Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod scinkk » úte dub 15, 2014 17:57

nojo tak Kloš jelení - uz budu vedet komu nadavam :) Tyhle zviratka jsou aspon pouze hodne otravna narozdil od tech nemoceprenasejicich miniaturnich hajzlu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 18:18

Je to on, neni to on... vypada podobne, ale nevsiml jsem si, ze by ztracel kridla. Kazdopadne mne obcas pekne s*rou, vzdycky se mi zamotaji do chlupu na rukach nebo hur do vlasu a nedaji se sundat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » úte dub 15, 2014 19:02

mike píše:Pijavky taky prenaseji hnusne nemoci? Mne na klistatech ani tak nevadi, ze sajou krev, ale pripadne nasledky.
Teoreticky by mohly, ale vzhledem k tomu, že jsou u nás kriticky ohroženým zvířátkem, tak by to byla vlastně pocta :wink: :twisted:
Ale přiznám se, že když jsme se letos v tropech dostali do míst, kde byly místní přísavky v obrovské přesile, tak mě téměř chytla panika :oops: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » úte dub 15, 2014 19:14

mike píše:Je to on, neni to on... vypada podobne, ale nevsiml jsem si, ze by ztracel kridla. Kazdopadne mne obcas pekne s*rou, vzdycky se mi zamotaji do chlupu na rukach nebo hur do vlasu a nedaji se sundat.
no jo, na chlupatce se klošové specializují :twisted: Co tak sleduju, tak na hostiteli ještě nějakou dobu křídla má, asi než se ujistí, že je dobře a bude mu chutnat a pustí je až pak :mrgreen: . Při (mých) pokusech o odlovování je většinou ztratí hned.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 19:38

Depilovat se kvuli tem mrcham nebudu ;-) Mozna je pousteji, ja je pri zahazovani nijak nezkoumam. Uplne mi staci ta otrava s vymotavanim, zvlast z vlasu je to skvele. Furt tam neco lechta a nakonec tam nahmatam mrchu, teda klose, a pak ho 5 minut vymotavam.

Kdyz pusti kridla a zahodim ho, tak je po nem? Nejak mi unika, proc ta kridla zahazuje. To mu staci, kdyz se napije jednou za zivot?

sobb píše:Ale přiznám se, že když jsme se letos v tropech dostali do míst, kde byly místní přísavky v obrovské přesile, tak mě téměř chytla panika :oops: :mrgreen:

Temer? Kolik se jich musi prisat, aby te chytla opravdu? :twisted: Fuj, hnus, zlate hory, tam jsou maximalne lidozrave ovce a ty se daji zahnat cepinem 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod ita » úte dub 15, 2014 20:47

Chlupy na rukách nemám, ale stačí, abych byla trochu zpocená a nejde sundat ani z holé kůže :evil:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Klistata

Příspěvekod scinkk » úte dub 15, 2014 21:29

Prave, ty potvory maji asi na nohach plno hacku, to me prave rozcilujou nejvic, z rukou jeste dobry, jde nekdy vycvrnknout nehtem, ale kdyz cloveku leze nekde vzadu na krku apod tak nezbyva nez ho chytit mezi dva prsty a zahodit :axe: a to se jich na me loni v Polabi sesypalo nekolik desitek.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » stř dub 16, 2014 9:46

mike píše:Fuj, hnus, zlate hory, tam jsou maximalne lidozrave ovce a ty se daji zahnat cepinem 8)
:lol: Nejenom ovce tam jsou lidozrave... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » stř dub 16, 2014 17:40

mike píše:Depilovat se kvuli tem mrcham nebudu ;-) Mozna je pousteji, ja je pri zahazovani nijak nezkoumam. Uplne mi staci ta otrava s vymotavanim, zvlast z vlasu je to skvele.
depilovat a hlavu vzít na ježka, Ti to říkám furt, že je to praktický :wink: :twisted:

mike píše:Kdyz pusti kridla a zahodim ho, tak je po nem? Nejak mi unika, proc ta kridla zahazuje. To mu staci, kdyz se napije jednou za zivot?
Zřejmě když nedojde po svých k jinému hostiteli, tak umře hlady. Odhazování je nejspíš součást bojové strategie, bez křídel se mu srstí líp prolízá. No, jednou, jak se to vezme, on tak nějak počítá s tím, že s tebou stráví zbytek života ... :twisted:

mike píše:Temer? Kolik se jich musi prisat, aby te chytla opravdu? :twisted:
Téměř možná proto, že ty zasátý schytal Laďa :mrgreen: A bylo celkem zajímavý, že ačkoliv ji vyškub skoro hned poté, co se zakousla, tak stejně už ta ranka měla tendenci krvácet. Pro příště už jsme měli po ruce nachystanou sůl.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 19:26

sobb píše:depilovat a hlavu vzít na ježka, Ti to říkám furt, že je to praktický :wink: :twisted:

To se radej obcas poperu s klosem, nez abych vypadal porad jako uchyl ;-) (a ty bys vypadala min prakticky a vic jako zenska :twisted:)

mike píše:No, jednou, jak se to vezme, on tak nějak počítá s tím, že s tebou stráví zbytek života ... :twisted:

To se pri vymotavani muze snadno stat, jen nevim, jestli to myslel zrovna takhle :twisted: To se ta mrcha jako usadi na zvireti a saje mu krev delsi dobu? Jak dlouho asi?

mike píše:A bylo celkem zajímavý, že ačkoliv ji vyškub skoro hned poté, co se zakousla, tak stejně už ta ranka měla tendenci krvácet. Pro příště už jsme měli po ruce nachystanou sůl.

Chapu, neslane by vam nechutnaly :twisted: Mam pocit, ze mrchy vypousteji do rany neco proti srazeni krve. V realu jsem nastesti nemel tu cest a ani o to nejak nestojim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod šíp » stř dub 16, 2014 19:30

Trochu OT: sestřih na ježka je fakt super praktický :mrgreen: . Okolí si rychle zvykne :wink: .
Když jsem se minule u holičky nechala vzít strojkem, tak si toho manžel vůbec nevšiml a až večer při usínání se zeptal, zda jsem vlastně byla u holičky, jak jsem si plánovala :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 19:34

To spis souvisi s vnimanim dlouholete manzelky nez s cimkoliv jinym a byt tebou, tak to neberu jako plus :twisted:

(no a zrovna sobb docela slusi, kdyz nevypada, jako ze prave spadla do kombajnu ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod šíp » stř dub 16, 2014 19:36

:mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » stř dub 16, 2014 19:41

šíp: přesně tak, na rozdíl od manekýna mika se na módní přehlídku nechystám, tak je mi to celkem fuk :mrgreen:

mike: Jak dlouho žije kloší samice na hostiteli, to fakt nevím, ale úplně zanedbatelná chvíle to asi nebude. Pářit se na něm prý totiž může i několikrát. Můžeš se obětovat pro poznání a vyzkoušet :wink:
Když je jich hodně, tak dělají velký problémy zvěři i chovaným zvířatům (ještě je kloš ovčí a ještě jacísi další).

Že pijavky vylučujou hirudin, to vím, ale překvapilo mě, že to bylo tak rychlý. Ale proti po delší době odtržené pijavce to bylo jen pár kapek, normálně to prý jsou proudy krve.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod šíp » stř dub 16, 2014 19:43

Náhodou, mé maličkosti velmi sluší expediční sestřih, zvaný též "na mužstvo" :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 19:48

@sobb: tobe je to fuk, ale ostatni se na to musi divat :twisted: U mne nejde o prakticnost, ale o lenost, moje holicka tvrdi, ze kdyby byli vsichni jako ja, tak umre hlady 8) Zrovna jsem tam byl asi po 4 mesicich... No a depilace by u mne byla vrchol masochismu.

Bleee, nevedel jsem, ze je to takova ohavnost. Obetuj se sama, je to tvuj obor, treba dostanes nobelovku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » stř dub 16, 2014 21:49

šak ať se podívaj :twisted: je to praktičnost i lenost v jednom - dobře se vytahujou klošáci a klíšťata a "kombajn" mám doma :D

proč ohavnost, vždyť je to zajímavý (a to je u nich ještě pár jinejch pozoruhodností, například "odchov" mladejch) ... a jednoho maličkatýho klošáčka by sis chovat mohl, určitě by se mu u Tebe líbilo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 21:55

No ale jak k tomu prijdem? :twisted:

Myslel jsem, ze klistata do vlasu nelezou. A kdyz se klosove dokazou zamotat do chlupu na ruce, tak pochybuju, ze by sli z kratkych vlasu o moc lip. Leda ze bys sla dohola, ale to je myslim i na tebe moc ;-)

Jemu mozna, mne ne ;-) Chovej si sama, ja chovam pocitace, ty se aspon daji vypnout ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » stř dub 16, 2014 22:10

někteří si nestěžujou :wink:

pozor na ně, lezou, dokonce se dokáží i zasát do kůže na týle
možná ne o moc, ale vytahujou se určitě líp ... a o zdokonalení už jsem taky párkrát uvažovala, možná to v kloší sezóně zkusím :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř dub 16, 2014 22:16

Asi rezignovali :twisted:

Hmm, tak to je dalsi "oficialni" informace vadna :? Popravde, prislo mi to vzdycky podezrele, ale cetl jsem to mnohokrat. Asi od sebe opisujou.

Pripalena hlava je horsi, nez klos ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod fps » pon dub 21, 2014 20:51

tak jsem taky objevil má první letošní klíšťata, stalo se to na Javorníkách, jedno jsem objevil v cca 800 m n. m. na kalhotách, a druhé v cca 900 m n. m. ve stanu na nafukovačce, pryč jsou ty časy kdy na horách klíšťata prakticky nebyli
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod CABi88 » úte dub 22, 2014 9:13

Tak letos skóre 3 klíšťáci zatím, loni ani jeden. Tak mě zajímá jak ty bastardy vytahujete případně čím se polejt aby se drželi dál. :evil:
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte dub 22, 2014 16:25

Nemyslis, ze by sis treba mohl precist tohle vlakno pripadne pouzit funkci Hledat? Nebo se domnivas, ze jsi prvni, koho podobne otazky napadly? 8)

Za mne vytahovani pomoci mydla a rucniku (do 5 sekund je venku) a na kalhoty vrazdici repelent Predator Outdoor. Podrobosti uz jsem psal driv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod deu » pon kvě 5, 2014 13:10

Klíště mi lezlo po plachtě v 1100m na Radhošti :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Klistata

Příspěvekod deu » čtv čer 5, 2014 9:54

Na blogu jedný holky z ameriky jsem se dočetl že si na přechod Apallachian trailu nechala profesionálně ošetřit permethrinem všechno oblečení a že by to mělo vydržet po celou dobu tj.cca 3měsíce.Funguje to dobře,protože se to tam klíšťatama jen hemží(klidně 10 za den)a z ní jen odpadávají.U nás asi nic takového neexistuje co?Hledal jsem a našel jedině postřik v kanystru.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Klistata

Příspěvekod aksam » čtv čer 5, 2014 11:42

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Klistata

Příspěvekod deu » čtv čer 5, 2014 14:21

Znám a sám ho používám,ale mě zajímalo dlouhodobé ošetření oděvu.Jinak tenhle repelent(Predator) mi udělal pěknou vyrážku na kotnících,nastříkal jsem s ním asi trochu víc běžecké návleky(inov8 debris 32,jsou dvojité a stříkal jsem jen zvenku) a druhý den fleky jako prase a po pár dnech se mi oloupala kůže jako při spálení na sluníčku,takže opatrně :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Klistata

Příspěvekod wawrik » čtv čer 5, 2014 15:01

Je to určite zmienený Predator Outdoor? Lebo sú aj iné Predatory s podobným zložením (ktoré som omylom kúpil :-)), a tie zasa skôr nefungujú ako fungujú...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Klistata

Příspěvekod deu » čtv čer 5, 2014 15:03

Jestli to bylo na mě,tak ano,je to Predator Outdoor - doporučil mi to Mike tady z fora.
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 5, 2014 15:08

@deu: nebude to spis timhle? Jestli jsi strikal jen zvenku a nechal pred pouzitim zaschnout, tak pochybuju, ze by za to mohl repelent. Zvlast jestli to bylo pod ponozkama. Predator Outdoor pouzivam uz nekolik let a souvislosti s vyrazkou jsem si nevsiml, ta (u mne) souvisi hlavne se teplotou a potem. Takze tipuju, ze ses pod navlekama pekne zpotil a tohle byl vysledek. Dalsi souvislost je s vapnikem, viz konec odkazovaneho vlakna.

Zrovna jsem repelent objednaval v lekarne, mam docela slusnou spotrebu. Permanentni osetreni by se hodilo. Sice neverim, ze to vydrzi celou zivotnost obleceni, ale i kdyby to vydrzelo jen sezonu, tak by to bylo skvele. Predator Outdoor je sice asi nejlepsi repelent, ale vydrz ma tak na vikend.

Akorat davejte bacha na kocky, permethrin je pro ne jedovaty. Takze je nenechavejte se otirat o nastrikane kalhoty. Psum by vadit nemel, pouziva se v obojcich proti klistatum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví