Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod Reccol » čtv říj 10, 2013 20:04

Nemá tu někdo zkušenost nebo alespoň tip na nějaké léky na nevolnost, které by ale NEuspávali/nehráli si s vnímáním? Potřebuju uklidnit žaludek, ale musím zůstat úplně ok po funkční stránce.
Dík
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv říj 10, 2013 20:23

Jakou nevolnost? Myslis pri cestovani? V tom pripade zkus hledat, pres par lety se to tu probiralo. Prispevky od sobb, mela dobrou zkusenost se zazvorem (myslim v tabletach). Uz tu delsi dobu nebyla, ale tu diskusi najdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod Reccol » čtv říj 10, 2013 20:41

Dejme tomu, že budu muset dlouho sedět v malým vydejchaným prostoru, kde páchne nafta a bude to se mnou házet všema směrama. Pak mám vystoupit a fungovat. Potřebuju něco, abych to vevnitř neozdobil :)
Po diskuzi se podívám.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Lékárnička

Příspěvekod ita » čtv říj 10, 2013 21:47

Mám ve škole jednu žačku, které se dělá hodně špatně (každý týden jezdíme na plavání necelých 10km busem a v přeposlední zatáčce téměř pravidelně vytahuju pytlík :roll: ). Nosí si ale žvýkačky na cestování. Napřed jsem myslela, že moc nepomáhají, ale pak jsme zjistila, že žvýkačku vždycky po pár minutách spolkla. Teď už jí každou cestu připomínám, že tu žvýkačku polykat nemá a tak žvýká celou cestu no a poslední dvě jízdy se obešly bez pytlíku :mrgreen:

Edit: Takže pokud netrpíš silnými nevolnostmi, tak by to mohlo stačit, Nebo i lízátka existují.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv říj 10, 2013 22:06

Nepoblila se spis z te spolknute zvykacky? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod ita » čtv říj 10, 2013 22:13

Nn :mrgreen: Na šk. výletě je ještě neměla a na 40km se mi poblila 3x :x
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lékárnička

Příspěvekod šíp » pát říj 11, 2013 4:25

Ty žvýkačky se jmenují Travel-Gum a nám letos na trajektech hodně pomohly :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Lékárnička

Příspěvekod fps » pát říj 11, 2013 7:08

mike píše:
fps píše:Lactobacillus je po skončení užívání antibiotik to nejlepší jak obnovit střevní mikroflóru, a přispívají ke správnému zažívání, taky mi to jednou moc pomohlo

Jeste lepsi je tomu predejit, kdyz se strevni flora opravdu rozhasi, tak ani laktobacily nepomuzou. Pred casem jsem mel docela slusne problemy pres 3 mesice. Od te doby jim pri ATB jeden dobry jogurt (Hollandia) denne mezi davkama a pak jeste tyden nebo dva po dobrani. Funguje to lip, nez laktobacily ex-post.

já piji plno let šest dni v týdnu 0,5 až 1,5l acidofilního mléka, když tedy nejsem někde na delším výletu, ale ani tohle mi kdysi nepomohlo, až když jsem nasadil Laktobacily od Walmarku, tak se vše srovnalo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lékárnička

Příspěvekod ita » pát říj 11, 2013 9:35

Laktobacily užívám pravidelně na posílení imunity a stejně mám věčně nudli u nosu. No těžko říct, co bych měla bez nich... :roll:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » pát říj 11, 2013 14:22

Reccol píše:Nemá tu někdo zkušenost nebo alespoň tip na nějaké léky na nevolnost, které by ale NEuspávali/nehráli si s vnímáním? Potřebuju uklidnit žaludek, ale musím zůstat úplně ok po funkční stránce.
Mne se na "cestovni" nevolnosti jak u deti tak i zvirat vice jak dobre osvedcily svesticky Umeboshi. Pred jizdou tak ctvrtka nebo i mene staci a vydrzi to docela dlouho, nekdy fungovaly pri rannim pouziti i pro pozdeodpoledni navrat. Na moje doporuceni to zkouselo docela dost lidi s deckami, psami i sebou samym, kterym zadne leky nepomahaly a vsichni potvrdili vysokou ucinnost.
Sehnat se to da v prodejnach zdrave vyzivy, je to docela drahe (nevim kolik ted, uz to nepotrebuji, pred cca. deseti lety staly asi 350 Kc sklenicka, ale vydrzela pri rel. castem pouziti asi 3 roky pro syna a 3 roky pro psa tak, ze jsem zbytek (vice jak tretinu) vyhodil letos zacatkem leta. Nekazi se, vydrzi (i otevrene a znovu zavrene) v lednici i 5 let. Je to slanokysle chuti.
V nouzi pomahaji i olivy, lepsi jsou zelene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod scinkk » pát říj 11, 2013 14:36

Ita: na posileni imunity muzu po nekolika letech doporucit colostrum. Kupuji ho od firmy Symbiotics - pisu to sem proto, ze na kolostrum se zamerili ruzne MLM site, takze je internet plne zaplaven komercnima zvastama :) Nejakou tu virozu jsem mel pred tim minimalne 2x do roka tak na tyden a s uzivanim kolostra mam klid, sice jsem mel zrovna tento vikend po dvou letech nejakou hnusnou virozu, ale zbavil jsem se ji po trech dnech.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lékárnička

Příspěvekod ita » pát říj 11, 2013 18:58

scinkk: No určitě to stojí za vyzkoušení. A dostanu to i normálně v lékárně, nebo teda jen přes nějaké ty agenty s teplou vodou? :mrgreen: Btw. kdybych mě nějaký vir či bacil skolil jen 2x do roka, tak budu spokojená jak želva! ](*,)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lékárnička

Příspěvekod scinkk » pát říj 11, 2013 21:12

V kamenne lekarne by to asi muselo byt trochu se stestim, spis eshopy - ja ho kupuji zde pac ho maji nejlevnejsi, ale maji drazsi postovne, takzo se to vyplati spis pri nakupu vice zbozi. Tady je k tomu nejake info. Ja jsem bral ze zacatku tusim tak dve tri kapsle denne, rano a pred spanim, ale ted beru kazdy den jen jednu rano, hned jak vstanu - na lacno coz je pry dulezite. Kdyz me o vikendu ta viroza stejnak dostihla tak jsme bral sest :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát říj 11, 2013 23:36

fps píše:já piji plno let šest dni v týdnu 0,5 až 1,5l acidofilního mléka, když tedy nejsem někde na delším výletu, ale ani tohle mi kdysi nepomohlo, až když jsem nasadil Laktobacily od Walmarku, tak se vše srovnalo

To mozna bude tim, ze v tom mleku toho zas tak moc neni, jestli vubec neco ;-) V kvalitnim jogurtu (s tukem a bez skrobu) je. U mne byl ten rozdil velmi vyznamny a to rikam jako nekdo, kdo jogurty asi tak 35 let odmital jist.

ita píše:Laktobacily užívám pravidelně na posílení imunity a stejně mám věčně nudli u nosu. No těžko říct, co bych měla bez nich... :roll:

Ber to tak, ze podpora imunity je hlavne reklamni tahak, takze si to podel aspon deseti ;-) Jestli mas traveni v poradku, tak asi vic zabere otuzovani se a chozeni po venku, takze jsi tu spravne ;-) No a na deticky, inkubatory chorob, si casem zvyknes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod fps » sob říj 12, 2013 8:55

mike píše:To mozna bude tim, ze v tom mleku toho zas tak moc neni, jestli vubec neco.

samo že záleží na tom co za acidofilního mléka piješ, já nekupuji třeba nic od Danone, nebo Jogobella, ale piji třeba kysané výrobky z Mlékárny Valašské Meziříčí http://www.mlekarna-valmez.cz/produkty- ... oda-malina, Laktobacily od Walmarku obsahuje v jedné tabletě několikanásobek toho co je v jednom litru acidofilního mléka nebo jogurtu, takže to bylo spíš tím
mike píše:U mne byl ten rozdil velmi vyznamny a to rikam jako nekdo, kdo jogurty asi tak 35 let odmital jist.

tak to taky může byt jeden z důvodu proč na tebe tak výrazně jogurt zabral, než na někoho kdo denně do sebe dostává určité množství Laktobacilů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lékárnička

Příspěvekod ita » sob říj 12, 2013 11:08

mike: To si zas úplně nemyslím. Nevěřím, že by to měl být nějaký všelék, ale ani nepochybuju o tom, že střevní mikroflóra má na imunitu zásadní vliv. Trávení v pořádku mám, ale imunitu ne, takže těm bacilům trochu pomáhám. Mám to teda i doporučené od doktora, kterému fakt věřím. Kromě klasické medicíny je i homeopat a léky ti předepíše jen pokud něco nejde vyřešit jinak. Jinak ven samozřejmě chodím, co to jde. Jak jsem pár dní zavřená doma, tak je se mnou k nevydržení a jsem protivná i sama sobě :mrgreen:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lékárnička

Příspěvekod deckardph » sob říj 12, 2013 20:26

Jinak k ty imunite
Ja sem nemocnej tak 2x-3x do roka, vetsinou na jare a na pozdim a celkem rychle se toho zbavuju, ale podsledni roky se dost soustredim na vlastni telo, pocity a zkusenost s vyhodnocovanim situaci. Vypozoroval sem kdy ten problem vznika, nekdy treba staci fakt jen lehce vofouknout nebo chvilku vychladnout a uz je to tam a kdyz se s tim nic nedela a prida se k tomu treba namaha, stress, malo spanku tak je to tutovka, . Nejlepsi je tomu predchazet, ale tak to cejtim ja, kazdej to ma trochu jinak...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Lékárnička

Příspěvekod Wiking » sob říj 12, 2013 23:09

Reccol píše:Nemá tu někdo zkušenost nebo alespoň tip na nějaké léky na nevolnost, které by ale NEuspávali/nehráli si s vnímáním? Potřebuju uklidnit žaludek, ale musím zůstat úplně ok po funkční stránce.
Dík


"Leky" neporadim..
ale proc hned strilet kanonem na vrabce..
Vyzkousel jsi uz par tenkych platku zazvoru, zality varici vodou jako caj?

Doporucuji osladit cukrem nebo medem, nesladky bych to alespon ja osobne nepolknul.
Alternativne kandovany zazvor, prodava se v ruznych obchodech kde maji takovy ty suseny orisky, mandle atd..

A nesnasis-li zazvor.. toz sebu nos placacku slivovice :-..
Ta pomuze vzdycky. 1-2 hlty a je dobre.. :finga:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Lékárnička

Příspěvekod Reccol » sob říj 12, 2013 23:39

Wiking: Protože kdyz mam pár minut na to se sbalit a nasednout, nemám čas vařit čaj :-)

Všem díky, poptám se v lékarně po něčem ze zázvoru.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Lékárnička

Příspěvekod fps » ned říj 13, 2013 8:38

deckardph píše:Jinak k ty imunite. Nejlepsi je tomu predchazet, ale tak to cejtim ja, kazdej to ma trochu jinak

prakticky u všeho platí že je lepši tomu předcházet, a takhle by to měl mít každý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lékárnička

Příspěvekod ita » pon říj 14, 2013 15:07

Jasně. Však loňský školní rok jsem ještě dva dny v týdnu učila po práci do večera v jazykovce a to mi dávalo hodně zabrat, vždycky mě to dorazilo :-D Při studiu to šlo i 3x týdně, ale teď už ne, nebo možná až se dá moje imunita trochu do pořádku. Teď chodím jen do hlavního zaměstnání a unavená jsem tak akorát, žádnej extrém :ú
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pon říj 14, 2013 21:36

fps píše:
mike píše:U mne byl ten rozdil velmi vyznamny a to rikam jako nekdo, kdo jogurty asi tak 35 let odmital jist.

tak to taky může byt jeden z důvodu proč na tebe tak výrazně jogurt zabral, než na někoho kdo denně do sebe dostává určité množství Laktobacilů

Myslel jsem rozdil mezi davanim se dohromady pomoci laktobacilu po ATB a jezenim jogurtu behem brani ATB. Protoze kdyz se strevni flora opravdu rozhasi a pomnozi se tam neco ohavneho, tak je to beh na dlouhou trat.

ita píše:mike: To si zas úplně nemyslím. Nevěřím, že by to měl být nějaký všelék, ale ani nepochybuju o tom, že střevní mikroflóra má na imunitu zásadní vliv.

O tom taky nepochybuju. Myslel jsem to tak, ze kdyz mas strevni floru v poradku, tak efekt laktobacilu bude mnohem mensi, nez by se podle reklam zdalo.

(nepochybuju proto, ze na mne kdysi zkouseli pripravek na zvyseni imunity, ktery obsahoval fragmenty bakterii. Citil jsem se celou dobu jak pri viroze a traveni to rozhasilo na nekolik let...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod Reccol » pon říj 14, 2013 23:02

Nakonec jsem koupil Avioplant, má to být čistej práškovanej oddenek zázvoru.
Díky za rady, snad to bue fungovat.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Lékárnička

Příspěvekod terkad » úte říj 15, 2013 9:55

To beru když mě čeká cesta autobusem, prodávají to jako pastilky proti nevolnosti (takové ty práškem plněné tobolky). Celkem to pomáhá, ale raději sežvýkám dva nebo tři plátky kandovaného zázvoru. To je taková síla, že žaludek si pak nedovolí zlobit.
A ještě k té cestovní nevolnosti - nejhorší to vždy bylo, když mě ještě jako malou nechali půl dne před cestou hladovět, maximálně sem dostala suchý rohlík. Prý abych neměla co zvracet. Efekt byl ale opačný, vždycky se něco našlo... Teď se před cestou najím, případně něco malého dlabu cestou a mám většinou klid.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lékárnička

Příspěvekod Reccol » pát říj 25, 2013 21:04

Tak Avioplant byl k ničemu i ve dvou/třínásobných doporučených dávkách. Ale je to dost specifický prostředí, dalo se to trochu čekat.
Takže příště zkusit asi nějakou chemii a pak něco, co mě po ní zase probudí :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » sob říj 26, 2013 3:29

Mel bys zkusit najit nekoho, kdo by Ti dal zkusit kousek svesticky Umeboshi. Na samotnou cestovni nevolnost to bude pravdepodobne stacit (vetsine lidi pomohlo mnohem vice jak chemie, ale stejne jako vsechno leky i neleky, je to silne individualni).
Ale ber do uvahy, ze nevolnost z "maleho vydejchaneho prostoru, kde páchne nafta" je uplne jina vec, tam zalezi hlavne na Tvoji "odolnosti". osobne nevim o tom, ze by nektery lek na nevolnost byl urceny na nevolnost ze smradu. Na to Ti spise pomuze plynova maska :lol: (ale mozna i dobry respirator nebo i kyslikova maska???).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod Reccol » sob říj 26, 2013 8:07

Nevolnost je primárně z toho, že tam člověk lítá všema směrama, smrad je jen bonus :) Na tohle holt obyčejný prášky na cestovní nevolnost nestačí.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv úno 19, 2015 15:51

fps píše:vozím jenom imodium a ibuprofen

To delas chybu s tim Imodiem. Na strevni infekci nejspis nemuzes udelat nic horsiho, nez si vzit Imodium. Pricinu neresi, akorat znemozni telu, aby se infekce zbavila a ta toho vyuzije. Univerzalni reseni je Smecta.

Jinak ti tam chybi minimalne desinfekce a naplasti. Moje lekarnicka ma 230 gramu, mam tam jeste par prasku, masticku na opary, nuzky a maly pilnik na nehty. Vsechno se mi uz nekdy hodilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pon úno 23, 2015 16:18

mike píše:
fps píše:vozím jenom imodium a ibuprofen

To delas chybu s tim Imodiem. Na strevni infekci nejspis nemuzes udelat nic horsiho, nez si vzit Imodium. Pricinu neresi, akorat znemozni telu, aby se infekce zbavila a ta toho vyuzije. Univerzalni reseni je Smecta.

Jinak ti tam chybi minimalne desinfekce a naplasti. Moje lekarnicka ma 230 gramu, mam tam jeste par prasku, masticku na opary, nuzky a maly pilnik na nehty. Vsechno se mi uz nekdy hodilo.

Imodium mi vždy stačil, většinou ho vůbec nepoužiji dřív než skončí trvanlivost, Smecta je asi novinka? díky za tip

jak už jsem kdysi psal, za 30 let jsem nikdy dezinfekci nepotřeboval, mě stačí sliny a moč, v letě do hor ještě nosím balzám na rty a krém Daylong proti slunci, pilník a nůžky mam na Wenger Classic 02, je tam i pinzeta a párátko
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 16:33

Smecta neni novinka, ale funguje jinak. Navaze na sebe skodliviny vcetne jedu produkovanych bakteriema a celkove zklidni traveni. Navic nema zadne vedlejsi ucinky, nevstrebava se. Problem Imodia je v tom, ze ti v nekterych pripadech muze uskodit a to velmi. Navic jsou pri outdoorovani ty pripady pravdepodobnejsi tj. ze se ti ve strevech pomnozi nejake osklive bakterie.

Az jednou desinfekci potrebovat budes, tak ti bude sakra chybet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví