kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř zář 29, 2021 15:20

pavproch píše:2x denně Condrosulf400 = 60ks/měsíc = asi 4 stovky
3x denně ProfiChondro = 90ks /měsíc = asi tři stovky
jedna dávka Flexainu denně = litrovka vydrží ca měsíc = skoro pět set

Ufff, je to teda dost drahá zábava mít opotřebované klouby.....


pavproch píše: zase jsou/budou Voltarenové orgie.


Na Voltaren (1 tuba 180gr = měsíc, max dva = 450 Káčé) sem ftom rozpočtu zapomjééél.

PS: "To" kuleno už zase (po pohybu) pobolívá, bolest jako dycky - asi ta poškozená plika nějak "brnká" o nerv a proto bolí. Už zase mažu skoro každý den. Pomáhá to na ca 12-15 hodin.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 14:30

Už sem tu spal, že mi blokátor reklam v Chromu neblokuje jednu reklamu v záhlaví auto.cz a že se v ní objevujou reklamy podle toho, co/kde sem nedávno surfil/objednával.... fčíl zrovna nabídky kloubních preparátů z lékarna.cz (sem u nich nedávno doplňoval zásoby ProfiChondra) a.... zobrazuje mito samé pro mě neznámé kloubní preparáty, např. Advance Flextor, Barnys Inovo90 nebo Geladrink Perpetuum aj. - klikat na ty reklamy ale nebudu, nepotřebuju, nechcu ... O:)

Dávám to sem jen jako zvědavou otázku - znáte / používáte někdo ty jmenované ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 18:32

Ty jo, fčíl sem dal refresh auto.cz a další tři: Barnys Sioux, Barnys Roboflex (žeby, dyž sem napůl robot? :twisted: ) a Sallutem GelActive Kolagen... pro mě absolutně neznámé....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 7, 2022 7:13

Chci se zeptat, zda je vhodné Condrosulf 400 užívat i preventivně, když zrovna nemám nějaké aktuální problémy s klouby a případně, pokud má člověk trávicí potíže.
Já jsem měl asi před třemi roky problémy s kolenem, že mě při delší chůzi s plným batohem dost bolelo pravé koleno v kloubu. Někdy to byla dost velká bolest. Ortoped mi řekl, že mám asi nějaké degenerativní onemocnění kloubu, ale vyšetření to nakonec nepotvrdilo, tak mi jen doporučil přípravky na klouby jako je condrosulf a taky, že nemám chodit dlouhé trasy. Já jsem bral ten condrosulf 400, jak se to užívá 2-3měsíce, už si nepamatuji. A od té doby mám klid a normálně chodím delší trasy.
Říkal jsem si, jestli by nebylo dobré to užívání condrosulfu preventivně zopakovat, ale měl jsem nedávno nějaké větší trávicí obtíže, které už se teda dost zlepšily, že jím už celkem normálně. Ale přesto jsem si říkal, jestli je vhodné to trávení ještě zatěžovat tím condrosulfem, protože tuším, že tam jsou mezi nežádoucími účinky trávící problémy, takže to žaludku asi moc neprospívá.
Celkově mě pak zajímá jak moc vhodné je tyto přípravky užívat preventivně, když člověk nemá aktuální problémy. Jestli to není naopak na škodu, protože si tělo zvykne na přísun zvenku a konkrétně ten condrosulf je označen jako léčivo. Nebo prostě, když už jsem ten condrosulf jednou užíval a problémy odezněly, tak už to nemusím řešit? A užívá jej někdo z vás preventivně třeba před sezonou nebo během ní, kdy více chodíte po kopcích?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » sob kvě 7, 2022 23:22

Dromedaro píše:Nebo prostě, když už jsem ten condrosulf jednou užíval a problémy odezněly, tak už to nemusím řešit?

Takhle jsem to mel ja. Pretizil jsem kolena v horach, vyrobil si chondropatii a kolena rok bolela. Ortoped udelal nekolik pokusu, nakonec skoncil u tohodle druhu leku a tim jsem se vylecil, dvoumesicni davka. Je to pres 20 let, chodim podstatne vic, nez tenkrat a kolena jsou v pohode.

Co jsem cetl, tak nejlepsi prevence je prave pohyb. Tyhle latky jsou bezne ve strave a leky jsou potreba jen kdyz mas opravdu problem. Vyrobci ti samozrejme budou tvrdit opak, ale ti by byli nejradej, aby to bral kazdy a furt.

Na tvem miste bych to normalne zkusil. Kdyz se potize nevrati, tak neni duvod to brat a kdyz jo, tak s tim znovu zacit muzes vzdycky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sobb » sob kvě 7, 2022 23:58

Dromedaro píše:A užívá jej někdo z vás preventivně třeba před sezonou nebo během ní, kdy více chodíte po kopcích?
Přímo Condrosulf ne, ale většinou si tak jednou ročně před nějakou delší akcí dáme "kůru" glukosaminu.

Jestli jsi měl ale nějaké výraznější zažívací problémy a s kloubama teď problém nemáš, tak bych ten Condrosulf asi zbytečně zatím nebrala a dala tomu čas.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned kvě 8, 2022 0:03

sobb píše:většinou si tak jednou ročně před nějakou delší akcí dáme "kůru" glukosaminu.

Pocitujete po tom nejakou zmenu? Nebo cokoliv?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sobb » ned kvě 8, 2022 0:22

Tohle se nedá zodpovědět. Netuším, jestli by mě jinak kolena bolela víc nebo stejně.

Ale jiný příklad. V zimě mě krapet nepříjemně a nezvykle začlo trochu bolet koleno. Taková pro mě divná a neznámá bolest, jiná než ze zátěže v horách. Tak jsme si řekli, že jsme docela dlouho (určitě víc jak rok) tu krabičku glukosaminu nepojedli a pustli se do ní jako prevenci na tuhle sezónu. A prozatím musím zaklepat, že o kolenu už nevím. Čímž ale netvrdím, že to bylo zrovna tím glukosaminem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned kvě 8, 2022 0:28

Kolena nemaji bolet vubec ;-)

Ptam se, protoze u mne to tenkrat bylo jednoznacne. Pomerne velke zlepseni uz behem prvniho tydne. Po dobrani prvni davky (daval mi to natrikrat tj. 3x20 dni) se bolest vratila, ale min, druha opet rychle zabrala, po ni se to zase vratilo, ale uz malo a po treti uz jsem byl v pohode.

Jinak divne bolesti nemusi byt vubec od kolene, ale klidne od patere. Vek uz na to mas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sobb » ned kvě 8, 2022 0:49

Při dlouhých sestupech trochu bolí vždycky. Už asi dvacet let :wink:

Tohle bylo jistě koleno. Snad už je to pryč.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » ned kvě 8, 2022 1:13

Malo trenujes ;-) Mne se to stane jen kdyz je ten sestup dlouhy a hodne rychly. Jednou jsem takhle v Alpach chytal posledni bus stylem z 3k rovnou do udoli a v noci jsem si to pak uzival. Ale druhy den OK a nasledky to nezanechalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sobb » ned kvě 8, 2022 10:52

Samozřejmě, netrénuju totiž vůbec :wink: :D

Mluvím hlavně o delších akcích, kdy se to po nějaké době nastřádá. A pak je potřeba dát pauzu a dělat zas něco jinýho než jen funět nahoru a dolů.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » ned kvě 8, 2022 13:11

Už od fčera uvažuju, jak a co sem naspat..... stručná verze: Jo, hlasuju za to "žrát" preventivně, otázka je ale jestli zrovna condrosulf (u kterého v návodu upozorňujou na případné / možné trávicí problémy), jsou i jiné možnosti (Profi Chondro nebo Flexain - u obou žádné takové varování není). Víc k tomu sem spát nebudu, leda žebyste mě donutili.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 8, 2022 20:17

mike píše:Co jsem cetl, tak nejlepsi prevence je prave pohyb. Tyhle latky jsou bezne ve strave a leky jsou potreba jen kdyz mas opravdu problem. Vyrobci ti samozrejme budou tvrdit opak, ale ti by byli nejradej, aby to bral kazdy a furt.


No, mě to začalo právě tím, že jsem začal více chodit třeba týdenní tůry s těžkým batohem, ale nárazově, že jsem mezitím nijak nechodil. A to není úplně nejlepší. A pak mi to začalo.
Jak jsem měl ty trávicí problémy, tak jsem dost jedl vývary, protože mi to dělalo dobře na žaludek a nějak jsem už u nich zůstal, že je jím každý den. Koupil jsem obří kotel, ve kterém vařím obří dávku vývaru, kterou pak zamrazím a postupně konzumuju. Ale proč to píšu. Dočetl jsem se, že konzumace vývarů je prý velmi dobrá právě třeba pro klouby. Pak taky piju Bílinskou kyselku, ta by podle etikety taky měla být dobrá na klouby. Tak teoreticky nějaký přísun výživy pro klouby mám. No a taky jsem teď pořídil to kolo a to je prý také nějak dobré na kolenní klouby, jízda na kole.

Čeho jsem si ale všiml, že jsem začal mít problém s tím, že když jdu někam třeba i jen na půl dne do lesa pěšky a nesu jen batoh s pitím a nějakou svačinu, tak mě velmi brzo začne bolet v kosti v pravém ramenu. A to takovým způsobem, že začnu být po chvíli z toho vzteklej a mám chuť někam sejít na bus a jet domů, protože je to otravná trvalá intenzivnější bolest. Doma mě to pak přejde. Nebo když si na cestě sundám batoh a sednu si, abych si od té bolesti odpočinul. Nevím, čím to může být. Ten batoh je lehký. Zkoušel jsem pořádně seštelovat batoh, využívat popruhy a nepomohlo to. Napadlo mě, jestli to prostě nemůže být tou chůzí v nerovném terénu, ale nevím. Bez batohu ten problém nemám. Ale zase kolikrát chodím dost po městě s tím samým batohem batohem, který mám mnohokrát těžší, také toho dost nachodím a ten problém s ramenem nemám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod milarepa » ned kvě 8, 2022 21:51

tady tyhle probémy často souvisí se slabším středem těla, u intenzívnějšího nebo dlouhotrvajícího pohybu to core už přestává zvládat a není pevný, čímž následně vznikají špatné pohybové stereotypy - a z nich pak ty přenášené problémy všude možně, o kterých píšeš

problémy s kolenem můžou být spojené se špatným stylem chůze, spousty lidí divně chodí, a pak se diví, že je bolí kolena.....aby ne, když chodí jak tučňáci.....zajdi za fyzioterapeutem, možná na něco přijdete
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 0:52

Dromedaro píše:No, mě to začalo právě tím, že jsem začal více chodit třeba týdenní tůry s těžkým batohem, ale nárazově, že jsem mezitím nijak nechodil. A to není úplně nejlepší. A pak mi to začalo.

To je typicke, narazove pretezovani. Taky jsem si to udelal takhle. Na to ti prasky jako prevence nepomuzou, jelikoz je to mechanicke poskozeni, tema pak jen lecis nasledky.

Prevence je pravidelny pohyb bez pretezovani. Postupne nohy vytrenovat, stehenni svaly a stabilizacni svaly kolem kolen. Neni to tak tezke, idealni je chodit na jednodenni tury kazdy vikend nebo aspon druhy, takhle jsem to udelal ja. Rekl jsem si, ze timhle zpusobem nachodim aspon 1000 km rocne. Pomohlo to jednak na kolena a jednak se mi lip chodilo v horach a mohl jsem si dovolit chodit slusne tury kazdy den, coz se predtim bez odpocinku nedalo. Sama pozitiva a socialni jistoty ;-)

Ted uz nekolik let chodim denne na vychazky hodinu a neco, zaklad je 8 km. Rychlou chuzi nalehko v bezeckych botach. Myslim, ze i tohle by samo o sobe mohlo stacit.

Dromedaro píše:tak mě velmi brzo začne bolet v kosti v pravém ramenu. A to takovým způsobem, že začnu být po chvíli z toho vzteklej a mám chuť někam sejít na bus a jet domů, protože je to otravná trvalá intenzivnější bolest. Doma mě to pak přejde. Nebo když si na cestě sundám batoh a sednu si, abych si od té bolesti odpočinul. Nevím, čím to může být.

Stejne jako milarepa ti doporucim fyzioterapeuta. Dobry na to prijde a rekne ti, co s tim nebo to zrovna spravi. Muze to byt nejaky nerv, mozna krcni pater, spatny postoj, tezko rict.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 0:57

sobb píše:Mluvím hlavně o delších akcích, kdy se to po nějaké době nastřádá. A pak je potřeba dát pauzu a dělat zas něco jinýho než jen funět nahoru a dolů.

U tebe je klidne mozny, ze ti neco chybi. Nejis zivocichy, navic na cestach mate nejspis nic moc vyzivu a po nejake dobe se to projevi. Zajimave by bylo vzit glukosamin sulfat s sebou a zacit ho brat az kdyz se to projevi. Jestli chybi, tak by sis zmeny mela vsimnout pomerne rychle.

Doma si dej obcas tlacenku nebo aspon ten vyvar ;-) Dobry se tahne 5 - 6 hodin a v lednicce je z nej rosol.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 9, 2022 8:13

milarepa píše:tady tyhle probémy často souvisí se slabším středem těla, u intenzívnějšího nebo dlouhotrvajícího pohybu to core už přestává zvládat a není pevný, čímž následně vznikají špatné pohybové stereotypy - a z nich pak ty přenášené problémy všude možně, o kterých píšeš

Tohle podle mě nebude daleko od pravdy, protože si to poslední dobou začínám nějak uvědomovat, že jsem nějak "rozhozený", že mám divné držení těla. Četl jsem, že jsou na to dobré nějaké jogové cviky, které pomáhají posilovat střed těla a mít jej tam, kde má být plus správné držení těla.

mike píše:Ted uz nekolik let chodim denne na vychazky hodinu a neco, zaklad je 8 km. Rychlou chuzi nalehko v bezeckych botach. Myslim, ze i tohle by samo o sobe mohlo stacit.

Tohle se od té doby snažím praktikovat, že se snažím chodit více pěšky. Třeba místo tramvaje jdu přes město pěšky plus nějaké vycházky.

mike píše:Muze to byt nejaky nerv, mozna krcni pater, spatny postoj, tezko rict.

S tím jsem měl ještě v zimě problém, že mě dost bolelo za krkem a teď občas také. I třeba zvednout se z postele nebo se na ní otočit bylo bolestivé. A taky mi v té době začalo pískat v uších, což je někdy k zbláznění. Ale asi tři týdny zpět jsem mluvil s člověkem, o kterém jsem věděl, že s tím pískáním v uších měl velké problémy, ale už nemá, tak jsem se jej na to zeptal a on prý, že mu pomohlo procvičování krční páteře. Že na to dělal cviky a že mu to odeznělo to pískání, že to měl od krční páteře. Tak to také teď zkouším a zlepšuje se to. Alespoň mám ten pocit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4340
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 9, 2022 8:45

ja beru 1x- 2x rocne "preventivne" nejakou kuru, bud chondrosulf 400 nebo proenzi a podobny, proste podle slozeni.

mam dost citlivy zazivaji a nijak mi lekova forma nevadi.

moje preventivne ale znamena ze kdyz to nepodcenim, je bolestivost nizsi nebo temer neznatelna (alespon 1x rocne 3 mesice). kdyz vymevham, bolestivost se zhorsi a vim, ze je cs nsadit kuru.

mam problem s nedostatecnosti chrupavek + poskozenou cesku, kdybych chodila pravidelne k ortopedovi, pise mi i 800 ale ta 400 mi celkem i staci zatim a nemusim na to 3h cekat v ordinaci.

bolestivost taky lehce zlepsilo fyzio cviceni (ne rehabky na pojistovnu) kdy pri namaze lepe kooperuji svaly a vazivo a "nepretahuji se" o nadvladu nad kolenem, presto jak uz mas nejakej chronickej nebo mechanickej problem, uz to malokdy bude jako bez urazu.

za me pokud mam nespecificky potize kolen kdy hy ortoped doporucil chondra a po nich doslo ke zlepseni klidne 1x rocne chondro davku opakovala, pripadne i 2x pri zhorsujicim se stavu.

zdravym kolenum to ale nepomuze
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 9, 2022 8:56

dromedaro
jo a pokud si nikdy nejak necvicil tak nemas navyky jak cvicit spravne (nastesti ani spatne) a i jogovy cviky nedelej napred podle YT ale zaplat si soukromku treba 2 -3h, nauci te pozdrav slunci a mozna neco navic ale precizne tak, aby to pomahalo a nebylo to jen zbytecny placaji s tim, ze co ma posilovat nebude posilovat a co ma odlehcovat bude pretezovat.
vetsina lidi nedokaze spravne cvicit sama a pokud nekdo prirozene ma sklon k dobremu provedeji cbiku je to vyjimka a i tak se najdou drobnosti co se daji upravit.

treba prkno na stred tela. vetsina cvicencu bez dobryho core ho ani nedokaze udelat spravne a to staci se do nej na 1 vterinu postavit, natoz nejaky vyzvy ala plenk na minutu - ve spatnym postaveni pretezuje bederku, krcni pater a nijak nezapojuje ten stred... ale muzes za mesic rict ze se udrzis minutu v plenku prestoze ani nevis co to vlastne je...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » pon kvě 9, 2022 9:15

Dromedaro: pokud můžeš choď do schodů - začni jen s pár patry denně, fakt zvyšuj pomalu, nestrhni to hned na začátku
posílí se ti ty výše zmiňované svaly kolem kolene a budou držet kloub ve správné poloze
když to vezmu podle sebe, tak mně tohle poradila na fyzio po operaci menisku
teď už to budou nějaké dva tři roky, co chodím pravidelně, snažím se denně dát aspoň 15 pater, klidně nadvakrát nebo natřikrát, a je to poznat
mohl jsem zas začít hrát badminton, poslední rok i víckrát v týdnu, je to poznat třeba i na lyžích
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sobb » pon kvě 9, 2022 9:56

mike píše:U tebe je klidne mozny, ze ti neco chybi.
Chybí. Odpočinek. Po dvou až třech týdnech už je to chození poznat a kolena se při sestupech začnou trochu ozývat. V Alpách, na Severu a jinde většinou ne, takže je to daný převýšením a sestupama. Je fakt, že před posledníma dvěma výletama do Alp jsme glukosamin nebrali, jinak by to třeba bylo lepší.

mike píše:navic na cestach mate nejspis nic moc vyzivu
Špatná úvaha, obzvláště při cestách autem si žijem líp než doma :wink: Víno, kaviár a tak :P

mike píše:vzit glukosamin sulfat s sebou a zacit ho brat az kdyz se to projevi
Občas si nějaký zbytek vezmem (glukosamin hydrochlorid), ale nikdy se nepodaří jej brát pravidelně, jen když si vzpomenem. Ale podle toho, že snad teď zabral na to píchající koleno, tak na mě funguje.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » pon kvě 9, 2022 9:58

Dromedaro píše:Tohle podle mě nebude daleko od pravdy, protože si to poslední dobou začínám nějak uvědomovat, že jsem nějak "rozhozený", že mám divné držení těla. Četl jsem, že jsou na to dobré nějaké jogové cviky, které pomáhají posilovat střed těla a mít jej tam, kde má být plus správné držení těla.
Dromedaro píše:S tím jsem měl ještě v zimě problém, že mě dost bolelo za krkem a teď občas také.
Pozor na jednu vec - tak jak pri problemech "ve stredni casti" se to muze projevit prakticky kdekoliv od prstu pres kotniky a kolena az po bedra (to same na rukou - od prstu pres zapesti, laket, rameno az po krk/hlavu), tak toto plati i obracene - i problemy nekde v rameni mohou zpusobit problemy ve "stredni casti tela" (abych zustal u Tveho popsaneho problemu).

Proto by bylo vice nez vhodne se zpocatku vykaslat na Youtube kanaly a zajit za dobrym fyzioterapem, aby nasel pricinu Tvych problemu. Jinak bys mohl nakonec nadelat vice skody nez uzitku - a to i kdyz se TI bude zdat, ze nejaka cviceni Ti ulevi, otazkou zustane, co se bude dit, kdyz neodstranis pricinu.

To same s jogovymi cviky - jak napsala Mawenzi, tam je taky hrozne dulezite, abys je delal presne, jak se maji. A toto se na YT nenaucis, mnoho spatnych veci nemas sanci sam u sebe videt, to musi byt zpocatku pod dohledem zkuseneho instruktora, ktery Te bude upozornovat na chyby a privadet ke spravnemu provedeni. Cela ta hatha joga ("jogove cviceni") je postavena na tom - abys opravdu dosahl, k cemu dane cviceni nebo sestava je udelane/-a, tak to musis delat precizne a naprosto presne. Jinak si sice procvicis svaly (ne nutne ty, ktere dany cvik ma :wink:) ake ucinek se nedostavi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » pon kvě 9, 2022 12:39

to je to samý třeba s cviky u SM systému
existujou na to i výukový DVD, ale jen cvičitel naživo je schopný opravit špatně prováděný cvik, stačí mu se podívat třeba jak se ti při cviku hýbe lopatka vs. rameno
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 15:47

sobb píše:Chybí. Odpočinek. Po dvou až třech týdnech už je to chození poznat a kolena se při sestupech začnou trochu ozývat. V Alpách, na Severu a jinde většinou ne, takže je to daný převýšením a sestupama.

Urcite, ale u mne se to projevi spis celkovou unavou a bolestma svalu, klouby neboli. Proste si telo rika, ze si potrebuje odpocinout a to cim dal hlasiteji. Jestli zacnou driv kolena, tak neco neni uplne v poradku.

sobb píše:Špatná úvaha, obzvláště při cestách autem si žijem líp než doma :wink: Víno, kaviár a tak :P

To se prece vubec nevylucuje :D Navic vino a sampanske neni vyziva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 15:56

Dromedaro píše:Tohle se od té doby snažím praktikovat, že se snažím chodit více pěšky. Třeba místo tramvaje jdu přes město pěšky plus nějaké vycházky.

To urcite neni nic proti nicemu, ale aby to fungovalo, tak to chce jit sviznou chuzi aspon 30 minut v kuse. To jsem nekde cetl, ze je minimalni cas, aby se nektere procesy v tele nastartovaly. 40 minut je lepsi a hodina denne staci. Proto jsou trochu smesne krokomery, ktere vecer hrde ukazuji, ze clovek udelal 10000 kroku chozenim od pocitace do kuchyne a na zachod. Urcite je to lepsi, nez kdyby je neudelal, ale efekt nebude nic moc.

Dromedaro píše:A taky mi v té době začalo pískat v uších, což je někdy k zbláznění. Ale asi tři týdny zpět jsem mluvil s člověkem, o kterém jsem věděl, že s tím pískáním v uších měl velké problémy, ale už nemá, tak jsem se jej na to zeptal a on prý, že mu pomohlo procvičování krční páteře. Že na to dělal cviky a že mu to odeznělo to pískání, že to měl od krční páteře.

Tohle mam uz skoro 20 let, vetsinou mirne, obcas se to zhorsi. Neni to vylozene od krcni patere, to je jen takova zkratka, je to cela oblast za krkem az po ramena, svaly, slachy, nervy. Usari s tim nic udelat neumi, fyzioterapeutka mi vysvetlovala, jak to asi funguje a pak mi to i nazorne predvedla. Rozmasirovala prislusne svaly tak, ze se to vecer silene zhorsilo :D Coz ji pak docela vydesilo, ale je to logicke a ja aspon vim, kde je problem. Uplne vyresit se to neda, pokud clovek nepodchyti pricinu tj. treba zpusob sezeni, spani apod. Da se na to ale zvyknout, vetsinou o tom nevim, ale parkrat jsem zazil startujici vrtulnik, to teda nic moc. U mne je to nejspis sezenim u pocitace a spanim v poloze leziciho strelce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sobb » pon kvě 9, 2022 20:15

mike píše:Jestli zacnou driv kolena, tak neco neni uplne v poradku.
Nikde jsem nepsala, že mě bolí kolena jako první :wink:

mike píše:To se prece vubec nevylucuje :D
Nevylučuje, ale mýlíš se.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 20:25

V tom pripade ignorujes mirnejsi varovani a pak se nediv ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod sobb » pon kvě 9, 2022 20:46

To není varování, nýbrž nezvyk. Časem si svaly celkem zvyknou. Navíc nic neignoruju, naopak, vždyť jsem psala, že kolena jsou signál, kdy dát pauzu :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 20:52

Ignorujes mensi signaly predtim, kolena uz jsou docela silne varovani ;-)

Ale vazne, je klidne mozne, ze kvuli nedostatku zivocisnych latek nemas chrupavky v idealnim stavu a projevi se to driv, nez obvykle. Pak by preventivni brani glukosaminu davalo smysl, doplnit to, co maji ostatni z potravy.

Nebo ty vyvary. Uvar slepici :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron