Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod deu » čtv čer 5, 2014 15:20

Možné to je,ale ponožky i návleky takhle používám běžně a nikdy se mi to nestalo,nosím je i v horku a teď ani vedro moc nebylo a na zapaření netrpím.
Divný :((
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 5, 2014 15:26

Divne to je. S tou vyrazkou to neni jednoduche, dost zalezi na aktualnim stavu tela. Taky je mozne, ze jsi na permethrin nebo jinou slozku Predatora citlivy.

Jestli chces udelat pokus, tak priste nastrikej jenom jeden navlek ;-) Akorat se muze stat, ze budes mit na jedne noze vyrazku a na druhe klistata :twisted: Melo by ale stacit nastrikat kalhoty nekde ve vysi stehen; udelat barieru, pres kterou klistata neprelezou. Stejne je to potreba, jelikoz nekdy jsou na trave celkem vysoko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 5, 2014 15:30

wawrik píše:Lebo sú aj iné Predatory s podobným zložením (ktoré som omylom kúpil :-)), a tie zasa skôr nefungujú ako fungujú...

Jine Predatory jsem nezkousel, ale jine repelenty ano a je to jak pises, vic nefunguji nez funguji. Navic i jejich vyrobci pisou, ze maji vydrz jen par hodin. O to vic ale smrdi, ty parfemovane. Jsem to parkrat zkousel a pripadal si celou dobu jak v drogerii. Nikdy vice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod deu » čtv čer 5, 2014 19:52

mike píše:Melo by ale stacit nastrikat kalhoty nekde ve vysi stehen

Právě že gatě nenosím když je teplo,proto ty návleky s repelentem.
Jo a někde jsem teď četl že našli klíště už i na Sněžce :D .
Obrázek
Uživatelský avatar
deu
účastník
účastník
 
Příspěvky: 585
Registrován: pon kvě 2, 2011 20:05
Bydliště: Praha

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 5, 2014 20:00

To ale riskujes, klistata pry byvaji na trave az metr vysoko. Nekdo mi rikal, ze kdyz jezdil na kole pres louky, chytala se mu klistata na (chlupata) lytka. Pricemz na kole je vys, takze urcite nad vyskou navleku. Proti klistatum se doporucuji zasadne dlouhe kalhoty.

Njn, beru to tak, ze klistata jsou u nas vsude. Vydesim se teprve, az najdou kliste na Grossglockneru ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod fps » sob čer 21, 2014 10:48

v Tennengebirge (Rakouské Alpy) jsem našel dvě klíšťata na kalhotách v cca 1000 m n. m., a pak po třech dnech od příjezdu domů jsem měl jedno lehce zakouslé na bicepsu, přitom po příjezdu domů jsem na sobě žádné neměl, zřejmě mrcha vylezlo z věcí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon čer 23, 2014 0:19

Jo, to ty svine delaji. Dalsi duvod, proc pouzivat vrazdici repelent. Do Rakouska ho ale taky neberu. Kliste jsem tam jeste nechytil a to mohou byt jeste vys, uz jsem tu urcite kdysi psal, ze mi na jedne chate v 1300 rikali, ze je tam klistat spousta. Holt to chce prvni den vylezt aspon do 2000 a uz neslezat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon čer 23, 2014 12:01

Ten Vami vychvalovany permethrin.. no... na klistata repelentni ucinek to ma ponekud divny... Kdy jsem mel psa, dal jsem na nej vychvalovany , pry velice ucinny SpotOn s Permethrinem. Predtim totiz mel obcas i 5-6 klistat za mesic po prochazkach. A vysledek? Za 10 dnu 14 klistat, z toho vetsina zivych, zakouslych. Plus nekolik mrtvych nalezenych doma na koberci... navic permethrin spise zabiji nez odpuzuje ("repeluje"), na to se pouzivaji jine aromaticke latky (ta drogerie)...
Miku, kliste muzes najit v pohode i ve 3000+. Staci, kdyz odpadne z nekoho, kdo jej chytil pri vystupu nekde nize. U nas v Ostrave mi jiny pejskar rikal, ze se svym labradorem standardne chytali kliste venku pri prolezani krovin i pri delsich teplotach pod -10...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon čer 23, 2014 15:23

Permethrin neni repelent, ale nervovy jed ;-) Do repelentu se dava, aby klistata zabijel a nic lepsiho se s nima udelat neda. Jak to funguje na psech nemuzu posoudit, ale na kalhotach mi prijde, ze skvele. Repelent je DEET a ten je v tom mem taky. Nesmrdi (temer) ani jedno, to jen ve spouste repelentu jsou nechapu proc ruzne "vune", ze kterych by se clovek poblil.

Chytit ve 3000 odpadle kliste od nekoho by byla fakt smula. Neco jako kdyz te trefi do hlavy meteorit, s tim proste nic nenedalas a nema cenu to resit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » stř čer 25, 2014 6:37

Ja vim, miku, ale hodne lidi ne :-) Ono to ten DEET na klistata taky ucinkuje nejak ruzne odpudive, rekl bych, ze v nekterych oblastech jim dokonca "chutna" :-). A problemem je taky, ze ma pomerne kratkou ucinnost. Proste a jednoduse - je to lepsi jak nic, mozna nejlepsi, co je zname, ale stopro ochranu to zdaleka neposkytne (jako ani nic jineho).
Ja, a ten samy permethrin ve stejnem davkovani v jinem prostredku (resp. jinych) bez dalsi ucinne latky na stejnem psovi na stejnym mistech se stejnou intenzitou prochazek ucinkoval uplne odlisne - tak jednou za pul roku jedno ususene vychudle neprisate kliste v kozichu... Takze vcil bud moudry, sevce... :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 16:31

Jsem rad, ze nemusim resit klistata jeste u psa ;-) Uvadeny obsah ucinne latky je jedna vec, realita muze byt druha a taky muze zalezet na spouste dalsich veci. Zustal bych u toho, co funguje. Predator Outdoor, co pouzivam, evidentne ano. Letos jsem toho u nas nachodil docela dost a klistata neresil. Vysoka trava, listnate lesy, proste presne to, co se nedoporucuje a to i kdyz byl vyhlasen stupen klistat 10 ;-) A v oblastech, kde jich byva dost. Kalhoty jsem peclive strikal a neprinesl jsem si ani jedno. Je sice mozne, ze je to necim jinym, ale na zaklade drivejsich zkusenosti bez vrazdiciho repelentu usuzuju, ze to udelal on a ze funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod slezacekm » stř čer 25, 2014 16:52

Mozna bys mel vsechny prochozene trasy absolvovat jeste jednou akorat bez vsech repelentu. Tam by porovnani mohlo byt videt :axe:
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 16:55

Jj, hned co bude k dispozici stroj casu nebo aspon pristup do paralelnich vesmiru :twisted: Protoze aby to o necem vypovidalo, musel bych je absolvovat ve stejnou dobu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 2:54

Vcera bylo tezce preklosovano, to jsem jeste nezazil. Shazoval jsem ze sebe desitky (aspon 30 - 40) klosu a jeste doma ve sprse jsem videl dva plavat. Odkud se vzali nevim, mozna z vlasu. A v predsini jsem pak jeste nasel dalsiho, ten mozna pricestoval na batohu. Hnusaci ohavni, bylo jich tolik, ze se nekteri stihli i zakousnout, pekne to svedi. Znicit spolu s klistaty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod fps » pon črc 7, 2014 5:49

to si na hadrech neměl nastříkán Repelent Predator Outdoor?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon črc 7, 2014 15:12

Mel, na kalhotech. Fungoval, zadne kliste jsem na sobe nenasel. Na klose to ale nepomaha, ty mrchy litaji a pristanou primo na zpocenych rukach, za krkem apod. Klos jeleni a v komentarich vetsina lidi pise, ze repelenty na na nefungujou, spis je naopak pritahujou. Kdyz jsem ale na jare bral delsi dobu B-komplex, prislo mi, ze na mne nejdou. Ale tenkrat jich jeste nebylo tolik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod lojzmen » úte črc 8, 2014 16:16

Denně ráno beru malý Bkomplex Zentiva, tedy nikoli Bkomplex forte. Účinek na klíšťata to v mém případě asi nemá.

Šel jsem ráno travnatou pěšinou a na konci stébla cca 50-60cm na mne čekalo velké klíště. Zajímavé bylo, jak už ze vzdálenosti cca 15cm ke mně natahovalo pařáty. A to je prý slepé.

Potvrzuji, vždy po příchodu domů vytřepu věci z balkonu, prohlídnu se, a po 12 hodinách ho často mám.

Zajímavost - týden jsem byl v kopcích okolo Rusavy a žádné klíště. Repelent jsem neměl.

Zato kloše asi mají teď sezonu. Zničit se dají pošouláním dlaní, prstem, aby se jim zapletly křídla, nohy a tykadla :-)
Totéž ovádi a podobná havěť, které po plácnutí odletí. Připlácnu a zároveň pošoulám.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Klistata

Příspěvekod taek » úte črc 8, 2014 21:34

lojzmen: Klíště nevidí, ale má receptory na teplo a pachy - zvlášť na kysličník uhličitý.
Kam se ztratí tma, když se rozsvítí? Tma je tam pořád, jen není vidět. (Horníček)
Uživatelský avatar
taek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř zář 9, 2009 18:09
Bydliště: Českokrumlovsko, na samotě u lesa

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř črc 16, 2014 21:51

mike píše:Hnusaci ohavni, bylo jich tolik, ze se nekteri stihli i zakousnout, pekne to svedi. Znicit spolu s klistaty.

Svine ohavne, zrovna jsem se skrabal za krkem a zjistil, ze tam po nich mam svedici stroupky jeste ted. Po vic nez tydnu :evil:

K cemu je takovy klos dobry? A kliste? Jestli k nicemu, proc uz davno nejsou vyhubeni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 16, 2014 21:54

Klíšťata pomáhají farmaceutickému průmyslu :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř črc 16, 2014 21:58

To mi neprijde jako dobry duvod ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod Zdéňa » stř črc 16, 2014 22:09

Neřekl jsem, že je to dobrý důvod, jen prostě důvod. Vem si kolik lidí léčí důsledky borelie místo aby léčili příčinu. Ty lidi se klidně mohou takhle léčit 5,10,20 let na kloubní, svalové, psychycké a další problémy a vůbec nemají o borelióze tušení :(
BTW letos zatím ani jedno klíšťě a to občas chodím trávou i v kraťasech. Nic to nevypovídá, jen to, že mám zatím štěstí (ťuky ťuk)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Klistata

Příspěvekod Sirkka » úte zář 9, 2014 16:30

Tyhle ošklivé hmyzáky bych nejradši :smt070 :smt071 :axe: . Kvůli jednomu takovému se teď musím cpát pilulema :cry:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte zář 9, 2014 16:44

Borelioza? Tak at to ATB znici a naporad.

Jinak doporucuju vrazdici repelent, ktery uz jsem tu pakrat zminoval. Letos mam u nas nachozeno co jeste nikdy a kliste ani jedno. Zacal jsem s nim taky po borelioze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod Sirkka » úte zář 9, 2014 16:57

To nevím, na testy jdu až za dva měsíce. Ale doufám, že to bude ok. Akorát prvně mě doktorka poslala domů s tím, že to je jen lokální reakce. A teď mám antb. Chjo. A do toho nachlazení, takže si to fakt užívám. :x

Normálně repelent taky používám, byť na mě klíšťata obvykle vůbec nejdou. Tohle bylo moje třetí v životě :-(
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte zář 9, 2014 17:09

Vsak to taky lokalni reakce je, ale na borelie #-o V tomhle je lepsi doktorum neverit, nekteri se nevzdelavaji a leci postupy starymi 20 let. Taky jsem se tenkrat musel pohadat (pry pockame mesic, udelame testy a pak se uvidi...). Pritom skody zpusobene zbytecnym nasazenim ATB jsou ve srovnani s nelecenou boreliozou zanedbatelne a nekde se doporucuje jednorazova davka ATB jako prevence po klisteti i bez skvrny. Snad to mas jeste zavcas a potvor se zbavis.

Ty jo, ja mel klistat v zivote desitky, mozna stovku, holt detstvi na venkove. A flek jen po jednom, ale uz za nekolik dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klistata

Příspěvekod Sirkka » úte zář 9, 2014 17:52

Antb mi napsal jiný doktor (ta moje byla (naštěstí)) na dovolené. Akorát mě s... že po tři týdny, co mám pilule, můžu sice sportovat, ale jen na poloviční výkon. To mě za tu dobu asi jebne... Navíc takhle před závodem, před dovčou, na celofiremním setkání budu taky na suchu :drinkers: . Už delší dobu uvažuju o změně obvoďáka a tímhle si zatloukla hřebíček do rakve...

Taky jsem z venkova a furt jsem někde lítala. Do té doby naštěstí nic. A navíc ta sviňa byla z Jižních Čech, kde jsem max 2x do roka.
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Klistata

Příspěvekod Zdéňa » úte zář 9, 2014 20:14

Řekl bych, že letos jich je celkem málo. Většinou si každé léto nějaké odnesu, popřípadně ho cítím když po mě leze, letos zatím nic.

@Sirkka: držím palce!
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » stř zář 10, 2014 17:09

Sirkka píše:Akorát mě s... že po tři týdny, co mám pilule, můžu sice sportovat, ale jen na poloviční výkon. To mě za tu dobu asi jebne... Navíc takhle před závodem, před dovčou, na celofiremním setkání budu taky na suchu :drinkers:
Ber to z pozitivni stranky: Furt je lepsi byt nasrany a nejakou dobu se hybat polovicne jako byt nenasrany a za nejakou dobu se nehybat vubec - a to az do konce zivota...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon říj 13, 2014 16:46

Nesnasim klose. Vcera jsem mel na sobe vetrovku, takze mi aspon nelezli po rukach, ale zato jsem jich nevim kolik tahal z vlasu, samozrejme dobre zamotanych :x Posledniho az v Praze. Mrchy nejsou ve vlasech moc citit, jsou tam dlouho a kousou. Dneska mam v tech mistech tvrde svedici bulky. Znicit klose :axe:

Mam pocit, ze driv jich tolik nebyvalo. Ze by to bylo predchozi mirnou zimou? Lituju jeleny a srnci zver, ti se jich nezbavi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron