Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 19:24

Inak, jak uz pisal mike, aby bol nejaky liek alebo procedura povazovany za ucinny, musi fungovat lepsie ako placebo. Toto homeopatia, ani akupunktura podla klinickych testov nesplnuje. Takze je to proste cele len divadlo.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 19:30

grco píše:takisto ako neverim na nejake cakry, hakry, makry, aury, dusi, drahy energie v tele, midichloriany a neviem co este za pseudovedecke vymysly, ktore podla mna vymyslaju dusevne chory ludia...

:D tyhle veci vymysleli nasi predkove v dobe, kdy klasicka medicina jeste neexistovala. Prisli na nejake veci, ktere ovlivnuji telo a nemoci a snazili se je vysvetlit. Ze se na to dneska nabalila spousta sarlatanu je jina vec.

Vis co je tvuj problem? Ty se nesnazis chapat, ty proste bojujes za sve cernobile videni sveta. Bud je neco uplne dobre nebo uplne spatne. Ne ze bych ti to pral, ale jednou si na tom tezce nabijes hubu ;-)

Ad akupunktura: s ni zkusenosti nemam, ale mam s akupresurou. Nekdy v puberte jsem nasel v nejakem (ruskem :D) casopise clanek, jak si masazi bodu v obliceji pomoct pri ryme, na kterou jsem do te doby dost trpel. No a od te doby tj. pres 30 let uz jsem poradnou rymu nemel :) Navic to pomaha i pri problemech s ocima a to velmi rychle a znatelne. Ty body se daji najit velmi snadno, jelikoz jsou v takovem pripade na pohmat dost bolestive. Kupodivu jsou presne tam, kde je Cinani nakreslili. Je docela dobre mozne, ze pomuze samotna masaz a ze za tim nic jineho neni, to je mi ale fuk, hlavne ze to funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 19:35

OK, mike, ked dostanem krc do lytka, tak mi pomaha, ked si tam zatlacim palcom! To je zistenie, co?

Mal by som si vytisknut nejaky certifikat, nazvat to grcopresurou, a zacat vydavat knizky a nechat si za to platit!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 19:38

Ale najskor k tomu musim vymysliet nejake nezmyselne slova ako CHI, HACHMICHI, HULULU-BULULU, EHREGREGRE, a nejaku teoriu, ze to funguje, lebo ten krc, to je vlastne zapcha v drachach energii v mojom tele a znaci to, ze energie nemoze prudit, tak musim zatlacit na HULULU-BULULU bod a vdaka tomu uvolnim energiam cestu a vsetci budeme stastny a zit naveky, amen!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 19:39

Jdi do toho! Kdyz budes tak dobry jako Hubbard nebo Jobs, tak se ti taky povede vytvorit sektu a budes mit do konce zivota vystarano :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 19:41

Skoda, ze nemam nadanie na oblbovanie ludi hovadinami :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » čtv kvě 19, 2016 19:41

@grco proc kdyz fakanum rostou zuby, tak homeopatie funguje a normalne po 20 min spi? Vypne je to.
Na me nefunguje, protoze se nesmi zapijet alkoholem. :evil:
@ mike nejaky cechoslovak objevil, ze body na akupresuru/akupunkturu maji jinou vodivost nez zbytek tela a vymyslel pristroj, ktery je dokazal vyhledat a pustit do nich maly el impulz.
Tady u nas nebyl zajem v cine mel velky uspech. Zkousel jsem to na nejaky bod na moceni, bolest hlavy a fungovalo to 100%.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 19:46

@grco: mohl bys zacit tim, ze budes provadet grcopresuru v grcobusu :twisted: (a GM zacne jezdit autem ;-))

@booze: u mne skvele funguji ty na hlave, co jsem zkousel jinde po tele, tak ne. I kdyz nektere bolely fakt hodne, az jsem neveril, ze muzu mit na tele tak bolestiva mista a nevedet o tom. Body odpovidaly problemu (jinde na tele), ale efekt masaze se neprojevil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » čtv kvě 19, 2016 19:50

Jeden ukrajinec me naucil si masirovat chodidla (mackat ty body) a taky to funguje bajecne. Uplne me to po narocnem dni na treku nakopne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 19:55

Coz o to, masaz chodidel funguje obecne, ale pry si to chce davat pozor, aby sis neco nerozhodil. Tj. vedet, kam sahas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 20:07

Grco, ty jses, s prominutim vul....

Ja se Te ptam, jestli kdyz neco nejak je, tak to podle Tebe je nebo neni placebo efekt. Nic vic ani nic min. Ja jsem se nebavil o vedeckych studiich. Chtel bych znat pouze Tvuj vlastni nazor, usudek nebo co to je na danou otazku, na kterou se neda delat zadna studie.
Taky to jen ukazuje, ze ctes hodne selektivne - uz i mike naznacil , ze se na to nemohou aplikovat klasicke studie ale Ty stale meles tyto svoje pozadavky.
Nemusis verit na nic, ale jak chces delat vzajemne srovnavaci studiie uspesnosti u konkretni jedne veci u lecebnych metod, kdyz jedna leci konkretni nemoc, druha nevyrovnanost energetickych drah, treti disharmonie caker, ctvrta odchylky celeho cloveka od idealu, pata nespravny pomer velikosti usi k barve oci, atd. Tj. Kazda se zameruje na neco jineho, jen jedna jedina se zameruje pouze a jen na tu testovanou vec (napr. Konkretni nemoc)? Asi jsi mel alespon natolik ,zakladni statistiku abys vedel, ze takove stusie jsou nepouzitelna pitomost.

A to ted bez ohledu na to, jestli s nejakou metodou sympatizuji, verim ji, neverim, ze muze fungivat nebo mi prijde blbost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 20:18

@apuka: stratil si ma u "nevyrovnanosti energetickych drah"...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:22

Ony by se ty studie udelat daly, ale byly by podstatne narocnejsi. Najit dostatecne velkou skupinu lidi, kterym vyjde stejne homeopatikum a pak pouzit double blind test. K tomu jeste nejak vymyslet, jak posoudit vysledky, protoze puvodni problem muzou mit jiny... Ale kdyby se opravdu chtelo, tak by to asi vyresit slo. Mam ale pocit, ze nechce a to ani z jedne strany.

Grca neres, on chapat nechce, je v tomhle uplne stejny, jako fanatici ze Sysifa ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 20:25

Nejake energeticke drahy, ci co za vymysel zas, nie su dokazane, ze existuju. Takisto nie je dokazane, ze existuje nejaka pamat vody.

Takze to, co homeopatika "liecia" je blabol, a aj sposob akym to liecia je blabol, takze samozrejme sa ani neda vytvorit nejaka studia, ktora by to otestovala podla "Vasich" poziadaviek, pretoze uz tie fundamentalne bloky, na ktorych stavia, su len blaboly.

Takze zostava len klasicky sposob studii, ktory je postaveny na LOGICKOM zmyslani. Lenze ten "Vam" samozrejme nevyhovuje, lebo nepotvrdzuje "Vasu" vieru.

Ale uz som tu pisal, ze na to kaslem, verte si v co chcete. Je mi to uprimne fuk. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:29

:roll: hlavne, ze jsem ti psal vyse, jak se to realne pouziva. Homeopatie nejsou cukrove kulicky, ktere muzes testovat, jako jine leky. Je to metoda (metodika). I ta se samozrejme testovat da, ale je to narocnejsi, zvlast kdyz chces zaroven testovat oboji tj. metodu plus treba tu arniku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 20:32

Boze metodika, dalsi blabol. Metodika, ktora je postavena na com? Horoskopoch a naslednom podavani cukrovych kulicek?

Uz fakt stacilo, vecerniky uz nepozeram...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 20:35

Upalovanie carodejnic bolo tiez postavene na metodike! Ak vyplave, tak je carodejnica, ak nie, tak nie je... :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:37

grco píše:Takze to, co homeopatika "liecia" je blabol...

Moje alergie nebyla blabol, ale diagnoza ;-) Potvrzena klasickym vysetrenim a puvodne lecena klasickym zpusobem.

No a ted jak bys chtel udelat realny test? Sehnat aspon 100 lidi, co maji taky alergii a jsou ochotni zkusit homeopatii. OK, to by asi slo. Co dal? Sezenes homeopaty, kteri se ji pokusi lecit a vysledku dostane kazdy pacient neco jineho. Takze neotestujes konkretni homeopatikum ani homeopatii, ale konkretni homeopaty, kteri muzou byt dobri nebo spatni (stejne jako doktori). Navic to u kazdeho nezafunguje na prvni pokus... Jak pisu, resit by to slo, ale bylo by to o dost narocnejsi, nez klasicke lekove testy.

Aaale, ze se s tim vubec pisu... ty se opravdu ani nesnazis nic pochopit. Vis o tom, ze i v klasicke medicine jsou metodiky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 20:43

Aha, takze uz to chapem, neliecia homepatika, ale homeopati, takze sme sa dostali k "zazracnym liecitelom" :mrgreen:

To je fakt komedia toto vlakno ](*,)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:45

grco píše:Aha, takze uz to chapem...

To se ovsem hodne precenujes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:49

Homeopat leci stejne, jako doktor, akorat vybira leky jinym zpusobem. No a doktori jsou taky dobri a spatni, coz ti mozna dojde, az po mesici na kortikoidech skoncis v nemocnici :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 20:57

Ano, vybere mi namiesto homeopatika A, homeopatikum B, lebo som typ cloveka B, a "predpise" mi uplne ten isty cukor, ako tomu, komu da homeopatikum A.

Bozi, urcite na to musel studovat aspon 10 let!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 20:59

Prihoriva :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 21:14

Ja ti grco nevim ale tusis Ty , jak vznikla ta "klasicka", zapadni medicina? Snazila se napasovat tisicilete zkusenosti na nove materialisticke ("vedecke") nazirani na svet. Pozdeji na zaklade toho zacala jit vice do hloubky, nachazela nejake ( nekdy zdanlive, jindy skutecne) souvislosti, nove metodiky a znalosti a na tom vybudovala svoji teorii, muzes klidne rict i viru. A postupne delala vsechno proto, aby vytlacila vsechno ostatni, co nebylo podle jejiho pohoedu dostatecne vedecke - stejne jako v mnoha jinych oblastech.
Ale zajimave je, ze se ve vsech obkastech ve svete - resp ve mne znamych - se za tisicileti vybudovaly na zaklade pozorovani "teorie zdravy", resp teorie lidskeho tela a duse a nevim ceho. Popisovalo se to ruzne, ale v zakladnich smerechech se vsechny vice-mene setkavali, i kdyz tam dosly z ruznych smeru. Na techto teoriich se vytvorila i praxe, rekneme tomu leceni. A vytvorila se i metodika,, ktera byla a je mnohdy promyslenejsi a logictejsi (a taky casto slozitejsi) nez soucasna lekarska, resp. "Vedecka". A zapadni medicina je zalozena na techto metodach, resp taky jejich vysledcich.
Asi bys byl hodne prekvapenej, ze v Cine takovy akupunkturista prochazi slozitejsi a tezsi vyukou a zkouskami nez doktor zapadni mediciny. Ze zaklady prace napr. S energetickymi drahami cloveka jsou vypracovan e mozna podrobneji nez anatomie cloveka, jsou tam mnohem lepe popsane souvislosti. Jen to vsechno bylo vytvorene na zaklade tisiciletych zkusenosti, ale i zkouseni novych metod a postupu, atd. Takze stejne jako v zapadni medicine. Jen se nedelaky slepe testy, zato odzkouseno a testovano to bylo na stamilionech lidi a ty vysledky jsou tam na zaklade pravidla velkych cisel, ne na zaklade testu na 80-ti nestastnicich.
To same plati napriklad o cakrach -jen to bylo vypracovane v jine casti sveta, ale oba systemy dosli k podobnym vysledkum, jen jeden dal dopredu jedno, druhy druhe.
Tak by se dalo pokracovat i s jinyma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 21:19

Ano ano, a nase babicky na zaklade tych tisic rokov skusenosti, vedeli vsetko najlepsie, a preto umierali hromadne na choroby, ktore dnes napriklad moderna medicina uplne vyhubila, alebo sa liecia uplne trivialne...

Este nejake pohadky mate pre mna na dnesny vecer?

To sa fakt mozem ist pobavit so scientologami, jehovistami, muslimami alebo podobnymi idiotmi, ty mi tiez daju mnoho "dokazov" o ich viere, niektori maju dokonca tiez 1000 rocne skusenosti, aj viac...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 21:23

No nic, jak som slubil, vodu som si dal, aj som protrepal, este sa pomodlim, zrovnam si cakry, a idem spat. Uvidime jak mi bude zajtra!

Nemam si este pichnut nejake ihlicky do zadku?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 21:27

Bojim se, ze na tebe jehlicky stacit nebudou. Chce to aspon stovku hrebik. Do hlavy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pát kvě 20, 2016 8:21

grco píše:Nemam si este pichnut nejake ihlicky do zadku?
Jo, to bys mel. To dela moderni medicina rada :wink:. Napriklad jeko mne: fajna medicina do dupky jako vcelicka a bude na 2-3 mesice pokoj... (steroidni injekce, co mi doktorka "zapomela" rict)...
grco píše:...a preto umierali hromadne na choroby, ktore dnes napriklad moderna medicina uplne vyhubila, alebo sa liecia uplne trivialne...
Jo, a taky proto neumirali na choroby (civilizacni a chroinicke), na ktere se ted umira nejvic, protoze je vubec nepoznali...

Tady vubec nejde o to, ktera metoda je lepsi a ktera horsi. Psal Ti uz mike, "klasicka" medicina dobre zvlada akutni stavy, z kterych nektere vubec nezvlada prakticky zadna "alternativni" ale vubec nezvlada chronicke nemoci (potlacovani projevu jeste neni leceni!), ktere zase mnohem lepe zvlada ta alternativni. Pro mne je na moderni medicine neprijatelny ten pristup: Mas problem X - dostanes na to davku leku xx - ten ma jako vedlejsi ucinek problem Y na to Ti pridame lek yy - ten ma jako vedlejsi ucinek problem Z na to pridame lek zz, ... A nakonec to dopadava tak, jak v extremnim pripade popisoval jeden primar endokrinologie z jedne okresni nemocnice, kdy nemohli prijit na duvod, proc dlouhodobe boli zaludek (a par dalsich problemu) jisteho pacienta. Vysledky na nic nepoukazovaly. Nakonec se podival do predpisu medikamentu - a zjistil, ze dotycny denno-denne uziva asi 150+ ruznych medikamentu: jedne na puvodny problem, dalsi na vedlejsi ucinky prvniho leku, jeden na vedl. uc. druheho, treti na vedl. ucinky kombinace tech dvou, atd. Si spocetl, ze ten dotycny rocne "sni" mnoho kilogramu ruznych chemikalii, samozrejme kdy se nic nevi o interakci ruznych kombinaci mnoha z nich. Nakonec vysadili vsechny leky a to pomohlo nejvic - dokonce i s puvodni nemoci. A pokud se Ti toto zda pritazene za vlasy a extrem, tak se podivej do vedlejsiho vlakna o boreliicih, co tam dal za link, myslim mike, ohledne doporucene lecby. Tam taky ty velke davky ATB (a to dost dlouhodobe) Ti totalne znici funkcnost strev (a tudiz hodne snizi prirozenou imunitu organizmu) - na to se davaji probiotika (jenze ty hned dalsi davka ATB prakticky zlikviduje), zaplisni Ti organizmus - na to dostanes protiplisnove preparaty, atd. Proste po takove lecbe skoncis s minimalizaci borelii v tele (uplne se jich uz nikdy nezbavis ani "klasickou" ani alternativni medicinou, kdyz se jednou v tele rozlezly - to vsak prizna jen nektery doktor), zato s dramaticky ponicenym organizmem, hlavne imunitnim systemem a budes se z TOHO, ne z borelii dostavat jeste roky, pricemz mas sanci, ze misto borelii chytnes jine infekce, Tvoje imunita nezpracuje jine, jindy neskodne nemoci, Tvoje mirne alergie se mohou dramaticky zhorsit nebo se vyvinout nove, atd., atd. O tom, co muze zpusobit dlouhodobejsi pouzivani ATB v naprosto necekanych oblastech organizmu, ani nerikam - tam vim svoje o jednom konkretnim ATB.
Bacha, tim nerikam, ze clovek, ktery ma problem s boreliema, toto nema absolvovat!!! Zrovna v tomto pripade jde o zachranu primerene zdraveho zivota, ta nemoc je fakt previt a pravdepodobnost zniceni zivota v pripade vykaslani se na to hodne vysoka! Jen je to pekny priklad pristupu moderni mediciny a ukazka moznych nasledku jejiho "leceni".

Rozumni clovek by se mel ridit tim, ze se snazi pri kazde prilezitosti pouzit to, co mu nejlepe pomuze. Tak jak jsem psal - kdyz vim, ze mi na neco s vysokou pravdepodobnosti staci ta alternativni medicina, tak ji pouziju; kdyz vim, ze na muj problem staci klasicka medicina, tak ji vyuziju. A nekdy je vhodne vyuzit kombinaci.
A kdyz mi "jedna medicina" nepomuze, tak zkusim i jinou. Prece prioritni pro mne je zlepseni zdravi, ne potvrzovani mojich domenek o funkcnosti/nefunkcnosti neceho.

Mimochodem, vubec Ti to neprejji, ale pri Tvem pristupu ke kasli (ty steroidy) bych se vubec nedivil, kdyby ses po nejake delsi dobe pretrvavajicich problemu nakonec se skripejicima zubama skocil u nejake alternativni lecbe...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod booze » pát kvě 20, 2016 9:38

apuka píše:Jo, a taky proto neumirali na choroby (civilizacni a chroinicke), na ktere se ted umira nejvic, protoze je vubec nepoznali...

Myslim, ze to bylo hlavne slozenim stravy. Hlavne kyselina listova a vitaminy skupiny B (17?) plus pohyb.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pát kvě 20, 2016 10:53

Jo, hlavne. Jenze to tak trochu jde ruka v ruce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví