- vhodne pro mladsi a aktivni jedince - coz asi z pohledu toho vykonu zatim jsem
- neni udajne i tak vhodne pro vsechny (dalsich x kriterii)
- prej se muze z toho treni uvolnovat do tela ruznej bordel (ionty), je to celkem nova metoda
- vetsi riziko zlomeni krcku
- ma to nejakou "zarucni dobu", rozhodne nevydrzi porad, pak uz je asi nutna normalni TEP

TEP (totalni endoproteza) :

- omezeni pohybu
- omezena zivotnost (asi x-10 let), riziko odmitnuti telem (imunita) a nestabilita
- vymena prej jenom 1x
- cim vic se pouziva, tim vic se opotrebovava
- kvalita zalezi udajne hodne na tom kdo operuje (a typu a vyrobci) - coz vzhledem k nejenom mym zkusenostem s ceskym zdravotnictvim v posledni dobe muze byt zasadni problem

A jinak ja s tim zas az takovy problemy zatim nemam, pouze po dlouhy chuzi se to ozve, obcas pichne, pohyby do strany uz nejsou jako driv ... Rozhodne ne nejaky bolesti v noci, bolesti pri bezne chuzi, beznych cinnostech ... Ale 30 km uz bych se s tim asi bal jit.

Nicmene nerikam, ze to v praxi muze fungovat trochu jinak, nez se pise na internetu, proto by se me prave zajimaly nejake prakticke zkusenosti, progrese artrozy apod. u "mladsich" lidi, jako jsem ja.
pavelpatas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 16, 2013 22:47

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 17, 2013 17:10

pavelpatas píše: No ja nevim, ale tu umelou nahradu bych chtel pokud mozno co nejdele oddalit. Nejsem odbornik, ale precetl jsem toho o tom celkem dost, a zaver je pro me asi takovy - oddalit nahradu jak to jen jde. K nahradam me z toho co jsem cetl obecne vyslo tohle :

resurfacing (neco jako obrouseni stavajici chrupavky a nahrazeni nejakym zeleznym plechem) :

- vhodne pro mladsi a aktivni jedince - coz asi z pohledu toho vykonu zatim jsem
- neni udajne i tak vhodne pro vsechny (dalsich x kriterii)
- prej se muze z toho treni uvolnovat do tela ruznej bordel (ionty), je to celkem nova metoda
- vetsi riziko zlomeni krcku
- ma to nejakou "zarucni dobu", rozhodne nevydrzi porad, pak uz je asi nutna normalni TEP
TEP (totalni endoproteza) :

- omezeni pohybu
- omezena zivotnost (asi x-10 let), riziko odmitnuti telem (imunita) a nestabilita
- vymena prej jenom 1x
- cim vic se pouziva, tim vic se opotrebovava
- kvalita zalezi udajne hodne na tom kdo operuje (a typu a vyrobci) - coz vzhledem k nejenom mym zkusenostem s ceskym zdravotnictvim v posledni dobe muze byt zasadni problem

A jinak ja s tim zas az takovy problemy zatim nemam, pouze po dlouhy chuzi se to ozve, obcas pichne, pohyby do strany uz nejsou jako driv ... Rozhodne ne nejaky bolesti v noci, bolesti pri bezne chuzi, beznych cinnostech ... Ale 30 km uz bych se s tim asi bal jit.

Nicmene nerikam, ze to v praxi muze fungovat trochu jinak, nez se pise na internetu, proto by se me prave zajimaly nejake prakticke zkusenosti, progrese artrozy apod. u "mladsich" lidi, jako jsem ja.

nic z toho není pravda, vše, co uvádíš je jen propaganda našich neznalých a zkostnatělých ortopedů (čest vyjímkám: Dr. Hart, Dr.Krč), podívej se na english fora, takm se dozvíš, jak je s resurfem to ve skutečnosti
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 17, 2013 17:17

a fčíl podrobněji:
- znám osobně několik mnoho resurferů s věkovým rozpětím od 20 do 70 a všichni si resurf chválí
- kontraindikací je AVN a některé vrozené degeneracem, jinak skoro nic
- ionty: zapomeň na DePuy ASR (to už stejně stáhli z trhu po tšěch průserech), ostatní typy sou naprosto fklidu (vím o paní, která odnosila s jedním resurfem první - zdravé - dítě, pak druhý resurs (čili je bi-) a pak drihé, opět zdravé dítě.... ten první resurf má Katie v sobě už myslím 16 nebo 18let a "no issues whatsoever"
- procento komplikací po resurfu je nižsší než po TEP
- vím o lidech, co s resurfem dělají havajského Ironmana, newyorskýho hasiče, lozí a běhají po horách
- teoretická životnost resurfu je asi 300let (optřebení otěrem) narozdíl od TEP (Polyetylen) , kde je to při aktivním pohybu max 10let
- pokud nemáš osteoporézu nebo AVN, tak riziko zlomení krčku je rovno riziku téhož u zdravého člověka

atd...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavelpatas » ned úno 17, 2013 17:19

pavproch : az ted jsem se dival zpetne na ty stranky, gratuluju, ze to tak dobre dopadlo a porad funguje. Jinak udajne dneska to uz provadeji i u nas.
pavelpatas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 16, 2013 22:47

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví