Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon led 16, 2017 7:55

Ja si spise sedam na kamen nebo kmen stromu, tam je tech klistat urcite min.

Grent píše:Najradsej by som chodil celorocne v dlhych nohaviciach ale 35stupnov a pecuce slnko zas hovori opak
Teda nevim, mne prave "pecuce slnko a 35 stupnov" rika, ze jen hezky ustan v dlouhych kalhotech. Ja v nich chodim celorocne. V kratasech bych se jednak spalil a - kupodivu - v horku a na slunci mi je v nich vetsi teplo na nohu. Ale toto je asi hodne individualni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod Mawenzi » pon led 16, 2017 8:15

je to hodne individualni. Ja kratky kalhoty prakticky nenosim, ale nad 25 i ja vytahuju kratasy nejen ven, ale nad 30 dokonce i do prace a to uz je co rict.

jinak znama z okresu brno venkov vytahla ze psa o vikendu kliste...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klistata

Příspěvekod Grent » pon led 16, 2017 12:29

Ja som zas ten typ ze ak je vonku uz 20 stupnov, nefuka uragan a trochu svieti slniecko tak uz dokazem chodit v kratasoch .. cize asi musim hladat len nejaky super duper repelent zas :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Klistata

Příspěvekod fps » pon led 16, 2017 13:28

Grent píše:Najradsej by som chodil celorocne v dlhych nohaviciach ale 35stupnov a pecuce slnko zas hovori opak :D

tak právě na tohle je lepší mít dlouhé kalhoty, slunce mi nespálí nohy, nemusím si je mazat, a tělo ztrácí méně tekutin, stačí se třeba kouknout jak chodí oblékaní domorodci v poušti, tam chodí v kraťasech jen šílení evropané, tohle je OF, takže tohle u mně platí na HT nebo VHT, po městě chodím v létě v kraťasech
Grent píše:.. takze zasadna otazka na vas ? kedy a kde si sadate na zem vy ? :D

když mám na oblečení nastříkaný Repelent Predator Outdoor, tak mohu vždy a všude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon led 16, 2017 18:34

@Grent: chodim celorocne v dlouhych kalhotach a je to v pohode. V kratasech jen v lete u more.

Ohledne klistat jsem celkem paranoidni, takze kalhoty strikam vrazdicim repelentem, co odkazuje fps vyse. Do "klisteci" travy si ale u nas nesedam, to az v horach tak od 1500 m vys. U nas na skalu, sutr, kmen a kdyz na travu, tak na suche slunecne strani, tam klistata nebyvaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod scinkk » pon led 16, 2017 19:54

Na treky taky chodim jen v lehonkych kalhotach, je to prakticke, kratasy vemu tak max 1-2x za rok, kdyz se rozhodnu vyrazit kdyz je pres 30 (coz obecne nebyva dobry napad) a spis kdyz znam trasu.
Ale v civilu nosim kratasy kdykoliv "kdyz uz to jde" a nebyl bych povazovan za blazna :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Klistata

Příspěvekod Grent » úte led 17, 2017 8:20

mike píše: Do "klisteci" travy si ale u nas nesedam, to az v horach tak od 1500 m vys. U nas na skalu, sutr, kmen a kdyz na travu, tak na suche slunecne strani, tam klistata nebyvaji.


Takze sa da povedat ze klieste su skor v lesoch alebo niekde na okrajoch v tieni zachyteni na trave ?

Tak to vyzera ze na jar budem kupovat nejake ultraprievzdusne dlhe nohavice, snad aj s rozopinanim nad kolenami :D Doteraz som chodil len bud tie kratasy alebo teplaky a v teplakoch je fakt teplo aspon pre mna ked slapem dlho :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » úte led 17, 2017 10:12

Tak klistata najdes nevice na kraji lesa na obe strany nebo v nizsich kerich a ve vysoke trave, kterou neprehreje extremne palici slunce a dokaze se tam udrzet mirna vlhkost i za slunce. na vyhratem, suchem travniku s nizkou a ne moc hustou travou by je slunce upeklo, by se vysusily velice rychle. Ale podobne nemaji moc rady tmavy husty les. Ne ze bys je tam nemohl chytit, ale bude jich tam o hodne mene nez na kraji lesa. A kupodivu nemaji rady ani prilis vlhka (nebo spise mokra) mista.

No jo, teplaky nejsou moc vhodne na noseni do prirody - jsou moc neprodysne. Zato ve sbirani klistat jsou urcite na spici :wink:.

Mozna bys udelal dobre i kdybys nekdy v Lidlu (nebo nekde jinde) narazil na zrovna prodysne tenke outdoorove kalhoty (bez membrany!!!) za par supu. Ale maji nekolik druhu, jedny jsou pry skvele prodysne (nekdo je tady chvalil), nektere ale prave naopak.
Na druhe strane ted je obdobi vyprodeju, takze neni problem sehnat i neco kvalitnejsiho za hodne dobrou cenu (Ja jsem si pred rokem koupil za tisicovku CZK od Mammutu skvele lehke a velice prodysne - jen jsem zatim je kvuli zdravi nestihl moc vyuzit).

Jeste si spocitej, kolik Ti vydrzi teplaky. Ja mam uz min pet let kalhoty od Pinguinu (ty uz nesezenes, podobne ano), druhe jeste o dva roky dele a jedine, co jim je, ze na starsich jsem musel presit sev na zadku a ze DWR uprava uz neni co byvala. Jo, ze se vypalil "obraz" zehlicky na jedne nohavici na spodku, neni chyba kalhot :-) - nastesti je tam jen zvenku mirne tvrsi latka, jinak bez problemu se da nosti dal. Kdybych na stejne pouziti (i VHT v lete v zime) pouzival teplaky, tak bych jich za stejne obdobi odhadem spotreboval mozna 20-30.
A to mi jeste ve skrini lezi starsi Rejoice kalhoty+jedny dalsi, ktere vubec nejsou spatne, ale na Pinguiny nemaji. A to jeste Pinguiny zdaleka nejsou ty nejlepsi, nejpohodlnejsi kalhoty...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod fps » úte dub 18, 2017 19:34

tak jsem taky objevil první dvě klíšťata, bylo to na Křivoklátsku, jedno jsem nešel na hřbetu dlaně když jsem se jí opřel u studánky o zem, a druhé jsem našel na nafukovačce kterou jsem nafukoval položenou na střeše stanu, v obou přepadech to bylo v hlubokém jehličnatém lese, a tráva nikde, nechápu kde se tam klíšťata vzal, a ani bych je tedy na těchto místech neočekával, klíšťata jsou prostě už všude, ale jinak repelent Predator Outdoor zafungoval jako vždy skvěle, tři dny na těžko, a žádné zakousle klíště, nastříkány kalhoty po kolena, větrovka po prsa, a stan dole okolo vchodu, nastříkaný to bylo čtyři dny před odjezdem aby to stačilo pořádně vyvětrat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2017 19:39

:(( chtelo by to nejaky plosny postrik...

Jak to myslis, vetrovka po prsa? Strikas rukavy nebo zespoda?

Strikam jen kalhoty, ale skoro az pod rozkrok. Obcas je trava vyssi a cetl jsem, ze kliste vyleze az metr vysoko. Cihaji na koncich trav, svine. Dokud je ted trava nizka, tak taky strikam jen dole, ale nahore jeste nastrikam tak 5 cm siroky pas, pro jistotu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 18, 2017 19:49

ja jeste nestrikam, i kdyz fena je taha uz aspon mesic... :( ale nastesti na kokorinsku sem o vikendu zadny nevidela 8)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klistata

Příspěvekod fps » úte dub 18, 2017 19:56

jelikož si sedám, tak stříkám větrovku odspoda k prsům, ale rukávy nestříkám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2017 20:02

Bacha na to. Od te doby, co strikam kalhoty, jsem mel kliste myslim dvakrat a pokazde na ruce. Zvnejsku, tam kde si nevidis, svine jsou vychcane :evil: Chytly se tam asi po nejakem prolezani krovin. Mel jsem kratky rukav, takze strikani nepomuze, na hole telo tohle bohuzel nejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 18, 2017 20:29

zkus na holy telo tu slivovici s tea tree oil/levanduli/cedrem. Ono to fakt pomaha, kdyz uz vidim, ze to na me leze, tak nasplicham a i komari se drzi dal, i od klistat mam pokoj. A sice slivovice mozna trochu vysusuje kuzi, ale radsi budu nasplichana slivovici, nez sajrajtem z drogerky. Mozna by ten nosnej zaklad mohla byt i voda... pripadne by se dalo i par kapek eteraku primo vetrit na kuzi, ale ja tim splicham i psy a tam tu kuzi tezko hledat v tech chlupech
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klistata

Příspěvekod danis » sob dub 22, 2017 13:34

Nějaký tip na repelent, který jde použít na holou kůži? Jedná se o použití v létě, kdy potřebuji něco na holé nohy + samozřejmě ještě k tomu použiju opalovací krém.
danis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 16, 2010 11:04

Re: Klistata

Příspěvekod fps » sob dub 22, 2017 13:51

nejlepší jsou dlouhé kalhoty, a na ně repelent Predator Outdoor, máš dlouhodobou jistotu, a taky nepotřebuješ žádný opalovací krém, kdybych já se chtěl opalovat, tak jdu k vodě, a ne na turistku, ale je mi jasné že každý to máme jinak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod danis » sob dub 22, 2017 14:39

fps píše:nejlepší jsou dlouhé kalhoty, a na ně repelent Predator Outdoor, máš dlouhodobou jistotu, a taky nepotřebuješ žádný opalovací krém, kdybych já se chtěl opalovat, tak jdu k vodě, a ne na turistku, ale je mi jasné že každý to máme jinak


Jedná se o MTB, dlouhé kalhoty nejsou moc vhodné :)
danis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 16, 2010 11:04

Re: Klistata

Příspěvekod booze » sob dub 22, 2017 20:04

Predator Maxx na kuzi.
Btw ted me zaujala ta jejich dymovnice a 3D repelenty nezkousel je nekdo?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod mike » sob dub 22, 2017 23:36

:shock: to jako ze zalehnu, hodim dymovnici a pak obsadim prostor a zabivakuju? :twisted:

Taky bys mohl davat linky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod booze » ned dub 23, 2017 8:53

Maji k tomu granátomet https://youtu.be/Zs2jHl2sh-4
O Predátorů Maxx jsem psal vloni je to tento http://www.repelentpredator.cz/produkty ... -80-ml/126

Takže když potkas někoho v metru s granátometem, tak jde někam bivakovat. 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » ned dub 23, 2017 12:45

By me zajimalo, kdo bude platit vyjezd hasicu, kdyz dymovnici pouziju a nekdo nahlasi pozar, kdyz uvidi ten dym? Jo, taky jsem zvedav, jak by to fungovalo, kdyby foukal poradny vitr, ktery by dym ihned odval kdovi kam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod booze » ned dub 23, 2017 16:31

To bude posledni vec v zivote, kterou uvidi. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod mike » ned dub 23, 2017 20:41

Nestacil by na klistata jen heavy metal bez tech dymovnic? :-k To by se mi libilo ;-)

Jestli to ale funguje, tak bych na jeden den vyhlasil zakaz vychazeni a vykouril celou republiku. Smrt klistatum [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » ned dub 23, 2017 22:00

U nas na Ostravsku se o to uz par let snazi - i bez zakazu vychazeni mame pulku roku vykoureny vzduch. Vadi to kazdemu, i zviratum - jen klistata se vesele mnozi dal :twisted:.
Naposledy upravil apuka dne pon dub 24, 2017 10:00, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod Chmeld4 » pon dub 24, 2017 8:09

Táák ... včera první zakouslej klíšťák. Letošní sezónu sem zahájil dost pozdě. Uvidíme jak to půjde ...
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Klistata

Příspěvekod Grent » pon dub 24, 2017 10:30

Ake su vase najosvedcenejsie taktiky ako vybrat kliesta, niekto ho vykruti cez vatu, niekto kliestami a niekto ho toci cez vsetky mozne smery hodinovych ruciciek :D
U mna sa zatial najviac osvedcilo ho vytiahnut kliestami s plochou spickou, najlepsie by boli asi take ako sa davaju na psov, len zatial hladam nejaky vhodny krem alebo podobne ktorym jeho ho a pokozku v okoli natriet no a indulona to asi nieje :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon dub 24, 2017 10:55

Ja jsem k plne spokojenosti pouzival krokodyla (ne nilskeho, ale elektrikarskeho :D) a natiral nejakou dezinfekci - pokud jsem mel, tak nejaka desinfekcni mast, ale klidne Alpa, jiny alkohol, peroxid, Jodisol, Betadyn (ten je i jako krem a psum to vetsinou moc nechutna :wink:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod lojzmen » pon dub 24, 2017 11:35

Z kosmetické soupravy pinzetka (cca5cm) na vytrhávání obočí, či chloupků tam, co já vím. Ploché konce jsem přihnul k sobě, klíště sevřu přiměřeně u kůže a vykývám/ vytrhnu. Klíště dám potom do předem připravené kapky nějakého krému, aby nepozorovaně neodešlo nebo nevypadlo z pinzety.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Klistata

Příspěvekod Chmeld4 » úte dub 25, 2017 8:01

@Grent: Kápnu přípravek Klíšťák, vytrhnu čimkoliv co je po ruce, potřu Betadynem. Eště se mi nestalo že bych klíště přetrhnul.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Klistata

Příspěvekod fps » úte dub 25, 2017 13:40

Grent píše:Ake su vase najosvedcenejsie taktiky ako vybrat kliesta

Klíšťák Ixoderm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron