kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 17, 2013 17:22

jo: Znojmo, Krnov, Bulovka, Rožnov....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 17, 2013 17:23

ale jen v desítkách kusů... imho je lepší nebýt pokusným kríálíkem a jít, za někým, kdo toho už má odoperováno víc... já měl v roce 2003 číslo 941, neska je Koen někde u čísla 5000....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rieMa » ned úno 17, 2013 19:31

karitapepe píše:Poslední půlrok jsem začal chodit na stěnu(někdy boulder), tak jsem zvědavý, jestli těm mým kolenům to lezení nebude moc vadit. [-o< Má někdo osobní dlouhodobé zkušenosti, jestli lezení škodí kolenům?


No, já mám tedy opačnou zkušenost... Asi před sedmi roky jsem něco udělala s kolenem, ortoped to tenkrát srhnul stylem "no, na rtg nic není, chodit můžete, tak to moc nezatěžujte". K dalšímu jsem pak už nešla a +- 6 let to fungovalo tak, že to pár měsíců bolelo, dal jsem tomu pokoj, přestalo bolet, začla jsem se hejbat, začalo bolet (a tak pořád dokola), dost pomáhal stahovací návlek... Loni v září jsem začla dost aktivně lízt (teď přes zimu hlavně stěna 2-4týdně) a koleno se mi dalo do cajku. V rámci lezecký party je nás takových víc, jak tu někdo psal - prostě došlo k posílení svalů okolo kolene (a třeba na rozdíl od běhání ty svaly používáš, ale není tam žádný náraz, který by kloub ničil). Návlek teď používám jenom na běhání a to ještě spíš tak jako preventivně... Nicméně netvrdím, že je to univerzální návod, kamarád má v háji menisky a lezení mu to spíš zhoršuje. A s artrozou vůbec nemám zkušenost...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod paldo » stř úno 20, 2013 20:37

Tak dnes mi prišiel Animal Flex.... som zvedavý čo na to povedia kolená...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » stř úno 20, 2013 20:46

Animal je dobry, jedine co je nanic je zrat kazdy den tych 8 tabletiek... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pon bře 18, 2013 23:09

Tak opět po čase přicházím se svojí troškou do mlýna.
Táhne mi na 38, kolena bolí už 4 roky (výsledek zvýšené aktivity v horské turistice a dálkových pochodech bez patřičné očátešční přípravy), v podstatě jsem na tom teď tak, že když si blbě sednu do křesla, tak pak kolena, nebo kyčel trochu cítím. K Ortopedovi teď nechodím, začínám znovu pomalu běhat (jen na měkým podkladu).
Z Condrosulfu jsem teď přešel na ProfiCHONDRO, protože je šetrnější k zažívacímu traktu (nenadýmá tak hrozně) a budu to dlabat min 6 měsíců.
Ad lezení - když se na nohu blbě postavíš, především u boulderu vykloubíš nohu na vstupu do strany (hlavně když potřebuješ nohu vykozit), tak to může být problém, ale když koleno začne bolet, tak chvilku polezeš snadnější cesty bez zvýšeného nároku na kolena a jak si vazy odpočnou, můžeš se vrátit do těch těžších.
Priority se pro mě nemění - hubnout/držet si rozumnou váhu, posilovat svaly v oblasti kolen a kyčlí, hlavně se hýbat, dlabat doplňky.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » úte bře 19, 2013 9:12

grco píše:Animal je dobry, jedine co je nanic je zrat kazdy den tych 8 tabletiek... :)


Da se sehnat i v tabletach? ja vsude vidim jen baleni 44 sacku. Spatne hledam?
I kdyz jestli neni lepsi jeden sacek nez 8 tablet. V sackach je tedy nejaky prasek? Jak to dlabete? Da se to treba rozpustit ve sklenici vody? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » úte bře 19, 2013 9:32

v sacku je 8 tabletiek ;)
postup jedenia by zaujimal aj mna :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » úte bře 19, 2013 10:20

jo taaak :) to me nenapadlo, ze jsou tablety jeste v sacku :) tak to clovek nemusi aspon odpocitavat pokud chce brat doporucenou davku :) Takze prepkladam, ze dlabat znamena nahazet do krku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » úte bře 19, 2013 22:22

Ano, v baleni je 44 sacku, v kazdom sacku je 8 tablet, 4 rozne druhy (jeden druh 4 kusy, dalsi druh 2 kusy a dva druhy po jednom kuse), musis zozrat vsetkych 8 tablet po jedle, sacok sa nezere, su v sacku zabalene len ako proste 1 davka...

Chcete to aj vyfotit? :)

A nic nerozpustam, hadzem po jednej do krku a zapijam vodou...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » úte bře 19, 2013 23:33

Jasny, diky za info, me jen nejak nenapadlo, ze kdyz jsou v baleni sacky, ze jsou v sacku tablety a ne nejake nadrcene sypani :) proto jsem se ptal na to rozpusteni ve vode :) Az dozeru proenzi tak zkusim spis tohle.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » stř bře 20, 2013 6:15

cize, vsetky naraz ;)
fajn, idem vyskusat
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod lara » stř bře 20, 2013 7:54

@Voko: teď ti zasadím smrtelnou ránu... :(( 8-[
moje endokrinoložka prohlásila, že nápoje typu cola a kofola obsahují velké množství fosforečnanů, které odbourávají vápník v těle, tudíž jsou nevhodné jak pro kosti, tak i klouby.
tož nevím, asi by jsi měl přejít na minerálky... :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř bře 20, 2013 10:30

tak ze to neni zadna mnamka vime vsichni, ale zrovna s chrupavkama to celkem nedela nic..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod fps » stř bře 20, 2013 12:07

podle toho co jsem kdysi četl tak kofein (thein), tedy cola, kafe, černý čaj, zelený čaj má dost nežádoucích účinků, i třeba na kosti http://cs.wikipedia.org/wiki/Kofein, já už dost dlouho do sebe necpu nic co obsahuje kofein (thein)
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2013 18:00

A pritom kofein je v Cole to jedine, co je aspon trochu prospesne ;-)

To nejis ani cokoladu? Ani cokoladou polite tycinky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » stř bře 20, 2013 18:01

... a coko je teda super :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř bře 20, 2013 18:09

bych ten kofein nedramatizoval, bo by vetsina skol karate z japonska v historii mohla tak leda na paraolympiadu, kdyby to byl takovy problem...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2013 18:46

Vsak on to problem neni, kdyz se to s nim neprehani. Kofein pred spanim je pitomost, ale rano ke snidani fajn. Horka cokolada v horach je skvela vec, kdyz uz clovek nemuze, ale taky se to s ni nesmi prehnat, parkrat jsem takhle ani pres silenou unavu nemohl spat.

Ovsem kyselina fosforecna v Cole problem je. Tuny cukru taky, je dost neuveritelne, kolik se ho tam vejde. Navic je to pekna smeska zpusobujici zavislost. Ale jako lek na zaludecni problemy je skvela, asi jedina vec, ktera dokaze rychle uklidnit traveni rozhasene rotaviry. Musi se ale davkovat jako lek, ledova a po lzickach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř bře 20, 2013 18:54

pelynek a zemezluc udelaji totez, a pritom susene nevazi skoro nic a vejdou se i do lekarnicky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2013 18:58

Dostat do sebe pelynek kdyz mas problem se nepoblit? To bych chtel videt ;-) Zvlast do maleho ditete. Ted mi nejde o hory, rotaviry vetsinou chytne clovek u nas v zime. V tramvaji nebo v kancelari. U dospeleho se to vyrazneji projevi tak jednou za 10 let, ale pak to stoji zato.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » stř bře 20, 2013 20:39

Kyselina fosforecna mozno zla je, ale ten cukor nie je vzdy na skodu, ked sa to neprehana... Ja napriklad nepoznam nic lepsie ako si po celom dni slapania dat uplne nechutne sladku coca colu alebo fantu, a najlepsie oranginu, ked ju maju :)

PS: A kofein je tiez dobry, takisto ako nikotin :) Niektori ludia to podla mna s tou zdravou zivotospravou uz trosku prehanaju :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » stř bře 20, 2013 21:14

Tak o tom snad nikdo ani nepochybuje, ze je neco jineho dat si kofolu ci pivko po celodennim slapani a neco jineho chlastat litry koly ci piva kazdy den doma po praci v kancelari :) A to ze ta druha varianta u populace dost prevysuje tu prvni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2013 21:24

Ani vecer po slapani to neni dobry napad. Mel jsem to kdysi jako grco a jsem rad, ze jsem se toho zbavil. Ve prospech nealko piva (nebo zazvoroveho caje venku) a je to tak lepsi. Lip spim a druhy den se lip citim. Ano, ta cola vecer byla skvela, ale prave proto, ze je to zavislost, i v takhle malem mnozstvi.

P.S. pro grca: jednim ze znaku zavislosti je bazeni a to v tvem prispevku vidim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř bře 20, 2013 22:01

grco, jasne ze je to to nejlepsi co si muzes dat, akorat jsi udelal ve slove pivo 4chyby.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » stř bře 20, 2013 22:20

Hm jsem vlastne nikdy nekoukal, co chlastam v Kofole :) Jsem ani nevedel, ze jsou tam nejaky umely sladidla a E211. To uz je snad lepsi i ta cocacola s kys. fosforecnou. :) Sice si Kofolu davam jen pri trekingu ale asi zacnu zas uprednostnovat pivko :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » stř bře 20, 2013 22:49

@mike: co je bazeni?

ja zavisly na coca cole urcite nie som, nepijem ju skoro vobec, vynimocne, ale po celodennom slapani je to dobry sposob ako doplnit cukry, dalsi sposob je, ze mozem zrat cukor lyzickou z cukornicky, ta cola/fanta mi ale pride prijatelnejsia :)

a ten kofein a nikotin som spominal preto, lebo su v malych davkach prospesne, takze nevravim, ze ma clovek vypit 10 kav a zhulit 40 cigariet denne, ale neviem kde prisiel niekto na to, ze napriklad kofein sam o sebe je celkovo zly :)

a co pises o tom nespani... ja zas prave nespim z piva, po cole v pohode zaspim, alebo aj po kave, dam si po obede kafe, lahnem na gauc a spim :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2013 22:57

Bazeni od slova bazit. Jak je to slovensky netusim, ale nasel jsem ceska synonyma (toužit , dychtit, prahnout, lačnět, žíznit).

Vecer nepotrebujes doplnit cukry, v cole je rychla energie, potrebujes pomalou. Slozite sacharidy a bilkoviny (k tomuhle by se ale mel vyjadrit spis nekdo znaly). Rychle cukry se hodi spis pres den pri vykonu.

Z piva nespis kvuli alkoholu, nealko pivo ti nic neudela a spat budes, chmel uklidnuje. Spousta lidi tvrdi, ze kofein jim nevadi a ze po kave spi, coz je sice pravda, ale ten spanek je jiny a nezregenerujes se tolik. Nespani je dalsi faze toho sameho, ktera prijde s vekem, dockej casu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř bře 20, 2013 22:59

scinkk, to je teda komicka uvaha.

-v kofole je fosforecna taky
-ty Ecka nejsou nic pozitivniho, ale proti ucinnym latkam (cukr, kofein a spol) jsou pomerne na pohodu - taky dik mirnejsim davkovani...

nebo zijes v tom ze kdyz je to Ecko tak Te to zabiji?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » stř bře 20, 2013 23:08

@mike: to si pis, ze potrebujem doplnit cukry, co ty vies co planujem este robit v noci? :)

co sa tyka piva, ja som si vsimol, ze si pisal vo svojom prispevku o nealku, to je ale humus, to radsej budem pit cistu vodu, alebo tu colu/fantu, hocico :)

ale to sme odbocili, mna zaujal prispevok fps, ze kafein je zlo a ze on neje/nepije nic kde je kofein, rad by som bol, keby rozviedol tie neziaduce ucinky kofeinu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví