kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 20, 2013 23:14

Jestli jsi jeste schopen v noci neco delat, tak jsi malo chodil a pak zadne cukry doplnovat nepotrebujes :twisted:

Nevis, co je dobre ;-) Ja jsem na nealko pivo presel prave z coly, abych k veceri nemusel pit vodu nebo mineralku, to mi nedelalo dobre. Samozrejme nesmis pit chcanky typu Birell ;-)

edit: jeste mne napadlo, ze kdyz v Rakousku nemaji nealko pivo, davam si Radler. Je to celkem slusny kompromis, alkoholu malo, takze neublizi a chutove se to taky da (driv mi to prislo jako zverstvo, ale zmenil jsem nazor).

Sis jeste nevsiml, ze fps ma obcas extremni nazory? ;-) Zadna Cina, zadny kofein... a pritom ho urcite ji v cokolade, jen o tom nevi ;-) Na kofeinu neni nic spatneho, kdyz se to s nim neprehani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » stř bře 20, 2013 23:42

toz to me zasvette do tajemstvi dobreho nealko piva.

neverim se existuje. je to protimluv.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » čtv bře 21, 2013 0:03

To uz jsme kdysi probirali v jinem vlakne. Za mne Lobkowicz, Bernard a v Rakousku Clausthaler Extra Herb, ale nasly by se i jine. Proste takove, ktere chutnaji jako normalni pivo, jen tam chybi vetsina alkoholu (a tedy riz). Dokonce i polotmavy Birell se da v nouzi pit.

Chapu, ze jestli je nekdo zvykly na nekolik kousku normalniho piva denne a ten alkohol potrebuje, tak ho to neoslovi. Muj pripad to neni, a tak mi to vyhovuje.

BTW, nedavno jsme byli nekde na (dobrem) jidle, ale k piti tam meli jen Gambrinus 10. Nic tak strasneho uz jsem dlouho nepil, vubec nechapu, jak to muzou vydavat za pivo. To i ten Birell je o tridu vys. Z premahanim jsme dopili jedno k jidlu, na dalsi uz jsme sli jinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » čtv bře 21, 2013 1:46

z tech jmenovanych mi nechutna zadne.

naopak se mi zamlouva bernadrova svestka a visen. neodmitam totiz ani takovato ci medova piva.

a maly radler (weiser a nejaka rozumna citronova limca pul na pul) pri vsi hruze, za hodku v poho muzu ridit a bude tam cista nula. pokud by byla namaha ci vedro, mozna by takhle zafungoval i velky, ale mozna ze bych mel hranicni hodnoty nebo stopy. a to riskovat nebudu.

pokud ale mam mluvit za sebe, za pivo povazuju zdarilou produkci malych pivovaru. skopky z velkochovu mne nezajimaji, to si dam radsi vodu z kohoutku, kdyz nepijou pivo ostatni tak nebudu taky.

zavislost na kole? jednou dvakrat do roka si 1.5 nebo 2l petku dam, behem vikendu. jsem take zavisly? skutecne mi ale chutnal jen Dr Pepper. Kofola se da, ale pouze po hodne velke namaze kdy nejde vdechnout dva skopky a zacit se motat...jine vyuziti nevidim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » čtv bře 21, 2013 8:30

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » čtv bře 21, 2013 8:33

@mike: Ide prave o to. Ked nedoplnim cukry, tak som cely vecer mrtvy. Ked pridem na chatu a som vystaveny, dam si oranginu v plechovke, to mi doplni energiu, idem si dat sprchu a som zas relativne v pohode. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » čtv bře 21, 2013 10:23

hmmm tresnovy pepper, mam o cem premyslet. ale cenik sou teda astronomicke tabulky nebo co.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » čtv bře 21, 2013 13:07

@Indy: Jo no, je to dovoz z USA, tu to nestacaju, lacne to nie je :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » čtv bře 21, 2013 19:04

Indy píše:scinkk, to je teda komicka uvaha.

-v kofole je fosforecna taky
-ty Ecka nejsou nic pozitivniho, ale proti ucinnym latkam (cukr, kofein a spol) jsou pomerne na pohodu - taky dik mirnejsim davkovani...

nebo zijes v tom ze kdyz je to Ecko tak Te to zabiji?


Tak podle wikiny prave v kofole kys. fosforecna neni.
Benzoan sodný me nezabije, mozna, ze je tam v minimalnim mnozstvi, ale je otazka, zda tam vubec byt musi a ja se mu klidne a rad vyhnu, cukr mi naopak nevadi, bez kofeinu bych se klidne obesel :) Ja si tu Kofolu stejnak obcas dam, ale treba uprednostnim pivko, nebo tam je taky e211? :) Stejnym zpusobem se vyhybam e621, nepotrebuji, nechci, kupuji vyrobky bez nej. Ale to je fuk, to sem nepatri, me jen zajimalo, co v te Kofole je a zda je tam ta kys. fosforecna, kdyz uz padla zminka, ze kloubum zrovna neprospiva :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Ricci70 » pát bře 22, 2013 7:30

Tak vážení,
dlouho jsem váhal, zda mám zveřejnit svůj postřeh, abo ne... Abyste si nemysleli bůhvíco :oops:

Já si totiž, docela náhodou, všiml, že když jezdím každý den do práce autem (cca 25 min) a pak také dopoledne v kanclu, i když v automotive company řádně topíme, mám studená kolena. Praktikuji to tedy tak, i když se mi zpočátku má 21-ti letá dceeeeera smála, kterou vozím ráno na vlak, že mám přes kolena lehkou deku a v kanclu také. Většinou se mi kolena zahřejí, když běžím do výroby, něco zařídit, udělat nějaký audit apod., a pak už vydrží zahřátá.

Řekl bych, že mi to docela pomahá. Kolena postupně přestala prudit a je to o dost lepší. Sice si ve svých 43-ti lééééétech připadám jako dědoušek s dekou na nohách, ale "účel světí prostředky", někde psali :^o
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2013 21:52

Ricci70 píše:Abyste si nemysleli bůhvíco :oops:

Co bychom si asi tak mohli myslet o chlapovi, ktery v kazdem druhem prispevku pouziva zdrobneliny a buzislova? :twisted:

Ricci70 píše:Řekl bych, že mi to docela pomahá. Kolena postupně přestala prudit a je to o dost lepší. Sice si ve svých 43-ti lééééétech připadám jako dědoušek s dekou na nohách, ale "účel světí prostředky", někde psali :^o

Asi tak, neni podstatne, jak to vypada, ale jak to funguje. Mam trochu podobny problem s koleny uz od puberty. Sice nepotrebuju deku, ale musim chodit cely rok v dlouhych kalhotach. Kratasy maximalne u more kdyz je venku pres 30 stupnu. Protoze staci, kdyz trochu foukne, a kolena rozboli. Jinak jim nic neni, jen nemaji rady chlad. No tak jim proste vyhovim. Kdybych mel chodit po horach v kratasech (a flisce ;-)) jako nekteri/e, tak bych nejspis jedl plato ibuprofenu denne. Naopak, celkem casto jdu jeste v tricku a potkavam lidi v bundach. Holt se clovek musi naucit zit s vlastnim telem a zbytecne se s nim neprat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » pát bře 22, 2013 22:07

tak jestli vam to pomuze, vezte ze gate nad kolena nenosim ani v lete. duvod je stejny. citim to temer okamzite.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod conny » ned bře 24, 2013 0:04

mike píše:Vecer nepotrebujes doplnit cukry, v cole je rychla energie, potrebujes pomalou. Slozite sacharidy a bilkoviny (k tomuhle by se ale mel vyjadrit spis nekdo znaly). Rychle cukry se hodi spis pres den pri vykonu.



jaj a v tom pive je co? :twisted:

- pivo patří z hlediska cukru mezi nápoje s nejvyšší cukernatostí ( pomineme-li sladké likéry a různé šálky čokolády )

- pivo má ještě vyšší glykemický index ( GI ), než má čistá glukóza, která byla vybrána za základ měření GI ! Pivo má GI až 120 !


zdroj http://www.diasvet.cz

ale delate to dobre kluci. po fyzickem vykonu je radno doplnit sacharidy a bilkoviny. a muzou byt i jednoduche cukry, treba u hubnuti to je jedina situace, kdy to nevadi. ony se rychle vstrebavaji a to nam nevadi, protoze telo se rychle nakopne a hlavne potrebuje doplnit glykogen v jatrech a svalech. bilkoviny jsou dobre kvuli regeneraci svalu, ale chapu, ze to v horach neni uplne jednoduche.

pomale cukry jsou nevyhnutne rano. jako ze jsou fakt potreba pro vsechny i fyzicky makajici i sedici za kompem.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod karitapepe » pon čer 24, 2013 16:01

Máte někdo osobní zkušenosti s léčbou artrózy pomocí kmenových buněk ? :t:t
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » pát říj 11, 2013 17:00

sprej DIKY, pozna niekto?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod aksam » čtv říj 17, 2013 18:59

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv říj 17, 2013 19:31

mno, tak v ortopeda, který veřejně tvrdí, že artroza NENÍ nemoc, bych teda měl důvěru jaxfiňa.... :twisted:

jinak ale souhlas, artroza sa nedá léčit, její progrese sa dá akorát zpomalit (lékama, životosprávou, pohybem atd....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv říj 17, 2013 19:32

btw, momentálně zase "zobu" Condrosulf.... a už po 14 dnech zobání je to poznat.... ony dycky ke konci teho tříměsíčního condro-půstu je to už dycky absťák jaxfiňa.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » čtv říj 17, 2013 22:10

ortoped rika ze to neni nemoc, ale degenerativni zmena, a ma pravdu.

druha vec je ze na ni jsou nektery terapie mozny.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pát říj 18, 2013 6:57

eeee, nemáš pravdu ani v jednem

artroza je nemoc (degenarativní, sic)

a léčit sa nedá
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » sob říj 19, 2013 0:10

cemu presne rikas lecba? mirneni priznaku je taky lecba....

a to prvni? to nam zalezi na slovosledu?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sysel » sob bře 8, 2014 23:17

Já mám dobrou zkušenost s Colavital. Je to výživa, která obsahuje kolagen a růži šípkovou a víc nic a stačí to. Kupuji ho přes internet za výhodnou cenu. Pomohol mi po operaci na regeneraci vazů a tkání.
Sysel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 8, 2014 23:10

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » ned bře 9, 2014 20:40

Hadam ze prispvek smrdi reklamou ale pokud ne, tak pokud chces dlabat hydrolyzovany kolagen a mas pocit ze to staci tak si kup 2kg pikslu kolagenu za sest stovek a nemusis kupovat tyhle predrazeny kosticky za vyhodnou cenu :) Nebo ze by to fungovalo diky tomu tvaru krychle? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Ricci70 » úte bře 11, 2014 13:37

pavproch má pravdu, artróza je nemoc, která se dá zpomalit, ale je to ségra do smrti. Já nasazuji každý podzim také condrosulf, tj.dva týdna 2prášky ráno a 2 večer, a poté 2,5 měsíce 1-1. Zhruba ten rok to vydrží a co lezeme jako blázni, tak už to zase cítím :( Mám artrózu v ramenou a kolenech, a věkem je to ňáký horší... a lepší už to asi nebude, co?
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » úte bře 11, 2014 16:44

hele s tim do smrti bych krapet brzdil...mozna jsem naivni (asi jo),ale umelou chrupavku uz normalne vypestovali a matne tusim, ze i testli nanakym pacosovi...takze kdovi :)
jinac ja mam artrozu jen v hleznu zatim a muzu si za to bohuzel sam no :(
Co mi pomaha je Condrosulf.
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » úte bře 11, 2014 17:11

no a na me to nefungovalo vubec. ale prestoze problem je stejny, u mne jsou trochu jina specifika.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Ricci70 » stř bře 12, 2014 11:10

Faktem je, že asi před půl rokem jsem zachytil na netu reklamu o léčbě pomocí kmenových buněk. Je to snad patentované i ověřené, dokonce jsem našel i kliniku v PH, která se s tím zabývá.

No jo, je toho více, tj.v Praze, Brně i Ostravě, např.http://www.lecbakmenovymibunkami.cz/
Tak holt počkám, až to zlevní :shock: 35 Tis.Kč se mi zdá dost :roll:
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » stř bře 12, 2014 11:24

Byt tebou, tak do toho idem cim skor, nikdy nevies, ci to krestania nezakazu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř bře 12, 2014 12:53

prvního dubence zase najíždím na 3měsíční intox condrosulfem.... a je to sakra znát (nejen roky), že sem už dvaapůl měsíce nezobal, speciálně kulena bolí poránu jaxfiňa ...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » stř bře 12, 2014 14:31

v akej forme uzivas Condrosulf a ako, vid. odporucenie dovozcu?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron