kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Filip » ned říj 19, 2008 12:20

Ahoj,
zásadní dotaz - roky přibývají, 5bv a Octoginta za dveřmi, klouby už se třesou hrůzou a občas o sobě dají vědět. Lékárna plná Colafitů a jiných drahých a "hyperúčinných" produktů. Nenašel by se odborník, který by mi řekl, jestli to vlastně má nějaký význam kupovat a opravdu to pomůže, nebo jestli je to jen marketingová záležitost bez valného významu? Dík!! Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod bobo » ned říj 19, 2008 12:39

no odbornik nie som, ale ake take skusenosti mam....v urcitom stadiu opotrebovanosti klbov tieto vyzivove doplnky vyznam urcite maju....ale necakaj zazraky, ak ta bolia kolena, tak rataj s tym, ze tieto doplnky smeruju do vsetkych klbov v tele a len male percento do kolien, teda je to dost neefektivne a pomaha to podla mna naozaj len v tych prvotnych fazach a skor ako prevencia....tychto doplnkov je kopec, ale zakladne zlozky su vacsinou rovnake, akurat s inym davkovanim...podla mna najviac zaberaju tie, co maju zlozky proti bolesti :) ale to mozes radsej chrumat nejake ibalginy :) ...poctivo som tieto doplnky kupoval a jedol par rokov a tento rok mi voobec nezabrali a ortoped mi po beznom vysetreni kolien cely zhrozeny doporucil injekcie priamo do kolien (ktore taktiez nejak nezaberaju :( ) ....za mesiac idem na kontrolu, tak som zvedavy co vymysli :) ....no takze ak mas v plane nieco kupovat, tak ti mozem akurat doporucit take tie "sypaky", nie tabletky, ale prasko-idne veci, tie su podla mna ucinnejsie ....
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Filip » ned říj 19, 2008 13:01

Jasný...no mě právě klouby zatím ještě nějak nebolí, když to teda aspoň srovnám s některýma nešťastníkama...ale přeci jen občas něco píchne nebo tak, tak chci už dopředu předejít zásadním problémům.
A jak říkáš, že jen malá část jde do toho konkrétního kloubu, není jednoduše řešením znásobit dávky? Vykrást veterinu, sebrat něco pro koně a narvat to do těla?:) Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod bobo » ned říj 19, 2008 13:23

riesenim su skor masticky :) ...predavkovanie nepomoze, akurat privola zaludocne problemy :mrgreen:
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kareha » ned říj 19, 2008 17:29

Dvě farmaceutky v rodině se shodly, že zatím neexistuje důkaz, že když člověk spapá kloubní výživu, tak že ji tělo bude umět správně využít. Výsledky studií se různí podle toho, kdo si je zaplatil.
Základní složky většiny kloubních výživ jsou stejné - chondroitin a glukosamin, poslední dobou je hodně oblíbené i MSM. Na to MSMko ale bacha, je to i lehké analgetikum, takže se může stát, že kolena tě bolet nebudou, nicméně to neznamená, že ta výživa opravdu zabrala.
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned říj 19, 2008 17:54

Takže IMHO (a že o kloubech a jejich bolístách něco vím, že) asitakle: MSM, chondroitin a glukoamisulfát význam mají. Nelze očekávat zázraky, ale určitě ZPOMALUJÍ degeneraci kloubů (opotřebením, artrozou neb z jiné příčiny).

Na můj kotník funguje nejlíp 3měsíční kůra Condrosulf 400 (na předpis, doplatek na ty tři měsíce ai 4 stovky CZK), pak tři měsíce pauza v požívání bobulí a pak zase tři měsíce "zobat". Mezitím (když sfiňa bolí a bolí - což ten můj kotník skoro furt - zvláště po lítačce po horách) matlat zvenku (2x denně) mastičku Arthrostop, případně sem tam Voltaren.

A dyž už pilule ani mastičky nepomůžou, tak hyaluronové injekce (bolí jak sfiňa, ale v koleně máš až na 1/2 roku klid).....tu ky\slinu hyaluronovou ale zásadně přírodní (z kohoutích hřebínků - zove sa to hyalgan), nikolivěk syntetickou (synvisc)!
Naposledy upravil pavproch dne pon říj 20, 2008 8:43, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dag » ned říj 19, 2008 18:01

Dej si sulc. Rozemletý kosti a paznechty. je to totéž a levný. :-)
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kareha » ned říj 19, 2008 18:21

Dag píše:Předmět příspěvku: Re: kloubní výživa - zkušenosti? Odpovědět s citací
Dej si sulc. Rozemletý kosti a paznechty. je to totéž a levný. :-)


Není. Jestliže tělo má problém zpracovat ty látky v ,,čisté" podobě, zpracování z rozemletých kloubů už je naprosto nad jeho možnosti. Člověk se tím klidně může cpát, ale pomůže mu leda tak placebo efekt.
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dag » ned říj 19, 2008 18:27

@ kareha> Jak to ale víš? Je na to nějaký zdroj, výsledky, měření? Už dávno se říkávalo, že tohle na klouby pomáhá. Asi to bylo vypozorovaný. Většinou se takové látky nejlépe dostávají do těla v přírodním stavu. Hůř se ale draho prodávají.
Ale nevím, to si tak myslím, podle zkušeností s jiným.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kareha » ned říj 19, 2008 18:53

@dag: Věřím dvěma vystudovaným farmaceutkám které na toto téma četly nějaké studie.
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dag » ned říj 19, 2008 19:05

@ kareha> No, já jen trochu. :? Za svůj život jsem četl tolik studií, které jednou tvrdily to, pak zase ono. Zdravé a nezdravé tuky pamatuji všechny ano a všechny ne. Vláknina byla zhouba lidstva, pak záchrana. Cholesterol také dělá karieru...
Vitamínové, enzymové a jiné běsnění...
Takže bych to zase tak stopro nebral.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Indy » pon říj 20, 2008 8:10

lidi, protoze potrebuju odhlucnit podvozek (straslive zvuky z kolen pri drepu, obcas aj kotniky a palce)
a taky pracovni nastavba neni uplne nez zavad na mazacim systemu (ramenni klouby jako obvykle)

tak hledam odpoved na tuto otazku - uz docela dlouho.

bohuzel zatim to vypada +-tak jak uz rekl DAG.

zkousel jsem ledascos, a zatim vysledky spis na urovni placeba.

mimochodem, pokud se to ma brat oralne, je ta tlacenice asi nejprijatelnejsi...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amadeus » pon říj 20, 2008 8:26

muzu doporucit
Proenzi 3
optimalne 3 mesice, 2-3 x denne,

na regeneraci kloubu jsou nejdulezitejsi:
glukosamin sulfat
chondroitin sulfat
v ucinne davce hlavne u glukosaminu 1 000 az 3000 mg denne, udrzovaci kolem 500 mg
obcas se pridava ke zvyseni ucinnosti prirozena organicka sloucenina siry MSM.
Tohle jse nejdulezitejsi soucast kloubni vyzivy, tak tedy zadnej sulc, gumove medvidky, zelatina a podobne nehoraznosti :)

na promazani (ne regeneraci) kloubu je dulezita kyselina hyaluronova
napr.Proenzi Hyal

neco o
glukosamin
MSM
vseobecne info:
zde
PS: Orling - je ceskej vyrobce kloubi vyzivy stara klasika GELADRINK
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon říj 20, 2008 18:24

No, mne kdysi velmi pomohl glukosaminsulfat, ale ono hlavne zalezi na tom, co tem kloubum je. On i ortoped zkousi. Me dal davku na 20 dnu a jestli to pomuze, budeme pokracovat. Pomohlo, takze dalsi a pak jeste jedna a bylo po problemech. Jestli to k necemu je, poznas uz po tydnu, nejpozdeji do dvou. Aby to skutecne fungovalo, ma se brat aspon 1500 mg denne a celkem 60 dnu. Asi tim nic nezkazis, vedlejsi ucinky jsem nezaznamenal ani ja a to mivam i takove, o kterych lekari v CR jeste nikdy neslyseli ;-)

BTW, predtim jsem zkousel ruzne zelatiny, colafity apod. Absolutne bez ucinku. Jestli funguji jako prevence netusim, ale kdyz uz problem mas, nestaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Semo » pon říj 20, 2008 19:14

Pokial ste notorici v brani bobuli na kolena (ako napr. ja, uz 10 rokov), tak uz pravdepodobne presne viete, cim sa zivite posledne roky. Doporucujem si to namiesat vlastnorucne z 4fitness.cz. Vyjde to ani na cca 1/3 ceny z lekarne. Kto k tomu potrebuje farebnu krabicku a rozpravku o nepriestrelnom efekte moze si v lekarni doplatit tie zvysne 2/3. Nieco som uz od nich bral a nemozem sa stazovat.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » pon říj 20, 2008 19:25

amadeus píše:muzu doporucit
Proenzi 3
optimalne 3 mesice, 2-3 x denne,

PS: Orling - je ceskej vyrobce kloubi vyzivy stara klasika GELADRINK

jj, ten vyrabi kloubni preparaty a dalsi doplnky i pro kobyly :D kupovali jsme je do sportovni staje ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » pon říj 20, 2008 19:31

jinak ja jsem zkousela po lonske fatre Colafit, ale nezabiral, aby taky jo, nebyl to pripravek pro regeneraci kloubu, ale jen zvysoval tvorbu kloubniho mazu, ted jsem zacala uzivat GS Condro Forte (je navic jeste v baleni s darkem GS Enerix - pilule pro dodani energie, baleni na 1 mesic)
po letosni fatre jsem mela oproti lonske klouby celkem OK, ale obcas jsem citila nejake pichnuti nebo lehci bolest, po tydnu dlabani GS Condro Forte problemy odeznely ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon říj 20, 2008 20:13

Jak to tady tak ctu, tak bych jeste neco dodal. Vsechny ty pripravky leci az nasledky, nikoli pricinu problemu. Aspon u (relativne) mladych lidi. Pricina je v nadmerne zatezi, zvlaste pri sestupech, kdy stehenni svaly nestihaji dostatecne brzdit a chrupavky se poskozuji narazy o sebe. Proto je potreba po vyleceni bolesti posilit svaly. Ortoped mi tenkrat doporucil jezdit na kole a zakazal na cas chodit ze schodu. Zvladl jsem to i bez kola, chce to chodit, chodit a chodit. Po rovine, po kopcich, ale hlavne cely rok a ne ze clovek bez treninku vyrazi na hory a tam trha rekordy. Coz mne tenkrat dovedlo k ortopedovi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon říj 20, 2008 20:16

@-mike-: už to píšu výše - nemáš pravdu, že přípravky LÉČÍ - pouze ZPOMALUJÍ degeneraci, neb degenarace kloubů je proces nevratný.... ale jinak souhlas....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » pon říj 20, 2008 20:22

no ja letos ty kolena usetrila prave tim, ze jsem se vsechny narazy snazila ustat pres stehenni svaly, je fakt ze kolena nebolely, ale tri dny se mi v praci smali, ze chodim jak...no proste ne normalne ;)
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon říj 20, 2008 20:31

pavproch píše:@-mike-: už to píšu výše - nemáš pravdu, že přípravky LÉČÍ - pouze ZPOMALUJÍ degeneraci, neb degenarace kloubů je proces nevratný.... ale jinak souhlas....

Je to dlouho, ale mam pocit, ze mi tenkrat ortoped vysvetloval, ze do urciteho (maleho) stupne poskozeni je proces vratny... Artroza uz ne, ale jeji predstupen ano. Ono je asi rozdil mezi degeneraci a poskozenim z namahy, ale tady se poustim na tenky led. Kazdopadne mne ty dva mesice glukosaminsulfatu pred 7 lety natrvalo zbavily bolesti, kterou jsem citil skoro porad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon říj 20, 2008 20:33

Hmmm. možná máš pravdu, já teda mluvím opravdu o tý potfoře artroze. Ta sfiňa je fuckt pouze jednosměrná.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon říj 20, 2008 20:34

Sirah píše:no ja letos ty kolena usetrila prave tim, ze jsem se vsechny narazy snazila ustat pres stehenni svaly, je fakt ze kolena nebolely, ale tri dny se mi v praci smali, ze chodim jak...no proste ne normalne ;)

No vidis, kdyz budes takhle chodit kazdy tyden, tak si svaly zvyknou a kolegove se maximalne zasmeji, az ti na stehnech prasknou kalhoty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon říj 20, 2008 20:37

pavproch píše:Hmmm. možná máš pravdu, já teda mluvím opravdu o tý potfoře artroze. Ta sfiňa je fuckt pouze jednosměrná.....

Jo, lepsi jit k doktorovi zavcas, aby nedoslo az tak daleko...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod kareha » pon říj 20, 2008 20:46

Sirah píše:jinak ja jsem zkousela po lonske fatre Colafit, ale nezabiral...
po letosni fatre jsem mela oproti lonske klouby celkem OK, ale obcas jsem citila nejake pichnuti nebo lehci bolest, po tydnu dlabani GS Condro Forte problemy odeznely ;)

....
no ja letos ty kolena usetrila prave tim, ze jsem se vsechny narazy snazila ustat pres stehenni svaly, je fakt ze kolena nebolely, ale tri dny se mi v praci smali, ze chodim jak...no proste ne normalne ;)


Jestli tomu dobře rozumím - krom toho, že jsi letos papala kloubní výživu, ses taky snažila chovat ke kolenům ohleduplněji? Takže to, že tě letos kolena tolik nebolela, mohlo být způsobeno jak papáním výživy, tak tím žes kolena šetřila...
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » pon říj 20, 2008 21:28

_mike_ píše:
Sirah píše:no ja letos ty kolena usetrila prave tim, ze jsem se vsechny narazy snazila ustat pres stehenni svaly, je fakt ze kolena nebolely, ale tri dny se mi v praci smali, ze chodim jak...no proste ne normalne ;)

No vidis, kdyz budes takhle chodit kazdy tyden, tak si svaly zvyknou a kolegove se maximalne zasmeji, az ti na stehnech prasknou kalhoty ;-)

tak kazdy tyden je to nerealne...naprosto...ale uz to tak delam delsi dobu, bolest ve svalech prejde brzy, klouby se regeneruji dost dlouho :evil:
to s temi kalhotami moc nechapu :((
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon říj 20, 2008 21:42

Sirah píše:tak kazdy tyden je to nerealne...naprosto...ale uz to tak delam delsi dobu, bolest ve svalech prejde brzy, klouby se regeneruji dost dlouho :evil:

Ono staci 15 - 25 km o vikendu. Klidne po rovine a zezacatku min. Jestli by te i po tomhle klouby bolely, tak k doktorovi. BTW, mam pocit, ze i ty prasky funguji takhle lip.
Sirah píše:to s temi kalhotami moc nechapu :((

Zatezovane svaly rostou :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Sirah » pon říj 20, 2008 21:54

rikam, je to nerealne, nemam proste cas a moznosti, smajdat kazdy vikend 20 km ;) (navic pri te lecbe co si ted uzivam to uz vubec nehrozi)
no...moje stehna, snad by ani uz rust nemusely :) kazdopadne si myslim, ze i tak, je tohle urcity mozny ustupek, ale problemy s klouby - koleny to neresi :?
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod stanax » úte říj 21, 2008 6:26

Mi taky dost pomáhá šetřit kolena trekovýma hůlkama. A známá co žije v Anglii mi dovezla nějakou kloubní výživu, kde roční dávka vyšla asi na 400 Kč, ale je tam jenom ten glukosamin sulfat. U nás se mi ty přípravky zdají dost předražené.
Uživatelský avatar
stanax
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv pro 20, 2007 13:56
Bydliště: Paskov, Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zbuddy » úte říj 21, 2008 6:28

Sirah píše:no ja letos ty kolena usetrila prave tim, ze jsem se vsechny narazy snazila ustat pres stehenni svaly, je fakt ze kolena nebolely, ale tri dny se mi v praci smali, ze chodim jak...no proste ne normalne ;)

...napr...á bělice? :wink:
Ale letos stejně jako loni jsi měla půjčené hůlky, že? Akorát letos ten sestup nebyl takový brutal jak loni, vlastně si ani nepamatuji, jak jste šli dolů...My jsme šetřili kolena lanovkou :oops: :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Další

Zpět na Outdoor a zdraví