Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod fps » pon črc 11, 2016 20:22

- tak jsem taky vyděl jak umřelo (odpadlo) klíště z kalhot na které jsem před šesti dny nastříkal Predator Outdoor, nevím jak dlouho bylo klíště na kalhotách než jsem ho objevil, sledoval jsem ho cca 5 min. než umřelo (odpadlo), objevil jsem ho cca 10 cm pod lýtkem, pár centimetru povylezlo nahoru, pak se o několik centimetru propadlo, pak zase trochu povylezlo, ale po chvíli odpadlo na zem, v jehličí jsem ho už nenašel jestli umřelo
- jinak tři dny na těžko v Brdech jen pár Klošů, víc hmyzu bylo jenom v blízkosti vody, nahoře normální stav, tam bylo plno mravenců, obvzláštní těch větších cca centimetrových
Naposledy upravil fps dne stř kvě 10, 2017 7:14, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » úte črc 12, 2016 8:00

Zacina to sledovanim a teseni se umirani klistete a skonci to mrtvolama... :twisted: :wink:
Pripomina to nektere silene pokusy z nizsi ZS mladosti... :oops:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod booze » úte črc 12, 2016 10:06

Vcera me kousla nejaka svine, co je podobna berusce. Nevi nekdo co to je?
Protahlejsi oranzova beruska a dve tecky za hlavou. Napadla me plostice, ale zadnou podobnou jsem nenasel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte črc 12, 2016 20:25

@apuka: jj, po nedeli bych klidne souhlasil s plosnym postrikem CR permethrinem. To by bylo mrtvych klistat a klosu :twisted:

@fps: super, 6 dni je skvele. To znamena, ze tyden neni mimo realitu a to uplne staci.

@booze: tipuju plostici. Pry kousou dost neprijemne. Mas napsanou zavet? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod budo » pát črc 15, 2016 8:29

Flek zmizel, antibiotika se nekonaj. Doktorovi to od mé minulé návštěvy nedalo a pročetl si jednu US studii.

500 lidí s klíštětem.
A) 250 z nich dostalo během prvních 72h po zakousnutí jednu jedinou tabletu s Deoxymykoinem (pozor - nesmí to děti a těhotné, je to levné ATB za cca 80,-Kč, takže lobby v tom asi nebude)
B) 250 z nich dostalo placebo

Výsledek:
A) u jednoho jediného člověka se vyskytlo erythema chronicum migrans (udělal flek)
B) flek u 8 lidí

Jedná se ovšem o studii, kterou asi ne každý lékař četl, je to v angličtině v hloubi internetu

Důležité je při vyndavání klíštěte desinfikovat nealkoholovou desinfekcí - nejlépe Betadynou.

Dále lesní dělníci mají až 40% obranných látek.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pát črc 15, 2016 10:54

Ehm, to testovali pouze ten flek? O tom, ze by otestovali, kolik lidi skutecne bylo nakazeno borelii nebo alespon ze ktere skupiny kolik klistat bylo infikovanych nic? Jinak ta studie je absolutne o nicem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod budo » pát črc 15, 2016 12:59

Hele to jsem cekal, akorat jsem si myslel, ze kafrat bude mike :lol: .... vic podrobnosti nevim a zpochybnovat to tady nema smysl. Jestli chces, muzu ho pozadat o zdroj. Chces?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pát črc 15, 2016 13:52

Ne, ja v tom dal kafrat nechci. Jen mi to pripomelo mnoho "vedeckych" studii, kde se vyzkum zuzil jenom na par malo symptomu bez alespon trochu komplexnejsiho pristupu :twisted:
To je jakoby jedne skupine dali nahodne nakoupene ruzne jogurty, druhe zase nahodne nakoupene mlecne vyrobky a rekli, ze je to jogurt a zpracovali odpovedi na otazku "citil jste prichut jahody?". Teda pokud fakt nic jineho nezkoumali.

A Tvuj doktor mi prijde zajimavy v tom, ze kdyby chtel studovat studie o ucincich konkretniho ATB na kousnuti klistetem a borelie, tak urcite ma moznost najit desitky, mozna stovky ruznych odbornych. On ale najde jedinou, kde vypada, ze vlastne nic kloudneho nemohli ziskat.

No, nejhlavnejsi je, aby ses z toho dostal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát črc 15, 2016 17:47

@budo: tvuj doktor objevil Ameriku. Tahle studie je znama pres 10 let a uz jsem tu o ni nekolikrat psal. Dokonce jsem to na sobe jednou i pouzil. Nedavno jsem ovsem narazil na web ILADS, coz je skupina doktoru, ktera se lecenim boreliozy zabyva dlouhodobe a ti to nepodoprucuji. Viz tady. Jednak proto, ze studie byla spatne udelana, coz je videt na prvni pohled (viz apuka) a jednak proto, ze takhle muze vzniknout borelioza bez protilatek, coz je dost pruser. Co doporucuji jsem psal tady. Je to pomerne silene, ale obhajuji to tim, ze borelioza je jeste silenejsi.

Jestli jsi mel opravdu typicky boreliozovy flek a doktor ho nelecil, tak nepostupoval lege artis a jestli sis flek vyfotil a borelioza se projevi, tak ho budes moct po letech zalovat. Jeslti na to budes mit silu. Ze flek zmizi sam od sebe se stava, ale vubec to neznamena, ze neprijde dalsi stadium boreliozy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod budo » sob črc 16, 2016 16:14

Vyprošuju si, abyste tady trousili na zakladě pouhých doměnek jakákoliv hodnocení! A to zejména v osobní rovině směrem k mému lékaři! Víte jak o něm, tak o tom, co četl, prdlajs. Trocha soudnosti by z vaší strany neškodila. Jste oba dospělí. Dost mne překvapuje, že je nutné vám tohle připomínat. Jak jsem už uvedl, jestli máte zájem, můžu zkusit sehnat znění nebo odkaz. Do té doby ale laskavě přestaňte vařit z vody na úrovni "staré Blažkové". Je to klafání o ničem. A na osobní kritiku mého lékaře nemáte absolutně ničím podloženou ani argumentační pozici ani právo.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Klistata

Příspěvekod mike » ned črc 17, 2016 0:10

Nebud hystericky. Reagujeme na to, cos napsal. O tveho doktora nejde, jestli zanedbal tvou lecbu a dostanes boreliozu, tak to odneses jen ty. Jde ale o tu metodu, ktera neni uplne koser a odnest by to mohli vsichni, kteri si to tady prectou a reknou si, ze je to dobry napad. Driv jsem si to taky myslel, ale bohuzel to tak byt nemusi. Link netreba, umime si ho najit a je mimo jine na strankach ILADS, na ktere jsem odkazoval. Spolu s vysvetlenim, proc to nedoporucuji pouzivat. To bys mel naopak dat svemu doktorovi, at si to precte.

Poznamky:

1. nepouziva se jedna tableta ATB, ale dve. Davka je 200 mg Doxycyclinu (Doxybene nebo Deoxymykoin u nas).

2. neni to lecba infekce, ale prevence infekce. Pouziva se po prisati klistete jako profylaxe. Kdyz uz se udela typicky flek, tak to znamena, ze infekce propukla a musi se lecit. Okamzite a standardne 20 dni ATB. Podle ILADS 4 - 6 tydnu.

3. nekdo by si mohl rict, ze tim nic nezkazi, v nejhorsim to nezafunguje a bude to stejne, jako by neudelal nic. To ale bohuzel neni pravda, je nebezpecni vzniku boreliozy bez protilatek, ktere nebude beznyma metodama detekovatelna a tudiz se bude lecit pozde, jestli vubec. Jake je riziko neni jasne, ty studie (bylo jich vic) byly bohuzel udelane tak spatne, ze se to z nich neda zjistit. Ovsem minimalne v jednom pripade se to doopravdy stalo.

4. jaka je sance, ze to infekci zabrani, neni jasne. Ty studie jsou vyhodnoceny tak blbe, ze by s tim na technice vyhodili studaka od diplomky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon črc 18, 2016 1:28

Hele, zkouseli jste nekdo ten rozmarynovy repelent na klose? Kdyby to fungovalo, tak se v rozmarynu klidne vykoupu i hlavu si umyju. Svine jedny otravne :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod booze » pon črc 18, 2016 10:41

Nefunguje ani s hrebickem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon črc 18, 2016 16:00

Ach jo. Funguje na ne teda vubec neco?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod Krysha » úte črc 19, 2016 7:35

@mike: Obrázek ;)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2016 8:53

:-k Nebude to plne fungovat. Nema rukavice (asi) ....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod mike » úte črc 19, 2016 19:12

@Krysha: :D jeste to cele nastrikat permethrinem a je to skoro dokonale ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod booze » úte črc 19, 2016 20:11

tvl v Luznim lese nefunguje nic. :shock: Nejake male svine zvladnou vsechny PREDATORY a klidne saji. Jednu svini jsem zabil a neni to ani komar, hovado, ale mala muska se sosakem. :evil: Zanechavaji hnisajici ranky. :smt071 :smt070 ted si nemuzu vzit saty
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod Krysha » stř črc 20, 2016 13:44

vzpomněl jsem si na měsíce strávené brigádně v lesích ve Skotsku, kde nás trápily midges (až teď jsem zjistil český název Pakomárec skotský), proti kterým jsou klíšťata a kloši jen drobná nepříjemnost... tam byla moskytiéra (na hlavu) víceméně nutností, případně jsme používali jeden z mála (alespoň na asi 2h) funkčních přípravků - nějaký sprej od Avonu :D který vytvořil na obličeji souvislou "olejovitou" vrstvu přes kterou se midges nedostaly (zato se přilepily a chcíply :D)
Možná by něco takového fungovalo i na kloše - pomazat se pořádně kolomazí... ;)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2016 18:43

:D na klosich je nejneprijemnejsi to, ze se zamotaji do chlupu nebo vlasu a pak se tam melou, coz lechta a otravuje. Kousou az po nejake dobe. Kolomaz by tedy asi byla z blata do louze ;-)

Na oblicej obvykle nesedaji, ale zato za krkem se jim libi :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod pavproch » stř črc 20, 2016 19:58

neska na odpolední zdravotní procházce za chalupou (cca 8km @ 600 výškových za 1h20m) sem tež kunstatoval, že kombinace predator an hadroch a off na koži je dostatečnou ochranou proti kliščakům, ale kloši (a že se jich najednou objevilo) ta smradíky prostě ignorujou.... i dyž jeden omylem začal líst po napredátorovaných kraťasoch a po cca 10 cm s ním byl ámen... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klistata

Příspěvekod budo » čtv črc 21, 2016 8:46

Miku nebuď arogantní a nepodsouvej mým směrem nic o hysterii.
Jasně a stručně jsem se vyjádřil, že na základě polovičatých informací nemá smysl rozvíjet teorie o tom, co četl můj lékař, co to znamená. A zejména pak, že nikdo na něj nemá co pindat ani na základě výše uvedeného a ani vzhledem k tomu, že to prostě není na místě. Jestli to odmítáš pochopit, když to píšu slušně a ještě se to pokoušíš otáčet do osobní roviny mým směrem a tímto tónem, pak je evidentně třeba, abych ti to napsal takto:

Netvař se laskavě bohorovně a s kecama o hysterii běž do prdele. :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Klistata

Příspěvekod fps » pon srp 8, 2016 19:35

za tři dny na těžko v Brdech jsem nezahlédl jediného Kloše, ale za to mi po palci na ruce lezlo klíště
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2016 19:38

ja muzu rict, ze sem uz letos videla 3 klose. Jednoho na kralicaku za dva dny a jednoho za dva dny v javornikach a jednoho za 3 dny na vysocine :D su rada, ze si je vyzira mike a ostatni a tudiz kam se hnu, tam neni ani klos, ani kliste :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pon srp 8, 2016 19:40

:axe:

Klosi zacali ubyvat uz pred par tydny a vcera ani jeden. Tusi nekdo, cim to je? Neprijde mi, ze by se podminky proti cervnu vyrazne zmenily, porad je teplo a vlhko. Ne ze by mi to nejak vadilo, samozrejme ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod GreyMouse » pát zář 2, 2016 14:30

GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 11:43

Myslim, ze soucasna zima alespon trochu zatoci s klistaty - tak at jeste chvili vydrzi!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod booze » pon led 9, 2017 12:01

Nemyslim 22.12.2016 fakan mel kliste za uchem. :((
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 12:39

Ale 22.12.2016 nebylo nekolik dnu minimum pod -15 a pres den kolem -10. Vlastne pravda, jak kde, nekde bylo i skoro nad nulou :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod Grent » pon led 16, 2017 7:31

Na celej tejto zime ma najviac tesi ze pokape co najviac tych potvor co sa posledne roky iba premnozovali, najviac klieste :D clovek by sa obcas aj rad niekde v kopcoh zvalil do travy ale ta myslienka ze na mna vylezie 20 kliestov, tak to radsej budem stat dalej :D ..dokonca uz som z nich taky nervozny ze mam problem si sadnut na zem aj niekde v miestach nad urovnou lesa :D
Najradsej by som chodil celorocne v dlhych nohaviciach ale 35stupnov a pecuce slnko zas hovori opak :D

.. takze zasadna otazka na vas ? kedy a kde si sadate na zem vy ? :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví