kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » čtv pro 11, 2014 21:21

mike píše: ... WTF? Terapeuticka davka je 1500 mg denne a doktor mi tvrdil, ze min nema smysl brat.

az tak velku davku treba? :o
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » čtv pro 11, 2014 22:32

no hej - rekl bych ze vsechny kvalitni vyrobky maji tuto ci jako doporucenou davku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 12, 2014 8:37

hm, takze kdyz mi ortoped predepisuje chondrosulf 800mg, tak tam je 800 tak to si nemam ani chodit kupovat? :D nebo brat spis po 2? pac si to radsi skocim do lekarny koupit sama nez si naddelavat doktora a pak tam 2hodiny sedet v cekarne kvuli receptu... a uz mam trochu skluz v pravidelnych intervalech mezi davkama:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » pát pro 12, 2014 8:46

Mawenzi - v Condrosulfu ale neni glukosamin sulfat, ten je treba v (i mnou drive odkazovanem) ProfiChondro Omega (tam je ho tech 1500mg), Condrosulf se da kombinovat s Profichondro, predepsano takto i ortopedem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 12, 2014 9:32

jasny, patecek po firemnim dychanku... hlavne ze sem to hledala co tam je, vidim sulfat a uz to jede :D
prave na zimu bych mela zas zacit bastit neco, at na jaro do novy sezony vyrazim v pouzitelnym stavu:) to profichondro sem si poznacila a zeptam se na to v lekarne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 8:07

tak sem doma našla nějaký nenačatý balení proenzi, 90 tablet, expirace letošní leden:)

v popisu je denní dávka 1500mg glukosamin sulfatu.

otazka zni, kdyz mi doktor bezne predepisuje ten chondrosult, jestli teda resit chondrosulf s profichondrem omega, nebo usetrim pulden dovci pro navstevu dr a rovnou si neco koupim (ono uprimne sice na predpis dam vyrazne min penez, ale ta dovolena a ofuky ](*,) )

pripadne je dobry kombinovat teda oboji? chondroitin i glukosamin?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » pon led 5, 2015 11:20

cize, co a kolko coho treba do seba dostat v dennej davke? :o
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 12:35

narazim na to, co psal mike
>> Glukosamin sulfát . 2KCl 200 mg
WTF? Terapeuticka davka je 1500 mg denne a doktor mi tvrdil, ze min nema smysl brat.

- tzn proenzi asi denni davkou splnuje, ale teda nevim, jestli staci brat jen glukosamin sulfat nebo je dobry to kombinovat s tim chondroitinem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 16:32

Co jsem cetl, tak jedine, co je opravdu funkcni, je ten glukosamin sulfat a ostatni je jen predrazene placebo ;-) Jestli ma expiraci v lednu, tak snad neni co resit, ne? Zkus si nekde najit, jestli kombinace nejak nevadi (nemela by) a kdyz tak zkus oboji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 17:38

prave condrosulf nemam uz, to sem uz dobrala nekdy v lete a u dr sem jeste nebyla, proenzi zblajznu a dokoupim neco do tech 3 mesicu. slo mi o to, zda staci tahle latka, pac su z toho zmatena, takze dik za potvrzeni, ze staci a nic k tomu dokupovat nebudu, kdyz to je zbytecny.

tak zvazuju, proc mi dr predepisuje chondroitin pokud glukosamin je ucinnejsi?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 17:42

Zeptej se ho ;-) Na mne nedej, ja se tim nijak zvlast nezabyvam, jelikoz nic takoveho uz hodne dlouho nepotrebuju. Kdyz jsem potreboval, tak jsem se zajimal a tenkrat bylo info takovehle. Ale uz je to asi 10 let. Taky zalezi na diagnoze, ja jsem mel poskozene chrupavky a glukosamin sulfat zafungoval skoro zazracne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 18:41

mam taky chrupavky v pr, ted sem nasla stoletou zpravu a tam mi predepsal donu, coz je glukosamin sulfat v prasku akorat, tak asi zalezi jak ma zrovna naladu :D no nic, asi bych to nemela predevsim flakat a davat si ty kury poctive 2x rocne a ne 1x za rok, kdyz me fakt zacnou bolet kolena si vzpomet, ze snad bych jako taky mohla do ty lekarny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » pon led 5, 2015 18:51

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod deu » pon led 5, 2015 18:53

@Mawenzi :Alavis Triple Blend pro koně a nebojácné lidi :D
Obsah účinných látek v 1 kg:Glukosamin sulfát – 348 g,Chondroitin sulfát – 130 g,MSM – Methylsulfonyl­methan – 435 g
Piksla 700g od 700Kč.Spočítej si kolik stojí Dona,Proenzi a kolik mají účinných látek :wink: Mě to tenkrát pomohlo,ale je to hnus.
Způsob použití: Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů :lol:
Naposledy upravil deu dne pon led 5, 2015 18:55, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 18:54

Mawenzi píše:mam taky chrupavky v pr, ted sem nasla stoletou zpravu a tam mi predepsal donu, coz je glukosamin sulfat v prasku

Presne tohle jsem mel a velmi mi to pomohlo. Jestli to u tebe nezabira, tak mozna zkousi neco jineho. Ja jsem zlepseni poznal uz behem tydne a dvoumesicni davka mne zbavila problemu uplne.

Kone uz tu dlouho nebyly :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod deu » pon led 5, 2015 19:01

To víš,propagace musí bejt,navíc na bike-foru je o tom napsáno až až,viz třeba co píše jeden fyzioterapeut(pavlik6022):
Sám žeru alavis 2 roky, pomáhá mi , doporučuju to všem svým pacientům a mám s ním jen nejlepší zkušenosti. Mám dost široký vzorek lidí na posouzení účinků tohoto preparátu – většině pomohl ke zmírnění potíží nebo jejich úplnému odstranění a jsou i další např. trpící revmatoidní artritidou u kterých se podařilo jejich chronické onemocnění výrazně zpomalit - tož tak :)
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon led 5, 2015 19:42

booze prvni co me napadlo, ze to je pro psy, deu to krasne rozsek:D

mike si nejsem jista, jestli se me vubec ptal na nejakej muj nazor:D Co ja si vzpominam, tak mi to taky pomohlo (ale me to pomuze skoro dycky, kdyz to fakt poctive dlabu), akorat nesmim byt stara lemra a jist to poctive 2x rocne by mi neublizilo:D

deu: jak moc velkej hnus to je? :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 19:42

Proenzi bych rekl bude jeden z tech slusnejsich vyrobku, nasli by se urcite lepsi a levnejsi, ale kdyz ho mas doma, tak proc to nezobat kdyz ti to pomuze.
Glukosamin a chodroitin, to je takova svata dvojice tehle pripravku, oboje se doporucuje tech 1500 mg denne, mozna je jeden lepsi na to a druhy na ono, ale pochybuji, ze by bylo naskodu brat oboje. Oboje jsou krom kys hyaluronovy zarazeny do SYSADOA, takze se u nich alepon trochu ocekava, ze na zaklade nejakych testu by teoreticky mohly mit nejake ucinky. Zbytek uz je tak nejak z dobre viry, vcetne MSM a kolagenu.
Nemyslim, ze je potreba kupovat neco pro kone, jsou eshopy, kde ti prodaji na vahu jedno ci druhe, nebo rovnou mix. Teoreticky to bude to same to co pro ty kone, jen bych mel vetsi duveru v cistotu surovin, ale tot taky otazka.
Kazdopadne je to celkem hnus, polikat to v tabletach je preci jen pohodovejsi a hlavne si to nezapomenes vzit, kdyz si nechas pilule nekde na stole :) Proenzi ma teda tablety, ze i kdyz jsem nikdy nemel problem s pilulema, tak jsem mel co delat, abych to nekdy spolkl, ale treba to zmenili :)
Ber to kazdopadne jako laicky nazor :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon led 5, 2015 19:48

@scinkk: Dona je prasek, ktery se rozpusti ve vode a co si matne vzpominam, nechutnalo to nijak hnusne.

Mawenzi píše:si nejsem jista, jestli se me vubec ptal na nejakej muj nazor

Cas zmenit doktora. Zcela vazne.

@deu: jeste mel napsat, kolik jeho pacientu vyhralo dostihy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mvaldo » pon led 5, 2015 20:21

ORTHO 3000, 3x denne vyhovuje? :shock:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod aksam » pon led 5, 2015 20:30

Mám spolužáka z gymplu veterináře, alavis dává i své matce:-), lidi ho docela chtějí, i mé matce po 70tce pomohl na artrózu v kotníku, bolesti už necítí. Nechával si dělat i laboratorní rozbor a žádný sajrajt v tom nebyl.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » pon led 5, 2015 20:36

x
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 20:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod scinkk » pon led 5, 2015 20:54

Nechával si dělat i laboratorní rozbor a žádný sajrajt v tom nebyl.


Tak to je good. Nemyslel jsem automaticky, ze by v tom neco muselo byt, jen jsem si rikal, ze kdyz to neni primarne urceno pro lidi, je otazka, jakymi testy cistoty to muselo projit. ale klidne bych se nedivil, kdyby to bylo mnohem cistci nez mnoho doplnku pro lidi :)

ORTHO 3000: nekupil bych si uz nic co (kor v minimalnim mozstvi za pekne penize) obsahuje hydrolyzovany kolagen. To je vec kterou koupis nekolik kilo za par stovek a o ucinnosti dost pochybuji i kdyz by tomu plno lidi rado verilo. Proste nejak nechapu, proc by to telo nerozlamalo na aminokyseliny a nepouzilo jako jakekoliv jine na cokoliv a proc by to melo primarne mit nejaky vliv na chupavku oproti jinak ziskanym proteinum z potravy.
Hydrolyzovany kolagen nekteri zerou i na rust svalu jako nejlevnejsi zdoj proteinu.
Ale treba se pletu.
Pojidani kys hyaluronovy je asi taky spis k prdu (no mozna to ma pry dobry vliv na pleť :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 6, 2015 7:58

se obavam, ze jedinej rozdil bude ten, ze pro kone v konskych davkach by to mega drahy nikdo nekoupil zato clovek si za tunu penez koupi cokoli kdyz to aspon trochu mozna pomuze, pac co by neudelal pro svy zdravi, zejo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » úte led 6, 2015 18:30

Tipuju, ze rozdil bude v pozadavich na vyrobu a testovani. Vysledny produkt muze byt temer stejny, ale pro lidi musi splnovat prisnejsi kriteria a to se hodne prodrazi. Plus marketing a samozrejme i to co pises. Problem s pripravky pro kone bych videl v tom, ze sice muzou byt uplne v pohode, ale kdyby nejaka sarze ujela, tak si toho nikdo nevsimne.

scinkk píše:ORTHO 3000: nekupil bych si uz nic co (kor v minimalnim mozstvi za pekne penize) obsahuje hydrolyzovany kolagen

A navic to vypada, jako kdyz peksek s kocickou pekli dort ;-) Proste do toho nacpali vsechno, co s klouby nejak souvisi a to mi prijde ciste jako marketingova (cti zmrdska) stragegie.

Tema kombinace vice latek mne lehce zaujalo, a tak jsem se po tom trochu kouknul. Vypada to, ze ucinky glukosamin sulfatu (bacha, ne hydrochloridu!) jsou prokazane, chondroitin sulfatu v zasade taky, ale neni prokazano, ze by kombinace ucinky vylepsila, spis mozna naopak. Vysvetluji to podobnym mechanismem ucinku a nasycenim "vazeb" (asi to neni spravne slovo, ale asi tusite, co myslim). Takze asi nema moc smysl brat oboji zaroven, staci jedno v terapeuticke davce. Jo a u tech ostatnich veci, co tam pejsek s kocickou pridavaji, neni ucinnost prokazana vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mED » ned úno 8, 2015 13:47

Používáte nějaké speciální zateplení na kolena v zimě? Obecně mi chlad na nohy nevadí, ale občas mám při sestupu bolest v koleni, a to hlavně v chladnějším počasí, takže bych chtěl kolena extra chránit.
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod karitapepe » ned úno 8, 2015 21:57

mED - při sestupu používej hůlky a nebo můžeš i dát nějaké bandáže, pod kalhoty nějaké termo prádlo :)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 9, 2015 8:34

zatim jen teplejma kalhotama - coz nekdy je blby pac sou moc teply na zbytek tela :roll: i kdyz castecne mi tu funkcni plni orteza, kdyz ji mam... termopradlo pod kalhoty rozumne nenarvu, pak ani neohnu treba nohu a navic podobnej problem jako teply gate - moc hic.

Jinak dost sleduju ze bolest je vyrazne vyssi prave kdyz kolena nejsou fakt v teple ackoli mi obecne ten chlad taky nevadi. Kolenni navlekyse zdaji teoreticky jakodobry reseni ale zas nevim, jeslti by dobre drzeli na noze a nezhrnovali se, proto sem to zatim jeste nezkousela ale rada si pockam na nejaky rezence jak se to nosi :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mED » úte úno 10, 2015 22:48

Ty návleky vypadají dobře, vyzkousim ;)
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 11, 2015 7:42

tak pak podej report, me uz to nejakou dobu vrta v hlave ale mam strach, ze by to na ty noze nedrzelo a rolovalo se to dolu :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví