kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 8, 2017 10:50

scinkk hmm, to je zajimavy. ja mam teda dost tlusty nohy, takze patu k zadku nepriblizim ani na pul metru, takze ohledne tohoto tezko rict :D delam to tak, abych hlavne citila pnuti v tom stehnu... takze nohu drzim tak nejak +/- prijemne a tim, ze tlacim panev dopredu tak to asi je podobny jako bych tlacila nohu od zadku, protoze tim tu mezeru spis zvetsuju a citim vic predni stehno. Urcite asi snazit se narvat patu na zadek co nejvic neni kyzenej cil, protoze to nakonec ani moc neprotahuje mam dojem, leda u nejakych vic mobilnich lidi asi...

jen dotaz, k cemu je dobry protahnout trisla a pozna se to na necem, ze se protahovali? ja to nedelam teda, protoze me to ani nenapadlo nikdy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » stř bře 8, 2017 11:00

Mozna jde spis o to tu patu tahnout jako by nahoru vedle zadku nez co nejvice k zadku, ale na tom odkazu cos posialala pisou "Přitáhněte si patu jedné nohy co nejvíce k hýždím." neni uplne jasny smer toho tlaku tahu na patu.

Trisla protahuji, pac myslim, ze sjem si je nekdy chuzi namohl, hlavne asi nejake horni upony stehna. Naopak me zas nenapadlo protahovat nejak zadek :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 11:15

Trisla ti drzi cele telo a "vyvazenost" chuze, ze chodis a behas vic rovne a setris energii. Na CASRI to doporucovali.
Pokud mas doma cas, tak si lehnes nabok, na kotnik si das zatez a zvedas nohu do vysky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 8, 2017 12:05

aha o tom sem nikdy neslysela... zkusim teda taky nejak mozna nekdy :D posledni 2 tydny me silene boli koleno, myslim si, ze sem si nejak nekde s necim pohla, ze nejsu optimalne vyvazena, protoze boli uplne jinak nez vetsinou a vic, treba by takovy cviceni to taky pomahalo korigovat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » stř bře 8, 2017 12:13

zkus traumaplant, zacinam tu mast povazovat za zazrak :) ja si naposled na sneznicich nejak hodne namohl nejaky upon na vntrni strane kolene, kdyz jsem dosel k autu nemohl jsem ani zvednout nohu, musel jsem si pomoci rukou :) Zda se ze to traumaplant vyresil, vcera jsem koupil novou 100g tubu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 12:15

@ mawenzi presne co popisujes jsem dostal ten cvik. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 8, 2017 12:41

scinkk a neni traumaplant spis na mekky tkane? ja jak mam pohnutou tu cesku bez chrupavky, tak i drobnej rozdil treba v delce nohou nebo posunuti o par mm nejakyho obratle muze mit vliv na mechaniku pohybu... mela bych si zajit na dornovku zas na srovnani... ale kde na to vzit cas :D no az prestanu chodit do autoskoly, snad se mi podari tam zjara zajit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » stř bře 8, 2017 13:25

To asi jo, zalezi jakou mas jistotu, ze to, co boli, je v dane kategorii, treba ja se par roku bal, ze zacinam mit v hajzlu chrupavku. Pak mi mike (diky) doporucil zkusit traumaplant a hle ten problem obcasne bolavych kolenou v prubehu dne s chuzi je pryc. Vim, ze tvuj problem je asi jiny, jen me to napadlo, kdyz si psala "myslim si, ze sem si nejak nekde s necim pohla", ale pokud mas vyzkouseno, byl to jen napad :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 8, 2017 13:28

scinkk no tak hlavne asi nic nedam za to to aspon vyzkouset :D to bymohli mit v kazde lekarne, ne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » stř bře 8, 2017 14:10

zatim jsme nemel nikdy problem (no zatim 3x) problem to koupit v prvni navstivene lekarne, naposled v maxu (ac ho nemaji na eshopu).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » stř bře 8, 2017 17:36

Mawenzi píše:neni traumaplant spis na mekky tkane?
Ja jsem jej sice v zivote nepouzil, ale je to kostival a ten se mozna jeste vice pouziva(l) na "tvrde tkane", kosti, chrupavky, kloubu nez na svaly a slachy. Na ty se vice pouziva(la) arnika. Ale obe byliny ucinkuji u kloubu na vsechno, nekdy je lepsi jedna jindy druha.
Pokud chces Traumaplant s necim kombinovat, doporucuji Traumeel od Heelu. Je to homeopatikum, prodava se to jak v tabletkach tak i v masti. My jej pouzivame na horach casto a (nam) funguje opravdu dobre. Mozna pro Tebe by bylo lepsi Traumaplant mast uzivat spise s tabletkama, ja nerad micham dve ruzne masti na jedno misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 8, 2017 18:18

dik. stihla sem i masaz, pani dela i dornovku - koleno se ji zda ok v mym normalu, tak mozna jeste skriplej nerv...

a rikala, ze ty trisla protahovat je dobry, je tam hromada uzlin, lymfa atd atd, prej urco neni na skodu i po chuzi to protahovat, tak to asi taky zaradim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 20:37

Ad Traumaplant/kostival: u mne ucinkuje hlavne na mekke tkane. Pohmozdeniny, svalove upony. Naopak na klouby temer vubec, zkousel jsem ho kdysi kdyz mne bolela kolena a bez ucinku, pak to spravil glukosamin sulfat. Pouziva se i na zlomeniny, to jsem sice zkousel a zkousim, ale nedokazu posoudit vysledek, protoze nevim, jak by to vypadalo bez nej.

Po prosincovem urazu jsem na sebe vyplacal 6 tub. Vetsinu na zebra, ale i na modriny jinde po tele. Nahodou se mi povedlo udelat porovnani. Prave stehno dostalo nad kolenem poradnou ranu, ktera z pulky sval vypnula a pozdeji se modrina rozsirila az pod koleno (asi krvaceni u kosti). Na levem byla modrina taky, ale mensi. Prave jsem mazal poctive, leve jen zpocatku, pak uz mi to neprislo potreba. No a na pravem po par tydnech modrina uplne zmizela, zatimco na levem byla jeste po dvou mesicich. Ne ze by nejak bolela, ale byla videt. Krvavou bouli na holeni to taky spravilo, te jsem se docela bal, jelikoz tam je spatne prokrveni a poskozeni se mohou ozyvat roky. Uz o tom vubec nevim, jen je tam trochu jizva po roztrzene kuzi. Ale i ta se spravila mnohem lip, nez na lokti, kde jsem to temer nemazal, protoze poraneni bylo opet vyrazne mensi.

Na mne Traumaplant ucinkuje relativne pomalu, proti akutni bolesti je lepsi Aulin gel, ale ten neleci, kostival jo. V radu tydnu, ale celkem spolehlive. Az tak, ze kdyz se neco mensiho do mesice nezlepsi, tak je na miste uvazovat o tom, ze jde o jiny druh poskozeni. Treba moje obcasna bolest v chodidle, tam to nakonec vypada na utlacovany nerv.

@scinkk: zajimave, cekal jsem, ze na tebe moc fungovat nebude, kdyz nepoznas ani zensen. Spis to ale vypada naopak, ze ti Traumaplant ucinkuje lip, nez mne. Holt je to vsechno individualni :)

K dostani je celkem normalne, spis jde o cenu. Jak jsem to ted kupoval ve velkem, tak pres Net skoro za polovinu normalni ceny v lekarne #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 20:40

@apuka arnika je dobra, ale neucinkuje tak rychle.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 20:57

Mawenzi píše:me ses neptal ale nejradsi mam protazeni predniho stehna

:shock: jsem to zkusil a vubec se to neda udelat. Bych si ten sval musel pretrhnout, abych patu dostal k zadku a kolenu by se to asi taky nelibilo. I ty dalsi cviky, co jsem koukal, by nejspis skoncily zmrzacenim :D

Tak nevim, je to na turistiku vubec potreba? Nohy mne sice boli, zvlast po sneznicich, ale to je ciste unava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 21:00

:shock: si delas srandu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 21:01

S cim? (myslel jsem, ze jen zenskym se musi vysvetlovat, ze chlapi telepatii neovladaji #-o)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » stř bře 8, 2017 21:16

Vzhledem k tomu ze to zabere fakt par vterin, nevidim duvod proc to nedelat, hlavne na konci je fakt hodne poznat, jak jsou ty svaly zkraceny a zatuhly a jak protazenim preci jen trochu "ozijou". Osobne si spis nadavam, kdyz an to zapomenu, kor kdyz dojdu, sednu do auta a pak pres hodinu jedu, doma pak casto vylezam z auta jak invalida :)
To ze svaly boli unavou je v poradku, strecink tomu nijak nezabrani ani nepomuze, jde o to aby se pak v ramaci regenerace svaly nezkracovaly a strecink pred by mel zabranit nejakym mikroposkozenim pri vetsi zatezi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 21:22

Protoze bych se pri tom mohl zmrzacit? :twisted:

Chapu, jak to myslis, driv se mi to stavalo taky. V posledni dobe ale ne, premyslim, co se zmenilo a napadaji mne jen aminokyseliny, ktere si beru po skonceni trasy. Taky to mozna souvisi s tim, ze nemusim ridit, ale ve vlaku si pekne natahnu nohy a nez dojedu do Prahy, tak si odpocinu a nekdy se i prospim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 21:40

mike píše:S cim? (myslel jsem, ze jen zenskym se musi vysvetlovat, ze chlapi telepatii neovladaji #-o)

Ze ten cvik neudelas.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 22:06

Neudelam. Nikdy jsem nic podobneho nedelal. Zkusil jsem to, boli mne zada a citim koleno ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod oodoow » stř bře 8, 2017 22:47

S tím protahováním to není vůbec jasný, jestli to vůbec k něčemu je. A když už se chcete protahovat tak vždycky až po rozehřátí. Před sportem, jak to doporučuje borec v článku je to spíš nebezpečné, protože svaly nejsou zahřáté.
Dělaly se studie a neprokázal se žádný vliv protahování na menší míru zranění při sportu. Při běhu to dokonce funguje naopak, ti neprotažení běhají líp.
Je to prostě jen další mýtus, kterému se obecně věří, i když to data nepotvrzují. Doporučuji tuhle knížku, dá se i stáhnout na netu, plná studií a informací, prostě jen fakt bez dojmů a pověr.
V češtině pak třeba první odstavec z tohoto článku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 9, 2017 9:00

mike - tak o tom zadku sme se bavili, ze cpat slapku az k patu je moc, a spis de proste jen o to si tu nohu chytnout, abys to protah. ja patu k zadku nedostanu ani na pul metru, jak mi tam zavazej speky :D

nicmene te asi chapu, mam kamarada a jednou si rekl, ze to zkusi tez, ale myslim, ze pro nej bylo bezpecnejsi radsi se na to vykaslat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod grco » čtv bře 9, 2017 9:22

Toto forum mam rad, zistujem totiz ze na tom nie som tak spatne :D

Patu k zadku dam uplne v pohode :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 9, 2017 9:44

proc tu neni smajlik co si trha vlasy? :D ja ani kdyz se sedi na patach, tak se k tem patam zadkem nedostanu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirkka » čtv bře 9, 2017 10:42

mike píše:...a nekdy se i prospim.

Jo, to souhlasí. V neděli jsi v Pze v mhd pěkně chrněl, tak jsem tě ani nebudila :D
Jinak jsi teda slušně zkrácený. Kolena mě taky občas zlobí, ale s tímhle cvikem problém nemám. A kolena v té fázi nebolí.

@Oodoow: jj, protahování až po zahřátí. A někde jsem četla, že lidi s hypermobilními klouby by se měli protahovat až po cvičení/běhu.
Ta knížka je super, čtu si ji občas v mhd :)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » čtv bře 9, 2017 12:40

mike píše:Neudelam. Nikdy jsem nic podobneho nedelal. Zkusil jsem to, boli mne zada a citim koleno ](*,)

Zacni jednoduchym cvikem. Kup si pytel hliny a prikladej si ho na hrudnik. :twisted:
oodoow píše: Před sportem, jak to doporučuje borec v článku je to spíš nebezpečné, protože svaly nejsou ...

Jo bavime se o protahovani po nebo ne?
Mawenzi píše:proc tu neni smajlik co si trha vlasy? :D ja ani kdyz se sedi na patach, tak se k tem patam zadkem nedostanu :D

Ses zkracena.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 9, 2017 12:44

booze v mym pripade je spis tema nohama. jako samozrejme nejak extra pohybliva nejsu, ale kdyz ti v realu brani masa hmoty, tak to ti nepomuze ani natahovani na skripcu :D ale uz si od vanoc rikam, ze si najdu na YT nejaky hodinovy protahovaci video a budu 1x tydne fakt se poradne protahovat a treba bych v ramci teto desetiletky mohla udelat i snuru :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » čtv bře 9, 2017 13:50

Jsem myslel, ze budes ohybnejsi z tancovani. Jak jsem te naposledy videl, tak masu hmoty jsi nemela. :lol:
Snura ti je na nic. Spis kazdy den 10-15 minut kompletne protahuj telo. Nohy a hlavne zada si to zaslouzi, tim nic nepokazis.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 9, 2017 14:09

booze píše:Zacni jednoduchym cvikem. Kup si pytel hliny a prikladej si ho na hrudnik. :twisted:

A až to zvládne, má přidat ležení v rakvi? :D

Mawenzi píše: jako samozrejme nejak extra pohybliva nejsu, ale kdyz ti v realu brani masa hmoty, tak to ti nepomuze ani natahovani na skripcu :D

To je nějaký divný, psalas, že nemůžeš dopnout kalhoty, ale to snad na to nemůže mít vliv. Mně hmota ovlivňující velikost kalhot v sezení na patách nepřekáží (pravda, dlouho bych to nevydržela, nemám trénink jako Japonci) a s pohyblivostí a ohebností jsem na tom taky bídně :?

Sirkka píše:Něco na kyčle je tu

Docela by mě zajímalo, kdo z chodců/běžců zvládne tu "10" :shock:. To zas přijde nemožný mně, čekala bych to tak u gymnastek :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví