kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » stř úno 11, 2015 10:06

Mawenzi, ja jsem konkretne tyto nemel, ale nekolik jinych uz jo (hlavne kdyz jsem jezdil kazdy den hodinu autem do prace a topeni fouka vsude, jenom na kolena ne :twisted: ale i na horach) a mohu rict, ze pri pohybu (ohybani nohy v kolenou) se sbiraji a shrnuji se... Celkem logicky - stehno je hrubsi a smerem ke kolenu se suzuje. Musely by byt z velice prozneho materialu, aby se dokazali s dostatecnou pevnosti prizpusobit a udrzet na miste. Vetsinou jsou vsak relativne pevne, takze by se musely dost silne stahnout a potom zase tlaci na nervy a cevy a "odumira" noha....
Ale mozna tyto jsou lepsi. Pokud ano, takz bzch se o ne zajimal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod aksam » čtv úno 12, 2015 7:40

dal bych tip na tyhle návleky, na koleně drží bezvadně, používám na kole....http://www.rockpoint.cz/navleky-smartwo ... 50493.html
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sandy » pát bře 27, 2015 15:16

Je tady někdo ortoped? Rád bych věděl co by řekl na tohle http://www.nutrihorse.cz/nutrihorse/pro ... e-gel.html
u nás v práci to začaly brát kluci co hrajou hokej a měli problémy s kolenama a zádama a prej super.
Valhala čeká.... :twisted:
Uživatelský avatar
sandy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv zář 22, 2011 0:21
Bydliště: Jihlava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » pát bře 27, 2015 16:23

Tak pokud muzu i nazor laika? :)

Hlavni slozka je hydrolyzat kolagenu, coz je nejlevnejsi relativne odpadni a nejhure stravitelny (z pohledu jinych doplnku) zdroj bilkovin a da se koupit samostatne nekolik kilo za par stovek jaksi s urcenim pro lidi :)
Slachy a chrupavky jsou slozeny z kolagenu, ale jeste, pokud vim, nikde nikdo prukazne nepotvrdil, ze by konzumace kolagenu mela mit pozitivni vliv na tyto casti tela.
Me to prijde i jako nesmysl tak nejak z principu. Ty prijmes nejake bilkoviny. Telo je rozstipe na jendotlive biogenni aminokyseliny a ty pak pouzije tak jak uzna za vhodne. Kolagen ma trochu jine pomerove slozeni tech AK nez treba vajecne, sojove proteiny ale porad je to bilkovina, ktera se da stepit na AK, v pripade hydrolyzatu uz trochu prednastipana :). Takze netusim, proc by zrovna ten kolagen mel byt nejak prednostne telem pouzit na klouby a dalsi bilkoviny uz ne.
Zrejme drtiva vetsina kulturistu musi mit dokonale klouby pac ty bilkoviny (nekteri i kolagen kdyz chteji usetrit) zerou po kilech :)
samozrejme bilkoviny obecne jsou prospesne a potrebne, takze klidne muzes dlabat kolagen. U tech koni netusim, jaky oni obecne maji prijem bilkovin bez takovehoto doplnku a muze byt pro ne prospesny tak jako tak, ale i to, ze to pomaha vyznamne na slachy a klouby uz je podle me opet zalezitost te radoby teorie o vyuzitelnosti kolagenu.
Ale treba se pletu a muze me nekdo vyvest z omylu.


Jinak pak tam jsou vitaminy a mineraly. Existuje samozrejme dost vyrobku pro lidi, ktere ti dodaji to same (nevim jak to v tomhle vyrobku odpovida DDD u lidi). Libi se mi, ze v tom maji mineraly v chelatu, je videt, ze o kone je dobre pecovano, v teto forme neni ani plno "slavnych" multivitaminu pro lidi :)
Naposledy upravil scinkk dne pát bře 27, 2015 16:36, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 16:29

INDIKACE: ... Vhodné pro starší koně.

ZPŮSOB APLIKACE: Přípravek se podává řádně zamíchaný do krmiva po dobu 10 týdnů.

:twisted:

Dal bych si hodne bacha na davkovani. Je tam nekolik veci, ktere by se nemely prehnat. Minimalne vitamin E, D3 a zinek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pát bře 27, 2015 16:50

Asi je to individualni. Kdyz nekdo dlouhodobe "dre jak kun" (napr. ve prospech naseho statu), tak se mozna hodi :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » pát bře 27, 2015 19:24

Jinak na kilo vyrobku je pul kila kolagenu a par gramu vitaminu a mineralu a co tvori ten zbytek? :)
Proste me by zajimalo, jak k tomu ty kluci dosli, ze do sebe tohle futruji :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 19:29

scinkk píše:... co tvori ten zbytek? :)

Krmivo ;-)
scinkk píše:Proste me by zajimalo, jak k tomu ty kluci dosli, ze do sebe tohle futruji :)

Kloubni vyziva pro voly nebyla ;-) :sorac:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod ONDRA » pát bře 27, 2015 19:34

Scinkk to vystihl celkem dobře. Napadá mě, že kolagen má možná nejvíc těch vhodných AK na tvorbu chrupavek. A dost možná těch esenciálních.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pát bře 27, 2015 19:44

myslím, že to tu už jednou bylo - kdosyk kdysyk tu kdesyk psal že tlačí do hlavy cosyk původně určené pro koně... ](*,)

a Lájoš Bán to nebyl.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 19:48

Kdyby jednou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » pát bře 27, 2015 19:56

Krmivo


asi tak :)

A dost možná těch esenciálních.


Ze zvedavosti jsem se na to podival a naopak kolagen ma v podstate jen polovinu esencialnich AK oproti zdrojum jako sojovy, syrovatkovy, vajecny protein.
Je to asi jeden z duvodu, proc se v ramci sportovni vyzivy kolagen povazuje za nejhorsi zdroj bilkovin.
Oproti temto zdrojum navic obsahuje kolagen hydroxyprolin, ale u toho jsem nenasel, ze by mel mit konkretni ucinky na cokoliv. Kolagen taky obsahuje vetsi mnozstvi glycinu.
Ale oboje nejsou esencialni a proto asi neni duvod, proc zvysovat prijem nad beznou stravu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kubak » pát dub 17, 2015 10:52

Ahoj, ve 22 letech chonropatie. Do pádu na lyžích s koleny nikdy problém nebyl, ani píchnutí. Pád lehký, v téměř nulové rychlosti, ale v noze něco přeskočilo. Další dny jsem normálně lyžoval, poté hrál fotbal, běhal, až jednoho dne mě začala v koleni pichat když sem chtěl popoběhnout. Do té doby jsem kvůli ramenu zkoušel gelatina+vitamin C a něco od fy Animal. S ramenem problém stejný a neuchránilo to ani to koleno. Ortoped v Kroměříži to odhadl na meniskus, na ASK zjištěna ta chondropatie. Před operací jsem začal užívat Alavis a hydrolyzovaný kolagen. Nějak se mi ve 22 letech nechce smířit s tím, že už bych si nikdy neměl zahrát fotbálek s kamarády, nohejbal, či tenis, podobně vyhnout se schodům nebo si lehce zaběhat při učení, abych přišel na jiné myšlenky. Chtěl jsem se zeptat, existují 2 metody (pokud nebyla v poslední době nějaká změna u pojištoven) propláceny pojištovnou. Jedná se o kolagenový implantát (umělý či vypěstovaný z vlastních buněk) vložený na místo chybějící chrupavky. Jaký máte názor na tyto metody? Díky za odpovědi
Odkazy na tyto metody:
https://www.vozp.cz/cs/o-pojistovne/arc ... ci-kolena/
http://www.denik.cz/aktuality/kloub-spr ... -e9te.html
Jinak dodávám, že zezačátku jsem nemohl popoběhnout na autobus, operace měla přijít za 3 týdny, kdy poslední týden před operací už jsem normálně běhal a nikde nic nebolelo, dokonce prováděl hluboké dřepy s lehkou zátěží a koleno bylo jako dřív, až jsem chtěl od operace opustit, takže kdybych na ni nešel tak vlastně teď venku běhám s tím, že mně nic není
kubak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 17, 2015 10:40

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 17, 2015 11:22

nevim, jakej stupen mas - pry je dobry i tejpovat + specialni cviky na koleno - cvicis? (4hlavej sval stehenni a mozna jeste neco vic). Me ortoped rekl ze dokud operace neni uplne nutna, ze by do ni nesel, ze sance ze na tom budu lip nez ted je dost nizka, ale ja mam lehci stupen, je jich jinak tusim 5?

pro me je nejhorsi pohyb, kdy dochazi k vytaceni kolene, coz ortezou a minimalizaci takovych cinnosti de ukocirovat (nemuzu tancovat lajny moc, ale jinak me to moc neomezuje...)

resila sem nedavno s holkou, co s tim beha 40ti km trasy v terenu - doporucila zajit za sportovnim ortopedem, tam se jeste chystam...

ja nemohla na koleno skoro 3 mesice po padu, navic mi pomohla i dornova terapie a srovnani delky koncetin, rekla bych, ze ted ve 30ti s tim kolenem muzu delat skoro vse neomeze, a to mam uraz od 14ti, kdy asi 14 let sem zila v tom, ze sou to "jen" spatny chrupavky (spatnej doktor) a byla sem omezena predevsim bolestivosti prakticky pri vsem mnohem vic:( a se spravnou diagnozou, cvikama, ortezou a dornovkou obrat o 180stupnu...

na druhou stranu nevim, jak fotbalek, tenis budou asi narocnejsi na tu rotaci kolena. Kdybys chtel kontakt na sportovniho ortopeda (brno) co sem dostala od ty holky, napis sz.

jinak ja pouzivam donnu (na predpis) nebo proenzi a myslim, ze to trochu vliv ma
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pát dub 17, 2015 15:27

kubak píše:Jinak dodávám, že zezačátku jsem nemohl popoběhnout na autobus, operace měla přijít za 3 týdny, kdy poslední týden před operací už jsem normálně běhal a nikde nic nebolelo, dokonce prováděl hluboké dřepy s lehkou zátěží a koleno bylo jako dřív, až jsem chtěl od operace opustit, takže kdybych na ni nešel tak vlastně teď venku běhám s tím, že mně nic není

Jsem zmaten. Tak proc teda nebehas? Mel jsem zato, ze chondropatie je lehke poskozeni chrupavky, ktere se da lecit konzervativne. Mne to diagnostikovali nekdy pred 14 nebo 15 lety, po par neuspesnych pokusech (kolagen, lecitin) jsem dostal glukosamin sulfat a po davce na 60 dni se to spravilo a od te doby nemam problem.

Jinak co jsem tak sledoval u byvalych kolegu, tak fotbal je na kolena i jine casti tela ta nejhorsi vec. Ze skupiny, co hravala pravidelne, byl porad nekdo o berlich.

edit: ne 6 tydnu, ale dva mesice resp. 60 dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kubak » pát dub 17, 2015 16:25

Pardon, ASK minuly tyden kvuli podezreni na meniskus. Ten to ovsem nebyl, byla to ta chondropatie. Ortoped mi nabídl ještě injekci HyalOne za 2500, máte s tím někdo zkušenost, jestli podstoupit nebo ne? Díky
kubak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 17, 2015 10:40

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod bartik » čtv kvě 28, 2015 18:58

Zkus toto nebo to prodiskutuj s doktorem - http://www.renehavis.cz/renehavis
mě to pomohlo. Je to sice za cca 4000 Kč, ale mě to pomohlo na rok. Nyní beru benegen4 - doplněk stravy a mohu dál hrát volejbal.
bartik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 28, 2015 18:49

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 8, 2015 5:35

plnicka kapslipro ty co se laduji konskym alavisem :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirkka » pon čer 8, 2015 19:18

Mawenzi: joo, to by bodlo. Nebýt to tak drahé, jdu do toho :-D Alavis je nechutně hnusný :toimonster:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 19:54

:roll: treba ti zacne chutnat, az vyhrajes dostihy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » pon čer 8, 2015 20:07

Ja myslel, ze si Alavis dotycni pridavaji do sena ci do otrub :)
Jinak z tohoto obchodu jsem kupoval nejake ingredience v prasku, dobry obchudek.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon čer 8, 2015 20:08

mike píše::roll: treba ti zacne chutnat, az vyhrajes dostihy ;-)


a dyž si na taxisu zlomíš nohu, pudeš do salámu.... koňskýho... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 8, 2015 20:11

nekdo psal, ze si to nechava plnit v lrkarne, tak by se dalo I sdilet mezi tema dostihovyma adeptama :D jinak sem ochutnala od kolegy a brrr ta cena me nenavnadi, zlaty proenzi :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirkka » úte čer 9, 2015 11:46

Pořád testuju, jak to do sebe dostat a nevrhnout. Vmíchat to do snídaně jsem zavrhla, to zhnusí celý jídlo :((
@mike: stačil by maraton :mrgreen:
@pavproch: nic se lámat nebude :twisted:
@mawenzi: cena je vyšší, páč se to prodává ve velké pixle (koně malé pixly sežerou hned :D ). Ale když to srovnám s jinýma preparátama na klouby, co se týče obsahu, tak abych dosáhla stejného množství látek, jaké jsou v Alavisu, musela bych si koupit několik pixel preparátů pro lidi a to už by vyšlo o dost dráž. Jediná výhoda lidských krmi je poživatelnost. :-) Brácha někde vyštrachal, že to testovali doktoři na transfúzce (zda dotyčný uživatel může dávat krev) a v pohodě *
Řehtám zatím jen 14 dní, tak uvidím, co to udělá 8)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Příspěvekod zonn » úte čer 9, 2015 13:47

Zkouselas to rozmichat v deci vody? Jo, pozacatku je to hnusny, ale dneska uz to nevnimam. Asi jako je potreba si zvyknout na nektere zubni pasty.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 16:23

:shock: koukam, ze nam tu vznika konska sekce. Doufam, ze pristi prazsky srazik nebude ve staji ;-)

Sirkka píše:... když to srovnám s jinýma preparátama na klouby, co se týče obsahu, tak abych dosáhla stejného množství látek, jaké jsou v Alavisu, musela bych si koupit několik pixel preparátů pro lidi a to už by vyšlo o dost dráž.

Otazka je, jestli vsechny ty latky potrebujes. Mam pocit, ze jedina, co ma prokazany ucinek je glukosamin sulfat, ostatni jsou srovnatelne s placebem a dokonce jsem myslim cetl, ze kombinace je min ucinna, nez cisty glukosamin.

Krome toho, kdyz ti jde o cenu, tak si muzes koupit jednotlive slozky a namichat si to sama. Kdysi sem nekdo daval link na obchod, kde se daly koupit a samozrejme podstatne levnejsi.

Sirkka píše:Jediná výhoda lidských krmi je poživatelnost.

To mi prijde jako dost zasadni vyhoda ;-) Kdyz jsem kdysi bral Donu tj. cisty glukosamin sulfat, tak ta se rozpousti ve vode a nechutnalo to nijak spatne. Spis skoro nijak, rozhodne mi to nevadilo. Jestli treba tu hnusou chut nezpusobuje to konske krmivo, se kterym je to namichane ;-)

Sirkka píše:Brácha někde vyštrachal, že to testovali doktoři na transfúzce (zda dotyčný uživatel může dávat krev) a v pohodě

Ze muze davat krev nejspis znamena akorat to, ze v tom nejsou vylozena svinstva a jedy. Coz bych ani nepredpokladal, ale nic to nerika o tom, ze je to cloveku prospesne nebo ze mu to neskodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » úte čer 9, 2015 16:33

Alavis triple blend: glukosamin sulfat, chondroitin sulfat, MSM. Jako pridavek konskeho krmiva, jak Mike rika, je tam jablecny pektin. Takze bych rekl, ze ten chut zlepsuje a problem bude v jedne ze zakladnich slozek.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 16:55

MSM je také pomáhá ke zlepšení kopytní rohoviny a ke zkvalitnění srsti.

:mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » úte čer 9, 2015 18:32

Podle me vymyslite pitomosti, chapu snahu usetrit, ale proc si o tom enco nezjistit ci hledat.
Chondrotin a glukosamin na vahu dle potreby.
Na MSM bych se vykaslal, nema prokazany ucinek.
Pokud chcete pridat trochu viry a "prirodni" mediciny, tak boswellia
Vic by nemelo byt treba a pokud i tak vyjde to konske krmivo levneji, tak to zacina byt podezrele :)

Ja to takhle jednu dobu zral. Chut bych prekousnul, rozmichal jsem to ve sklenici vody a exnul. Ale preci jen kapsle jsou takove pohodlnejsi, clovek mene zapomina a clovek to do sebe rychleji nahazi.
Jinak ja se vratil a zustavam u animal flex, nyni si jsem celkem jisty, ze mi pomaha.


MSM je také pomáhá ke zlepšení kopytní rohoviny a ke zkvalitnění srsti.


jo tak to pak jo :D
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 9, 2015 18:42

Sirkka jasny, myslela sem cenu za davku, ze je to vyhodnejsi

mike staj by byla v pohode na sraz, ne? :D

scinkk : myslis, ze by ten chondroitin/glukosamin sel namichat s proteinem? teoreticky? pac mam dlouhodobe problem s dostatkem bilkovin, ze by clovek zabil dve mouchy jednou ranou:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví