Jak na regeneraci?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » čtv čer 5, 2008 10:51

Dena píše:Mimochodem, nadýchat určitá hodnota se dá i ústního spreje, obsahujícího alkec :) .


Jo, ale na tom spreji je napisane, ze ak ho uzivas, tak by si nemala soferovat. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » čtv čer 5, 2008 11:07

radovan01 píše:Tuso: V kazdom pripade minimalna mnozstvo sa nerovna neobsahuje. Ono sa to blbo vysvetluje policajtom. Hnidopich :?


No dobre. Nemyslel som to ako urážku. Sypem si popol na hlavu. :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » čtv čer 5, 2008 11:13

Rujir píše:By si ich musel vypit aspon styri, aby si z toho nieco nafukal.


Pochybujem. 10 nealko pív je ako 1 dvanástka. Kým do seba nasúkaš 10 pív /teda 5litrov tekutín/, tak sa ti tie prvé už dávno zmetabolizujú.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Poly » čtv čer 5, 2008 11:43

Dena píše:@tuso
Jojo- bowle- pozor na ni :wink:
Mimochodem, nadýchat určitá hodnota se dá i ústního spreje, obsahujícího alkec :) .


Častá výmluva podnapilých řidíčů. Kamarád (policista) mi říkal, jak zastavili řidiče, jehož vůz se nepohyboval na správné straně silnice :) No a když otevřeli dveře, málem jim vypadnul ven - byl nalitej jak prase. No, samozřejmě nadýchal...První co z něho vylezlo bylo, že je diabetik, pak ale otočil a začal vykládat, že ho bolí v krku, má kašel a užívá Stoptussin :D
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Příspěvekod radovan01 » čtv čer 5, 2008 11:51

zbuddy: Verim ze ta zaplavil pocit kolegiality a spolupatricnosti. Vacsina ludi na tomto fore je dostatocne inteligentnych na to, aby potrebovala nejakeho obhajcu.
Bez invektiv!
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod ij1 » čtv čer 5, 2008 12:10

tuso píše:Pochybujem. 10 nealko pív je ako 1 dvanástka. Kým do seba nasúkaš 10 pív /teda 5litrov tekutín/, tak sa ti tie prvé už dávno zmetabolizujú.


Fuuuj, 10 nealko piv. To by mne zajímalo, kdo by to vydržel neproložit nějakou kořaličkou :lol:
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod šíp » sob čer 7, 2008 21:18

ještě k alkoholu za volantem-bacha nepomůže ani finta,že řidič do sebe okamžitě obrátí pěkných par hltů alkecu který má někde ve voze a bude tvrdit že nadýchal z toho co právě vypil. to mi pak takové filuty policajti vozili na odběr krve- kdde pak strávili pěkných pár hodinjelikož se jim krev odebírala po půl hodinách aby se prokázalo že kecají. princip byl právě v měnících se hladinách alkoholu podle doby od vypití.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Voko » úte říj 18, 2011 17:38

Já bych vrátil téma zpět k regeneraci.

co udělat pro nejlepší regeneraci těla po takovém záběru ujetých 450km, nebo ujitých 80 - 120 v kuse?
Má zkušenost teď po 5BV je, že mne kupodivu bolely svaly jen v neděli a trochu v pondělí (až jsem si říkal, že to není moje tělo :mrgreen: ), no a trochu jsem měl ztuhlé klouby.
V neděli jsem do sebe kopnul jeden ibuprofen, aby případný začinající zánět v kloubech neměl šanci - je to nesmysl, nebo to opravdu může pomoci?
Říkám si, že by bylo dobré vědět, co do těla po závodě nacapat a naopak čemu se vyhnout.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 18:01

z ceho by mel zacinat zanet v kloubech, prochladl jsi nebo jsi ho uz pred tim mel?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 18:06

Z přetížení. Myslel tím zánět v obecném smyslu slova, u nás se často pod pojmem "zánět" myslí "infekce", ale ne vždy je to totéž.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod ZbynekN » úte říj 18, 2011 18:11

Brufen bych si nedal. Spíš dávám přednost, protažení, vyklusání po závodě a pak střídavá sprcha. Analgetika jsou zátěž pro játra a ty mají dost práce po námaze i bez prášků. Spíš ze stravy doplnit důležité minerály a živiny. Prodávají se i nápoje po fyzické zátěži.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 18:42

no namaha a pretizeni tam jiste bylo.

Sipka, je podle tebe vhodnejsi z brufenove rady nejaky co ja vim diclofenac, anebo to resit postaru nejakym salicilovym onym?

z mych nenulovych znalosti ty salicilove leky maji zatez z prekyselovani traviciho traktu ale jatra by nemely byt tak zatezovane, nebo je to blbost?

vlastni protizanetlivy ucinek ale asi srovnatelny nebude, ze?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod rebi » úte říj 18, 2011 19:14

neni diclofenac nahodou zahul na jatra??nebo to jsou ledviny..?ted nevim,ale vim,ze to necemu dava docela dost zabrat
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 19:18

ortoped ktery mi ho predepisoval rikal ze je to v klidu, ze se da brat vicemene denne a este u toho rekreacne chlastat...

to teda beru jako romantickou nadsazku, ale zrejme to nebude uplny prusvih.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Voko » úte říj 18, 2011 19:25

myslel jsem trochu i klouby - kolena jsem měl naposled naprosto odrovnaná - šílené bolesti jak po B7, tak po 5BV a teď nic.
S přetížením to je určitě pravda. My jsme nasadili brufík už za Sulovem a byli jsme schopni ujít 14km po asfaltu za 2,5 hodiny, aspoň myslím, že kombinace růžových lentilek a hroznového cukru nám pomohla.
Subjektivně si myslím, že jsem měl natrénováno méně, jak loni a přesto tělo ztěž zvládlo lépe :-k průšvih je, že přesně nevím, čím jsem toho docílil :((

@ Indy a Šipka Diclofenac - něco na klouby?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod oodoow » úte říj 18, 2011 19:35

Cpát do sebe tohle považuju za průšvih, 5BV jsem dal normálně bez prášků a kdybych měl volit, tak radši na 5BV nejdu nebo nedám všecky vrcholy. Samozřejmě je tam spousta těch, co to do sebe postupně házej, jak přichází bolesti a únava a nic moc jim z toho není. (klasický kombo: dva brufáče + redbull a pak to pořádně nakopnout :supz: ) Otázka je, jak se to pak projeví v delším období, pokud tohle provozují nějak pravidelněji.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 19:37

oodoow píše: Otázka je, jak se to pak projeví v delším období, pokud tohle provozují nějak pravidelněji.


Osobně si myslím, že nijak. Pokud to tedy nepřepísknou ve smyslu, že bolest je varovný signál těla, a nepůjdou přes limit.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod oodoow » úte říj 18, 2011 19:48

@šíp: Jo, to by byla samozřejmě ta nejlepší varianta, ale jsou právě i názory, že se to projevuje dost negativně, třeba tady http://fellrnr.com/wiki/NSAIDs_and_Running
Ale já tomu zas tak nerozumím, takže se řídím spíš intuicí a prostě se snažim necpat do těla, co tam nepatří, pokud to není nutný.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2011 19:50

šíp píše:Pokud to tedy nepřepísknou ve smyslu, že bolest je varovný signál těla, a nepůjdou přes limit.

Jenze prave to se jim muze s praskama lehce podarit. Mne se to na jare podarilo i bez nich jen tim, ze jsem bolest ignoroval. Pak jsem v tom musel pokracovat dalsi dva mesice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Voko » úte říj 18, 2011 19:54

Sám za sebe to vidím tak, že jsme došli na základnu v pohodě a já i má kamarádka dnes fungujeme lépe, než loni (já měl chuť si jít zaběhat a ona šla na spining). Jestli nám pomohl placebo efekt, nebo brufen nevím.

Každopádně pokud máte odkaz na literaturu (miliji teorii :mrgreen: ) tak si něco o regeneraci organismu při/po zátěži pročtu.

@ mike Jak jsem nasadil brufen - stáhl jsem koleno, aby vazy a kloub nedostával přímý zásah. Předpokládal jsem, že svaly už jsou unavené a tahal bych celou váhu těla i báglu hlavně přes kloub. Takže prevence byla.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 19:56

Lidský organismus vydrží hodně - bez nadsázky.
S těmi analgetiky to není tak jednoznačné. Jejich efekt na bolest je jen část účinku, část z nich mají podle dávkování i účinek protizánětlivý, proti horečce a proti tvorbě sraženin, samozřejmě ne všechny účinky jsou vyjádřeny stejně u jednotlivých typů léků. Vždy je potřeba se na to dívat komplexně a na misku vah dávat pro a proti. Při extrémnější zátěži, což 5BV bezesporu je i pro trénovaného jedince, právě ten "vedlejší" efekt analgetik smysl má.
Jen krátce k různým druhům:
paracetamol, známý pod firemním názvem Paralen, je čisté analgetikum a kromě efektu na horečku postrádá výše vyjmenované účinky. Je poměrně toxický na játra, zvláště v kombinaci s alkoholem. Bavím se ale o dávkování v gramech, jedna tableta je 0,5 gramu
ibuprofen, známý jako Ibalgin. Při dávce 400mg = jedna tableta je efekt na bolest = analgetický, u 800mg a více je efekt na horečku a proti zánětu. Doporučené dávkování je 3x1, nepřekračovat pak 3x2. Více dráždí žaludek, než Paralen. Má i efekt na prevenci sraženin.
kyselina acetylsalicylová, známá jako Acylpyrin, Aspirin apod. V menším dávkování výrazný efekt na prevenci sraženin /30mg -100mg/. Dávky nad 400-500mg již účinkují na bolest a proti zánětu. Dráždí žaludek více než Ibalgin.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod rebi » úte říj 18, 2011 20:00

A co takovej anopyrin???
Dostal jsem ho pote co jse mel trombozu v oku a letel jsem s tim i pres varovani do Afriky...
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:01

To je kyselina acetylsalicylová. Prostě jsem nevyjmenovala všechny obchodní názvy.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2011 20:03

@sip: co dal? Brufen ani aspirin mi nedelaji dobre na zaludek, boli uz druhy den. Od lonskeho leceni zubu mam Aulin, po kterem zaludek neboli a navic ucinkuje podstatne lepe a dele. Jak to vidis z hlediska protizanetlivych ucinku a regenerace? Zatim ho mam v lekarnicce pro pripad nouze misto brufenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:05

Ty protizánětlivé účinky budou větší, hodně ho používají revmatologové na revmatická onemocnění. Aulin je mnohem lépe snášený, ale ve výčtu jsem ho neuváděla - není volně prodejný.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod rebi » úte říj 18, 2011 20:07

s Aulinem mam jen samy pozitivni zkusenosti...prvne sem se s nim dostal do kontaktu,kdyz mi stomatochirurg vysekaval osmicky...tak sem ho dostal spolecne s ABckama anaprosto v pohode..
A narozdil od Ibalginu nebo Ibuprofenu skutecne zabira na bolest...
Problem je docela presvedcit nekoho,aby mi to predepsal, kdyz to objektivne nepotrebuju akutne...ale zkusim zitra ORL..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:09

Aulin má dvě formy, tablety a rozpustná. Tablety - alespoň podle zkušeností - budou mít delší účinek, rozpustná forma zase zabírá rychleji a méně dráždí žaludek. Obojí je na předpis. Není vázáno na odbornost, může předepsat jakýkoliv lékař.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2011 20:09

@sip :neni, ale kdyz ma nekdo problemy jako rebi, mohl by ho dostat na predpis. Volne prodejny je Aulin Gel, tim jsem si vylecil nohu na horach a od te doby taky patri do stale vybavy na cesty.

@rebi: aha, vidis. Jo, na zuby zabira skvele, u mne 12 hodin misto 4 hodin u brufenu, ktery bolest jen utlumil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 20:10

no tak kamaradovo kombo po parbe je platicko fialovych lentilek a skopek.

to uz idealni nebude..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:11

mike píše:@rebi: aha, vidis. Jo, na zuby zabira skvele, u mne 12 hodin misto 4 hodin u brufenu, ktery bolest jen utlumil.

Ale to je jeho normální doba účinku, tomu se není co divit.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví