kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř led 10, 2018 17:12

co si myslite oproenzi masti?
muze to fungovat? muze se glukosamin a tak vstrebat i pres kuzi?

a pripadne treba na bolestivost zkusit neco takovyho, nebo radsi klasika nejaky ibuprofenovy masti...

dost me zacina pobolivat koleno zas, od posleni chondro kury to bude skoro rok, tak zas neco koupim a narazila sem na toto...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř led 10, 2018 17:15

používám..... pravidelně a trvale .... spolu s Condro 400 (3měsíce on/off) a Profichondro (trvale)... imho to není určeno jednorázově od bolesti, ale dlouhodobě na tu sfiňu artrozu... i dyž to příjemně chladí po namazání....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř led 10, 2018 17:48

diky, taky sem objednala chondrosulf 400... kdybych chtela cekat 3 mesice na objednani u ortopeda, napise mi lepsi 800 a zaplatim smesne malo, ale problem je trochu v tom, ze nechci cekat na objednani 3 mesice kdyz to potrebuju zacit jist "vcera bylo pozde"...

proenzi mast teda zatim ignoruju, mam problem hlavne s tou poskozenou chrupavkou v nemocnym kolenu, nez celkove a tady mi mast asi neprinese zadnej benefit a na vandry zustanu u nejaky ibuprofenovy masti na akutni bolest...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » stř led 10, 2018 23:30

naběhl jsem zase na Profichondro - dal jsem s holkou párkrát sjezdovku před silvestrem a mam co dělat, aby sešel schody :axe:
MR zpráva moc pěkně nemluví, letos konec s __II
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pát úno 9, 2018 16:34

Potřebuju poradit, čím namazat klouby - speciálně kolena furt dost bolí, i dyž už do hlavy tlačím, tak zkusím přidat něco navíc.

Trvale tlačím ProfiChondro 3x denně a zrovna fčíl sem uprostředka 3m periody kdy k tomu tlačím i 2x denně Condrosulf 400. Fčíl bych k temu chtěl přidat něco s kolagenem (taky asi trvale) - otázka je co? Uvítám Vaše zkušenosti, mělo by to být ale něco, co nedráždí trávení (bo sem celý rozštelovaný po té chemii, i dyž sem z ní už víc než rok venku).

A druhá otázka - jak sem po té chemii celý rozštělovaný, tak možná tělo blbě vylučuje kyselinu močovou a proto ta kolena bolí.... v telce sem zahlíd reklamu na Enzy Col - má tu s tím někdo zkušenosti?

Kuju.

PS: matůš mi jako lékař oboje schválil, že to mám vyzkušať, bo by to uškodit nemělo .... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát úno 9, 2018 18:14

pavproch píše:A druhá otázka - jak sem po té chemii celý rozštělovaný, tak možná tělo blbě vylučuje kyselinu močovou a proto ta kolena bolí....

Tohle se da snadno overit u doktora. Urcite bych to udelal, nez bych zacal blbnout s necim z reklamy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2018 12:32

Dochtorům se už rači snažím uhýbat.... :mrgreen:

Ne vážně, tou močovou to asi nebude, ta prudí hlavně v malých kloubech, ve velkých (koleno, kyčel) neprudí, bo je tam dost místa... chcu to prostě vyzkušať, esli třeba náhodou ty kulena nebudou bolet míň...

Jinak nikdo nic?

Asi zkusím Colafit a teda ten Enzy Col, ešče ale nevím esli naraz nebo postupně....

Neska při sjezdu kulena zase prudily, dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2018 13:37

deed is done, objednáno, oboje....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob úno 10, 2018 23:37

To chapu, ale myslel jsem, ze jsi jeste sledovan. Na kyselinu mocovou staci jeden odber krve a muze to zadat i obvodak.

Jinak to s tema malyma kloubama nemusi byt tak jednoznacne. Tata (70+) mel vloni zanet kloubu. Nejdriv kotniky, pak kolena, skoro nemohl chodit. Myslim, ze se pridaly i lokty a ramena, ale male klouby ne. Kyselinu mocovou mel hodne zvysenou, ale neni jasne, jestli to byla pricina nebo nasledek (zanetu nebo leku). Oni v podstate ani nevedi, cim to bylo, pry snad reakce imunitniho systemu na nejaky virus... nastesti se to postupne podarilo utlumit a ted uz je v pohode, i ta kyselina mocova se vratila do normy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned úno 11, 2018 20:18

Neska kulena daly pokoj při výstupu i jízdě dolů... skoro.... po asi 5km sjezdu jen tak na pohodu (čti rovně) je tam prudká zatáčka doleva - a musí se "odbruslit" aby tam člověk nelehnul... a to sem se moh zbláznit jak při tem odšlapávání bolely....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon úno 19, 2018 18:53

Po těch letech problémů s klúbama už vím, že dělat závěry po pár dnech (co ten EnzyCol a Colafit tlačím do hlavy) je ošemetné, ale .... ta bolest "artrotického" původu (kterou sem v kulenech cítil po cca hodině chůze) je, zdá se, pryč.

Tipoval bych že ten EnzyCol (žeru fčíl 2+2 tablety denně).... sice furt chodím scát (a o to víc piju), ale asi to zabralo.... anebo mi pomohla víra.... :mrgreen:

Další report (potvrzující či vyvracející mé domněnky) sem písnu za pár týdnů.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon úno 19, 2018 19:12

Placebo efekt ;-) Nebo jsi potreboval trochu proplachnout a mozna by si stacila diuretika. Na druhou stranu, na placebo efektu neni nic spatneho, naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pát bře 30, 2018 9:47

Poradí někdo?

Právě končím 3měsíční kůru Condrosulfem a protože kulena bolí (čímdáltímvíc) při sestupech, docela se děsím těch následujících 3měsíců bez.... Profichondro tlaČím furt, fčíl k temu ešče Colafit a Enzycol, ale co mám zkušenost, tak kulena dycky už tak po 6t až 2m bez condosulfu dost protestovala a to i když předtím, při jeho braní, nebolela... a fčíl bolí i dyž ho beru... proto se děsím co bude až ho brát nebudu... a proto: neporadí někdo něco, co tlačit do hlavy (spolu s Profichondrem) ty tři měsíce, co budu bez condrosulfu?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zonn » pát bře 30, 2018 19:58

No jasně, Alavis :-D A nemusíš se cpát pochybnejma Condroněco :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2018 20:05

@pp: konopi, Tramal nebo heroin ;-)

Proc se nezajdes poradit k doktorovi? Jestli to tohle nezabira, tak je mozna cas k dalsimu kroku v premene na kyborga ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » pát bře 30, 2018 20:27

Presne Alavis a mam na pul roku klid.
@mike dalsi krok je adamantium
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2018 20:31

Zatim mu musi stacit titan ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob bře 31, 2018 11:23

Alavis ne, ten už sem zkúšal a bylo mi po něm blbě jaxfiň.

U dochtorů sem už byl, nevijou.... nebo nechtějí říct... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » sob bře 31, 2018 20:08

Ajo jsem zapomnel. #-o sry a uz se dela i pro lidi. https://www.drmax.cz/barnys-triple-blen ... gLg2_D_BwE
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned dub 1, 2018 17:01

Taxem to vymyslel takle:

- fčeješkem sem dožral 3měsíční dávku Condrosulfu
- mám ještě asi 1/2 balení ProfiChondra + pomalu dojíždím i EnzyCol

Až dojedu to i to, tak koupím a zkusím 2měsíce GS Condro Diamant a dyž to bude k čemu, tak u něj už zůstanu (+ samozřejmě každé tři měsíce Condrosulf), dyž to nebude k čemu, tak se vrátím k ProfiChondru + Enzycol + zkrátím 3měsícční pauzu v Condrosulfu.

Any comments?

Držte mi palec. Nebo aspoň kopyto. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned dub 1, 2018 17:14

Mne to nejak pripomina tehle clanek. Od pojistovny nic nedostal, ale pojisteni si plati dal #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned dub 1, 2018 17:17

A co bys teda radil zkusit, he?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned dub 1, 2018 17:26

Jineho doktora. Cpat se praskama, ktere nefunguji uz ani jako placebo, mi prijde ujete.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned dub 8, 2018 19:24

Tak s tyma kulenama (resp. s tym ještě neservisovanym) to bude fuckt asi blbé.... sem šteloval juniorce bajka (dofůkať, namazať a seštelovať) a tímpádem na ňom ujel asi 30 metrů .... a ozvaly se obě - to servisované (pravé) troche, to neservisované (levé) ňa ale zkrútilo jaxfiň.... ale aspoň na lyžích drží! (a nebolí, prozatím) \:D/

No nic noc, zítra sa objednám k ortopedovi na konzultaci (asi předservisní). Chjo no.. starý člověk doyebaný celoživotním sportem.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 20:37

Nesvadej to na vek, jsem bohuzel skoro stejne stary a takove potize nemam (mam jine, ale ty s vekem ani sportem nesouvisi). Ty ses v mladi zrakvil, coz vedlo k castecne promene na kyborga, ale co jsi provedl potom? To jsou vsechno nasledky te nehody?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » ned dub 8, 2018 21:48

Ja si myslim, ze ne. Tys mozna zatezoval kolena jinak (skoro se mi chce napsat rozumneji :twisted:). Predpokladam, ze PP svym skialpem a ponekud vetsim mnozstvim lyzovani (a kdo vi, cim jinym jeste...) si to pokadil sam.

Ja je mam taky vselijake (toz taky pdobna vekova skupna) a to jsem ani nelyzoval, ani nijak zvlast nesportoval - ale tusim priciny (samozrejme, bez primych dukazu). Po gymplu 9 mesicu prace jako zavoznik na IFE, pricemz jsem asi 7 z toho jezdil tak, ze kryt motoru nedrzel a udelal cca 40x10cm diru, pres kterou na moje leve koleno proudil vzduch pres chladic motora, tj. prakticky plnou rychlosti auta. A tehdy v zime bylo i u nas na jihu SK vetsinou dobre pod nulou, i -20 a ja na sobe ( i na kolenou) jenom monterky. No - mlady a blby, ten kus papeku jsem tam mohl dat hned na zacatku a nic by nefoukalo ](*,). Od te doby jsem tam citlivy na chlad a velice rychle me zacne bolet.
A po vysce prvni vylet s manzelkou do vyssich hor (Pyreneje) (92. rok, takze zadne UL vybaveni, klasicka soc. krosna s dekovym spacakem, A-ckem stanem, tezkym varicem, riflama, flanelkama a tezkym vlnenym svetrem, vybava vetsinou konzervy, atd., celkem tak 22-25kg + Gerlachovky na nohou, hole jeste nebyly, plus kazdy den voda, na hrebeni neni), pekne stoupaky a sestupy. No a kdyz manzelka sla na Pico de Aneto, jsem ji odlehcil ruksak a cca 10 kg jejiho vybaveni jeste nacpal k sobe a to tahnul na zadech dva dny. Pripominam, vazil jsem tehdy cca 63kg a nebyl jsem nijak trenovany... Samozrejme se pretizily kolena - za dobrotu na zebrotu.

Takze PP asi byl v tomto smeru v mladi stejny blb jako ja, jen asi v jinych oblastech. Bohuzel, vetsinou se problemy neobjevi okamzite a nastalo, ale bud za chvili po namaze odezni nebo vubec nejsou - kazdopadne se vsak ohlasi po nekolika (5, 10, 20, ...) letech. Jenze to s nima uz nic nenadelas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned dub 8, 2018 22:03

apuka píše:Tys mozna zatezoval kolena jinak (skoro se mi chce napsat rozumneji :twisted:).

Tys pozil? :twisted:

Taky jsem na zacatku v Alpach ublizil kolenum podobne blbym zpusobem, ale nastesti se to podarilo spravit, trvalo to jen neco pres rok. Od te doby jsou v zasade v pohode (radej zaklepat...). Mozna mam vyhodu v tom, ze me telo je hyperreaktivni a dava hlasite najevo uz mirne poskozeni, takze mi nedovoli mu ublizit moc. Na druhou stranu je to dost otrava :?

Citlivost na chlad ale maji asi vrozenou, to zacalo uz v puberte. Staci trochu ofouknout a boli priserne. Takze holt nenosim kratasy, dokud neni aspon 30 stupnu a pak si nestezuji.

Co se lyzovani tyce, nalyzoval jsem toho hodne a neprijde mi, ze by to kolenum nejak ublizovalo. Dokud clovek nejak blbe nespadne a/nebo neco nezafunguje (nevypne vazani). Naopak, nejvic jsem lyzoval predtim, nez jsem zacal chodit do Alp a s koleny zadne problemy nemel. Podobne dalsi lyzari, co jsem znal. Dokud nemeli nejaky uraz, ale na to jsem se pp prave ptal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon dub 9, 2018 7:02

Kolena sem prozatím níkdy nezrakvil. Díky (temu nahoře).

Čili je to jen opotřebení ze sportu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 9, 2018 7:18

budte radi ze mate kulena zrakveny aktivnim sportem az ted, nekteri z nas nemeli ani sanci s nejakym sportem v podstate zacit

Nicmene skoro 2mesicni doping condrosulfem lehce zabral, jeste by to chtelo vymyslet na noc neco jinyho nez aulin abych se mohla na vandru vyspat...

celou noc me budi brutalni tupa bolest v koleni, je zajimavy ze na jednodennim vylete nikdy nebo extremne vyjimecne takze doma dobry a pri spani venku pokazde. Zacalo to loni vpodstate pri kazdym vandru...

Asi zkusim spat s navlekem na koleno, kterej by ho zateplil, jestli by to nepomohlo... zrat furt na noc aulin nechci takze to resim vetsinou celonocnim bdenim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pon dub 9, 2018 8:31

Mawenzi píše:by to chtelo vymyslet na noc neco jinyho nez aulin abych se mohla na vandru vyspat
10 piv nebo litr slivovice? :wink:

Jo, mela bys zkusit je zateplit, mozna nejenom na noc, ale i v prubehu dne... Nerikam, ze je to zazracny lecebny prostredek, ale skoro nic za vyzkouseni nedas a mozna zjistis, ze teplo pomuze i Tobe. Mozna taky na den nepotrebujes velke teplo ale staci jen neco proti profouknuti - sustek? Neco, jako je na kolena napr. v zateplenych kratasech Direct Alpine Logan.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví