Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod martan » čtv led 20, 2011 20:28

já mám ten igeliťák vevnitř. právě, ať je vidět ten ČK
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Lékárnička

Příspěvekod hlp3 » sob črc 16, 2011 15:48

Ahoj.

Díky minimální velikosti a hmotnosti vybavení, které nosím (28 litrový batoh postaven na několika denní/týdenní putování v rozumné vzdálenosti od civilizace), musel jsem minimalizovat i svou lékárnu.

Jako lékárničku mám tedy přípravek Juwimgel, jelikož jediné co má v přírodě smysl řešit jsou klíšťata, tedy pokud si nechcete něco "dokazovat" a neděláte píčovinX, při kterých byste se mohli zranit. Dalších pár věcí jsou náplastě a tablety proti bolesti, to je vše.

Malou video recenzi můžete schlédnout zde : http://www.youtube.com/watch?v=71LEY0psskE
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Lékárnička

Příspěvekod RUMcajs » sob črc 16, 2011 16:42

hlp3:
Svata pravda.
Takova pi*ovina jako je spatne doslapnuti ci uklouznuti koncici otevrenou zlomeninou muze napadnou jen naprosteho idiota.
Proc to ti lide vubec delaji?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Lékárnička

Příspěvekod Indy » sob črc 16, 2011 21:58

nebo prozaicke puchyre, odreniny pri lezeni, uzeh/upal, prujem, bolest hlavy, atd atd.

takove veci si ma prece clovek doprat doma s veskerym konfortem :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lékárnička

Příspěvekod -ant- » ned črc 17, 2011 8:25

Klíšťata dobře. A co obyčejné odřeniny, zhmožděniny, puchýře, a co třebas hloupý výron kotníku? Občas se hodí zabandážovat kolena atd.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Lékárnička

Příspěvekod defenger » ned črc 17, 2011 8:38

... to se mi stalo zrovna pred týdnem, pri navratu z dovolené. Když jsem spechal na autobus domů, spatne jsem do slapl a sel k zemi. Lekarničku se mi vytahovat nechtelo, tak jsem s bolestivým kotníkem dojel, až domů. Akrvacející odřeniny uschly samy, taky cestou...Jen druhý den rano, jsem dostal vyhubovano od doktorky, že jsem tak neučinil (viz prispěvek výše). Ted mám dva týdny neschopenku...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Lékárnička

Příspěvekod Indy » ned črc 17, 2011 11:24

jasny dukaz spravneho rozhodnuti :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lékárnička

Příspěvekod hnipirdo » čtv říj 6, 2011 15:59

Kdysi jsem s sebou taky tahal lékárničku, ale čím jsem starší tím jsem línější a nějakým záhadným spůsobem mi v batohu ubývá místo:-) a hlavně se mi nikdy nic nestalo takže se historicky neosvědčila:-) (to musím zaťukat.)
takže beru jenom ibalgin a max. rychlonáplast na kuří oka.
pokud spadnu ze skály tak mi lékárnička stejně nepomůže a pokud se stane něco menšího, spolykám ibalginy a doplazím se do civilizace:-)
(primárně teda beru ty ibaginy hlavně pro případ že by nás rozbolel zub :lol: )
jinak mám podobné zkušenosti jako defenger: přechod roháčů a pirinu jsem zvládl bez jediného škrábnutí a teprve po návratu domů jsem si namlátil hubu na kole po cestě do práce :evil: . a lékárničku jsem samozřejmě neměl:-)
Uživatelský avatar
hnipirdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 6, 2011 14:01
Bydliště: Roztoky

Re: Lékárnička

Příspěvekod pripluv » pát říj 7, 2011 5:31

Ono to je težký, my ji jednou neměli, z borca cákala krev do širýho kraje a nemít náhodou kus samolepící kometky, tak to bylo ještě veselý (zas takový drama to při pohledu zpět nebylo, prostě sekera v holeni). V době bez mobilních telefonů trochu na prd…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lékárnička

Příspěvekod hnipirdo » pát říj 7, 2011 11:40

pripluv píše:Ono to je težký, my ji jednou neměli, z borca cákala krev do širýho kraje a nemít náhodou kus samolepící kometky, tak to bylo ještě veselý (zas takový drama to při pohledu zpět nebylo, prostě sekera v holeni). V době bez mobilních telefonů trochu na prd…

sekera v holeni? to musela bejt teda divoká párty :lol:
nářadí prostě některým lidem nepatří do ruky:-)
a o důvod víc, proč žádný nebrat:)
Uživatelský avatar
hnipirdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 6, 2011 14:01
Bydliště: Roztoky

Re: Lékárnička

Příspěvekod amigo » pát říj 7, 2011 12:01

@hnipirdo: můj člověk, já už to tu říkal, že lékárnu a sekeru nebrat! :D
myslím tím v naší české kotlině - tu lékárnu, sekeru nebrat vůbec samozřejmě.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Lékárnička

Příspěvekod radik » pát říj 7, 2011 13:40

Ale ono dost záleží, kde zrovna jsi .... v takové Skandinávii (ale i jinde v cudzině) se v horách základní prostředky na ošetření hodí, když se nechceš s třeba podebraným kolenem (které se ti třeba po drobné neošetřené odřenině docela rychle vytvoří, přesně podle zákona schválnosti) vypravit k doktorovi a platit nemalý peníz za blbost .... Takže nějaký ajatin, či podobné přibalujem. A ibalgin, něco proti horečce, průjmu, obvazy, také. Doma přiznávám už ne, tady se vždy nějak případné ošetření zařídí .... :D
Uživatelský avatar
radik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: pon čer 20, 2011 21:15

Re: Lékárnička

Příspěvekod hnipirdo » pát říj 7, 2011 14:54

jo tak jistota je jistota. jenže desinfekce je moc velká a těžká:) a odřeniny většinou zaschnou a vyléčí se samy.
má někdo nějakej tip na ultrakapesní desinfekci?:-)
obvaz - no dejme tomu, ten je lehkej a nic nežere, ale dá se nahradit něčím jiným
a proti průjmu už nic neberu protože v rámci evropy jsem nikdy neměl problém - vždycky jsem se po..tentoval až teprve po návratu domů :lol:
Uživatelský avatar
hnipirdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 6, 2011 14:01
Bydliště: Roztoky

Re: Lékárnička

Příspěvekod timo » pát říj 7, 2011 15:51

Existují polštářky napuštěné dezinfekcí. Jmenuje se to Webcol, myslím.
Když už nemůžeš, tak přidej.
Uživatelský avatar
timo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: ned úno 14, 2010 17:25
Bydliště: Brno

Re: Lékárnička

Příspěvekod RUMcajs » pát říj 7, 2011 16:16

Skladna, lehka, narazu a mrazu vzdorna dezinfekce je napr. Jodisol pero.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2011 17:44

Mam v lekarnicce normalni Jodisol sprej. Vahu sice resim celkem dost, ale tohle je prkotina a uz se mi nekolikrat hodil. Jednou jsem nedaval bacha, slapl na diru a sedrel si celou nohu. Padla na to snad pulka spreje, ale jen diky tomu jsem dosel dalsich asi 30 km a zahojilo se to docela rychle, zadny hnis.

Lekarnicku hazim do batohu automaticky, at jdu kamkoliv. Mam tam desinfekci, naplasti, leky proti bolesti, prujmu a oparu, tycinku na rty a nos s vysokym faktorem a oddedavna i ostre nuzky na nehty. Jsem si je blbe ostrihal ci co a dva mi zacaly zarustat. 10 dni mimo civilizaci a nemohl jsem s tim nic delat, takze to opuchlo a zhnisalo. Nic moc, jednu noc mne bolest i budila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod RUMcajs » pát říj 7, 2011 19:16

Mike: Na zanet u zarustajicich ci zlamanych nehtu je Jodisol idealni.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » sob říj 8, 2011 1:29

Vsak jsem ho taky pouzil. Pomohl, ale nestacilo to. Je potreba odstranit pricinu tj. ustrihnout tu zarustajici spicku. Nozem se mi to nepovedlo. Nejaka smula, aspon 10 let se mi to nestalo a ted dva najednou. Jeden se po case spravil, ale u druheho pomohly az ty nuzky, co jsem koupil v udoli a ted jsou v lekarnicce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod vonkreuz » sob říj 8, 2011 7:08

Já nenosím nůžky v lékárničce (ale asi začnu), ale za to je mám stále v peněžence, protože josu tak nějak víc k dispozici. A taky je používám dost často.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lékárnička

Příspěvekod pripluv » sob říj 8, 2011 7:57

Musím zcela zodpovědně prohlásit, že kdybych minilékárničky (kde je ale vše pro první pomoc a nějaký pilule na delší čase) nosil pytel s Endiaronem, uhlím, Smectou a Imodiem, udělám všem větší radost.

Zpravidla to probíhá tak, že někde přistaneme či vylezeme z vlaku a nejpozději druhý den mi to už všichni žerou (nikdo jinej to většinou nemá) a když se má střeva usmyslí, že taky zkusí zlobit, mám veškerá zastavovače vyžraný. Asi si tam budu muset všít tajnou kapsu :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lékárnička

Příspěvekod RUMcajs » sob říj 8, 2011 8:29

Pripluv: Nabidni jim urinoterapii.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Lékárnička

Příspěvekod pripluv » sob říj 8, 2011 10:53

Snad radši ani ne…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » pon říj 10, 2011 18:12

Ale jo, oni si pak uz nikdy Smectu nezapomenou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod hnipirdo » úte říj 11, 2011 10:04

pripluv: to je právě výhoda, že ve větší skupině se dají některé věci sdílet, jako např. ta lékárna :-) ber to tak, že ostatní zase nosí jiné užitečné věci, které zase nemáš ty (a pravděpodobně ani nikdy nepoužiješ:-)))

btw průjmy: já mám takovou teorii, že průjmy vznikají z lenosti a mlsnoty. na túrách je většinou tělo tak vyhladovělé, že dokáže strávit prakticky cokoliv a imunitní systém si s tím nějak poradí. jakmile se začneš válet někde na pláži nebo po cestě ve vlaku a ládovat se "lahůdkama" pro túristy, průjem je hned na světě:)
a taky jsem někde slyšel, že je lepší koupit si místní léky, protože jsou uzpůsobené na místní kmeny baktérií.
Uživatelský avatar
hnipirdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 6, 2011 14:01
Bydliště: Roztoky

Re: Lékárnička

Příspěvekod Indy » úte říj 11, 2011 12:21

jj novy vedecky pohled na puvod salmonely a dyzenterky, lenost a mlsnost.

:)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lékárnička

Příspěvekod sobb » úte říj 11, 2011 12:31

a já naivka si vždycky myslela, že to bývá z vody a podobně, posledně jsem dokonce vinila takový podivně vypadající sýr (kterej by si mlsenej tůrista zaručeně nekoupil) :mrgreen:

jinak smecta a různé protiprůjmové prášky jsou jedním ze základních kamenů naší jinak poměrně skromné lékárničky, zvláště když vyrážíme do jižanských zemí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Lékárnička

Příspěvekod terkad » úte říj 11, 2011 12:55

Vždycky jsem všude v batohu tahala Deuter lékárničku napěchovanou k prasknutí, ale s pořízením malého cyklobaťůžku a dárku k narozeninám - malé klíčenky-kapsičky vybavené základním materiálem (desinfekční čtverečky, rouška, rukavice, náplast, gáza, skalpelová čepelka) ji už beru jen do hor nebo když jdu s nějakou větší skupinou děcek. Jako ženská mám vždy s sebou Ibalgin, jako alergik Xyzal + inhalátor a protože furt přebíhám někde na volejbal, tak i špulku tejpky. Na to běžné chození, výlety okolo civilizace, kolo a podobně myslím stačí. V
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lékárnička

Příspěvekod Robur » úte říj 11, 2011 14:03

pripluv píše:..pytel s Endiaronem, uhlím, Smectou a Imodiem,...

bacha, nekombinovat uhlí s jakýmkoliv jiným protisračkovým léčivem, uhlí významně snižuje vstřebatelnost jakýchkoliv léků (to jsme zjistili bohužel až po návratu :toimonster: )

pokud ještě pojedu na nějaké exotické hory, tak si rozhodně pořídím steripen, v Pamíru jsme hořce litovali, že ho nemáme #-o

z lékárny jsem použil (naštestí) zatím jen dezinfekci, když mě kousl pastevecký pes :roll:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Lékárnička

Příspěvekod hnipirdo » úte říj 11, 2011 16:28

sobb a indy: tak sorry, to měl být ftip. trochu nadsázky snad neuškodí. já myslím že víte dobře na co jsem narážel, ale pokud jsem se dotkl někoho, kdo trpí na průjmy a není líný ani mlsný tak se omlouvám. každopádně si myslím , že v mnoha případech zejména u svátečních turistů, na tom asi něco pravdy bude:-) (nejčastější hlášky několik hodin před průjmem: "mně se to nechce převařovat...", "jéé, dáme si ještě ...":-))

já mám na mysli spíš běžné cestovatelské průjmy. ty jsou dané rozdílným složením mikroflóry vody, jídla atd a kdo je na to citlivej tak se holt bez prášků neobejde ani v evropě. nákaza salmonelou apod. je snad trochu něco jiného a při rozumném chování se tomu dá vyhnout. na jiné kontinenty určitě něco takovýho přibalit = myslím prášky, ne salmonelu:)

Robur: dobrý. :) tady řešíme takový prkotiny a nakonec člověka sežere nějaká bestie:)
Uživatelský avatar
hnipirdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv říj 6, 2011 14:01
Bydliště: Roztoky

Re: Lékárnička

Příspěvekod šíp » úte říj 11, 2011 16:34

Robur píše:
pripluv píše:..pytel s Endiaronem, uhlím, Smectou a Imodiem,...

bacha, nekombinovat uhlí s jakýmkoliv jiným protisračkovým léčivem, uhlí významně snižuje vstřebatelnost jakýchkoliv léků (to jsme zjistili bohužel až po návratu :toimonster: )

To jsem Ti ale přeci povídala, ne?

Robur píše:z lékárny jsem použil (naštestí) zatím jen dezinfekci, když mě kousl pastevecký pes :roll:

A co vzteklina? Řešil jsi to nějak?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví