kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 9, 2020 12:16

me prave prijde, ze z logiky veci to zafungovat nemuze, prece kdyz si jednou za rok lupnu davku chonder, taky to nepomuze ale musim.je brat par tydnu, a s masti ki to pripada podobne, byd mazat lokalne denne a pak by yo kohlo na chvili zlepsit anebo jen placebo v podstate..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 12:20

Jo, taky si myslím, že je to tak - že je třeba to jíst týdny aby to zabralo a namazalo ty klouby. Imho je ta mastička placebo
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod ondrejkout » pát čer 26, 2020 19:20

Koho nebaví kvanta pojidel v tabletách, nebo prášek a vážení dávek, míchání a vůbec práce s tím v separovaných stavech (kdy to má za něco stát a neprovařit na tom barák) aby to za něco stálo, tak tohle mě vrátilo ke kloubce. Sice k dokonalosti chybí asi 8 gramů kolagenu denně navíc, ale jinak nic nechybí, a hlavně, jen se naleje, zředí a hurá hotovo. Dvě flašky to je jedna skoro tříměsíční kůra, za litr Kč super. Dva litry za kvalitní kloubku ročně s naprostým minimem práce, to se dá. Tož dávám tedy tip, třeba někoho zaujme jako mě.

Flexain
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=fl ... =&max=&o=3
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob čer 27, 2020 14:05

Kuju za tip, já už (asi 10let) žeru tablety (2x Condrosulf 400 + 3x Profichondro Efect denně), podle toho, co tam píšou je tam těch kloubních preparátů fuckt dost, asi to prubnu, až mi dojdou zásoby tablet, co mám doma (poloplnou krabici od bot).

Na druhou stranu - už sem toho na klouby vyzkoušel dost a většina byly cimrmanovy slepé uličky, tak uvidíme, no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob čer 27, 2020 19:09

Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky. Albert Einstein
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 19:20

PavProch: Já jsem letos vyzkoušel svůj první přípravek na klouby. Na základě zdejší diskuze jsem šáhnul po tom Condrosulf 400 plus k tomu zobnu tabletu celaskonu,prý kvůli lepšímu vstřebávání a přijde mi to dobrý. Respektive prozatím cítím zlepšení. Ale uvidím až jak půjdu delší trek s těžším batohem. Ale takhle na těch jednodenních a víkendových tůrách cítím, že je to lepší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned čer 28, 2020 11:54

U teho Condrosulfu 400 (1 ráno, 1 večer) mám za ty roky odpozorované, že jeho účinek je v kloubech cítit až po nějakých 5-ti týdnech zobání a taky ale přetrvává řádově stejných 5 týdnů po skončení 3měsíční (doporučené) kůry - což u mně v návaznosti na to že mi nečiní zažívací trable (což se prý stává, prý quli tomu proto doporučujou 3měsíce "on" a 3měsíce "off") skončilo tím, že už ho žeru furt (nonstop).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 28, 2020 22:18

Já jej doužíval asi tři týdny zpět. Nějaké problémy jsem nezaznamenal až poslední měsíc mě ale každý den lehce pálela žáha. Někdy celý den a moc příjemné to nebylo. Napadla mě souvislost s tím condrosulfem a tak jsem mrknul do letáku a tam jsem dohledal, že může způsobovat pálení žáhy, ale že to nemá vliv na přerušení léčby. Taky mi zase moc nesedělo, že by to začlo až po dvou měsících užívání. Jsem si říkal, že by se to projevilo asi už na začátku. No každopádně ještě pár dnů po užívání mě žáha lehce pálela a pak to ustalo, že mám klid. Tak to asi souvislost mělo. Tak nevím, protože jsem četl, že pálení žáhy po delší čas může způsobit nádor v jícnu nebo kde a že by se to pálení žáhy nemělo podceňovat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod ondrejkout » ned čer 28, 2020 23:17

Tak kloubka neléčí, "jiný" výsledky nepodává. Kloubka jen "konzervuje" dosaženej stav artrózy a aktuálně "maže" co ještě může, ale neléčí (nejlíp tedy s kloubkou začít ve třiceti).

Jinak tabletám moc neveřím. Když jsem žral doporučený dávky v raw sypkým stavu, denně/celkem 4 měsíce ročně (chondroitin 0,8g, kolagen 13g, glukosamin HCl 1,5g, MSM 1g, vitamín C min. 75 mg), tak to bylo pohledem dost materiálu a nějak se mi to do tablet opticky nevejde. A poněvadž se musí takhle syrový s mlíkem, tak k tomu granko, aby to nějak chutnalo, a prostě strašnej oser s přípravou. Ale fungovala. Prostě po dvou měsících to bylo hrozně znát (kdo nezažil, neuvěří). Proto jsem se nad tímhle koncentrátem zaradoval. A reference má po webu dobrý. Navíc česká firma.
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon srp 24, 2020 14:09

pavproch píše:
pavproch píše: operované kuleno po fčerejší injekci lehce pobolívá, doufám, že to před FR rozchodím.


Ty woe.... právě sem se na fernetu dočet (mělo by se to zakázat - myslím, jako čtení na fernetu), že u Durolane byly dobrovolně stahovány tři výrobní šarže z prodeje, protože po nich byla zvýšená bolestivost po injekci. Do paroma, proč já to čet? A co mi to fčera prodali v "Lékarně!!!"


Tak. Skleroza. Neska sem dostal do obou kulen injekci a.... zkuste hádat jakou? Ano, správně, opět sem zapoměl, že to po injekci pobolívalo a opět sem dostal Durolane. Chjo no, zatracená skleněná nemoc.

Fčíl mi nezbývá než doufat, že to bude pobolívat enem troche. Nebo vůbec. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pon srp 24, 2020 15:51

pavproch píše:Fčíl mi nezbývá než doufat, že to bude pobolívat enem troche. Nebo vůbec. :prayer:

Spise doufej, ze to neni zapadla injekce z jedne z tech sarzi...
Naposledy upravil mike dne pon srp 24, 2020 16:25, celkově upraveno 2
Důvod: opravena zmrsena citace
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte srp 25, 2020 7:39

Hmmm. Tak pravé (operované) kuleno pobolívá, levé ne. A v tom pravém sem cítil tlak/nekomfort už dyž mi to tam pan dochtor stříkal (v levém nic). Čili to není (asi) problém Durolane, to je problém toho mojeho pr. kulena. No co už, je to tam, šak to přestane (možná) bolet a pak bude zase (doufám) celou zimu (= na lyže) klid.

Btw, i dyž si ty injekce platím (15set/kus), tak pojišťovna podle nového přípisu chce roentgen, že je to nutné. Je / bylo to nutné, taxem se fčera halt musel nechat vyfotit (a přitem, jak mě paní rentgenistka štelovala přes přístrojem, ňa v tym kuleně lehce fiklo, tak možná i proto fčíl pobolívá).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob srp 29, 2020 12:30

Tak pravé koleno protestuje (a ne málo), po zkušenosti z minulé injekce (kdy protestovalo taky) už vím, že to prostě musím rozchodit bolest nebolest ... takže chodím (na bajku kupodivu neprotestuje tolik, neska ráno ale scalo, tak bajk eeee) a následně mažu od bolesti - doposud Voltaren Forte (a po namazání sem musel na několik hodin zapadnout do nory, bo to mazadlo drahé 3/4 smrdí - mně voní. Taxem změnil - Ibalgin (mast) Duo Effect - účinkuje podobně jako ten Voltaren, ale nesmrdí, takže už nemusím být hodiny zavřenej v noře.

Akurváth musím dávat pozor, abych něco nebo někoho nezamastil, trvá to ca 4 hodiny, než sa to fsákne.... (to ale trval ten Voltaren taky) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob srp 29, 2020 21:25

Nechapu, jak to delas. Mne se tyhle masti vsakuji behem par minut, do ctvrt hodiny urcite. Ze ty tam vyplacas pul tuby najednou? :twisted: Precti si davkovani.

pavproch píše:Ibalgin (mast) Duo Effect - účinkuje podobně jako ten Voltaren

Jj, nic moc ani jedno, zkousel jsem. Co (mi) opravdu ucinkuje je Fastum Gel, ktery uz je ale jen na predpis (protoze muze zpusobit fotodermatitidu) a Aulin gel. Radove lip, nez ty dva, ale muze to byt individualni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned srp 30, 2020 15:48

Ne, mažu (zhruba) předepsané množství.... no skoro, no.... :mrgreen:

A ještě k tématu "smradu" z mazání - sem zahlíd v telce :weedman: reklamu na konopnou mentholku ("na záda, klouby a svaly") a že ji teda vyzkušam (jaxem tu už psal víckrát, tělo zřejmě quli tomu, že nespí + věk = vůbec neregeneruje).

Fčíl sem jen tak cvičně máznul (unavená) stehna a.... budu zase vykázán na několik hodin do samovazby, smrdí to fest mentolem (logicky, dyž mentholka). Uvidím teda esli to konopí ftom aspoň trochu pomůže regeneraci unavených svalů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned srp 30, 2020 19:58

Se divis? Jestli ji smrdi Voltaren, ktery skoro neni citit, tak mentol musi byt zabijak. Precitlivele zenske nosy jsou peklo. Pro ne i jejich okoli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon srp 31, 2020 8:49

První poznatek: mentholka smrdí mentolem (a zároveň chladí) ca hodinu, pak (bohužel) zůstane jen mírný ale o to vytrvalejší smrad "fermeže" (zřejmě to konopí, mně je to nepříjemné). Jestli to pomohlo stehnům zregenerovat bych i řekl ža asi jo, neska ráno sem šel do práce polemlesemloukou3 pěkně "křepce" a ni mě (únavově) nebolelo
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned zář 6, 2020 11:49

Tak, s odstupem ca 2 týdnů od žihadel do obou kulen to vypadá, že to má stejný průběh jako při minulém žihadle - (o levém, neoperovaném nevím), pravé (operované) se při pohybu ohlásí, ale sportovat můžu, po výkonu ale vyžaduje namazat analgetikem .... a pomalu ty nepříjemnosti mizí / ustupují. Tak doufám, že to bude i nadále probíhat podobně jako minule - po pár týdnech se uklidní a pak bude ca půlrok (= zima = __II ) klid. Kéžby. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pon zář 7, 2020 9:26

Blba otazka:

Stoji Ti za to si takto nicit organizmus? "Par tydnu" (kolik to bylo minule - ctyri nebo i vice?) se bude kazdykrat asi mirne prodluzovat. Celou tu dobu se mazes analgetikem, co neni zdaleka bez dusledku (i vnitrnich), i kdyz to neni hned videt. Mezitim si do sebe furt cpes nejake klubni vyzivy a nevim co vsechno jeste. A v podstate jenom kvuli tomu, abys mohl nekde ve Francii udelat jednu dovolenou a parkrat v Beskydech "udelat par oblouku" (a po nem zase mazat analgetikem).
Sam se tady obcas stezujes, ze mas problemy se stravou a nevim cim jeste - pripisujes to te chemii, ale jeste Te nikdy nenapadlo, ze nezanedbatelnou "zasluhu" na tom mohou mit i tyto "podpurne prostredky", vcetne tech injekci? A k tomu strach, ze Te "navstivi" jeste neco jineho, napr. ty borelie nebo korona (bo Tvuj organizmus ani imunita zdaleka neni co byvalo).

Navic, jak mike Ti to nezapomina pripominat se musis podivat i do obcanky.

Ja vim, ze by Te sedet doma na prdeli zabilo drive nez borelioza. Ale nebylo by vhodne pomalu zacit pro sebe hledat trochu jine formy aktivit nez zrovna ty, co Ti (neprimo i primo) nejvice zatezuji telo a organizmus? Neco, co nebude prekracovat hranice unosnosti, resp. skody - ale pro Tvuj organizmus a ne pro Tvoji palicatou hlavu.

Nejsi prvni a nebudes ani posledni, ktery byl/je nuceny k tomu pristoupit. Ja uz taky nejdu tam, kam bych pred par lety okamzite vyrazil - i kdyz vim, ze bych to zvladl, ale ted uz vim, ze bych prekrocil jistou hranici soucasnych omezeni sveho tela/organizmu a ze by to melo dusledky. Kratke a mirne jednorazove prekroceni - jen nekolik dnu silnych omezeni. Ale opakovane delsi a vyrazne prekroceni - to bych velice rychle prisel i o moznost toho, co mam dnes a skoncil bych mozna na prochazkach po Pustevnach... Nebo taky by dusledek se projevil rychle jeste "na miste" a skoncilo by to zachrannou akci - a v lepsim pripade polamanym telem, v horsim...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon zář 7, 2020 9:29

Jo, je to tak, ale já se ještě nenaučil se stářím žít..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon zář 7, 2020 13:49

EDIT (o pár hodin přemýšlení později): Vlastně jo, částečně už se mi to v hlavě srovnalo s tím stářím, každý večer a noc před ranním sportem (a je jedno esli bajk, kopec pěši nebo šialpo) mám v hlavě "peklo", která část těla při sportu bude bolet/zlyhá.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon zář 7, 2020 16:19

apuka píše:Navic, jak mike Ti to nezapomina pripominat se musis podivat i do obcanky.

To nepisu ja, ale tusim dudy :) Sam mam podobny problem, sice jsem si telo v mladi nezlikvidoval telo jako pp, ale vek se projevuje a vubec mne to netesi. To by se jeste dalo, ale asi mam nejak rozhasenou imunitu, ktera reaguje neprimerene tam, kde by nemela. Chtelo by to nejaky vyzkum, co se vlastne deje a proc, ale zkus v letosni covidove situaci chodit po doktorech :?

apuka píše:Celou tu dobu se mazes analgetikem, co neni zdaleka bez dusledku (i vnitrnich)

Tohle zas neni tak tragicke. Kdyz uz potrebujes analgetikum, tak kremy jsou nejmin skodlive, pusobi hlavne lokalne a do krve se toho dostane minimum. To by musel mazat fakt velke plochy a pak by se telo zacalo branit. Kdysi jsem zkousel na narazena zebra Fastum gel, plocha byla velka a asi tak po tydnu se mi tam zacala delat koprivka velikosti pingpongovych micku. Takze jsem toho hned nechal, stejne to nefungovalo (a pak to vyresila kostivalova mast).

apuka píše:Mezitim si do sebe furt cpes nejake klubni vyzivy a nevim co vsechno jeste.

Tohle mi prijde horsi, rekl bych, ze uz ma zavislost. Psychickou urcite, ale mozna i fyzickou. Telo si zvykne na staly prisun a uz nebude schopne si ty latky vytahovat normalne z potravy, takze mu po vysazeni budou chybet. Na druhou stranu by to snad nemelo byt skodlive. Teda, glukosamin, ten je telu vlastni, ale problem je, ze tam vyrobci cpou spoustu dalsich latek, u kterych ani neni overena ucinnost a kdo vi, jake vedlejsi efekty maji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 8, 2020 5:04

a co teprve byt v tomhle stavu v 35...

musim rict, ze posledni rok uz to zacina byt vyzivne. Chondro kuru davam 1x rocne cca nebo 3x za 2 roky, kdyz se mi zacne zhorsovat koleno.

Blby je, ze se uz rabo skladam z postele jak lputka, po cviceni se zvedam ze zeme jak loutka, byla sem.si vyzkouset powerjogu ze zacnu trochu a protahovanim a ackoli sem se ani moc nezapotila a pozice pro me nebyly fyzixky narocne, tak sem.byla po vselijakym tom protahovani a motani koncetin mnohem.rozbitejsi, nez po tyci a mela sem skoro problem se i oblict.

je to fakt bomba kdyz je clovek po tom tak desne ztuhlej...

nevim, zda to muze byt po borelce (rok od atb) nebo proste se to horsi vekem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2020 6:55

Mawenzi píše:nevim, zda to muze byt po borelce (rok od atb) nebo proste se to horsi vekem
Vekem se to rozhodne nelepsi, ale pro odpoved na prvni cast vem douvahy toto:
mike píše:asi mam nejak rozhasenou imunitu, ktera reaguje neprimerene tam, kde by nemela
pavproch píše:mám v hlavě "peklo", která část těla při sportu bude bolet/zlyhá....
apuka píše:vim, ze bych prekrocil jistou hranici soucasnych omezeni sveho tela/organizmu a ze by to melo dusledky
Vsichni tri jsme meli nejake zdravotni potize, vyrazny zasah do organizmu, ktery imunitu i jine reakce hodne pocuchal. Pokud si dobre spominam, Ty jsi mela s boreliozou taky ne moc hladky prubeh a taky Ti to dalo zabrat. A zrovna borelie jsou hrozne velka potvora, ktera se rozleze po organizme - a i kdyz budes podle testu a doktoru uz vylecena, muzes is byt skoro jista, ze kdyz jsi na ni prisla trochu pozdeji a nelecilo se to dostatecne rychle a razantne, tak na nejakych skrytych mistech zustala zalezena a ceka na svoji prilezitost. Bohuzel, toto Ti zadne testy neukazou a ani silna ATB kura je nemusi zasahnout.

To vsechno jsou veci, ktere - i kdyz uz testy vychazeji dobre a clovek zacina mit pocit, ze se dostal zpet do puvodniho zdraveho stavu - zanechaji velky sram v organizmu. Ze jaky, co, kde, kdy a jak se to bude projevovat, se ukaze casem. Moje zkusenosti nejenom sam se sebou ale i se znamyma a rodinou ukazuji, ze u kazdeho je to jinak i se stejnou nemoci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 8, 2020 7:05

tak ja mam "blbou chrupavku " diagnostikovaou nekdy v 16.

doted to slo ale posledni rok je to proste horsi. zatim me to porad jeste prekvapuje. uz nesnesu ani kapku pruvanu navic :D

si rikam, ze nebyt moderni mediciny, ani bych nebyla na svete, coz by asi bylo lepsi, asi to mikro dite vedelo, proc nechce ven :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2020 10:24

Jedna vec je "blba chrupavka", druha jsou ty borelie. Koukni se napr. na tento clanecek (Pokud nefandis i alternativni medicine, tak se oprosti od posledni casti, to neni ted dulezite, max. uvidis, ze zbavit telo borelii je hodne tezke; clanek je ale i peknym souhrnem i z pohledu klasicke mediciny, kde a jak se borelie mohou projevit a jak se pekne dokazou "schovat"). Zvlast tento odstavec muze byt zajimavy pro Tebe:
Borelie destruují buňky kloubní chrupavky i pod ní ležící kosti. Jsou zdrojem vzplanutí zánětu nebo perzistující infekce či přechodu do chronického stadia.


Kurna, jak jsem si to ted precetl, zacina mi byt jasnejsi mozna pricina spousty problemu u sebe, napr. ta diagnoza cca "testami nepotvrzene vysoce typicke revmatologicke onemocneni" :-k. Jsem ted nasel vysledky serologickych testu na borelie z pocatku r. 2007, kde je docela vyssi pozitivita IgG jak u Elisa tak i u WB testu, IgM je mirne pozitivni, resp. hranicni, coz se u kontrolniho testu za dva a pul mesice nijak moc nezmenilo, jen IgM u Elisy bylo presne hranicni. Coz mi prijde docela zajimave, protoze se ani nepamatuji, ze bych u doktora tehdy neco resil s boreliemy, navic to bylo v unoru a dubnu a zima byla tehdy docela chladna, takze nevim, kde bych chytnul kliste nekdy kolem Vanoc. Si pamatuji jen asi o 12 let predtim, ze mne na borelie vysetrovali kvuli unavovemu syndromu a bolestmi kloubu a tehdy taky to svedli na ne, pry tam byla vysoka pozitivita, dokonce jsem kvuli tomu nejak delsi dobu zral ATB. :-k :-k :-k
Asi bych mel, jak u sebe naznacoval mike, zacit hledat pricinu trochu dukladneji. No, jen ted "neakutne" chodit k doktorum neni fakt idealni. Vzdyt jeste nemam ani povinnou vstupni prohlidku do zamestnani, bez ktere nesmim nastoupit a to tam jsem od 1.1. :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte zář 8, 2020 17:22

... a už zase mám v hlavě peklo.

...páč zítra ráno scu :bike:

Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2020 21:21

@apuka: nestras ji zbytecne. A sebe taky ne, pripomnelo mi to prvni kapitolu Tri muzi ve clunu. Nemas horecku omladnic? ;-) (a ano, sam mam obcas podobne sklony, ale je dobre si to uvedomovat)

apuka píše:Vzdyt jeste nemam ani povinnou vstupni prohlidku do zamestnani, bez ktere nesmim nastoupit a to tam jsem od 1.1.

Mne se v prechozim povedlo ji za necely rok a pul vubec neabsolvovat. V aktualnim ji taky jeste nemam a myslim, ze hodne dlouho mit nebudu ;-)

(musel jsem zakazat smajliky, protoze se mi objevil v URL, tomu teda rikam programovani...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2020 22:26

Ja ji nechci strasit. Myslim, ze mawe v tomto neni typ jako PP. (Tomu odkazuji, ze zrovna o boreliich jsem si dnes precetl vetu, ktera mu muzes pomoci, jen si nepamatuji ten odborny nazev, takze trochu parafraze vlastnimi slovy: "Ta typicka boreliovska vetsi cervena skvrna se name mylit s malou cervenou skvrnou v miste kousnuty, ktera tam vznikne po zakousnuti. Ta by mela za dva-tri dny zmiznout a neni to zadnym zpusobem naznak infekce boreliema.")

Mawe to muze vzit nekolika zpusoby - napriklad ze jeji chrupavka uz v 16 mohla byt znicena castecne i nasledkem boreliozy, ktera se jinak v case nakazy nemusela vubec znatelne projevit. Klidne se mohla nakazit napr. v 8-mi, v 10-ti letech. Tehdy jeste ani lekari boreliozu moc neresili, mnoho z nich o nem ani poradne nevedelo.
Nebo si uvedomit, ze se i v budoucnu muze jeji stav zhorsovat kvuli boreliim a pokusit se jich nejak co nejvice zbavit. Resp. se naucit s tim zit tak, ze se bude snazit minimalizovat jine oslabeni sveho organizmu aby borelie nemela sanci se znovu vice projevit.

Anebo taky se muze zamyslet, vnitřně přijat možnost soužití s boreliema (ale i s poškozenou chrupavkou), snažit se k tomu postavit co nejvíce pozitivně - a časem se možná i překvapit, že to takto "spolu táhnout" mnohem líp a příjemněji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř zář 9, 2020 0:21

Jenze ona to od borelii prece vubec mit nemusi. Zameril ses jen na jednu moznou pricinu a pritom je jich mraky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví