Lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 13:39

Tvoj psychicky stav moze mat vplyv na tvoj fyzicky stav. Takze ano, ked veris, ze nejake homeopatikum, alebo akupunktura ti pomozu, tak sa dostanes napriklad z depresie, a ta psychicka zmena, moze pozitivne napomoct.

Lenze, to je prave len efekt placeba. Takze homeopatika, a aj akupunktura nie su nic ine, len dalsie placeba. Rovnako ako mnou uz niekolko krat spominany TIC-TAC.

Takze apuka, ja ti dokonca verim, ze ti ta Arnica pomaha, ale som si isty, ze keby som ti tie prasky bez tvojho vedomia vymenil za TIC-TACY, tak by ti pomohli uplne rovnako.

A o to mi ide. Je uplne jedno, ci si kupis arnicu, barnicu, xarnicu, alebo neviem aku homepicovinu, vysledny efekt je stejny. Na 50% pomoze, na 50% nie. Niekomu ano, niekomu nie. :mrgreen:

A ked nepomoze, tak sa vzdy da vymysliet nejaky dovod preco nie. Napriklad:

1) dostatocne si tomu neveril
2) je to komplexne, zle ta vysetrili, zdroj tvojej nemoci bude v niecom inom, preto potrebujes ine homeopatikum (rozumej, inu vodu, v ktorej nie je ina latka!)
3) mesiac nebol v splne, ked si si to homeopatikum daval
4) konkretne toto homeopatikum funguje len na ludi narodenych v znameni raka
5) v minulom zivote si konal zle ciny, preto teraz musis trpiet, nic ta nevylieci
6) zabudol si zatancovat ritualny tanec, 5 krat sa otocit proti smeru hodinovych ruciciek, a padnut na kolena a 3 krat si mrdnut hlavu o zem

atd...

A ked nahodou (50%) sa clovek zacne citit lepsie (aj ked vobec nie kvoli homeopatikam), tak je to hned:

"VIDIS AKE JE TO UZASNE? JA SOM TI TO VRAVEL! BABICKA MALA PRAVDU!"
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 14:23

To je fajn, ze pises spousto slov o vsem. Ale zkus si znovu precist moje prispevky a zjistis, ze ja jsem psal par veci, ktere Ty neberes v uvahu, dokonce Tvoje "argumenty" jsou postavene na primem "zapomenuti" uvedeneho. Tak muzes presvedcovat sam sebe, tak at. Ale vlasnte vubec nepises nic proti tomu, co jsem psal ja, jen se potrebujes utvrzovat ve svych nazorech, protoze nemuzes pripustit jiny nazor jineho postaveny na jinych, dokonce vlastnich zkusenostech - coz dost hodne naplnuje prave ten pojem komplexu.

A uz jen pro pripomenuti - proc mi chces podsouvat placebo, kdyz jsem hned na zacatku psal, ze mi neco parkrat evidentne pomohlo bez toho, abych vedel, co to je a az mnohem pozdeji jsem se dozvedel, ze je to homeopatie. To mi nikdo nerikal, takze uplne stejne mohlo dopadnout, kdyby mi dali vitamin C, nerekli mi to. Tomu Ty rikas placebo efekt??? Nejsi trochu vedle? Kdyz to pomaha nemluvnatum, zviratum - u nich taky funguje placebo efekt?
A znovu taky pripominam - jake kontrolovane studia? Jake vedecke vyzkumy? Kdyz Ty pri reseni nefunkcnosti jednoho zarizeni v jednom pristupu vybiras z mnoha moznych reseni podle 1000 vzajemne propojenych priznaku, v druhem vyberes 3 priznaky a jedno konkretni reseni a potom udelas studii na dve konkretne reseni ale jenom na tech 5 konkretnich a vyjde Ti, ze Tvoje reseni resi tech 5 priznaku v 90% pripadech a to druhe reseni jen v 50%, tak co Ti to rika o uspesnosti prvniho a druheho pristupu na plne vyreseni problemu zarizeni??? Nic. Ale ano, kdyz mas v PC 20 ruznych viru, tak muzes si vybrat specializovany antivir, ktery Ti vyleci tech 20 konkretnich viru a vsechno bude fiungovat. Anebo muzes nizkourovnove naformatovat disk, znovu nainstalovat system, programy a ze zalohy nejaka starsi data. V obou pripadech dostanes funkcni system - ale kdyz budes testovat ten konkretni antivir na tech 20 viru na PC , kde mas z tech 20-ti 3 a dalsich 5 jinych, na ktere ten AV neni urceny, tak Ti vyjde v konktrolovanem pokusu formatovani a nova instalace mnohem ucinnejsi. Ale co to rika o vhodnosti a ucinnosti specializovanych antivirovych reseni? Nic. No a to je v tomto pripade srovnavani klasickych leciv a homeopatik na konkretni nemoc.
Homeopatika nikdy! neleci konkretni nemoc ale konkretniho cloveka (tj. vsechny jeho odchylky od normalu, pricemz pripadna konkretni nemoc je jenom jeden z priznaku,podle kterych se vybira homeopatikum). Kdyz se nejake homeopatikum se vyuziva na konkretni nemoc, je to jen vyuziti vedlejsich ucinku homeopatika. Kdo toto nechce pochopit, tak nema co delat nejake studia, protoze bude totalne mimo. Je to uplne to same, kdyby nejaky homeopat chctel delat "kontrolovanou" studii, jak napr. Coldrex leci cloveka (homeopatickeho) typu Arnica Montana.
Opravdu by ses mel podivat po nejakem serioznejsim popisu principu homeopatie - urcite ale ne typu Wikipedie nebo clanky Sysifosu, ale ani ne nadsencu homeopatie, ktery ale o principech vlastne nic nevi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 14:33

@apuka: Serioznejsi popis homeopatie myslis tie dristy o dusi a typoch ludi? :mrgreen:

Sorry, ale nema cenu sa s tebou o tom bavit, mame uplne ine chapenie sveta, ty si budes furt verit nejakym "paranormalnym" hovadinam, a mna zas naopak kecami o lieceni stavu duse nepresvedcis...

Necham promluvit "odborniky" z homeopatie.cz :mrgreen:

Homeopatické užití

Jako první potencoval Arniku Samuel Hahnemann, který znal její mocné účinky a potenciální toxicitu. K výrobě homeopatických léků e užívá celá rostlina. Dnes se užívá jako bylina v podobě tinktur a krémů, i v podobě potencované. Rostlina bývá často obsypána drobnými parazity, což naznačuje její roli jako oběti. Na listech rostou parazitické plísně. Před použitím pro přípravu léků je rostlinu nutno pečlivě omýt. Arnika se užívá jako lék při úrazech, především při zhmožděninách, její působení je však mnohem širší. Již americký homeopat J. T. Kent (1849–1916) prohlásil: „je to skvělá rostlina, nepochopená a zneužívaná, protože její používání je omezeno téměř výhradně na pohmožděniny.“ Mnoho homeopatických zkoušek bylo zaměřeno na schopnost hojit rány a zhmožděniny a zcela ignorovalo širší obraz léku i emoční stav. Homeopatické léky mohou uzdravovat na mnohem hlubší úrovni než jen povrchové vyjádření fyzické nerovnováhy. Jsou zacíleny na pociťování nemoci na všech úrovních, nikoli na nemoc samu o sobě – to je jen nálepka přiřazovaná poruše na fyzické úrovni. Jejich jemné působení může pacienta dovést k tomu, že si uvědomí své vzorce chování, své bludy a předsudečné nahlížení světa, takže je schopen podniknout opatření k nápravě chybného stavu. Přestože se Arnika nejčastěji užívá jako akutní lék při první pomoci, při pozornějším zkoumání můžeme zahlédnout i jasný konstituční obraz. Arnika není jen lék na bolavé, zhmožděné tělo, je to také lék na bolavou duši. Jak to přiléhavě vyjádřil Massimo Mangialavore, je to „lék pro toho, kdo nezapomíná na bolest“. Konstituční typ Arnika je skutečně člověk, který přitahuje bolest na všech úrovních, tak jako žena typu Staphysagria přitahuje násilníky, kteří mlátí ženy, tak jako se dívka typu Natrum muriaticum neustále zamilovává do mužů,kteří nejsou dostupní. V tom všem je jakási zvrácená logika. Když opakujeme události ze svého života, necháváme život, aby jakoby homeopaticky zahojil naše duše. Otázka „proč se takovéhle věci vždycky stávají zrovna mně?“ je prvním krokem k sebepoznání a tudíž k zásadním změnám v životě. V životě se nám neustále dostává poučení, že „slova jsou jen slova a nikomu nemohou ublížit“. Právě tato premisa je možná důvodem stavu typu Arnika. Slova samozřejmě velmi hluboce působí na naši psychiku, a pacienti typu Arnika trpí pocitem „zhmožděné“ duše a uražené hrdosti úplně stejně jako fyzickými následky úrazu. Stejně jako jejich botanický jmenovec Arnika tito pacienti jsou oběťmi větších či menších tyranů, a často se nechají slyšet, že jim „život uštědřil pěkný výprask“. V zoufalé snaze vyhnout se násilníkům a tyranům, se děti typu Arnika pokoušejí obrnit a zocelit a zamaskovat svá fyzická i emocionální zranění – „to nic není – stejně mě to nebolelo!“ Jako ošlapané sedmikrásky se zase zvednou, a jsou silnější, nebo alespoň zdánlivě silnější než kdy předtím. Řídí se heslem !co mě nezabije, to mě posílí“ až do posledního dechu. Zdání úspěšného zvládání je postaveno na maskování bolesti a přesvědčování sebe sama i ostatních, že vždyť přece přežili. Že jsou přece silní a drsní. Že si s tyrany poradí. Zde aplikuje homeopatická rubrika „bojí se, že se k němu někdo přiblíží“. Použijeme-li klasickou školní situaci, pomůže těmto jedincům v situaci zastrašování zásah učitele, anebo se jim oni malí tyrani pomstí za to, že „žalovali“? Přestože všechny školy bojují proti šikanování, většina šikanovaných dětí se bojí postěžovat si dospělým, přiznat, že jsou oběťmi, že se nedokáží vyrovnat s drsnou tváří života. A často také bývá vina připisována právě oběti. Jediný racionální mechanismus, jak se s takovou situací vyrovnat, je předstírat, že jsou silní. Vítězství ducha nad hmotou zde má praktickou podobu „mně je to jedno a na tobě mi nezáleží“. Cokoliv jiného by prozrazovalo jejich slabost, takže by si připadali jako zkrachované existence. Kompenzační mechanismus je u Arniky poháněn právě touto potřebou překonat pocit neúspěšnosti. Tito lidé se naučí žít sami a spoléhat se výhradně na sebe, takže se v dospělosti mohou jevit jako netolerantní a povýšení jedinci.


Kazdy nech si z toho utvori vlastny nazor :mrgreen:

Ja musim povedat, ze som sa dnes velmi dobre pobavil :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 19, 2016 14:50

grco píše:Lenze, to je prave len efekt placeba. Takze homeopatika, a aj akupunktura nie su nic ine, len dalsie placeba....
A o to mi ide. Je uplne jedno, ci si kupis arnicu, barnicu, xarnicu, alebo neviem aku homepicovinu, vysledny efekt je stejny. Na 50% pomoze, na 50% nie.
Nie je „účinnosť“ placebo efektu tretina? :-k

Ale to len tak, nenechajte sa vyrušovať, idem si pre ďalší popkorn :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 14:52

@wawrik: ak je to len 1/3, tak to vlastne je este horsie ako nebrat nic :toimonster:

Nasiel som uzasny komentar:
Homeopathy believers exhibit fundamental misunderstandings not just about medicine, but water too.
If homeopathy worked the way they claim it does, rain would be the ultimate cure for everything.


Co dava zmysel, pretoze v tej dazdovej vode su rozpustene a zriedene vlastne vsetky bylinky na zemi, takze si ta voda pamata vlastne vsetko! Takze zacinam pit dazdovu vodu!

No vlastne, aj pitna voda by si mala pamatat vsetko, takze asi staci proste pit vodu, co pijem, denne, ale nejak to nezabera... neviete niekto kde je problem?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 19, 2016 15:21

@apuka, grco: Solidní výkon na to, že se včera před polednem jen booze zeptal na obsah lékarničky :lol: . A pak, že jsou ženský ukecaný #-o. (Vás dva mít doma, tak mám za chvíli psychický problémy z toho, že se nedostanu ke slovu jak je rok dlouhej :D )
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 15:22

@GreyMouse: Chapes, som chory, sedim doma, nudim sa a voda s pamatou nezabera! Tak ma to rozculuje :axe:

Asi viem preco, zabudol som ju 10 krat protrepat!

Benveniste and his team at Institut National de la Santé et de la Recherche Médicale (INSERM, French for National Institute of Health and Medical Research) diluted a solution of human antibodies in water to such a degree that there was virtually no possibility that a single molecule of the antibody remained in the water solution. Nonetheless, they reported, human basophils responded to the solutions just as though they had encountered the original antibody (part of the allergic reaction). The effect was reported only when the solution was shaken violently during dilution.

:mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 19, 2016 15:56

grco protoz3 nepijes vodu ze studanek ale z vodovniho radu s cistickama:D tam jim delaj vyplach mozku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 16:55

GreyMouse píše:Solidní výkon na to, že se včera před polednem jen booze zeptal na obsah lékarničky

Nastartoval to az dneska, kdyz se zeptal apuky na homeopatika v lekarnicce. Ale taky uz sis urcite vsimla, ze booze funguje jako katalyzator, ktery svym "nevinnym" dotazem casto nastartuje podobnou diskusi ;-)

Pobavil jsem se slusne :D Nejlepsi hlaska po vytrzeni z kontextu:
grco píše:A este potom jedna skupina veri vo svojho kokota, druha v ineho kokota a potom sa medzi sebou biju, ktory kokot je vacsi!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 17:03

@grco: spatne chapes placebo efekt. To fakt neni nahodna vec s pravdepodobnosti 50:50, ale prokazany jev, ktery ma ucinky lepsi, nez nahoda. Docela zalezi na provedeni, neni jedno, co si beres a neni jedno, kdo ti to da. Drazsi placebo funguje lip, placebo od doktora taky. Taky zalezi na tom, kdo to bere. Na psychice, jake ma ocekavani, jak tomu veri.

Zabavne je, ze na tebe by asi klasicke placebo nefungovalo, ale to, co na tobe zrovna zkouseji a co neni o nic lepsi, fungovat muze 8) Davaji ti kortikoidy a ty nijak neleci, jen potlacuji zanet. Zanet neni pricina, ale dusledek nejakeho problemu, ovsem kdyz budes povazovat docasne zlepseni priznaku za leceni, tak muze zafungovat placebo efekt a vylecis se doopravdy :twisted: Jediny, ale zasadni rozdil je v tom, ze klasicke placebo obvykle neuskodi, zatimco kortikoidy muzou ublizit hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 17:10

@mike: Ja potrebujem potlacit zanet, aby som mohol v noci spat a nevykaslal som si plice, s chorobou si potom uz poradi imunitny system sam... Treba to proste preckat, urcite mi ale proti tomu zanetu pomozu viac kortikosteroidy, ako "voda, ktora si pamata arnicu".

A k tomu placebu, ano, presne jak pises, dokonca zalezi na tom, ci ti to placebo da sestricka, ktora je na teba mila, alebo hnusna, takze to uplne suhlasi s tym, co som hovoril o homeopatikach. Je uplne jedno, ci je to akoze Arnica, dolezite je len, aby to bolo na tej krabicke NAPISANE, co to uz obsahuje (pretoze to neobsahuje prakticky nic, len cukor asi) je uplne nepodstatne, takze si mozes dat TIC-TAC z krabicky s napisom ARNICA, a ked ti to da niekto, kto sa na teba pritom usmeje, tak budes zazracne vylieceny! A ked budu tie TIC-TACY stat aspon 1000 kc za krabicku, tak si vylieceny do 24 hodin!

Cely placebo efekt je len dokaz toho, ze ludia su dementny.

Ide o to, ze ja verim tomu, ze apuka si da vecer Arnicu a rano mu je lip. Problem je v tom, ze podla mna (a podla vedeckych studii) to nie je vobec vdaka nejakej Arnice, pretoze ta tabletka, co si dava obsahuje sacharozu, monohydrat laktozy a ten "extrakt" z Arnicy, ktory neobsahuje nic. Takze v cistej vode rozpustia cukor, potom to vysusia a maju tabletky.

Homeopatikum A je uplne rovnaka zlucenina ako Homeopatikum B, ale podla nich, homeopatikum A zabera, nie na nieco, ale na niekoho a homeopatikum B na niekoho ineho.

Vsak to je uplne absurdne! To proste ani nema zmysel vysvetlovat, vsak proste, ked niekto nechape, ze 1 + 1 = 2, tak sa s nim nemozem bavit o zlozitejsich matematickych ulohach...

Takze jak som pisal, pojdem si kupit do obchodu mineralku (ktora obsahuje rovnaky pocet molekul nejakych byliniek, jak vsetky homeopatika) a budem dufat, ze sa predavacka pri plateni na mna usmeje, lebo inak to nezabere! Ale ak sa usmeje, tak som do zajtra urcite zdravy, musim tomu len verit, a nezabudnut to "violently" protrepat....
Naposledy upravil grco dne čtv kvě 19, 2016 17:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 17:20

Jo, takhle to fungovat muze. Kdyz si s tim opravdu imunitni system poradi. Vzdycky se to ale nepovede a pak se musi lecit pricina.

Neni to upne jedno. Zalezi i na tom, co vi ten, ktery ti to podava. Kdyz bude sestricka vedet, ze ti dava tic-tac, tak bude vysledek horsi. Proto ze pri testovani leku delaji double-blind studie, kdy ani pacient ani doktor nevi, jestli jde o placebo nebo testovany lek. Mimochodem, tema studiema cast leku neprojde a ne proto, ze by nelecily, ale protoze nemaji lepsi ucinek, nez placebo.

Na druhou stranu je prokazane, ze placebo funguje i kdyz dotycny vi, ze jde o placebo. Ucinek je mensi, ale porad je. Takze bych placebo vubec nepodcenoval ani nezesmesnoval, neni na nem nic spatneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 17:27

:roll: to tvoje dopisovani po odeslani...

Placebo efekt nema s demenci nic spolecneho. Pragmaticky pristup. Neco funguje, a tak se to pouzije i kdyz nevim, jak to funguje. Tebe rozciluje, ze to nemuze fungovat tak, jak tvrdi. S tim souhlasim, ale nijak mne to nerozciluje, podstatny je vysledek.

Mimochodem, vis o tom, ze se teprve pred par lety zjistilo, jak funguje obycejny aspirin? Pouzival se uspesne asi tak sto let bez toho, aniz by se to vedelo a odvar z vrbove kury jeste mnohem dyl. Protoze proste fungoval.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 17:31

K placebu:

Kaptchuk’s group published a study in which they evaluated subjective placebo effects and objective physiologic effects of “sham acupuncture” in asthma patients. The observations were actually intriguing, as I pointed out. Basically, Kaptchuk compared asthma patients receiving “placebo acupuncture” with patients receiving a real albuterol inhaler. What he found was that placebo effects from the sham acupuncture could make patients feel as though they were less short of breath, even though pulmonary function tests revealed that their lung function had not improved, a result that was not unexpected. It was also, as Peter Lipson described, a finding that indicated how dangerous it could be to rely on placebo effects to treat asthma in that it could easily result in the death of your patients by lulling them into a false sense of security of not feeling short of breath when, from a physiologic standpoint, they are on the knife’s edge of respiratory failure.


Takze jo, ked to testuju na migrenach a podobnych hovadinach a potom sa pacientov spytaju, ci ich uz neboli hlava, tak verim tomu, ze si ludia dokazu nalhavat, ze im je lepsie, a z toho potom vypada jak keby to placebo malo nejaky efekt.

Mike, stale ale vravim, ze ano placebo v niektorych pripadoch "funguje", ale je proste jedno CO to placebo je, ide tam len o to, co si MYSLIS, ze to je a ze ti to pomoze... A to tu v celej debate tvrdim, apukovi nezabera arnica, ale zabera mu cukor, o ktorom si mysli, ze je arnica

Ze je to len o psychike jasne vypoveda aj to, ze je dolezite kolko to stoji, kto ti to poda a dokonca, aj ci je to intravenozne, alebo tabletka...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 17:37

Ked tak nad tym premyslam, vyrabat a predavat homeopatika je genialny biznis.

Mozem predavat cistu vodu, len to naplnit do lahvicek a nalepit tam rozne etikety, ze kazda zabera na nieco ine! Naklady skoro nula!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 17:38

Ne, ti lidi si nic nenalhavaji, ono je jim subjektivne opravdu lip. A o to snad jde, ne? To tvoje "jen psychika" je prave ten nejvetsi omyl, psychika je strasne dulezita pro leceni. Zrovna na imunitni system ma velky vliv a nejen na nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 17:39

OMG, to som pisal sam, ze ma psychika vplyv!

Ale chapes, ze tu psychiku ti ovplyvnim, aj ked ti dam TIC-TAC, len ta musim presvedcit, ze je to ARNICA?

Pretoze obsahovo je to to iste, takze nemas sancu to zistit, staci ze sa na teba usmejem, a budem mat kyticky za usami?

Proste pre tychto homeopsychopatov nie je vobec dolezite co zeru, ale to co si o tom precitaju! Viz ten clanok na homeopatia.cz

Potom sa utvrdia, ze su obetami tyranov a musia byt silny, a ten "cukor" im pomoze, a potom su silny a poradia si s kazdou chorobou!

Ale uz na to fakt seru, ked niekto nechape jak funguje zakladna molekularna fyzika, tak mu tazko vysvetlim, ze ked v tom pripravku nie je ani molekula aktivnej latky, tak je uplne jedno, ci si da homeopatikum, alebo cistu vodu... Jedine v com mu to fakticky pomoze je mozno dehydratacia...

A toto je len zaklad, o dalsich kydoch ako, ze priznaky A lieci bylinka, ktora navodzuje rovnake priznaky A, ale samozrejme rozriedena do nepoznania, alebo ze su typy ludi (samozrejme dusevne, takze nic prokazatelne) a na kazdy typ zabera ina cista voda, sa nema ani zmysel dalej bavit, to fakt nema zmysel ani sa snazit niekomu racionalne vysvetlit, pretoze ak tomu veri, tak musi mat tie racionalne spojenia v hlave asi prerusene...
Naposledy upravil grco dne čtv kvě 19, 2016 17:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 17:48

No ale ty se tvaris, jako by na tom bylo neco spatne. Pritom muze byt ovlivneni psychiky to nejdulezitejsi. Nemocnemu cloveku muze byt uplne jedno, co v tablete doopravdy je, klidne tam nemusi byt vubec nic. Jemu jde jen o to, aby se vylecil nebo aspon zlepsil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 17:52

Je na tom vela veci spatne, pretoze vdaka homeohovadinam existuju ludia, ktory odmietaju normalnu liecbu, a liecia sa len homeopatikami, lebo si precitali picoviny na nete, od nejakych idiotov a potom na to zdochnu.

Krasny znamy priklad je Steve Jobs, ktory objektivne umrel preto, lebo dlhodobo odmietal klasicku liecbu, ale riesil namiesto toho nejake dzusy a podobne sracky (teoreticky rovnake picoviny jak homeo) a poriadne liecit sa zacal, az ked uz bolo neskoro, lebo "alternativni medicina" samozrejme hovno zabrala!

Otazne je, ci je to skoda alebo nie. Ked niekto je blby a zdochne, tak je to vlastne asi dobre. Takze homeopicoviny sa daju brat aj ako prirodzeny filter.

Ale skoncil som s touto temou, kludne to presun do body-mind-hiking, lebo tam cela tato homeopatetickost patri.
Naposledy upravil grco dne čtv kvě 19, 2016 17:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 17:54

TVL, ja ti snad zacnu zamykat prispevky, abys do nich nemohl dopisovat po odeslani ](*,) Nic proti opravam preklepu apod, ale kdyz tam dopises nekolik odstavcu, jak to mas ve zvyku, tak je to fakt otravne a rozbiji diskusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 17:56

Tak neodpovedaj hned, to nie je chat :P Ja dopisujem, pretoze nechcem vytvarat nove prispevky zbytocne...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 18:12

grco píše:Je na tom vela veci spatne, pretoze vdaka homeohovadinam existuju ludia, ktory odmietaju normalnu liecbu, a liecia sa len homeopatikami, lebo si precitali picoviny na nete, od nejakych idiotov a potom na to zdochnu.

Ano, tohle je spatne. Druha strana mince jsou ale lidi, ktere zabila nebo poskodila klasicka medicina. Viz prispevek o chinolonovych ATB, kterym jsem celou tuhle diskusi (nechtene) nastartoval. Tam je odhad mrtvych stovky az tisice a zmrzacenych mnohem vic.

Druha vec je, ze klasicka medicina umi dobre lecit akutni nemoci a stavy, ale s chronickyma nemocema si moc poradit neumi. Proto lidi hledaji alternativy, vetsinou az pote, co jim doktori nebyli schopni pomoct. Kdyby se ti treba nepodarilo vylecit ten kasel, tak za rok kaslani a nevyspani se nejspis taky zacnes hledat jine moznosti.

grco píše:Krasny znamy priklad je Steve Jobs, ktory objektivne umrel preto, lebo dlhodobo odmietal klasicku liecbu

Jo, ale zrovna u tohodle je myslim umrtnost hodne vysoka i pri klasicke lecbe. Mozna by vydrzel o par let dyl.

No vidis a o Jobsovi bys asi tezko mohl rict, ze byl blby. Ac Apple fakt nemam rad a to, co Jobs udelal (tj. zalozil sektu) je mi odporne, tak si myslim, ze byl svym zpusobem genialni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 18:17

Svym spusobem ano, ale ocividne nie v medicine :)

Mozes byt genialny v urcitych veciach, ale v inych mozes mat medzery, myslim, ze sa to nevylucuje.

Ano, mas pravdu, ak budem kaslat rok, zacnem mozno hladat nejaky iny sposob, ale nebudu to homeopatika, ani akupunktura. Takisto ako som si isty, ze sa za rok nezacnem modlit k vesmirnym lidem, pretoze to by malo rovnaky efekt ako tie homeopatika...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 18:23

Nezamenuj inteligenci a vzdelani. Jsem to teda nijak nestudoval, ale fakt udelal neco spatne? Nebylo to treba tak, ze zjistil, ze klasicka lecba ho stejne nezachrani, ale vyradi ho z normalniho zivota o hodne driv? Chemoterapie je dost devastacni. A tak se rozhodl, ze se lecit nebude a zkusi alternativu, kdyby ciste nahodou pomohla?

Ne ze bych ti to pral, ale docela by mne zajimalo, jak bys dopadl :twisted: Tipuju, ze bys nakonec vyzkousel vsechno, co by se dalo. Mozna i ty vesmirne lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2016 18:50

grco píše:Ja potrebujem potlacit zanet, aby som mohol v noci spat a nevykaslal som si plice, s chorobou si potom uz poradi imunitny system sam... Treba to proste preckat, urcite mi ale proti tomu zanetu pomozu viac kortikosteroidy, ako "voda, ktora si pamata arnicu".
To si teda chlape docela vedle... Tusis vubec, jak funguji kortikosteroidy? Ze potlacuji imunitu? Ze jsou docela nevhodne k pouziti v pripadech jak akutni tak i chronicke infekce (najdes to dokonce i na pripitomele wikipedii). Takze si nima nejdrive potlacit projevy infekce (pricinu ktere oni neleci), potom je vysadit a nechat uzdravit telo tim oslabenym imunitnim systemem (a pritom si nechat tu infekci znovu pomalu "pracovat")... No jo, kazdy je sveho zivota strujcem...

Jinak jsi mi neodpovedel na moje otazky ohledne placeba:
1) Kdyz neco ucinkuje u kojencu s vyssi uspesnosti nez klasicke leciva , je to vysledek placebo efektu?
2) Kdyz neco funguje u zvirat s vyssi uspesnosti nez klasicka leciva, je to vysledek placebo efektu?
A trocha upravena treti
3) kdyz nekdo jeden pripravek za druhym, co mu da nekdo, ale vzdy stejny clovek, napr. jeho doktor, ani nevi, co to je, ty nazvy v zivote neslysel nebo ani nevi nazev, ctyri nezaberou, paty zabefe a je to zrovna homeopatikum (nebo cokoliv jineho), je to vysledek placebo efektu?

Ja teda urcite nejsem ten, kdo by nekomu radil, ze ma prastit s klasickymi leky a medicinou, ale kdyz ja mam dobre zkusenosti s necim, tak to na to, kde mi to zabira pouzivat budu a je mi jedno jestli je to klasicky lek, homeopatikum, bylinky nebo i voda z vodovodu. Nevidim duvod, proc bych mel vervomoci nahradit na mne funkcni vec necim, co na mne nefunguje jen proto, ze nevim jak by to mohlo fungovat a tudiz pro mne to fungovat nemuze. I kdyby to byl jen placebo. Souhlasim s mikem, ze stejne jde o to, aby se cloveku ulevilo a vylecil, ne o to aby dokazoval, ze neco funguje nebo ze nefunguje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 18:52

Jeste k te homeopatii, jelikoz s ni mam taky zkusenost ;-) Prave proto, ze klasicka medicina mi pomoct nedokazala. V 35 na mne prisla alergie, po roce chozeni po doktorech a tunach prasku, ktere mi nedelaly dobre, mne to prestalo bavit, a tak jsem zacal hledat jine reseni. Nasel jsem byvalou MUDr, ktera po ctyricitce odesla z oboru, protoze ji vysledky klasicke mediciny neuspokojovaly, a zacala se venovat homeopatii. No a mne te alergie zbavila.

Jak to zafungovalo nevim, ale podstatny je vysledek a ten se dostavil. Na placebo efekt to moc nevidim, jelikoz se to nepovedlo napoprve, ale asi az na treti nebo ctvrty pokus, pricemz to subjektivne pokazde byly akorat cukrove kulicky. Pravdepodobnejsi mi prijde psychologicky efekt samotneho sezeni, ktere by mozna mohlo zafungovat jako psychoterapie. Homeopatie totiz neni o ani tak o cukrovych kulickach, jako o dlouhem rozhovoru (hodina az dve) s homeopatem, ktery muze byt i o zdanlive uplne nesouvisejicich vecech a pri kterem si clovek obcas uvedomi neco, co mu driv unikalo. Taky by v tom mohla byt vzajemna interakce mezi zucastnenyma. Nebo vsechno dohromady plus neco, co zatim nezname. Sama byvala MUDr. se tvari, ze cukrove kulicky nejsou az tak podstatne a ze se da i bez nich, nebudu radej psat jak, to by grca kleplo ;-) Vyber konkretniho homeopatika ale podstatny je. Nevybira se podle choroby, ale podle konkretniho cloveka, proto klasicke postupy testovani leku opravdu fungovat nemuzou. Protoze princip leceni nebo "leceni" je jiny.

S grcem souhlasim s tim, ze vysvetleni, jak to ma fungovat, je nesmysl. Fyzikalne i chemicky. Kdyby misto pseudovedeckych blabolu poctive rekli ze nevedi, asi by to bylo lepsi. Mozna na neco prisli, ale se soucasnyma znalostma to vysvetleni nema. Coz ale neni nic proti nicemu, viz aspirin vyse, podstatny je nakonec jen vysledek. Je to svym zpusobem samanstvi, ma ritualy a knihy, ve kterych jsou vysledky souboru pozorovani. Urcite je v tom spousta nesmyslu a nabalenych kravovin, ale nevyleval bych s vanickou dite. I kdyby to nakonec byl jen placebo efekt, tak na tom neni nic spatneho, kdyz aspon nekomu pomuze.

Co se akupunktury tyce, to je jina kategorie a grco evidentne nevi, o cem mluvi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2016 19:06

apuka píše:Tusis vubec, jak funguji kortikosteroidy? Ze potlacuji imunitu? Ze jsou docela nevhodne k pouziti v pripadech jak akutni tak i chronicke infekce (najdes to dokonce i na pripitomele wikipedii).

To je vlastne pravda... ale zanet nemusi byt zpusobeny jen infekci, pak to smysl mit muze. Asi ta jeho samanka usoudila, ze kdyz nezabrala ATB, tak to neni infekce a dala mu kortikoidy. Mne takhle pred casem vylecili zanet usi zpusobeny mechanicky (uschly maz vevnitr). Pomohlo, ale uz po dvou dnech mne silene bolela ramena. Z kapek do usi #-o

apuka píše:1) Kdyz neco ucinkuje u kojencu s vyssi uspesnosti nez klasicke leciva , je to vysledek placebo efektu?
2) Kdyz neco funguje u zvirat s vyssi uspesnosti nez klasicka leciva, je to vysledek placebo efektu?

Muze byt. Placebo efekt na toho, kdo to kojencum a zviratum podava a prenese ho na ne. Uz jsem to psal, proto pri testovani leku nesmi ani doktor vedet, co je lek a co je placebo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 19:09

Chjo, takze este jednou

Controlled clinical trials of actual acupuncture (uncontrolled trials should only be considered preliminary and are never definitive) typically have three arms: a control group with no intervention or standard treatment, a sham-acupuncture group (needles are placed but in the “wrong” locations or not deep enough), and a real acupuncture group. Most of such trials, for any intervention including pain, nausea, addiction, and others, show no difference between the sham-acupuncture group and the true acupuncture group. They typically do show improved outcome in both acupuncture groups over the no-intervention group, but this is typical of all clinical trials and is clearly due to placebo-type effects. Such comparisons should be considered unblinded because patients knew whether they were getting acupuncture (sham or real).

The lack of any advantage of real- over sham-acupuncture means that it does not matter where the needles are placed. This is completely consistent with the hypothesis that any perceived benefits from acupuncture are non-specific effects from the process of getting the treatment, and not due to any alleged specific effects of acupuncture. In other words, there is no evidence that acupuncture is manipulating chi or anything else, that the meridians have any basis in reality, or that the specific process of acupuncture makes any difference.

More recent trials have attempted to improve the blinded control of such trials by using acupuncture needles that are contained in an opaque sheath. The acupuncturist depresses a plunger, and neither they nor the patient knows if the needle is actually inserted. The pressure from the sheath itself would conceal any sensation from the needle going in. So far, such studies show no difference between those who received needle insertion and those who did not – supporting the conclusion that acupuncture has no detectable specific health effect.

Taken as a whole, the pattern of the acupuncture literature follows one with which scientists are very familiar: the more tightly controlled the study the smaller the effect, and the best-controlled trials are negative. This pattern is highly predictive of a null-effect – that there is no actual effect from acupuncture.

https://www.sciencebasedmedicine.org/reference/acupuncture/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 19:12

Aby bolo jasno, nemam nic proti prirodnej medicine, ci bylinkam celkovo. Lenze musi ten pripravok tie bylinky aj obsahovat!

Na nejaky "otisk vo vode" fakt neverim, takisto ako neverim na nejake cakry, hakry, makry, aury, dusi, drahy energie v tele, midichloriany a neviem co este za pseudovedecke vymysly, ktore podla mna vymyslaju dusevne chory ludia...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lékárnička

Příspěvekod grco » čtv kvě 19, 2016 19:14

apuka píše:1) Kdyz neco ucinkuje u kojencu s vyssi uspesnosti nez klasicke leciva , je to vysledek placebo efektu?
2) Kdyz neco funguje u zvirat s vyssi uspesnosti nez klasicka leciva, je to vysledek placebo efektu?


Chcem odkaz na klinicke studie. Ak si si vsimol, vsetky moje utoky na homeopatie su podlozene vedeckymi clankami, a kontrolovanymi studiami, na ktore posielam odkazy.

Takze kym mi neposles odkaz na serioznu klinicku studiu, kde testovali homeopatika na psoch, tak sa s tebou nemam o com bavit.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví