Klistata

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klistata

Příspěvekod S4TYR » stř čer 22, 2016 21:07

@ fps: jestli to spravne chapu, tak ty tim PO ojedes svuj Hubba stan a zevlujes pak s klidem, ze ti kliste nevleze dovnitr?

Nechci vyznit jako uplny trubec :D ale mi klistaci fakt lezli v pohode i po tarpu, kdy nahoru lezli po vypinaci snure, tak mi to prijde celkem absurdni.

- a k tomu PO: :mrgreen: pusobi smrad, nebo neco ve slozeni, co by klistaky melo degradovat na uroven 'mastihonice kuzicky'?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř čer 22, 2016 21:18

:roll: celou dobu se tady bavime o tom, ze obsahuje permethrin a ten klistata zabije. Pusobi jako nervovy jed a paralyzuje je. Taky je tam klasicky DEET, ktery funguje jako repelent.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod S4TYR » stř čer 22, 2016 21:32

to chapu miku, ale nerozumim tomu uzivani u 'fps'. Pokud si nastrikam podlazku po celem obvodu stanu, tak mam sezonu bez klistat uvnitr?!? :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Klistata

Příspěvekod mike » stř čer 22, 2016 21:38

Bude tam mit hromadu chciplych klistat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod apuka » čtv čer 23, 2016 8:03

miku (a par dalsich), ze mate takove problemy s klosem....
...napadá kloš člověka spíše omylem
Nebude to v tom, ze se na vylety neholis, takze vypadas jak opice a smrdis, jsi cely zapraseny, takze vypadas jak prase. Chudak klos je potom zmateny, co to za zvire vlastne je, mam ho zkusit, nemama ho zkusit - a protoze je to tvor odvazny a zvedavy, tak zkusi.... :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klistata

Příspěvekod booze » čtv čer 23, 2016 12:33

pavproch píše:první predátorův test .... napolo-vostro....
d) bo byl hic, taxem stejně sundal odepínací nohávy a šlapal jen kraťasoch... (proto ten polo-test)

Napolo vostro bych volil Predator Maxx.
-odpuzuje a hubí komáry, klíšťata a další létající a lezoucí hmyz
-určen pro dlouhodobou ochranu při velké fyzické zátěží v oblastech s vysokým výskytem nebezpečného a obtížného hmyzu
-ochrana pokožky minimálně 8 hodin a oděvu až 1 týden
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Klistata

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 23, 2016 13:39

Na lekarna.cz asi čtou tohle vlákno a zareagovali akcí na Predator :D . Ale nemám přehled o cenách tohodle sortimentu, tak nevím, jak moc to je nebo není výhodný :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » čtv čer 23, 2016 15:24

mike píše:Je nekde verejne? Pripadne mohla bys aspon strucne napsat, k cemu dosli?
jo, je to na webu Masaryčky. Ale je to bakalářka, takže víceméně popis metod, žádné výsledky :wink: Ta samá studentka pak dělala na klíšťata i diplomku, ale použila jen tři repelenty. Nějaké testy ale asi najdeš i jinde na webu, já se o to nezajímám, mě spíš zajímaly právě ty metody.

mike píše:@fps: zas nebud paranoidni. Klisne normalne sedi na konci stebel travy a ciha, az se o ni neco otre a pak se na nem zachyti. Jo, videl jsem i lezt, ale malo.
no, fps má docela pravdu, jsou všude, ony i ty stébla trávy nebo listy bylin mohou být nízko :wink: Kolikrát mi lezlo klíště po batohu nebo jiné věci položené na zemi

mike píše:Bracha, kdyz jezdil terenem na horskem kole, tak vzdycky nadaval, kolik klistat se mu nachyta na lytka (ma nohy chlupate jako ja ;-)). Tam urcite zadne ocichani nefungovalo, proste je mechanicky sebral pri jizde.

teď mi není úplně jasná pointa - brácha používal repelent a přesto je pochytal?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 15:40

sobb píše:jo, je to na webu Masaryčky. Ale je to bakalářka, takže víceméně popis metod, žádné výsledky :wink: Ta samá studentka pak dělala na klíšťata i diplomku, ale použila jen tři repelenty.

Odkaz, odkaz :twisted: I ty metody by mohly byt zajimave.

sobb píše:no, fps má docela pravdu, jsou všude, ony i ty stébla trávy nebo listy bylin mohou být nízko :wink: Kolikrát mi lezlo klíště po batohu nebo jiné věci položené na zemi

Ale jo, taky uz jsem lezouci kliste parkrat videl. Jen mi prijde, ze ho snadneji chytnes pri chuzi, nez takhle. Zas je pravda, ze ja u nas v klistecim obdobi nikde netaborim a pri jednodennich vyletech si davam bacha na to, kam si sedam ;-)

sobb píše:teď mi není úplně jasná pointa - brácha používal repelent a přesto je pochytal?

Nepouzival repelent. Pointa je v tom, ze klistata proste za jizdy sesbiral z travy a v te rychlosti rozhodne nemela sanci na nejake ocichavani a rozhodnuti, ze tenhle mu nevoni a chytat se na nej nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » čtv čer 23, 2016 15:42

apuka píše:miku (a par dalsich), ze mate takove problemy s klosem....
...napadá kloš člověka spíše omylem
ne, že bych s nimi měla až tak zásadní problém, ale v době vrcholu jejich výskytu jsou docela nepříjemní - si představ, že se na Tebe najednou slítne několik desítek takovýchhle pidiupírků :wink:
horší je to tahat ze psa, přestože už skoro nikam nechodí, tak jich taky mívá spoustu :?

jinak wikipedii je jako zdroj lepší brát trochu s rezervou, ano člověk sice není typický hostitel, ale klidně si do něj taky kousne, navíc někteří lidi můžou mít lehkou alergickou reakci, takže asi nic moc

Ani promnutí mezi prsty vždycky nepomůže, už jsem to tu kdysi psala, i po důkladném zmuchlání se kloš zase rozmotal a někam odpochodoval. Někteří mají pevnější tělíčko, pozná se to už na omak.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 15:47

@ sobbice, tak ony ani klistata nejsou snadno rozlousknutelna
Uz jsem si vzpomnel, tos ty mela delat ten test s lektvarem :weedman: tak snad bude po delsi dobe testovani prinaset uspokojive vysledky.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » čtv čer 23, 2016 15:50

mike píše:Odkaz, odkaz :twisted: I ty metody by mohly byt zajimave.

nebudu to hledat, ale připomeň se mi pak po mejlu, pošlu Ti obojí :wink:

mike píše:Zas je pravda, ze ja u nas v klistecim obdobi nikde netaborim a pri jednodennich vyletech si davam bacha na to, kam si sedam ;-)
mám trochu pocit, že z těch jednodenních nedělních výletů plyne trochu zkreslený pohled na věc

mike píše:Nepouzival repelent. Pointa je v tom, ze klistata proste za jizdy sesbiral z travy a v te rychlosti rozhodne nemela sanci na nejake ocichavani a rozhodnuti, ze tenhle mu nevoni a chytat se na nej nebude.
s mechanickým zachycením máš sice taky částečně pravdu, ale jinak receptory klíšťat hodně podceňuješ :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 16:53

sobb píše:mám trochu pocit, že z těch jednodenních nedělních výletů plyne trochu zkreslený pohled na věc

Jj, usetrim si spoustu problemu ;-) Jeden z duvodu, proc u nas netaborim, jsou prave klistata. Kdyz uz, tak brzo na jare nebo pozde na podzim, kdyz je sance nejake chytit mala. Radej nekde vys v Alpach, tam snad jeste nejsou...

sobb píše:s mechanickým zachycením máš sice taky částečně pravdu, ale jinak receptory klíšťat hodně podceňuješ :wink:

:D castecne? ;-) Mozna podcenuju, ale fakt mi prijde nepravdepodobne, ze by se kliste zachytilo, prolezlo cele telo (putuji nahoru) a pak znechucene slezlo, protoze mu nic nevonelo. Neni nejaky vyzkum na tohle tema? Docela by mne to zajimalo. Pro mne to teda vyznam nema, do mne se zakousavaji a kdybych chtel pouzit nejaky odpuzovac, tak bych se musel nastrikat uplne cely vcetne hlavy. Proto mi permethrin na kalhotach prijde jako lepsi volba.

sobb píše:ale klidně si do něj taky kousne, navíc někteří lidi můžou mít lehkou alergickou reakci, takže asi nic moc

Asi tak, jsou to svine upirske. Vloni se mi jeden nekdy behem dne prisal ve vlasech a vsimnul jsem si toho az doma. Svedici bouli jsem tam mel tydny. Nakonec, pisou to i na te Wiki:
Není známo, že by kloš, na rozdíl od klíštěte, přenášel nějaké závažné choroby. Nicméně bakterie Bartonella schoenbuchensis dokáže způsobit dlouhotrvající svědění v místě bodnutí. Projevuje se obvykle po několika hodinách až třech dnech jako červená svědivá skvrna/vyrážka a může trvat i mnoho týdnů než zmizí.


sobb píše:Ani promnutí mezi prsty vždycky nepomůže, už jsem to tu kdysi psala, i po důkladném zmuchlání se kloš zase rozmotal a někam odpochodoval. Někteří mají pevnější tělíčko, pozná se to už na omak.

Vzdyt ho nemusis zabit. Kdyz na tobe pristane, odhodi kridla, takze ho staci zahodit a nechat ho, at nekde chcipne sam. Aspon pri nedelnich vyletech mi to takhle funguje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 17:06

GreyMouse píše:Na lekarna.cz asi čtou tohle vlákno a zareagovali akcí na Predator :D . Ale nemám přehled o cenách tohodle sortimentu, tak nevím, jak moc to je nebo není výhodný :?

Vyhodny to je. Pro ne. O cenach mam predstavu jen u PO, ale tipuju, ze u jinych to bude podobne. Naše cena: 159 Kč Běžná cena: 219 Kč Ušetříte: 27 % 219 Kc neni bezna cena ani nahodou, na Heurece je ted nejdrazsi za 165. Posledne jsem ho nekde kupoval ve sleve za 114 a na tu jejich "vyhodnou" cenu se obvykle dostanu i kdyz si to necham objednat do lekarny. Klasicky podvod, daji uplne nerealnou cenu a z ni "slevu" :axe: COI na ne.

booze píše:Napolo vostro bych volil Predator Maxx.
-odpuzuje a hubí komáry, klíšťata a další létající a lezoucí hmyz

Furt by mne zajimalo, cim ta klistata hubi. Vzdyt obsahuje jen repelenty. Ale nekdo by to vyzkouset mohl, kdo se hlasi jako pokusny kralik? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod fps » čtv čer 23, 2016 18:24

S4TYR píše:to chapu miku, ale nerozumim tomu uzivani u 'fps'. Pokud si nastrikam podlazku po celem obvodu stanu, tak mam sezonu bez klistat uvnitr?!? :)

psal jsem že stříkám okolo vchodu, vnitřní část stanu, tam kde je zip
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 18:29

OK.. a kdyz uz ti do stanu naleze nejake to disfunkcni kliste, tak jej pak nalezas uvnitr uhynule?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Klistata

Příspěvekod fps » čtv čer 23, 2016 18:38

mike píše:Zas je pravda, ze ja u nas v klistecim obdobi nikde netaborim a pri jednodennich vyletech si davam bacha na to, kam si sedam ;-)

na jednodenní výlet taky stříkám jenom spodní část kalhot, ale na jednodenní vílety mně už nebaví chodit, jsem nebyl aspoň pět let, a na těžko radě stříkám části stanu i batohu, a i lehce triko nebo větrovku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 18:42

Nemas pak pod trikem vyrazku? Tam se prece jen clovek poti vic.

(jednodenni ma vyhodu v tom, ze muzu jit nalehko, ujdu vic a muzu si do denicku zapsat vic kilometru 8))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod fps » čtv čer 23, 2016 18:43

S4TYR píše:OK.. a kdyz uz ti do stanu naleze nejake to disfunkcni kliste, tak jej pak nalezas uvnitr uhynule?

od té doby co stan stříkám, cca pět let, jsem ve stanu klíště nenašel, takže buďto stačí jak to stříkám, a dovnitř se klíšťata nedostanou? a nebo jsem měl zatím štěstí že dovnitř nelezou?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 18:44

On je v tom i repelent, mozna fakt nelezou. Nebo se jim udela spatne a jdou chcipnout ven ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod fps » čtv čer 23, 2016 18:55

mike píše:Nemas pak pod trikem vyrazku? Tam se prece jen clovek poti vic.

ne, triko nebo větrovku stříkám jenom lehce, zdaleka ne tolik jako spodní část kalhot, a jak jsem psal, věci vždy nechám několik dní vyvětrat, ale já na vyrážky celkově netrpím, takže to může být i tím

mike píše:(jednodenni ma vyhodu v tom, ze muzu jit nalehko, ujdu vic a muzu si do denicku zapsat vic kilometru 8))

pro mně je den hrozně krátký na to si užít přírodu, obzvlášť v zimě kdy je krátký den, a taky skoro vždy jezdím do pohraničních oblasti kde přeci jenom není tolik patrna civilizace, takže i cesta trvá víc hodin než když jedeš do Českého středohoří
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klistata

Příspěvekod S4TYR » čtv čer 23, 2016 18:59

@ fps: tak dekuji za popis. Jeste me zajima, jak dlouho ti pak takova aplikace na tech dverich od stanu vydrzi?
:mrgreen: a mas tam i zvonek s jmenovkou?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Klistata

Příspěvekod mike » čtv čer 23, 2016 19:02

@fps: lehke strikani zas nemusi stacit... ale myslim, ze nejdulezitejsi jsou stejne kalhoty.

Jasne, kazdy, jak se mu libi. Na jeden den jezdim tak, aby cesta netrvala dyl, nez dve hodiny. 2 + 10 + 2 dava 14 a to je tak akorat. Staci mi to, ceske kopecky mne az tak neoslovuji a chozeni u nas beru hlavne jako kondicni a pripravu na poradne hory.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » pát čer 24, 2016 18:10

mike píše: :D castecne? ;-) Mozna podcenuju, ale fakt mi prijde nepravdepodobne, ze by se kliste zachytilo, prolezlo cele telo (putuji nahoru) a pak znechucene slezlo, protoze mu nic nevonelo. Neni nejaky vyzkum na tohle tema? Docela by mne to zajimalo.
ano, částečně
Ach jo, zas ty polopravdy - klíště není datel, a tak umí lízt i hlavou dolů, a dokonce i po vrstevnici anebo klidně leze i dokolečka, prostě potvora vůbec nerespektuje dopravní řád :wink:
O výzkumu netuším, nedělám klíšťata, podívej se na netu. Seznámili jsme se před pár lety s klukem, který se klíšťaty zabývá, ale už asi nemám kontakt.
Ale, že klíště člověka klidně předčasně opustí mám dokázáno už na několika exemplářích, jim můj ořechový parfém zřejmě nevoní :mrgreen:

mike píše:Vzdyt ho nemusis zabit. Kdyz na tobe pristane, odhodi kridla, takze ho staci zahodit a nechat ho, at nekde chcipne sam. Aspon pri nedelnich vyletech mi to takhle funguje ;-)
jo, a on se otřepe, popoběhne, a můžu ho lovit zase, nene, nic takového :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát čer 24, 2016 18:19

sobb píše:klíště není datel, a tak umí lízt i hlavou dolů, a dokonce i po vrstevnici anebo klidně leze i dokolečka, prostě potvora vůbec nerespektuje dopravní řád :wink:

Nerikam, ze neumi, ale obvykle leze smerem nahoru a hleda misto, kde by se mohlo prisat. Porad si moc nedovedu predstavit, ze se mi za chuze kliste chytne na kalhoty a pak zase seskoci dolu. Nebo snad maji padak? ;-)

sobb píše:Ale, že klíště člověka klidně předčasně opustí mám dokázáno už na několika exemplářích, jim můj ořechový parfém zřejmě nevoní

To jako ze jsi sledovala, jak po tobe leze kliste a ono slezlo? Netusil jsem, ze se takhle dokazes obetovat pro vedu ;-) Kolik procent slezlo a kolik se prisalo? :twisted:

sobb píše:jo, a on se otřepe, popoběhne, a můžu ho lovit zase, nene, nic takového :wink:

Vsak rikam, pri nedelnich vyletech. Zahodim klose, jdu dal a jelikoz uz nema kridla, nema uz na mne sanci. Kdyz nekde sedis, tak je to jine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » pát čer 24, 2016 18:33

mike píše:Nerikam, ze neumi, ale obvykle leze smerem nahoru a hleda misto, kde by se mohlo prisat. Porad si moc nedovedu predstavit, ze se mi za chuze kliste chytne na kalhoty a pak zase seskoci dolu. Nebo snad maji padak? ;-)
jasně, když se chytí na tenisky nebo ponožky, tak většinou leze nahoru, jinak je to velice individuální, alespoň dle mých pozorování za poslední roky je mu to skoro fuk :wink: Takže tvrzení, že putují nahoru a musí Tě tudíž nejprve celého přelézt, než můžou zas případně lézt dolů, je mimo klíštěcí životní realitu :lol:
Nejspíš se některé prostě jen tak pustí :wink:

mike píše:To jako ze jsi sledovala, jak po tobe leze kliste a ono slezlo? Netusil jsem, ze se takhle dokazes obetovat pro vedu ;-) Kolik procent slezlo a kolik se prisalo? :twisted:
To víš, je vedro, nic se mi stejně nechce, najednou vidím na lýtku ploužící se klíště, tak sednu a pozoruju, skvělé lenošení 8)
Vzorek je příliš malý, pár jich slezlo, zbytek byl slezen, protože na sledování nebyl zrovna ani čas ani chuť.

mike píše:Vsak rikam, pri nedelnich vyletech. Zahodim klose, jdu dal a jelikoz uz nema kridla, nema uz na mne sanci. Kdyz nekde sedis, tak je to jine.
no, ale navádíš mě, že ho nemusím muchlat a zabíjet :wink:
ho tam zákeřně necháváš ostatním touristům? :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát čer 24, 2016 18:44

sobb píše:Takže tvrzení, že putují nahoru a musí Tě tudíž nejprve celého přelézt, než můžou zas případně lézt dolů, je mimo klíštěcí životní realitu :lol:

Nic takoveho jsem netvrdil ;-) Akorat mam zkusenosti jeste z doby, kdy jsem vrazdici repelent nepouzival, a klistata skoro urcite chycena na kalhoty se prisala na brise, kdyz mi vylezlo tricko, nebo v podpazi. Proste lezla nahoru, dokud nenasla vhodne misto k prisati.

sobb píše:Nejspíš se některé prostě jen tak pustí :wink:

To bych teda fakt chtel videt ;-)

sobb píše:Vzorek je příliš malý, pár jich slezlo, zbytek byl slezen, protože na sledování nebyl zrovna ani čas ani chuť.

Takze jsi zadne nenechala se prisat? To je houby pokus ;-)

sobb píše:no, ale navádíš mě, že ho nemusím muchlat a zabíjet :wink:
ho tam zákeřně necháváš ostatním touristům? :mrgreen:

Muchlat jo, stejne ho bez toho nesundas, zabijet ne, at si chcipne sam. Pochybuju, ze by klos bez kridel dokazal napadnout okolojdouciho turistu, ale jestli jo, tak at si to uzije :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod sobb » pát čer 24, 2016 19:01

mike píše:Nic takoveho jsem netvrdil ;-)
tak to mám asi problém s chápáním psaného textu a půjdu raděj dělat večeři, debata už stejně začíná být docela bez inovací, jen mi přišlo vhodné tato tvrzení korigovat:
mike píše:ze by se kliste zachytilo, prolezlo cele telo (putuji nahoru) a pak znechucene slezlo


mike píše:Takze jsi zadne nenechala se prisat? To je houby pokus ;-)
proč bych to dělala? zajímalo mě, jestli některá dobrovolně slezou, protože jim ořechovka smrdí :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Klistata

Příspěvekod mike » pát čer 24, 2016 19:05

To jsem psal? :-k Nedelej grca, byla to nadsazka ;-)

Dobrou chut :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klistata

Příspěvekod budo » pon čer 27, 2016 12:36

ku*va, prd*l, jeb*t, ho*no, svi*ě, haj*l, fuj!

O víkendu jsem chytil 3 klíšťata a to i přesto, že jsem se postříkal sprájem!

Hnedkonc dneskonc si uvařím hento a pudu to vyzkoušet na hodinovou procházku vysokou travou. Postříkám tím ai psy, ať je vindět, esli to fucknguje!

http://prima-receptar.cz/prirodni-rozma ... klistatum/
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví