Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 19:01

apuka píše:Mimochodem, miku, Ty chodis sam, takze Tobe (z hlediska soku) je uplne jedno jestli nemas folii nebo mas bivakovaci pytel. Az bys dostal poradny sok, stejne ani jedno nebudes schopny sam pouzit, to Ti garantuji. Takze v Tvem pripade je to - pro Tebe - opravdu zbytecna vybava.

Ano, jestli mne slozi sok, tak smula a game over. Nejsou ale jen extremni pripady, ze. Zdarak pomuze proti prochladnuti, kdyz se ti neco stane a/nebo budes muset nekde neplanovane prenocovat bez vybavy.

grco píše:Nepiju :) To je prave to, chodime na ine tury...

Nosis si veskerou vodu z hotelu? Za nejisty zdroj povazuju cokoliv v terenu vcetne vody primo z ledovce a nekdy i vody na chatach. V naproste vetsine pripadu je to v pohode a neresim to, ale uz jsem potkal lidi, co tu smulu meli.

grco píše:Inak ta lekarnicka ma dezinfekciu

V tehle je akorat nejaka gaza napustena dezinfekci, to nemusi stacit.

grco píše:aulin tablety su na predpis, takze smola, to si v lekarni nekupim

Muzes si je nechat predepsat od doktora, kdyz mu vysvetlis, o co jde. Udelal jsem to tak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » stř kvě 18, 2016 19:03

Do himalaji nechodim, do himalaji by som si bral inu lekarnicku.

A ano, ked sa mi nieco stane a nebude tam signal, tak niekto zo skupiny pojde hladat signal. Je to podla mna normalny postup v takej situacii.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » stř kvě 18, 2016 19:05

@mike: nepiju vodu z ledovce, ani zo ziadnych "prirodnych" zdrojov, doplnam vzdy vo vesnici alebo na chate, ak tam maju ze sa ta voda nema pit, tak si vodu kupim...

to s tym doktorom, jo to je mi jasne, ze muzes, ale ja to nemam rad, neviem, pripadam si jak fetak potom :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 19:13

A oni ti ji natoci ze stejneho zdroje v kuchyni :twisted: No dobre, tak se jim na chate v jidle namnozi salmonela, potkas nekoho s rotavirovou infekci a on na tebe prskne... Proste mi par balickou Smecty prijde jako zakladni vybaveni a uz jsem s tim zachranoval ty, co to tak nevideli.

Myslim, ze zrovna Aulin se ani fetovat neda :)

grco píše:niekedy zasnem, co vsetko maju ludia doma, co je len na predpis, hotove lekarny, neviem ci su tak nemocny, alebo kde to beru

Ono to souvisi i s vekem ;-) Proste se ti to casem nashromazdi. Na Aulin jsem treba prisel "diky" zanetu zubu, byvala zubarka mi blbe udelala kanalek a dostala se tam infekce. Bolesti jsem lezl po zdi, Brufen skoro nepomahal, zato Aulin bolest skoro vypnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 18, 2016 19:18

vlastne tu smectu sem zapomela. taky tam mam inhalator a vetsinou aspon jedno cerny uhli.
aulin mi moje dr napise v pohode - kdyz me fakt chytne koleno, tak to narozdil od brufenu zabere a dolezu s tim aspon par km nekam. ale je pravda, ze se snazim nepouzivat a takovym situacim predchazet.

skrtidlo - obavam se, ze kdyby se mi sao neco, k cemu by se hodilo, tak bych sebou driv svihla nez ho zvladla pouzit...

ale asi fakt dost zalezi, kam lidi jezdi, urcite trek ve vysokych horach je neco jinyho nez prechod jeseniku a podle toho si lidi balej lekarnicku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » stř kvě 18, 2016 19:21

@mike: vsetko sa da fetovat, ked sa chce :D

uz som tu spominal, ze v irsku je kodein volne prodejny?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 19:24

Aulin by te driv zabil, nez by sis ho nejak uzil ;-) On se teda ma brat co nejmin, ale nastesti vetsinou staci jedna tableta.

No vidis, muzes pasovat kodein z Irska :twisted: Zrovna by se mi na ten kasel docela hodil...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » stř kvě 18, 2016 19:29

Si zajdi k doktorovi, nech ti predpise :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 19:38

Tam se mi prave nechce, jeste bych neco chytil :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod scinkk » stř kvě 18, 2016 19:50

Jsem tu lekarnicku nejak po case zredukoval:
naplasti s polstarkem - toho jsem zatim spotreboval nejvice
balicek obvazu - zatim nevyuzito
desinfekce - jodisol s rozprasovacem - vyuzito parkrat
smecta, ziv. uhli, par tablet endiaronu - parkrat vyuzito uhli
par tablet paralenu ci panadolu - netusim zda jsem uz potreboval, mozna jednou
repka a uzka asi izolacni lepici paska - uz taktez vyuzito
baterka do celovky
uz dlouho tam chci dat kalciovku na spaleniny od slunicka ci lehke opareni (coz se mi stalo), ale porad jsem to do neceho neprendal, pac nechci tahat celou tubu.
Prasky proti blosti zadne, coz je dusledek toho, ze jsem nikdy nic takoveho nepotreboval (myslim obecne).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » stř kvě 18, 2016 19:56

scinkk píše:Prasky proti blosti zadne, coz je dusledek toho, ze jsem nikdy nic takoveho nepotreboval (myslim obecne).


Myslis blbosti? :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod scinkk » stř kvě 18, 2016 20:07

:D njn ty jsem nikdy nepotreboval :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 20:13

Mysli si to i ostatni? :twisted:

Jinak paralen/panadol proti bolesti je. Mirne az stredni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod scinkk » stř kvě 18, 2016 20:22

Mysli si to i ostatni?

Urcite :) Nebo mi je hazeji potaji do caje :)
Jinak paralen/panadol proti bolesti je. Mirne az stredni.

To jo, ale nosim je spis kvuli zvysene teplote, potazmo lehke bolesti hlavy, coz vetsinou nastava jako dusledek te lehce zvysene teploty.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2016 20:38

To mi pripomelo: http://www.toxicards.cz/kdyz-nekdo-umre ... ebil-k1950 :twisted:

Jo, prave na bolest hlavy je to dobre. Mne se to nekdy stane prvni den v horach, kombinace namahy, vysky a rozhozene krcni patere. Bez teploty. Pak je lepsi si vzit pres spanim tabletu paralenu, lip se vyspim a dalsi dny uz je to dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » čtv kvě 19, 2016 7:45

@mike to tahas zdarak i na jednodeni chozeni? Alu folii nosim porad, jak v male lekarnicce, tak velke.
@apuka ses prvni koho znam, ze nosi homeopatika. Jak dlouho trva, nez zafunguji? Zkousel jsem jednou tu chamonila a nejak to nefungovalo. U deti 100% ucinnost.
@grco nechci rikat, ze mike ma pravdu, ale mike ma pravdu. Ty prefabrikovane lekarnicky stoji uplne za hovno. Material uvnitr je mozna pro deti na hrani si na doktory. Obvazy nekvalitni, naplasti v debilnich velikostech.
@eloherd posledni hit je misto skrtidla pouzivat dva siroke obvazy a nejakou paku na dotazeni (jeden das cely merozbaleny na tepnu a druhym fixujes a utahnes). Jinak mi prosim rekni jak siroke a dlouhe ma byt skrtidlo? Neni uz lepsi pro laika nosit turniket?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 9:34

Z popsanych homeopatik Arnica, Arnigel nebo Traumel na pohmozdeniny, naznaky vyvrtnuti/natahnuti, atd funguje fajn, mozna lepe nez napr. Aulin krem. Jen bacha, pri vyvrtnuti to samo nevyleci, napr. fixovani nenahradi, stejne tak to neni proti bolesti, snad mirne mimo Traumel. Ale zabrani neprijemnym nasledkum, napriklad vytvoreni bolestivych podlitin a hodne urychluje ustup priznaku. Cim driv das Arniku, tim min to otece a pri okamzite reakci se skoro podlitiny nevytvori.
Belladonu jsme proti bezne horecce napr. pri chripce jeste na dovolene nepotrebovali pouzit - ja ji snasim relativne dobre, rekl bych ze od mlada jsem "zvylky" i na 39-40 stupnu, myval jsem to casto, manzelka a syn maji symptomy horecky uz pri 36,8, maji tak max. 37,5 a na to spise pouziji Acylpyrin nebo Paralen hlavne kvuli ucinkum i na svaly a klouby. Toto ale taky neni treba resit na vylete, vetsinou to nenastupuje uprostred dne z niceho nic. Dobre to ale funguje pri zvysene teplote a "pocitu horecky a horka" napr. pri nadmirnem ucinku slunce, mirnem upalu nebo uzehu, co se pres den na horach stane mnohem drive. Taky zafunguje pri postipani hmyzem a pri "mem" typu zanetu spojivek (takova pulsujici, tepajici bolest).
S homeopatikami je nejvetsi problem, ze ony nejsou na nejake konkretni nemoci a neucinkuj na kazdeho stejne. Tj. kdyz si vezmes na nejake konkretni priznaky nejake, co to ma silne v obraze, tak to nemusi ucinkovat - melo by se divat i na dalsi veci v obraze homeopatika. Jenze jednak malokdo to ma nastudovane (ja teda ne) a jeste mene lidi nosi vsechno potrebne u sebe. U deti je jednodussi v tom, ze (vetsinou) jsou jeste "jednodussi", problem vidis rychleji a drive a jeste nemusi byt tak rozlezly a ovlivneny vsim moznym a nemoznym v organizme.

Jo a kdybych chodil do vyssich poloh, tak ych se snazil sehnat Coca ve vysoke potenci proti vyskove nemoci. Bohuzel, to se bez predpisu u nas sehnat neda, ani nevim, jestli se dovazi. Ale napr. v Nepalu nebo Indii u hor se to pry docela dobre da sehnat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 10:01

@booze: mas tu lekarnicku co som posielal doma? mas?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 10:13

apuka píše:S homeopatikami je nejvetsi problem, ze ony nejsou na nejake konkretni nemoci a neucinkuj na kazdeho stejne.


:mrgreen: to je genialne. Neucinkuji na kazdeho stejne, pretoze neucinkuji vobec. Najvacsi problem s homeopatikami je ten, ze je to zasrane placebo! Nic viac.

Boze ja fakt nepochopim, jak clovek dostatocne inteligentny na to, aby sa naucil pouzivat pocitac, moze verit, ze nejaka substance, ktora je tak moc zriedena, ze ta aktivna ingrediencia tam uz vobec nie je, moze v niecom pomoct. To mozes zrat aj tic-tacy, mozno niekomu pomozu a inemu nie! Lebo tie tic-tacy maju rovnake mnozstvo tej rastliny v sebe, jak ta tvoja Arnica...

Si kup 10 krabiciek tic-tacov, na jednu krabicku si nalep ARNICA, na dalsie nieco ine, co potrebujes akurat a mas vystarano! Staci ked tomu budes verit! :D

Tu je konkretne na Arnicu studia http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC539394/

Najdolezitejsia cast, zaver:
Despite its reputation as a useful intervention for preventing the effects of anticipated trauma (e.g. surgery) or for treating unexpected trauma (e.g. accidental injury), homeopathic arnica was no better than placebo in reducing postoperative complications. These results are compatible with the negative findings from other studies.


Ale asi to nema zmysel ani riesit, lebo si myslim ze homeopati, to je ta ista sebranka jak verici. Clovek im moze dat milion dokazov, aj tak si budu verit v nejakeho kokota na nebi ci co, ktoreho nikdy nik nevidel.

A este potom jedna skupina veri vo svojho kokota, druha v ineho kokota a potom sa medzi sebou biju, ktory kokot je vacsi!

Ja to fakt nikdy nepochopim, jak moze niekto verit v taketo picoviny, a preto ma to bude asi vzdy rozculovat.

Povazujem to osobne za cistu psychicku slabost, v zmysle, nedokazem sa zmierit s realitou, tak si vymyslim nejaku picovinu a budem v to verit, aby som sa citil lepsie a neskocil z mosta, alebo co. Niekto tam hore ma ma rad a ked umriem pojdem do neba a vsetko bude fajn... bla bla bla.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » čtv kvě 19, 2016 10:43

grco píše:@booze: mas tu lekarnicku co som posielal doma? mas?

Nemam, proc?
Ze vyvozuji konecne zavery z fotek a videa na YT?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 11:09

@booze: ze nemozes vediet jak dobre su tie naplasti, ked si ich nevidel a neskusil
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 11:48

grco píše:Boze ja fakt nepochopim, jak clovek dostatocne inteligentny na to, aby sa naucil pouzivat pocitac, moze verit, ze nejaka substance, ktora je tak moc zriedena, ze ta aktivna ingrediencia tam uz vobec nie je, moze v niecom pomoct.
Napr. tak, ze ten "clovek dostatocne inteligentny" se k necemu dostane tak, ze netusi, co to je, jen zjisti, ze mu to opakovane pomohlo a potom se zacne pidit, co to je. Potom vidi, ze to pomaha nemluvnatum, ze to pomaha psum, kde se evidentne tezko da pocitat s efektem placeba. Potom parkrat zazije u blizke osoby, ze po vysetreni (homeopatickem, ktere trva hodne dlouho) zabira uz prvni davka. Tak se o to zacne zajimat trocha do vetsi hloubky a zjisti, ze to neni vubec jen hloupa teorie ale ma docela hlavu a patu, minimalne stejnou jako "klasicka" moderni (to je hezky oximoron, ze?) medicina, jen je postavena na jinych zakladech.
A taky tomu cloveku po case prichazi, ze kdyz vi co, na co, kdy a jak pouzije, tak ta ucinnost min. neni o nic horsi, nez "klasicka" medicina typu Coldrex/Ibalgin atd. Mne osobne je sumafuk ze neznam presny mechanizmus ucinkovani, dulezitejsi je, ze mi neco ucinkuje, jak ocekavam.
Dal uz je to pouze a jen aplikace statistiky a pravdepodobnosti. Jen to nemuzes vzit z me vety jen pulku tvrzeni a druhou tise vypusti, bo se mu to nehodi. To mi neco pripomina...

grco, u "klasickych" studiich o homeopatikach je jeden obrovsky problem, ze se zameruji na testovani hypotezy typu pripravek X ucinkuje na cloveka s problemem Y, tj. podle kriterii te "klasicke" mediciny. Jenze homeopatika funguji na uplne jinych zakladech a vybiraji se podle uplne jinych kriterii a jejich mozne pouziti na konkretni problem neni podle konkretniho problemu ale podle danych priznaku. To je duvod, proc uz principialne nemuze stejne homeopatikum ucinkovat na kazdeho, kdo ma stejny problem, protoze ten problem se muze projevovat ruzne.
Ale abys to pochopil, to by sis musel neco o homeopatice nastudovat. Ale asi je radeji jednodussi zacit utocit na neco, co nechapu, ze to nemuze fungovat bez ohledu na to, jestli jsem to nekdy (po kvalifikovanem pouziti!) zkusil nebo ne.
Ja Ti Tvoji viru vylucne v "klasickou" medicinu a podobne veci neberu, ja se vsak snazim obratit vzdy tam, co podle mne mi muze nejlepe a nejrychleji pomoci. To je nekdy homeopatie, nekdy "klasicka" medicina, nekdy principy "cinske tradicni" mediciny, nekdy bylinky - kazda ma neco do sebe, na neco je velice vhodna ale taky kazda ma svoje omezeni a oblasti, kde nefunguje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 11:53

@grco: Mimochodem, by me zajimalo, k cemu Ti je nosit jako prvni pomoc Coldrex na jednodenni vylety??? Jsem z Tvych prispevku pochopil, ze nosis sacky. To na to nosis v termosce horkou vodu nebo varic, abys to mel jak pripravit? Ale nechapal bych to ani v pripade tabletek. Tak spatne Ti z niceho nic nebude aby se nedal vylet s mirnou upravou dokoncit. A kdyz bude, tak Ti zadny Coldrex nepomuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 11:57

@apuka: ano, aj modleni niektorym ludom pomaha a niektorym nie, a dokonca niekedy aj nemluvnatum a psum, ked sa za nich modlia iny :mrgreen:

takze ked si vyvrtnes clenok, tak si das tic-tac a potom sa pomodlis a budes v poradku! ale samozrejme kazdemu zabera nieco ine, takze niekto si musi dat tic-tac, niekto m&ms, no a niekto sa musi pomodlit k jezisovi, iny k allahovi alebo co ja viem, k thorovi :D

zaujimalo by ma ale to, ze homeopatie ma "hlavu a patu", v com prosim ta? akoze v tom, ze voda ma pamat? :D

nikto nikdy neprokazal, ze homeopatie funguje, a tie tvoje kecy "nie kazdemu funguje stejne" su toho len jasnym dokazom, je to rovnaky princip, ako ked ochoriem, budem doma lezat a pit caj par dni a nebude sa to zlepsovat, potom sa jeden den rano pomodlim "boze pomoz mi, nech uz som zdravy", ciste nahodou (fakticky ale kvoli tomu, ze moj imunitny system uz par dni s tou chorobou bojuje) na druhy den mi bude lepsie a vyvodim z toho dokaz, ze boh existuje a vyliecil som sa vdaka tomu, ze som sa pomodlil...

](*,)
Naposledy upravil grco dne čtv kvě 19, 2016 12:07, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 12:06

Som uz 3. tyzden chory a nelepsi sa to, dam si dnes "vodu s pamatou" a pomodlim sa, zajtra podam report, OK?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 12:20

https://en.wikipedia.org/wiki/Water_memory

:mrgreen: hahahaha, cely ten clanok je genialny

"[Benveniste's] latest theory, and the cause of the current flap, is that the 'memory' of water in a homeopathic solution has an electromagnetic 'signature.' This signature, he says, can be captured by a copper coil, digitized and transmitted by wire—or, for extra flourish, over the Internet—to a container of ordinary water, converting it to a homeopathic solution."[21]


Toto je tiez dobra hlaska
"It's like agitating a car key in the river, going miles downstream, extracting a few drops of water, and then starting one's car with the water."


No nic, idem si nejake to homeopatikum stiahnut z netu, dufam, ze google nieco najde!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 12:27

@apuka: na jednodenni vylety nenosim nic, coldrex nosim na viacdenne vylety a ked na mna nieco nahodou zacne liezt, tak si vecer spravim horky napoj pred spanim...

nevsimol som si, ze je to tema o lekarnickach na 1-dnove vylety... mozno som to prehliadol...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 13:07

Teda nevim, z Tvych prispevku mi tak nejak vyplynulo, ze chodis jen na vylety max 1 den od civilizace a tam Ti ten Coldrex pri nastupu poradneho problemu nepomuze a pri malem, resp. s pomalejsim nastupem je zase zbytecny, protoze Ti druhy den bude stejne blbe a pujdes dolu. Nebo Ti nebude blbe a v tom pripadu jsi tak moc zadny Coldrex nepotreboval. Coldrex totiz moc neleci...

ohledne homeopatie - nepripominaji Ti Tve prispevky prispevek jednoho zdejsiho uzivatele na jineho zdejsiho uzivatele? :wink:
grco píše:
V psychologii je pojmem komplex označován shluk vzájemně spjatých psychických obsahů, jež ovlivňují jednání člověka a jsou nevědomě asociovány či spojeny vždy s určitým tématem.


Ty mas komplex toho, ze vsetko vies lepsie jak iny, a to ovplyvnuje tvoje jednani, ktore sa odzrkadluje napriklad v tvojom "utoku" na prefabrikovane reseni...
jen bych konec zmenil na "napr. na homeopatii".

Jo smat se da cemukoliv, ze je to blbost, kdyz si vyberes par slov a slovnich spojeni, nejlepe takove, ktere vlastne nemaji s tym "necim" zadnou souvislost (napr. "pamet vody" u homeopatii, vzdyt homeopatika ani nebyvaji z vody :-)).

Taky mas stejny postoj k akupunkture, ktera pracuje s energetickymi drahami, ktere v tele nikde nejsou videt ani presne zmerit, taky se nevi, na jakem principu by to melo pracovat (resp. se vi, jen to kvuli nemeritelnosti nema vedecky zaklad) - a prece i na zapade cim dal vic doktoru doporucuje na nekter veci, napr. na odstraneni bolesti, kde je to dokonce prokazatelne uspesne, i kdyz se nevi proc?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 13:22

Za prve, nie je to to iste, ako to co som pisal mikeovi, pretoze, ja sa neopieram o vlastne poznatky, ale o poznatky vedeckej komunity, ktora na to robila rozsiahle testy. Takze nie, neviem vsetko najlepsie sam, ale su ludia, ktory o tom vedia dost a ziadny KONTROLOVANY test nic z toho, co tvrdia "homeopsychopati" nepotvrdil. Najlepsie je, ze pozitivny test vzdy vyplynul len zo studie, na ktorej sa podielali obhajci homepatie, alebo ich spolupracovnici, co je ostatne spomenute aj v tom wiki clanku. A samozrejme, kazdy test, ktory nepotvrdil ich vysledky, tak bol vykonany zle! Klasika...

A skor jak tu niekto zacne dristat kydy typu, "ty veris tym vedcom, takze je to tiez len viera", tak to tiez nie je to iste, pretoze ja neverim vedcom, ale verim ich objektivnym pokusom, narozdiel od nejakych sarlatanov, ktory len nieco tvrdia, ale nemaju na to ziadny hmatatelny, objektivny dokaz, ktory by sa dal vedecky zopakovat.

Za druhe, jak nema pamat vody nic s homeopatikami?
Water memory is the purported ability of water to retain a memory of substances previously dissolved in it even after an arbitrary number of serial dilutions. It has been claimed to be a mechanism by which homeopathic remedies work, even though they are diluted to the point that no single molecule of the original substance remains.


Neviem jak vyrabaju tie "prasky", asi najskor zriedia tu vodu, ze je z toho len voda a potom ju vysusia a maju prasok :mrgreen:

Za tretie, ku coldrexu. Mozes mat aj 2 tyzdnovy vylet, pocas ktoreho si vzdy max 1 den od civilizacie, rozumej, som v alpach, idem 2 tyzdnovy prechod, ale kazdy den som niekde v doline, ve vesnici, v kempe... Vtedy mam coldrex, ktory si dam, ked ma zacne nahodou boliet hrdlo, uz chapes? Mozno by som si ho mohol kupit v lekarni v tej vesnici, ale je mozne, ze tam pridem vecer, lekarna bude zavreta, takze 2-3 sacky coldrexu v lekarnicke nosim, a ked zacnem citit nejake prve naznaky tak si to dam... ak to neni nic vazne, tak ma to prejde do rana, ak je to vaznejsie, tak ano, coldrex nepomoze, potom sa zbalim a jedu domu lezat do postele, a v ture nepokracujem...

A ano musim sa na tom smiat, pretoze tie kecy o tom, ze tie homeopatika si mozem stiahnut z netu tvrdi ten isty clovek, ktory vykonal jedinu pozitivnu studiu, v ktorej vyslo ze homeopatika maju nejaky pozitivny efekt.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 13:33

A akupunktura tiez nikdy nebola prokazana, ze funguje.

Dokazes pochopit, ze ked zo 100 ludi, 50tim nieco pomoze, tak to nie je dokaz, ze to funguje, ale len cista nahoda?

Mozno sa ti moze tych 50 ludi zdat hodne, a preto si povies, vsak mam 50% sancu, ze mi to pomoze, ale taku istu sancu, ze 50tim ludom zo 100 pomoze, ma aj TIC-TAC. Staci ked tomu budes verit apuko!

Nechapem, jak mozes tie TIC-TACY odsudzovat, len kvoli tomu, ze nechapes jak funguju! Ja si ich davam, a vzdy mi je na druhy den lepsie! Ver mi!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví