Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 8, 2020 12:33

mike píše:To je na travniky. Rodice neco takoveho pouzivaji na zahradu a funguje. Je to ale jen emulze o podobne koncentraci, jako ten Predator (a po naredeni mnohem mensi).
:evil: Na travnik? To je hnus. Zabijou veskery hmyz okolo, i ten uzitecny, ktery klistata lovi. Plus vodni zivocichy, kdyz to splachne dest do potoka. A kocky, ktere neumeji permethrin zpracovat a je pro ne hodne toxicky. Plus sebe, protoze je to preci neurotoxin. Na obleceni v pohode, ale strikat to na zahradu muze jen blbec, sorry jako.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Klistata

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 8, 2020 12:46

@Etheric, pokud ti vadi DEET a hledas repelent na kuzi, zkus nejaky s picaridinem. Funguje stejne, ale mel by byt prijemnejsi na kuzi. Strikat repelent na stan nebo tarp je myslim nesmysl, kazdy ucinkuje jen par hodin a lepsi je to na sebe, stan je nelaka, lakas je ty. Kdyz na stan, tak permethrin, ale taky opatrne.

Teatree je blbost, ten preci nijak hmyzy neodpuzuje.

Etericke oleje stejne moc nefunguji, protoze jsou natolik tekave, ze bys je musil aplikovat kazdou chvili. A neni na nich nic "prirodniho", je to uplne normalni chemie jako kazda jina. Pro citlive lidi muzou byt naopak jeste horsi nes chemicky repelent.

K Apukovym "energetickym priveskam" se radsi nebudu vyjadrovat vubec :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon čer 8, 2020 13:01

Dromedaro píše:Že by to nechal louhovat v olivovém oleji 14 dní (nebo jak dlouho se to dělá při potravinářském využití) při pokojové teplotě a pak normálně používal na kůži.
Ne vsechny otericke oleje se delaji maceraci, tak to casto neni to "prave orechove", prumyslove se to dela destilaci, da se to delat i doma. Ale to je vice-mene jedno. Stejne si myslim, ze se Ti ani v nejmensim neoplati vyrabet doma, zase tolik nestoji (pravda, kvalitativne je taky velky rozptyl, ale zrovna na tyto potreby, kdyz uz to chces vyuzit, je to podle mne min dulezite).
Hlavne ale pozor na to, ze nektere etericke oleje bys nemel v koncentrovane podobne natirat na kuzi! Mohou zpusobit neprijemne problemy. Hlavne, kdyz pouzijes na vetsi plochu.

Jeste jednou opakuji - nevim jiste, ktery olej nakolik je ucinny. Ten obojek naseho psa, co jsem popisoval byl z Hornbachu, prvni, co jsem na nej natrefil, vubec netusim, co vsechno obsahoval.
A taky znovu pridavam - muze to byt velice individualni, v pripade cloveka dany clovek+prostredi, kde se pohybuje+klistata, ktera se tam pohybuji+mozna strava+... U jednoho muze ucinkovat, u druheho ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 8, 2020 14:56

FrantaKrajta píše: Strikat repelent na stan nebo tarp je myslim nesmysl, kazdy ucinkuje jen par hodin a lepsi je to na sebe, stan je nelaka, lakas je ty. Kdyz na stan, tak permethrin, ale taky opatrne.


Ethericu, ty jsi to s tím DEET a jeho působením na materiály tarpu a síťovin myslel tak, že bys to stříkal přímo na to?

EDIT: Tak možná bys mohl vyzkoušet nějaké přípravky pro děti, které asi nejsou tak agresivní na pokožku. Nebo toto je podle popisu také pro lidi s citlivou pokožkou: https://www.hanibal.cz/life-systems-expedition-sensitive-spray-25-ml-id17111
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 8, 2020 15:37

FrantaKrajta píše: ale strikat to na zahradu muze jen blbec, sorry jako.

Připomnělo mi to časy, kdy nás rodiče používali místo chemického postřiku, protože nechtěli na zahradě žádnou chemii. Pravidelné procházení velké zahrady s bramborami, obracení každého listu a ruční sběr mandelinek do sklinek. S následnou kontrolou "úlovku", jestli jsme to náhodou neflákali.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod Etheric » pon čer 8, 2020 17:33

FrantaKrajta píše:pokud ti vadi DEET a hledas repelent na kuzi, zkus nejaky s picaridinem.
...
Strikat repelent na stan nebo tarp je myslim nesmysl, kazdy ucinkuje jen par hodin a lepsi je to na sebe, stan je nelaka, lakas je ty. Kdyz na stan, tak permethrin, ale taky opatrne.

DEET vadí především mýmu vybavení z pes/pad/pp,... Proti klíšťatům mu stejně nevěřím, klíště není komár, klíště nabereš přímo na sebe a hned cítí ti teplo, klíště kolem tebe nelítá......

Však píšu permethrin na ten pruh moskytiéry u tarpu. Lehnu do trávy a to, co poleze přitahováno mnou, zdechne na moskytiéře. Zpod Tyveku vede cesta do tarpu přes moskytiéru
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Klistata

Příspěvekod Etheric » pon čer 8, 2020 17:36

Dromedaro píše: ty jsi to s tím DEET a jeho působením na materiály tarpu a síťovin myslel tak, že bys to stříkal přímo na to?

Myslel jsem to především tak, že DEET je rozpouštědlo. Jeho působení na okolní předměty a uvolňování se je učivo fyziky ZŠ. Vem si to jako aceton vs polysteren. Zdánlivě se k sobě nepřiblíží, a polyš naleptán... Kapka bokem, případně otěr, co se týče DEETu na těle i pot..
Nic víc. Základy fyziky / chemie, který zná i autista se ZŠ :twisted:
Naposledy upravil Etheric dne pon čer 8, 2020 17:40, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2020 17:38

Etheric píše:Zpod Tyveku vede cesta do tarpu přes moskytiéru

Neni lepsi nastrikat rovnou Tyvek? Klidne Predatorem, tam snad nevadi, kdyby ho DEET poskodil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Etheric » pon čer 8, 2020 17:45

O nástřiku Tyveku jsem přemýšlel taky. Jenže když si představím, jak na něm ležím, jak jsou věci.. Bylo by místo, hlavně okolo hlavy, který nelze vykrýt.
Taky další věc - ať už Predator, permethrin z drogerie, cokoliv - jaký to bude spát v tom celou noc a čuchat ty výpary??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2020 17:49

FrantaKrajta píše:Na travnik?

Na ten je to urceno.

FrantaKrajta píše:To je hnus. Zabijou veskery hmyz okolo, i ten uzitecny, ktery klistata lovi. Plus vodni zivocichy, kdyz to splachne dest do potoka. A kocky, ktere neumeji permethrin zpracovat a je pro ne hodne toxicky. Plus sebe, protoze je to preci neurotoxin. Na obleceni v pohode, ale strikat to na zahradu muze jen blbec, sorry jako.

Ted uz prehanis jak apuka :twisted: Precti si navod, pri rozumnem pouziti se daji vedlejsi skody minimalizovat. Ma se to strikat rano nebo vecer a ucelem je vytvorit na zemi a na trave vrstvicku, ktere vydrzi par dni a zabije celou generaci klistat, hlavne larev. Funguje to na lezouci hmyz, koncentrace je nizka a letajicimu by to vadit nemalo, kdyz nedostane primy zasah (proto rano a vecer). Kockam taky ne, ale bude je lepsi je na zahradu tyden nepoustet. Tobe uz vubec ne, lidem to skoro nevadi a z obleceni urcite dostanes vetsi davku. No a kdyz ti netece potok hned vedle zahrady, tak se to dostatecne naredi a navic se permethrin moc nesplachuje.

Nerikam, ze je to idealni, ale kdyz mas zahradu zamorenou klistaty, tak je to reseni. Staci pouzit jednou na jare a ty svine vyhubit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2020 17:53

Etheric píše:Taky další věc - ať už Predator, permethrin z drogerie, cokoliv - jaký to bude spát v tom celou noc a čuchat ty výpary??

Permethrin se skoro neodparuje. Je velmi stabilni, proto vydrzi na latkach tak dlouho a prezije i prani. V Predatoru smrdi neco jineho a uznavam, ze bych to celou noc cichat nechtel.

Jinak se prodavaji moskytiery permethrinem napustene a o tom, ze by smrdely, jsem nic neslysel (coz ale zas tak moc neznamena :)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 8, 2020 17:59

Stříkám si ruce od loktů k dlaním a nohy od kolen ke kotníkům. Pak se namažu ještě za krkem. Tak přemýšlím, jestli může mít takové množství nějaký efekt, když se našplichám někdy kolem páté a v devět zalehnu. Zvlášť, když jsem si ničeho na vybavení za dobu používání nevšiml, že by tam byl nějaký problém. Každopádně se mi to také nechce riskovat na drahém vybavení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod pavproch » stř črc 1, 2020 10:32

Neska ráno, dyž se přišel do práce (polemlesemloukou3 - jezedáci mi posíkli tu 2metrovou trávu, co sem musel brodit, kuju :prayer: ), taxem na sobě našel jedno lezoucí (lechtalo, sfina jedna), a protože f práci nemám krb jako doma, nemohla být kremace žehem. Taxem vymyslel jiný způsob - urvu ca 10cm tesa izolepy, přilepím na lezoucí klíště, strhnu (i s chlupa, ale co už) a tu easyho-lepu přehnu okolo přilepeného klíštěte a slepím (tím ho tam zavřu) a v té kapsičce šup s ním do koše - z teho NEvyleze a bezpečně scípne hladem. Dobře mu tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » stř črc 1, 2020 12:52

pavproch píše:z teho NEvyleze a bezpečně scípne hladem
Myslis tak za dva-tri roky? Co kdyz se mezitim izolepa rozpadne nebo uvolni? Budes mit na svedomi nemocnou uklizecku/popelare/vyberace popelmnic/... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » ned črc 5, 2020 23:14

Potrebuju neco proti klosum, co by je fakt odpudilo. Je jich mraky, malych a mladych, shazoval jsem jich ze sebe desitky. Navic jsou ty mrchy rychle, normalni klos se pomalu probiji chlupy na rukach, zatimco tihle pobihaji jako fretky. Turboklosi :?

BTW, cesnek to neni. Do vecere pred turou jsem dal pul hlavy a nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Etheric » pon črc 6, 2020 6:31

Overal se zasíťovaným obličejem s dostatečně hustou a kvalitně přišitou síťkou :twisted:
Taky jsem nadával.. Než jsem očistil dva praváky, rozemnul jsem jich mezi prsty přes deset arm2
Btw česnek musíš prej syrovej, dva stroužky, a těsně před tím, než jdeš do lesa. Odpudí to všechny zástupce rodu homo sapiens sapiens, těm hmyzákům to ale moc nesmrdí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon črc 6, 2020 18:35

Miku, ja jsem Ti uz radil tu sitovou kuklu (ale to bys musel na vrsku zasit, kdyz nenosis na hlave nic, k tomu hodne tenke hedvabni rukavice. Jen to potrebuje chodit v dlouhych kalhotech a tricku s dlouhym rukavem - kdyz je budes mit ze spravneho matrosu, alespon Ti nebude tak horko jako v kratkem :wink:.
Jen se potom nediv, kdyz v lese zaslechnes ve sve blizkosti hruzostrasne vykriky a jeceni a uvidis od sebe bezet decka a zenske (chlapy budou odpadli na zemi). :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 19:25

Etheric píše:Btw česnek musíš prej syrovej, dva stroužky, a těsně před tím, než jdeš do lesa.

To nevim, jestli by muj zaludek zvladnul. Cesnek umi byt drsnejsi, nez chilli papricka.

Navic tomu neverim, podobne je to s vitaminem B. Oboji odpuzuje zensky, ale hmyzaci na to kaslou. No a zensky se na mne v lese obvykle nevrhaj, zato hmyzaku hafo :? Letosni 500 lete sucho jim evidentne prospelo. Mam pekne pokousane bricho, to asi jak jsem shodil tricko a vyvaloval se na skale. Byli tam mravenci, vypada to na ne.

Kdovi, jestli klosi vubec maji cich :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon črc 6, 2020 19:34

Nejak se v tom ztracim...
"proti klosum"..."pobihaji na rukou jako fretky"...""mam okousane bricho"..."byli tam mravenci, vypada to na ne"..."kdovi, jestli klosi vubec maji cich"

Na co vlastne potrebujes repelent - na zensky jsi uz nasel, to je fajn, ale na jajkou jinou havet jeste?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 19:40

:-k jeste nekdo jiny to nepochopil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2020 9:57

pavproch 25. qětence píše:Tak. Klíšťovku už mám v rameně.


Následně sme si majkem z toho dělali srandu, že mi to rameno upadne.....

....cca 15.června sem na sobě (když sem omylem šel do sprchy brýlema, bez nich su slepec) našel tohle:

haxny.jpg


Trvalo to (dovolené a tak), ale už to řeším se svým hemato-onkologem, podle rozboru krve se rozhodne, zda mě bude chtít vidět on nebo mě pošle na cévní nebo na kožní...

Až neska mě napadlo, esli to náhodou nemá spojitost stím FSME žihadlem do ramena 25.qětence, tak to sem dávám .... chjo no, že nemůžu být věčně mladý a zdravý.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát črc 10, 2020 15:52

To vypada spis na koronavirus, mozna jsi ho chytnul pri ockovani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 17:13

mike píše:
Etheric píše:Btw česnek musíš prej syrovej, dva stroužky, a těsně před tím, než jdeš do lesa.
Navic tomu neverim, podobne je to s vitaminem B.


Tyhle metody jsou prý účinné jen v opravdu vysokých dávkách a navíc jen, když má to klíště na výběr. Takže když někde bude 20 lidí a jeden bude nasáklej béčkem a česnekem, tak vleze raději na ty nenasáklý. Ale když někde v lese projde za noc jedna srnka a přes den jeden turista, tak je to tomu klíštěti úplně jedno a přisaje se na toho béčkem a česnekem nasáklého turistu, když tu srnku v noci zaspí. Tomu klíštěti je to akorát nepříjemné,ale nic co by ho zabilo nebo odradilo natolik, že by raději umřel hlady. Ale já nevím, jen jsem to slyšel ve videu od týpka, co se věnuje "přežití" v lese. Mně už to přijde jak z nějakého studijního oboru " Psychologie klíšťat ". Taky ty klíšťata se prý ve vedrech stahují z lesů k řekám, potokům, studánkám. Když si představím klíště s jeho velikostí, tak si moc nedovedu představit, že se z hlubokého lesa vydá k řece. Za jak dlouho by tam došel? Za dva roky na jaře? Ten samý člověk doporučuje se na treku každý dvě hodiny vysléci a zrcátkem prohlédnout, jestli na sobě člověk nemá nějaké klíště. To bych nikam nedošel. Nejúčinnější jsou podle mě vysoké boty, dlouhé kalhoty, dlouhé rukávy, ale to se asi nikomu moc v létě nechce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát črc 10, 2020 19:05

Nejucinnejsi je vrazdici repelent s permethrinem. S tim uz tady ma spousta lidi dlouholete zkusenosti a vesmes kladne. Samozrejme na dlouhe kalhoty.

Dromedaro píše: Ale já nevím, jen jsem to slyšel ve videu od týpka, co se věnuje "přežití" v lese.

:roll: takovych zvanilu se vyrojilo. Koukat na to je naprosta ztrata casu a jestli jim veris, tak bych mel na prodej jeden pekny hrad :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 19:25

mike píše:Koukat na to je naprosta ztrata casu a jestli jim veris, tak bych mel na prodej jeden pekny hrad :twisted:

Hrad rozhodně nedoporučuje, protože v případě kolapsu civilizace budou krajem táhnout bezprizorní násilnické tlupy, které hrad lehce oblehnou a vyhladoví.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát črc 10, 2020 19:27

Jo tehle typ posuka :D Tak to hodne stesti s jeho radami.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 19:30

No je to ten typ, který kolem sebe před spaním rozmisťuje výbušné nástrahy proti medvědům , jak už se tu jednou řešilo :lol: . Já to poslouchám k různým činnostem místo rádia.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 4, 2020 16:36

Máte někdo zkušenosti s tímto repelentem, který má být 100% přírodní na alkoholové bázi se směsí vysoké koncentrace přírodních aromat odpuzující komáry a ve "švýcarské kvalitě" ? Jsem se na to dnes v DM díval, ale nechtělo se mi za to dávat 250Kč, protože tam měli jen 100ml balení. Psali tam teda účinnost 2-4 hod.

https://www.dm.cz/herbamedicus-univerzalni-100-prirodni-lihovy-odpuzovac-hmyzu-p7640133072760.html

Jsem se začal dívat po něčem jiném, co by mohlo fungovat a při tom na sebe nemusel patlat rozpouštědla DEET. Což asi taky není moc dobré pro tu kůži. A pro moje vybavení už vůbec ne, jak se tu řešilo. Hlavně ta má 80% koncentrace DEET, co mám teď.
Pro začátek jsem si koupil na vyzkoušení toto:

https://www.dm.cz/s-quitofree-sprej-proti-hmyzu-p4010355221261.html

Nečekám od toho vůbec nic. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 17, 2020 15:18

fps píše:
Etheric píše:Asi ten predator bude stát za zkoušku. Nebaví mě co víkend vyndavat klíště :?

ono ani nejde o to baveni nebo nebavení, ale jde o to, že jednou něco od klíštěte chytneš


Kvůli tomu už začínám klíšťata pomalu řešit. Když je "dobrá" sklizeň, tak jich ze sebe za léto vytáhnu tak dvacet. Když je "horší" ročník, tak deset. Občas mě napadá, že tímhle tempem se blížím tomu jednomu, které mě sejme.

Ten predator outdoor mě zaujal, díky moc za tipy na něj. To mi přijde dobré řešení. Vyzkouším.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Klistata

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 21, 2020 20:40

Opravdu ty repelenty s DEET mají schopnost poničit vybavení jako jsou péřové spacáky a sylnilonové tarpy? Jak se tu řešilo? Protože prozatím nacházím jen repelenty s DEET. A co tak zde čtu, tak také používáte repelenty s DEET.
Bez DEET jsem našel jen tento:
https://www.hanibal.cz/life-systems-expedition-sensitive-spray-25-ml-id17111

Leda, jestli to má třeba osmihodinovou účinnost, tak to na sebe našplichat někdy kolem poledne. Ale právě, mě nejvíc žerou večer, když sedím u spacáku. Leda nějaké nižší koncentrace. Já doteď používal nějakou osmdesátku DEET. Tak vyzkoušet třeba 30%. A já si to mažu stejně jen na ruce, za krk a případně na nohy od kolen dolů. Já nevím...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví