kloubní výživa - zkušenosti?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » sob črc 9, 2022 12:47

Souhlas - já musel (po operaci kulena) na ca 5 let úplně bajka vypustit = bolelo na bajku fest. Po 5 letech sem to znova zkusil (aniž bych s tím kulenem cokoli dělal kromě žraní condrosulfu atd.) a už to šlo = neska už zase točím nohama a nebolí přitom (to kuleno). Zato bolí v klidu a vůbec (skoro) furt.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » sob črc 9, 2022 15:33

Otazkou je, jestli TI to tehdy spravil condrosulf nebo petilety oddych od daneho zatizeni. Ja nevim, jen aby nevznikl z toho dojem, ze condrosult to urcite vyresi - ja bych spise vsadil na tu druhou moznost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 9, 2022 19:52

Tak "doufám", že teď nebudu moci jezdit na kole, když jsem si koupil nové... Kašlu na to zatím a jezdit budu. Zkusím ten hořčík a condrosulf. Si nevybavuji, že by mi tehdy ortoped říkal něco o tom, že nemám jezdit na kole. Ale on myslím ani nevěděl jak vypadám, protože furt zíral do PC a zapisoval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » sob črc 9, 2022 20:31

No ale ten ortoped nemusel vedet o tom, co s tim kolenem delas a budes delat, tos mu urcite nerikal :wink:.
Dromedaro píše:Kašlu na to zatím a jezdit budu. Zkusím ten hořčík a condrosulf.
Co ja vim, ani horcik ani condrosulf se neprojevi hned po pouzivani... Takze pokud mas nejaky problem, ktery toceni pedalem zhorsuje, tak si jej budes pekne zhorsovat dal (byt dostatecne vytrvaly, tak to asi dovedes i do chronickeho - a taky nelecitelneho - stadia). Jeste by ses mel ucit od PP a zacit to natirat Voltarenem (nebo polykat tabletky proti bolesti), tim bys to asi dorazil...
Mozna by nebylo uplne od veci si dat oddech od kola a zkusit nechat ty bolesti nejdrive odeznit, delat jen jine veci. Pokud odezni, znamena to, ze kolenu opravdu dela problem kolo, potom muzes zkouset, jak pomuzou prasky. Pokud neodezni, tak asi i neco jineho.

Hlavne podle vyskedku potom zkouset resit (s doktorem!!!) duvod, proc tomu tak je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 10, 2022 15:10

Tak zatím to pořád nebolí. Jen občas se to ozve. Třeba mám několik dní klid a o kolenu nevím, ale pak se to v jednom dni párkrát ozve ostrou bolestí třeba když jdu z dřepu do stoje. Je to bolest, která vychází jakoby z mezer/výplně okolo toho kloubu, nevím jak to nazvat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod oodoow » ned črc 10, 2022 15:19

@dromedaro: Kolena by z kola bolet neměla, pokud na tom sedíš správně, když tak se objednej na nějaký bikefit, pokud si nejsi jistý. Pokud jsi na tom nějak křivě, může se bolest kolen projevit při častějším ježdění nebo delších trasách.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » ned črc 10, 2022 19:02

oodoow píše:Kolena by z kola bolet neměla, pokud na tom sedíš správně
Jak jsem psal, neni to (jen) o spravnem sezeni - zavisi to od problemu, co s kolenem mas, u nekterych problemu ten pohyb, co dela koleno pri toceni na kole zpusobuje bolesti a zhorsovani problemu. Ono totiz neni pravda, ze na kole se koleno (a svaly/slachy kolem) nezatezuji. Presnejsi specifikaci, ktere problemy to nesnaseji by mohl (a mel) rict spise ortoped nez nekdo laik mezi nama.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » pon črc 11, 2022 13:37

jasne, vsechno souvisi se vsim ](*,)
si piš, že je to hlavně o správném posezu
jak píše oodow, při častějším nebo delším ježdění je to víc poznat

stačí kolikrát pár milimetrů sedle dopředu/dozadu, nahoru/dolů plus naklopení špičky a z protivného píchání v koleni je pohodová jízda
plus jestli jezdíš Dromedaro s nášlapy, bych ještě zkontroloval, jestli máš dobře nastavené kufry
projdi si youtube, tam je videí, jak na to, opravdu dost (předpokládám, že s English nemáš problém) - jak předozadní umístění, tak boční, tak natočení
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 11, 2022 17:03

Jak jsi to zmínil, tak jsem si uvědomil, že se to zřejmě objevilo až poté, co jsem si "hrál" s nastavením sedla. :((

EDIT: Po upozornění opravena terminologie.
Naposledy upravil Dromedaro dne pon črc 11, 2022 19:49, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod Lipon » pon črc 11, 2022 19:20

sedla, sedla !
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » čtv zář 1, 2022 13:09

Se musím pochlubit, jakou sem měl (náhodou) kliku - dochází mi Flexain, chtěl sem ho objednat a první co na mě strejda gůgl vyplivnul byla akce 1+1 (zaplať jeden, dostaneš 2) Flexainy na ronnie.cz (sem to předefčírem objednával, neska dorazilo, opravdu 4 láhve za cenu dvou, drahých, no = vychází to 299,50 za láhev což je supr cena). Bohužel ale jaxem fčíl chtěl dát odkaz do slev pro ty, co taky chlampou Flexain, taxem zistil, že akce už skončila. Škoda, no. (pro mě ale) Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » úte pro 19, 2023 14:38

Kura, asi sem něco zadupal.... dochází mi Flexain a já ho zapoměl objednat včas (ref vánoce). Fčíl objednáno, s dodávkou na Balíkovnu, to sem zvkedaff, kdy to budu mít fprackách. Btw, na Dafit.cz je fčíl akce 1+1 za cenu 1, taxem to hned 3x využil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » stř bře 6, 2024 10:03

Má někdo prosím zkušenosti s Ostefitem? https://ostefit.cz/ostefit/

Už se mi poslední dobou často zdá, že jsem vyhrál velkou pardubickou a běžím za klisnou, tak bych chtěl vyzkoušet něco nového, jiného.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod pavproch » stř bře 6, 2024 14:20

(různou) Kloubní výživu už užívám desítky let, tohle sem ale neznal, dík za osvětu. Jak píšu, konkrétně neporadím, ale podle popisu (odmyslím-li si ty marketingové plky) to obsahuje všechno, co by výživa kloubů obsahovat měla.
Já posledních pár roků liju do sebe Flexain, předtím sem zkoušel mj. i Alavis pro koně a nedělal mi dobře na to moje "trápení".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod apuka » stř bře 6, 2024 14:53

booze píše:Už se mi poslední dobou často zdá, že jsem vyhrál velkou pardubickou a běžím za klisnou, tak bych chtěl vyzkoušet něco nového, jiného.
Hele, nemel bys uz radeji vysadit ty modre pilulky :wink:?

(Radeji ani nechci premyslet nad tim, co "noveho, jineho" bys chtel (misto klisny) vyzkouset...) :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: kloubní výživa - zkušenosti?

Příspěvekod booze » stř bře 6, 2024 14:55

Obsahuje to stejné látky jako Alavis. Nečetl jsem ale kolik miligramů čeho
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví