Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Petras » pon čer 16, 2008 13:04

Vont píše:
Petras píše:No je to spíš smůla že na mne ta havěť tak trpí,já když usnu v tělocvičně plné lidí a budou tam třeba 3 komáři tak nikdo ani štípnutí a já obsypanej. :cry:


a nejsi spis jen precitlively? :)

A na co jako ? :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod jedik » pon čer 16, 2008 13:06

Po porade nejen s mym doktorem:

NIKDY OLEJ, NIKDY NEKROUTIT, NIKDY NEVIKLAT!

Nejucinejsi postup je bud ho vyrvat (sere pes hlavicku, ta neni nebezpecna) nebo ho uriznout treba ziletkou.

Vysvetleni: Breberky ziji v zaludecnich stavach klistaka a pri jakemkoli stresu (krouceni, smykani, viklani, duseni) klistak zvraci = zvraci breberky do rany.

A pokud jeste neni nacucane (tak za den), tak je riziko prenosu minimalni. Tzn. kdyz je jeste placate, no harm.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vont » pon čer 16, 2008 13:06

Petras píše:
Vont píše:
Petras píše:No je to spíš smůla že na mne ta havěť tak trpí,já když usnu v tělocvičně plné lidí a budou tam třeba 3 komáři tak nikdo ani štípnutí a já obsypanej. :cry:


a nejsi spis jen precitlively? :)

A na co jako ? :((


ze si te haveti moc vsimas a delas si z toho starosti..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod amadeus » pon čer 16, 2008 13:08

ehm, ja si pujcim od meho pesa Frontline, a projedu si alespon s nim nonule, i kdyz ucinost -30%, alespon nejaka ta prevence :)

PS: klistata jsou hodne rezistentní, eventualne imunni, a take i proti Frontline :( , to co letos, pristi rok jiz nezabira, podobne jako napr. u viru
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod jedik » pon čer 16, 2008 13:08

Vont: to neni precitlivelost, sdilim Petrasovo postizeni a je to neprijemne. Obcas to u me doma v pokoji vypada jako po zaverecne scene z Kill Billa. Naprosto mu rozumim.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Petras » pon čer 16, 2008 13:11

Vont píše:ze si te haveti moc vsimas a delas si z toho starosti..

Spíš si ta havěť všímá mě !
A to tam ty klišťáky mám nechat až upadnou? :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vont » pon čer 16, 2008 13:22

jedik píše:Vont: to neni precitlivelost, sdilim Petrasovo postizeni a je to neprijemne. Obcas to u me doma v pokoji vypada jako po zaverecne scene z Kill Billa. Naprosto mu rozumim.


ja to taky znam, nedavno jsem nechal rozsviceno a otevrene okna.. a pokoj plny malych musek, komaru.. bylo jich vic jak stovka.. neco je pritahuje :)
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod Klíma » pon čer 16, 2008 13:26

jedik píše:Po porade nejen s mym doktorem:

NIKDY OLEJ, NIKDY NEKROUTIT, NIKDY NEVIKLAT!

Nejucinejsi postup je bud ho vyrvat (sere pes hlavicku, ta neni nebezpecna) nebo ho uriznout treba ziletkou.

Kdysi jsem se o tom bavil s nasi epidemiolozkou, rekla ze i takovy je nazor nicmene je to pouha teorie a ze si kazdej vybere co chce.
Co vim ze doktori delaj fest silna dezinfekce potom vyviklat, vydezinfikovat, sledovat zda se neobjevi zarudnuti okolo...

ono ne kazde je infikovane, detem jsme jich vyviklali desitky a nikdy nic zatim... no ona takova hlavicka je infekcni material v rane - ale casem vyhnije :mrgreen:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Vont » pon čer 16, 2008 13:26

Petras píše:Spíš si ta havěť všímá mě !


Petras píše:..já když usnu v tělocvičně plné lidí a budou tam třeba 3 komáři tak nikdo ani štípnutí a já obsypanej. :cry:


prijde mi to zvlastni, ze komari by si vsimali jen tebe :((
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod Cezi » pon čer 16, 2008 13:38

Mařena píše:@Petras, tesil: pánové, to je prd. Před pár rokama v Dolomitech, v bočním údolí, kterým se vystupuje od Agorda na Monte Schiaru, úplně pršely - jsme těch sviní ze sebe sházely aspoň stovku + každý tak 10 přisátých. Přesně se to fakt počítat nedalo, ale u nás jsem to v životě nezažil.

Nechci machrovat, ale kámoš jich jednou (noc pod širákem) měl přes stovku tuším 106. A bylo to u nás (na Moravě :wink: ).
Jo a zpráva nakonec, bylo to tak před 5ti lety a furt žije (ten borec) :lol:
Uživatelský avatar
Cezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon říj 31, 2005 13:45
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Robur » pon čer 16, 2008 13:42

mně poradila lékárnice, že každopádně desinfikovat, a lepší je jódova desinfekce (např. jodisol) než septonex, poněvač proniká o něco hlouběji pod povrch rány, ne jenom na povrchu.

jinak v květnu se mi začala dělat červená skvrna velikosti mexického dolaru, takže jsem abslovoval 20-denní antibiotikovou kůru a zítra jdu na kontrolní odběr, tak uvidíme, jestli tam ty bestie borelie ještě jsou :evil:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod brhel » pon čer 16, 2008 13:47

jedik píše:Nejucinejsi postup je bud ho vyrvat (sere pes hlavicku, ta neni nebezpecna) nebo ho uriznout treba ziletkou
Takze zbytek klištěte zůstane v Tobě, to nějak řešíš, nebo tomu přistupuješ třeba jako k třísce?

Někdo mi také radil kroužit kolem klíštěte hlivičkou od sirky, prý se samo pustí... ale možná to je jen jedna bába povídala
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod jedik » pon čer 16, 2008 13:52

Klíma píše:Kdysi jsem se o tom bavil s nasi epidemiolozkou, rekla ze i takovy je nazor nicmene je to pouha teorie a ze si kazdej vybere co chce.

Jojo, ale zatim mi tato vysvetleni znelo asi nejlogicteji.

I kdyz po pravde, kdyz si vzpomenu na to, kde jsem ho mel, tak me pri doktorove ukazce, jak ho spravne razne uriznout ziletkou prejel hodne silny mraz po zadech a myslel jsem, ze omdlim :mrgreen:

Btw. kdepak jste meli nejkuriozneji hryzle kliste?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jedik » pon čer 16, 2008 13:55

brhel píše:Takze zbytek klištěte zůstane v Tobě, to nějak řešíš, nebo tomu přistupuješ třeba jako k třísce?
Dochtori rikali, ze nevadi, ze odpadne sama.
brhel píše:Někdo mi také radil kroužit kolem klíštěte hlivičkou od sirky, prý se samo pustí... ale možná to je jen jedna bába povídala

To je mocny okultismus :mrgreen: Chapu to dobre, ze jim tedy smrdi sira?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Sirah » pon čer 16, 2008 14:14

po me ty mrchy tez nikda nesly a letos pri lezeni v dolnich zalezlech 4 a z vikendoveho rabstejna jedno, nechapu :shock:
jinak klistaky taky viklam a nasi postupovali stejne, kdyz jsem byla jeste prcek - a tez nikdy nic :ú
t`estimo Catalunya


www.bafinka.4fan.cz
Uživatelský avatar
Sirah
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4175
Registrován: pon zář 10, 2007 12:32
Bydliště: Back in Pardubice ;)

Příspěvekod conny » pon čer 16, 2008 14:20

jedik píše:Btw. kdepak jste meli nejkuriozneji hryzle kliste?


otazka nie je, kde som ho mala ja, ale kde ho mal John. kazdopadne je to vraj celkom bezne - jemna koza, prekrvene.

podla vasich rad vymenim krem na ruky za jodisol, ale krutit neprestanem. mame taky system, ze ho vytiahneme celkom polahky a vcelku. chapem, ze jeden kus, ked zahnisa, tak to az tak neva, ale ked ich je sest?
zasa je pravda, ze clovek lahsie sleduje miesto zakusnutia - boli vas to este par dni :mrgreen: , takto mam na druhy den malicky stipanec.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Petras » pon čer 16, 2008 14:24

Vont píše:
Petras píše:Spíš si ta havěť všímá mě !


Petras píše:..já když usnu v tělocvičně plné lidí a budou tam třeba 3 komáři tak nikdo ani štípnutí a já obsypanej. :cry:


prijde mi to zvlastni, ze komari by si vsimali jen tebe :((

...ježiš to byla nadsázka že pouze a jenom mne... :roll:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Petras » pon čer 16, 2008 14:27

Jinak já pokud urvu hlavu tak ji pak vydoluju pomocí injekční jehly :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Dena » pon čer 16, 2008 14:35

To je masakr, to bych asi nezvládla .. :|
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Petras » pon čer 16, 2008 14:40

Dena píše:To je masakr, to bych asi nezvládla .. :|

...ale ne vůbec to nebolí to klíště nebývá hluboko,nejsem masochysta... :D
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod chonda » pon čer 16, 2008 14:40

pavproch píše:Nevymysleli už (konečně) nějakou vakcínu?

Na lymeskou borreliózu? Vymysleli, má akorát jeden drobný háček - na ty, které se vyskytují v ČR, pokud vím, nefunguje.
A ke klíšťovce - je sice pravda, že je spousta různých typů, ale v ČR se vyskytuje víceméně jenom jeden.
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod ONDRA » pon čer 16, 2008 15:17

ja letos jenom jedno, ale je pravda ze jsem se zatim ven moc nedostal. sice jsem mu utrhnul hlavicku, ale vypalil jsem to zahratou pinzetou:( nic lepsiho po ruce nebylo
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod mike » pon čer 16, 2008 17:52

Koukam, ze tu nikdo nezna nejrychlejsi postup. Staci trochu namydlit kousek frote rucniku, prilozit na kliste, lehce pritlacit a parkrat zakrouzit. Kliste je venku (zustane na rucniku) behem nekolika vterin a neposkozene.

Predtim neni od veci postrikat kliste jodem. A uplne nejlepsi je zadne nechytit. Od te doby, co to zkousim s thiaminem (vitamin B1), jsem jeste zadne nechytil. Coz muze by nahoda nebo placebo efekt :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod teoretic » pon čer 16, 2008 18:03

chonda píše:
pavproch píše:Nevymysleli už (konečně) nějakou vakcínu?

Na lymeskou borreliózu? Vymysleli, má akorát jeden drobný háček - na ty, které se vyskytují v ČR, pokud vím, nefunguje..
jj, je to myslim tak, že v USA to mají, protože tam mají jen jeden typ - u nás jich je víc - nebo tak nějak to je :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » pon čer 16, 2008 20:15

_mike_ píše:Koukam, ze tu nikdo nezna nejrychlejsi postup. Staci trochu namydlit kousek frote rucniku, prilozit na kliste, lehce pritlacit a parkrat zakrouzit. Kliste je venku (zustane na rucniku) behem nekolika vterin a neposkozene.


Mas to overene? :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zonn » pon čer 16, 2008 20:33

Já mýdlem vyndavám klíšťata naprosto běžně. Namydlím si vatovou štětičku a parkrát přejedu přes klíště, pustí se velmi rychle.
Naposledy upravil zonn dne pon čer 16, 2008 20:38, celkově upraveno 1
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod mike » pon čer 16, 2008 20:34

Rujir píše:Mas to overene? :shock:

Na sobe a par dalsich lidech se 100% vysledky. Slysel jsem o tom poprve asi tak pred 15 lety, a tak mne dost prekvapuje, ze se to neujalo. Protoze je to mnohem snadnejsi a spolehlivejsi, nez vsechny zde popsane metody (ktere jsem predtim vetsinou vyzkousel taky).

Kdyby to snad napoprve neslo, tak staci trochu vic pritlacit. Neni potreba se bat rozmackani klistete. Pres latku to snad ani nejde, kdo zkousel treba nehtem, vi sve (jako deti jsme netusili nic o infekcich a zkouseli to...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod mike » pon čer 16, 2008 20:39

zonn píše:Já mýdlem vyndavám, klíšťata naprosto běžně. Namydlím si vatovou štětičku a parkrát přejedu přes klíště, pustí se velmi rychle.

Zajimave, myslel jsem, ze je k tomu potreba drsny povrch rucniku nebo zinky a namydlene kliste se neudrzi. Takhle to vypada, ze z mydla kliste pali oci musi se pustit, aby si je protrelo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » pon čer 16, 2008 20:42

Když není štětička, normálně namočím pevné mýdlo a přejíždím klíště tím, pustí se stejně rychle :wink:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod amadeus » pon čer 16, 2008 20:45

_mike_ píše:Koukam, ze tu nikdo nezna nejrychlejsi postup. Staci trochu namydlit kousek frote rucniku, prilozit na kliste, lehce pritlacit a parkrat zakrouzit. Kliste je venku (zustane na rucniku) behem nekolika vterin a neposkozene.

Predtim neni od veci postrikat kliste jodem. A uplne nejlepsi je zadne nechytit. Od te doby, co to zkousim s thiaminem (vitamin B1), jsem jeste zadne nechytil. Coz muze by nahoda nebo placebo efekt :)


Ten vitamin B, eventualne komplex B, ucinkuje i na komarata, nebo pak Pangamin, clovek pak desne pachne, nebo radeji asi hodne pit tekutej Pangamin :drinkers: , ehm pivco
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví