kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod cedric01 » ned říj 10, 2010 22:05

Nikomu nevnucujem moj nazor na klbovu vyzivu to je proste moj "recept" kazdy kona na svoje vlastne riziko :wink: aj ja :?

Informacie o davkovani som cerpal prevazne z : http://rng.uforum.sk/topic/159/klby/
Co mam ja informacie tak condrosulf sa berie v pauzach preto lebo klesa jeho ucinost. Předávkování:Nebyly pozorovány žádné případy předávkování. Urcite by som bol rad keby sa tato informacia overila aj z ineho zdroja ako mojho.

Klbovu vyzivu beriem 2mesiace nasledne 2mesiace pauza. Urcite treba dodrziavat D.O.davkovanie !!!! Prerat na sypnu hmotnost atd.. Jedine coho by som sa obaval je MSM aj to us by sa muselo jednat o 5nasobne prekrocenie D.O.D. aj to pri dlhodobom uzivani.


pavproch: ak vies o silnych vedlajsich ucinkoch mohol by si mi to prezradit pre vlastne bezpecie za odp dakujem :wink:

sam som zvedvy na vyjadrenie fundovaneho cloveka ak sa tu najde.
Naposledy upravil cedric01 dne ned říj 10, 2010 22:09, celkově upraveno 1
cedric01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned zář 5, 2010 14:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Semo » ned říj 10, 2010 22:07

Pribalovy letak o ziadnych vedlajsich ucinkoch nepise. Zato pise:

"Chondroitínsulfát je jednou z hlavných zložiek chrupavky"

Ake silne vedlajsie ucinky bude mat jedna z hlavnych zloziek chrupavky?
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon říj 11, 2010 5:18

jak píšu výše - nejsu dochtor... o vedlejších účincích taky nevím, jenom logicky (strojařskou logikou!)dovozuju, že by mohly nějaké být, když toho bereš 2.5x víc než mně předepisujou dochtoři...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » pon říj 11, 2010 5:49

no me k tomu jen napada prirovnani-ze pokud beru vic jak 2,5x vic povoleny davky vitaminu (coz v tomhle pripade by se dalo brat i jako docela dobry prirovnani,tj. doplek vyzivy,dejme tomu..),tak se mi taky nic nestane a budu mit jen hodne zdravou moc..
K tomu abych dosahl hypervitaminozy (nebo aspon tusim,ze se tomu tak nadava,proste predvkovani vitaminem) toho musim brat fakt nesrovnatelne hrozne moc...
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » pon říj 11, 2010 6:24

@rebi: thx za přirovnání - enem doplním (zase strojařská logika) - dyž budeš trvale brát 2.5x víc vitamínu C než máš, tak se Ti časem odvápní kosti ( a začnou být víc náchylné na zlomeniny...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod rebi » pon říj 11, 2010 7:12

vidis dik za info,to sem nevedel...kazdopadne ja zeru v prirozeny (tj. ovoce,zelenina,atd.) i neprirozeny podobe vitaminu docela dost,takze si troufam tvrdit,ze urcite nakej multinasobek to bude a to dost trvale a musim rict,ze jediny co se blizilo zlomenine bylo nekdy v 15ti nalomenej 5. metakarp na ruce, kdyz jsme se vsazeli s kamosema,ze dokazu prerazit pesti prkno na palete :mrgreen: ](*,) ..
A myslim,ze tech prilezitosti na zlaman kosti sem pri svym stylu zivota mel vic jak dost..asi zalezi hadam i na genetice.. :)
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod cedric01 » pon říj 11, 2010 7:22

pavproch urcite mas kus pravdy ak sa nedodrzi spravne D.O.davkovanie tak mozu nastat aj vedlajsie ucinky.
Ja som nikde nepisal moje davkovanie !!!!! Jedine u MSM - a to na zaciatku uzivania je 1g a postupne zvysovanie na 2g.

MSM davkovanie :Dávkování a použití:
Doporučená denní dávka udržovací je 500 až 1000 mg denně. Účinná denní dávka se pohybuje od 1000 mg až po 3000 mg za den. V odůvodněných případech je možno dávku přechodně zvýšit i na 6000 mg za den. Po zlepšení potíží postačuje dávka udržovací. Je zde však nutno upřednostňovat dlouhodobé užívání, před zvyšováním denní dávky.

zdroj: http://www.celostnimedicina.cz/co-je-to ... klouby.htm

Ak sa bude spravne dodrziavat DOD nevidim problem preco neuzivat klbovu vyzivu v prasku. Ja som student a nemienim vyhadzovat peniaze za komercne a drahe preparaty. Bohuzial je to troska pracnejsie kazdy den otvorit 4nadoby zobrat odmernu lyzicu nasypat do pohara zaliat vodou a vypit :wink:


tu vypisem denne doporucene davky pre iformaciu :
Chondroitin žraločí-DDD: 0,8g .
Colagen -DDD: 11g.
Glukosaminu HCl -DDD 1,5g
MSM-DDD: 1g
vitamin C-DDD-75 miligramů denně


este ak by som sa vyjadril k vitaminu C jeho maximalna denna davka je 2g a neviem preco by som ju mal prekracovat ak sa dodrzi DDD tak by malo setko klapat ako ma :wink:

Umna nastalo perfektne zlepsenie klbov a to mi stalo aj za pripadne rizika. Zatial som mal 1kuru (2mesiace uzivania, 2mes. pauza ,2mesiace uzivanie, pauza na 2roky) po kure som mal pokoj cca na 2roky s kolenom :)
cedric01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned zář 5, 2010 14:27

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pon říj 11, 2010 14:43

U vitamínů např C a pod může zvýšené užívání vést také k urychlení tvorby ledvinových kamenů a pod. Chemii musí zpracovat játra atd.

Píše se někde jak uvedené složky ovlivňují činnost jater, ledvin při dlouhodobém užívání.
Píše se někde o tom, jestli umělé "nepřirozené" dodávání těchto složek nevede k snížení tvorby kloubního mazu?

Nejsem doktor, takže se v tom nevyznám. Obecně se bráním cpát do sebe větší míru čehokoliv co není přirozené.
Navíc mi to přijde v mladém věku zbytečné - pravidelný a správný pohyb by přeci měl zamezit potížím s klouby ne?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » úte říj 12, 2010 11:06

Voko píše:Nejsem doktor, takže se v tom nevyznám. Obecně se bráním cpát do sebe větší míru čehokoliv co není přirozené.


Tomu nerozumí ani doktoři. Vesměs jsme odkázáni na to, co nám o svém přípravku řekne firma. Ta se zase zaštiťuje tou pokryteckou formulkou: "Neurčí li lékař jinak" nebo "poraďte se ze svým lékařem nebo lékárníkem." Co já můžu vědět o chemickém složení a biologickém vlivu na organizmus? Ale oni jsou z obliga.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Petras » úte říj 12, 2010 11:18

@tuso- :smt023

Já měl dříve výbornýho doktora,byl to starší pán a ten vždy říkal "co neznám to nedám"
Chápu ovšem ,že tlaky různých firem na prosazování jejich preparátů tam budou.
Ovšem jemu byly asi nějaký tlaky ukradený.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » ned říj 31, 2010 22:41

tak jsem pročítal informace na wiki o glukosamin sulfátu, chondroitinu a MSM, výsledek - pokud jsou informace pravdivé (vzhledem k použití citací a odkazů na dodbornou literaturu bych tomu i věřil) je takový, že v podstatě stačí přípravek s Glutamin sulfátem, případně jen s chondroitinem. Jakékoliv přípravky nabízející kombinace výše uvedených látek pravděpodobně tahají jen peníze z našich kont.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amigo » pon lis 1, 2010 8:29

Voko píše:v podstatě stačí přípravek s Glutamin sulfátem, případně jen s chondroitinem. Jakékoliv přípravky nabízející kombinace výše uvedených látek pravděpodobně tahají jen peníze z našich kont.

to samý tvrdí pavproch a mike, dokonce v tomhle vláknu (kdybys použil funkci hledat, tak si nemusel zevlit na wiki :twisted: ).
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zbuddy » pon lis 1, 2010 10:55

Lehké OT a konec:
amigo píše:to samý tvrdí pavproch a mike, dokonce v tomhle vláknu

- to mi uniklo či vlastně nedošlo, to jsem dosud považoval za nemožné :(( :mrgreen: :mrgreen:
Ještě že ty Miňonky jsou stále stejné :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2010 17:51

Nahodou, az pavprocha presvedcim, ze SnoSeal je zlo, tak se shodneme skoro na vsem :twisted: :mrgreen: Hned se do toho pustim 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pon lis 1, 2010 18:36

amigo píše:to samý tvrdí pavproch a mike, dokonce v tomhle vláknu

Proč jsi to teda nepřipomněl Cedric01 na jeho alchymistický příspěvek?
amigo píše:(kdybys použil funkci hledat, tak si nemusel zevlit na wiki :twisted: ).

Funkce hledat je na OF nepoužitelná a to že se na OF vyskytuje slouží pouze k tomu, aby modi mohli buzerovat nováčky.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amigo » pon lis 1, 2010 18:45

Voko píše:Proč jsi to teda nepřipomněl Cedric01 na jeho alchymistický příspěvek?

jsem čekal až se ozveš ty :mrgreen: :wink:
Voko píše:Funkce hledat je na OF nepoužitelná a to že se na OF vyskytuje slouží pouze k tomu, aby modi mohli buzerovat nováčky.

to je snad jasný :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2010 18:51

Jsme odhaleni :shock: #-o :twisted:

Jediny problem (a to dost neprijemny) je v tom, ze rozlisuje diakritiku. Ale porad je jeste Google a moznost omezeni hledani na outdoorforum.cz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pon lis 1, 2010 18:57

To ano, ale nikde v radách pro nováčky není jak v googlu nastavit omezení jen na jeden web - je to jen zmíněno v Návrzích v tomto vlákně. Proč taková užitečná věc není připojena k radám o zkracování linků a pod? (už jsem to psal i v zmíněném vlákně)
Např. já si nejsem schopen zapamatovat, co mám dát v googlu před suite a pak to složitě hledám - je to sice má blbost, ale zatím jsem se zde setkal jen s tím hledej a ne s radou jak účinně hledat.
Sory za OT, klidně smažte, nebo přesuňte jinam.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2010 19:15

Ja si nepamatuju vubec nic, a tak dam jednoduse Advanced Search a do policka Search within a site or domain: napisu outdoorforum.cz. Zakladni vec, nenapadlo mne, ze by to nekdo neumel...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pon lis 1, 2010 19:22

jak to tak čtu, tak to asi bude v tom Suite :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2010 19:23

Myslel jsem, ze ses preklepl jen tady ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » pon lis 1, 2010 19:27

Vyzkoušeno = zas jsem za blbca #-o co hůř oprávněně :mrgreen: jdu se zahrabat :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod amigo » úte lis 2, 2010 7:49

hledání na Of funguje, není tak rychlé a efektivní jako třeba gůgl, ale funguje. chce to trochu trpělivosti a párkrát zkoušet různé varianty. např. moje poslední hledání: zadal jsem achilova šlacha - výsledek nic, na dotaz achilovka - najelo příslušné vlákno. takže nesvádějte svoji vlastní lenost, nebo neschopnost, na nebohý vyhledavač. ale to do tohoto vlákna opravdu nepatří. zájemci si mohou najít příslušné vlákno o vyhledávání za domácí úlohu :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod vanaxxl » úte lis 2, 2010 8:57

Můj názor na kloubní výživu je, že při vyvážené stravě a pravidelném! pohybu je naprosto zbytečná. Na bolavá kolena dost rychle zabírá "opíračka". Vypadá to, jako kdyby jste seděli na židli, ale tu židli pod sebou neměli. Zády se opíráte o stěnu. Stehna svírají s lýtky pravý úhel. Nohama lehce tlačíte záda do stěny. Výdrž třeba minuta a pak chvilku pauza, 3x opakování, 2x denně.
vanaxxl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 28, 2010 12:44

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod zbuddy » úte lis 2, 2010 9:19

Voko píše:Vyzkoušeno = zas jsem za blbca #-o co hůř oprávněně :mrgreen: jdu se zahrabat :mrgreen:
Za toto pokání Ti odpouštím(e) Tvoje neuvážené a nepravdivé výroky o buzeraci nováčků moderátory :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » úte lis 2, 2010 18:16

K tématu - koupil jsem Condrosulf v lékárně, protože Donu mi prodat nechtěli, bo je na recept. Pokud někdo víte, jak ji v Čr koupit, tak dejte vědět.
Poreferuji po nějaké době, jak na kolena zabral.

K hledání mám ještě pár připomínek, pošlu by sz modům účastnícím se diskuse.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » úte lis 2, 2010 20:57

tuso píše:ze zkušeností kolegů-ortopédů vím, že je rozdíl v účinku mezi volně prodejnými preparáty a těmi, co jsou na předpis . To samé pozoruju já u přípravků třeba na křečové žíly. /


Nechci říkat, že jsem to říkal, ale říkal jsem to. :mrgreen:

Mimochodem, vzhledem k tomu, že mám asi 2,5 ampérů v krvi tak tady napíšu pravdu pravdoucí: volně prodejné preparáty jsou jenom komerční tahák prachů. Nic víc.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Voko » úte lis 2, 2010 21:08

@TusoHloupého trkni - myslíš tím i volně prodejný condrosulf, který tady doporučoval pavproch?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod tuso » úte lis 2, 2010 21:14

Přiznám bez mučení, že nevím o volně prodejném Condrosulfu. Ten, co je na rfecept zabírá, ale musíš ho užívat jinak, než je doporučeno. Tzn. ne 3 měsíce léčba a pak 3 měsíce pauza,ale 6-12 měsíců léčba. Pak se dostaví efekt.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte lis 2, 2010 21:16

condrosulf (aspoň tady u nás ve všech třech lékárnách našeho maloměsta) volně prodejný není
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví