Jak na regeneraci?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 1, 2017 17:08

nemate tip co na neustaly krece v lytkach? vetsinou se 1x -2x za rok dostavi nocni krece, nasadim horcik a za par dni OK. na jare letos opet nocni krece, nasazen horcik a vlete sem byla na vandru kazdej vikend tak sem ho doplnovala treba obden cca 2 mesice. po vyletech se protahuju + 2x tydne chodim cvicit. od zari mam ale pocit desne ztuhlych lytek a krece tak nejak dost casto... horcik nepomoh. byla sem 2x na masazi lytek coz pomohlo docasne, ale dle obou maseru cevy a tak ok, nemaj pocit dle jinych lidi s potizema, ze bych byla pripad pro doktora... nejaka rada co s tim? na vandrech a v noci tu krec nejak zmaknu ale kdyz su na tyci hlavou dolu visim jen za nohu metr nad zemi a dostanu brutalni krec, tak je to bez nadsazky fakt o zivot nebo o nepekny zmrzaceni...
maserka rikala ze kdyz skoro/vubec nesolim, ze dobry prisolovat jidla tak se to malinko zlepsilo ale jinak teda nevim co s tim krom castejsiho protahovani a promasirovavani doma
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod pavproch » stř lis 1, 2017 17:36

A postřeh postaršího individua po celoživotním sportování a taky trošce té chemie: než si začnete stěžovat na pomalost regenerace, doporučuju se podívat na datum narození v OP a taky povzpomínat na anamnézu... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » stř lis 1, 2017 19:19

@Mawenzi: sul. Kdyz solis malo, tak je to IMO jasne. Ja jsem mel krece jen parkrat za zivot a vzdycky to spravila sul, ne horcik, a to solim normalne celkem hodne. Chce to vic solit zvlast v obdobi, kdy se vic potis.

BTW, kdyz jsem byl jednou na horach v desnym vedru (v 1300 bylo v 10 vecer 27 C), tak jsem za den vypil treba 8 litru tekutin. A pak jsem vecer v hospode vyzral solnicku, telo si o to vylozene rikalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 1, 2017 19:51

mike tak supr za skusenost, to podporuje i tu teorii maserky, asi si zacnu kupovat i soleny orisky na vandry... i kdyz jako sul - fuuuj :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » stř lis 1, 2017 20:04

Nebylo by jednodussi proste par dni jist lzicku soli jako lek? ;-) Spolknes a zapijes. Spis bych ale cekal, ze budes mit na slane chut, normalne si telo opravdu rika.

Driv jsem si myslel, ze krece zpusobuje nedostatek soli, az pozdeji jsem narazil na horcik. Zajimave je, ze treba tady nedostatek soli jako pricinu vubec nepisou, ale treba tady ano. Tak si to preber...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » stř lis 1, 2017 20:10

booze píše:V prvni rade bych rekl, ze zrovna BCAA me funguji dobre. Rozdil poznam behem dvou dnu.

To ale muze byt i necim jinym:

1. placebo efekt. Uz to psal scinkk, neni radno podcenovat. Placebo efekt je mocne kouzlo, kdyz se umi vyvolat. No a studie jsou delane proti placebu, ne proti nule, takze kontrolni skupina muze zaznamenat slusne zlepseni, ale vysledkem studie je, ze pripravek je neucinny, protoze nebyl lepsi (nebo vyznamne lepsi) nez placebo.

2. je tam neco navic. Neco, co bys nechtel nebo dokonce neco nelegalniho, ale ucinneho. Treba steroidy, v pripravcich pro kulturisty se obcas najdou. Davaji je tam, aby to bylo ucinne a lidi si to kupovali znovu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 1, 2017 20:49

mike jidlo si budu vic solit - to by mohlo zabrat, ale zas kdyz si ven beru orisky, vzit slany orisky je asi zabiti dvou much misto orisku a soli - v lete. musim si koupit sul :D

ono to muze byt kombinace, v minulosti mi vzdy horcik pomohl, ted mam nohy takovy napjaty a "zatvrdly" furt, a horcik nezabral... protoze su total bez soli krom uheraku v lete venku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod booze » stř lis 1, 2017 20:57

@mawenzi Pokud nejis sul, tak je to jasne.
@mike myslim, ze jsem placebo imunni, ale nikdy nevis. Ty STEREOidy me ani nenapadly. Jestli jsou v BCAA, tak to abych si je zacal lajnovat. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » stř lis 1, 2017 21:07

Imunni neni nikdo. Placebo efekt funguje dokonce i kdyz vis, ze jde o placebo, jen je mensi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » stř lis 1, 2017 21:12

@Mawenzi: muzes si to celkem rychle overit. Jestli mas opravdu nedostatek sodiku, tak by ti sul mela pomoct v radu jednotek dnu, nejpozdeji tak do tydne. Samozrejme ve vetsim mnozstvi, ne jen prislolit jidlo. Zas to ale neprezen, v Cine se pry soli popravovalo ;-) (kilo najednou) Zkusil bych malou lzicku denne po snidani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mitau » čtv lis 2, 2017 0:39

Někdy jsem se snažil zjistit, jak sůl a hořčík ovlivňují křeče a raději jsem toho nechal s tím, že každopádně je potřeba obojí. Samotná sůl mi moc nechutná, když potřebuju víc soli, většinou ji jím v kombinaci s banánem (sůl se na něj krásně přilepí). Možná je to divná kombinace, ale zvykl jsem si na to z běžeckých závodů.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 2, 2017 6:50

zkusila sem malou lzicku soli po snifani a priste ji zkusim radsi s tom bananem :D

peknej hnus kterej ani neklouze do krku po pul litru vody :D mozna priste zkusim ve vide rozpustit rovnou... fuuuuj :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod pavproch » čtv lis 2, 2017 8:31

ref placebo: funguje aji inde..... po té chemii mě začaly být extra citlivé zuby na dýchání hubou - prvních 10 minut venku je za trest.... už asi 3-4 měsíce.... tak to ty tři měsíce šmrdlám pomocí Sensodyne Rapid (podle reklamy za 60 kukund máš klid) - už třetí měsíc a klid nemám.... :mrgreen: a neska mi to potvrdila i zubařka, že ta sensodyne je placebo.... :twisted:

ie. další z negativních efektů, který si budu muset prožít až přestane sám.....ale což, sem tady a dýchám....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod wawrik » čtv lis 2, 2017 8:36

Skús Lacalut Sensitive. Rovnaký problém po chémii mi to vyriešilo behom polovice tuby. Nie úplne, ale tak na 85 %.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod pavproch » čtv lis 2, 2017 9:18

Kuju za radu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 2, 2017 11:53

mike píše:Nebylo by jednodussi proste par dni jist lzicku soli jako lek? ;-) Spolknes a zapijes.

:shock: Tak při představě tohoto jednoduchého řešení se mi zvedá žaludek. Osobně bych volila nějaké "složitější" řešení jako příjem soli v běžném jídle (polévka) nebo pití minerálky (třeba Poděbradku pro pravidelné pití nedoporučují kvůli vysokému obsahu sodíku). V rámci krátkodobého pokusu třeba denně i ty slaný oříšky, chipsy nebo trvanlivý salám.

@Mawenzi: Ale máš opravdu tak nízký příjem soli? Aby nebyla příčina křečí jiná a ty sis v důsledku pokusů na základě zdejších rad nepřivodila další problémy. Tím, že skoro nesolíš, jsi myslela, že sama sůl do jídla nepřidáváš nebo že doopravdy skoro nejíš potraviny sůl obsahující? Myslela jsem, že v pracovní dny chodíš na oběd do restaurace nebo jíš třeba tvrdé sýry a v nich by už nezanedbatelný obsah soli byl. Ale pokud se po změně zaměstnání obědy v restauraci už nekonají a sýry nebo salámy jíš jen na výletech, tak máš třeba soli opravdu málo. Asi by bylo dobrý napsat si co během dne sníš a k tomu dohledat obsah soli. Většina lidí zkonzumuje nejspíš mnohem víc soli než si myslí a než tělo při běžné zátěži potřebuje, ale ty máš kvůli bezlepkové dietě ne úplně standardní jídelníček, takže to můžeš mít jinak. Ale blbě se to odhaduje, pokud člověk nemá ty tabulky v hlavě (taky říkám, že kvůli vysokýmu tlaku solím spíš míň, ale kdybych to sečetla, tak se nejspíš dostanu nad doporučenou denní dávku max. 5 g :?)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod apuka » čtv lis 2, 2017 12:04

U mawe muze byt problemem hlavne nadmirna potivost - tim se ztraci drtiva vetsina soli, takze se to potom blbe ridi podle standardnich (?) tabulek.

Ja bych sice nemel zadny problem s lzyckou soli, ale stejne si myslim, ze to neni dobry napad, ze z toho telo zpracuje jenom malou cast a zbytek odejde ven. Mnohem lepsi je postupne, napriklad mineralkami, napriklad zaradit obcas glg Vincentky, mirne vice solit jidlo (to neni nic proti bezlepkove diete), dat si kvasak misto zavarenych okurek nebo surove kysane zeli, atd. Taky si nemyslim, ze nejlepsi zpusob prijmu soli jsou solene orisky, hranolky nebo hoc i salam nebo uzeniny a to hlavne z moznych jinych dopadu na organizmus.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 2, 2017 12:28

apuka jj, asi ta kombinace nadmerny potivosti a snizenyho prijmu coz letos by odpovidalo

greymouse
k snidani vetsinou jogurt bilej, k obedu vyvar (nesolenej), nebo maso (nesoleny) a dusena/cerstva zelenina (nesoleny opet), k veceri mivam to samy co k obedu, pac varim vecer. tak 3x mesicne dem s muzem tak mam bud hummus se zeleninou v cajovne nebo maso naprirodno s cerstvym zeleninovym salatem v hospode, to asi nejak solej. tvrdy syry mam hlavne na vyletech, 200g tvrdyho syra tydne ale asi snim. Ke svacince mivam ovoce/nesoleny orisky. uherak jim jen na vandru a to ne vzdycky, ale tak 150g salamu/uzenin snim za ty 2 dny.

je ale otzka zda teda ten prijem v salamu a syru je teda dostatecnej a sul mi staci? jo a na vyletech jim jeste ty ala bombus tycinky, tak 2x za vikend snim na vandru, jinak moc ne. tam mozna nejaka sul taky muze byt.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Jak na regeneraci?

Příspěvekod Kjuba » čtv lis 2, 2017 12:32

@booze: Tak ta zmínka, že jsi placebo imunní je dle mě fór roku. To mě opravdu pobavilo.

To je tak stejný úrovni, jako když mi spousta lidí tvrdí, že na ně nepůsobí reklama.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod fps » čtv lis 2, 2017 13:02

mike píše:Na horach nebo jinde na treku jis malo, ale o to vetsi mas spotrebu jak kalorii, tak zivin a zrovna aminokyselin budes mit skoro urcite malo. Takze pripravek, ktery bys normalne nepotreboval, ti muze pomoct.

tak kuli tomuhle taky BCAA na vícedenní turistice na těžko beru, 2 tbl. ráno a 2 tbl. večer, ale ne na regeneraci a nebo na zvětšení svalů

mike píše:Kdyz solis malo, tak je to IMO jasne. Ja jsem mel krece jen parkrat za zivot a vzdycky to spravila sul, ne horcik, a to solim normalne celkem hodne. Chce to vic solit zvlast v obdobi, kdy se vic potis.

já tedy solím minimálně, a křeče jsem taky snad nikdy neměl, buďto to je tím, že na ně nejsem náchylný, a nebo je to tím, že já jím multivitamin/multiminerál tablety
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod wawrik » čtv lis 2, 2017 13:15

Už som o tom písal dávnejšie, ale širokospektrálne aminokyseliny mi práve na regeneráciu na treku dosť pomáhajú. BCAA vôbec, to boli vyhodené peniaze. Možno účinkovali v niečom inom, ale na regeneráciu mi nefungovali.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod fps » čtv lis 2, 2017 13:16

booze píše:
fps píše: "Pojďme si v první řadě říci, že preparáty obsahující BCAA nefungují."

V prvni rade bych rekl, ze zrovna BCAA me funguji dobre. Rozdil poznam behem dvou dnu.

placebo efekt
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod fps » čtv lis 2, 2017 13:35

mike píše:Nebylo by jednodussi proste par dni jist lzicku soli jako lek? ;-)

Mawenzi píše:mike jidlo si budu vic solit - to by mohlo zabrat, ale zas kdyz si ven beru orisky, vzit slany orisky je asi zabiti dvou much misto orisku a soli - v lete. musim si koupit sul :D

ono to muze byt kombinace, v minulosti mi vzdy horcik pomohl, ted mam nohy takovy napjaty a "zatvrdly" furt, a horcik nezabral... protoze su total bez soli krom uheraku v lete venku

tak tohle bych já tedy neradil, i když by to bylo jen na krátkou dobou, ba naopak to chce ubrat na kuchyňské soli, o negativních účincích na zdraví při dlouhodobé nadměrné konzumaci kuchyňské soli je snad známo už dost

mike píše:Driv jsem si myslel, ze krece zpusobuje nedostatek soli, az pozdeji jsem narazil na horcik.

to už je dle mě lepší rada, chce to multivitamin/multiminerál
Naposledy upravil fps dne čtv lis 2, 2017 13:41, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 2, 2017 13:38

@Mawenzi: Hm, tak to opravdu vypadá na trvale nízký přísun soli (ale nejsem expert, jen tipuju z toho, co o soli píšou). V tom jogurtu, mase a zelenině nějaký přirozený obsah bude, ale strašně málo a ty k tomu máš něco se solí jen zřídka. Našla jsem, že v nějakým uheráku jsou cca 4 g soli /100 g, tj. za víkend ve formě salámu sníš asi 6 g. Kdyby v sýru a tom ostatním byly další 4 g, tak to máš za víkend 10 g, což je doporučená dávka, jenže ty se víc potíš a navíc máš asi trvalý deficit :?

Neobjevily se ty problémy potom, cos přestala chodit na obědy do restaurace a začala si vařit sama? Nemyslím okamžitě, ale třeba v řádu týdnů. Na tvým místě si to jídlo zkusím trochu osolit a pak třeba ještě popíjet tu minerálku. Jak zkouším teď nějaký instantní jídla, tak dávám asi 2 g soli na jednu porci, ale navíc je tam ještě trochu soli v sušeným mletým mase, takže na jednu porci může být trochu přes 2 g. Tobě by to asi přišlo slaný moc, když i vývar jíš neslaný, ale aspoň ten gram soli (pro začátek) do jednoho jídla bys zvládla ne? ;-)

fps píše:já tedy solím minimálně, a křeče jsem taky snad nikdy neměl, buďto to je tím, že na ně nejsem náchylný, a nebo je to tím, že já jím multivitamin/multiminerál tablety

Ty se ale moc nepotíš, ne? A "venku" si dáš k večeři TL nebo něco podobnýho a k snídani koupenou ovesnou kaši. V obojím sůl je, i když v kaši asi málo. A pak jíš ještě něco přes den, takže patrně další přísun soli. Kdo ví, jestli by ses s křečemi neseznámil, kdybys jedl měsíc jako Mawenzi ;-)

fps píše:tak tohle bych já tedy neradil, ba naopak to chce ubrat na kuchyňské soli, o negativních účincích na zdraví při dlouhodobé nadměrné konzumaci kuchyňské soli je snad známo už dostl

Tos ale, doufám, myslel obecně a ne na Mawenzi ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 2, 2017 13:44

mike urco nemyslel dlouhodobou nadmernou ale kratkodobou na mozmost pozorovat zmeny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod fps » čtv lis 2, 2017 13:55

wawrik píše:Už som o tom písal dávnejšie, ale širokospektrálne aminokyseliny mi práve na regeneráciu na treku dosť pomáhajú. BCAA vôbec, to boli vyhodené peniaze. Možno účinkovali v niečom inom, ale na regeneráciu mi nefungovali.

tohle mi připadá logické, na vícedenní turistice na těžko má tělo nedostatek všech aminokyselin, ne jenom těch esenciálních, až dojím ty BCAA co mám, tak taky zakoupím širokospektrální aminokyseliny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 2, 2017 14:09

greymouse no jako casove by to odpovidalo, v dubnu sem zmenila praci, zkousela jidla z rozvozu a od kvetna si varim sama a tak od zacatku prazdnin se to zacalo fakt zhorsovat a prisun horciku nepomoh vubec, naopak doslo mozna jeste ke zhorseni dalsimu, trochu mi pomohla ta masaz az ted jak sem sla ze to bylo beunosny kdy me nadhodila problem se soli, tak sem musto zadne soli dala treba na spicku kafove lzicky soli a tim osolila kilo masa do pekace s kilem zeleniny tak mozna to tak ten gram byl do 5.porci, zkusim teda 1g na porci, tzn jeste fakt pritvrdit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod fps » čtv lis 2, 2017 14:16

GreyMouse píše:
fps píše:já tedy solím minimálně, a křeče jsem taky snad nikdy neměl, buďto to je tím, že na ně nejsem náchylný, a nebo je to tím, že já jím multivitamin/multiminerál tablety

Ty se ale moc nepotíš, ne? A "venku" si dáš k večeři TL nebo něco podobnýho a k snídani koupenou ovesnou kaši. V obojím sůl je, i když v kaši asi málo. A pak jíš ještě něco přes den, takže patrně další přísun soli. Kdo ví, jestli by ses s křečemi neseznámil, kdybys jedl měsíc jako Mawenzi ;-)

potím se normálně, ani málo ani moc, jestli jím víc soli v průběhu měsíce než Mawenzi nedokáží posoudit, já to vidím v tom problému s křečemi stejně jak u těch aminokyselin, na vícedenní turistice na těžko má tělo nedostatek všech vitamínu a minerálu, proto to chce jist multivitamín/multiminerál
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 2, 2017 17:39

moje telo ma chut na jedinou vec ze zkusenosti - cukry. to je jediny co se mi obcas stane ze "chci" a musim to mit. jako chut na sul nebo multivitamin sem jeste nikdy nedostala. pritom ovoce a zeleniny zereru hodne, v syrech taky nejaky cukry sou, v tech raw tycinkach taky, tak nechapu ze "touzim" zrovna po tech cukrech ale treba ne po te soli.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » čtv lis 2, 2017 18:19

Mawenzi píše:mike urco nemyslel dlouhodobou nadmernou ale kratkodobou na mozmost pozorovat zmeny.

Presne tak. Doporuceny prijem soli je 5 g na den. V CR je spotreba 15 - 16 g/den, evropsky prumer je 8 - 12 g/den. Podle toho, co pises, mas nejspis spotrebu (vyrazne) nizsi, nez tech 5 g, takze mala lzicka soli navic (cca 2 - 3 g) ti IMO nemuze za tyden ublizit. Mimochodem, 2 g na den se uvadi jako minimalni spotreba a ty mas mozna i min.

Zas ale abys necekala neco nerealneho: melo by to pomoct proti krecim tj. melo by jich byt min nebo uplne zmizet. Proti nasledkum kreci tj. ztuhlym lytkum to nepomuze. Po opravdu povedene nocni kreci muze lytko bolet i tydny. Na to pomuze akorat masaz a kostivalova mast, ale taky ne ze dne na den.

GreyMouse píše:Tak při představě tohoto jednoduchého řešení se mi zvedá žaludek.

Vy zensky toho nadelate ;-) Vem si zvirata, tem se na zimu dava ven sul v kusech, kterou olizuji a jak jim to jede. Mne teda prijde jednodussi spolknout lzicku a zapit, nez s tim nejak blbout. Zvysit prijem v jidle je rozumne dlouhodobe, ale na test, jestli to pomuze, je IMO lepsi takhle. Protoze jestli ma vyrazny nedostatek, tak se malym zvysenim bude spravovat pomalu, lepsi je IMO dat vic v kratke dobe a jestli je to tim, melo by byt zlepseni rychle a vyrazne.

Mawenzi píše:k obedu vyvar (nesolenej), nebo maso (nesoleny) a dusena/cerstva zelenina (nesoleny opet)

:shock: to je k jidlu? Do vyvaru nedavas sul ani behem vareni? Co te k tomu vlastne vede? Nerikam, ze se musi solit nejak moc, ale uplne bez soli je jidlo nechutne.

Mawenzi píše:na vyletech jim jeste ty ala bombus tycinky, tak 2x za vikend snim na vandru, jinak moc ne. tam mozna nejaka sul taky muze byt.

Neni tam nic, co by stalo za rec. V jedne tycince 0,029 g soli.

Mawenzi píše:tak sem musto zadne soli dala treba na spicku kafove lzicky soli a tim osolila kilo masa do pekace s kilem zeleniny

:shock: na kilo masa na peceni davam odhadem tak celou cajovou lzicku soli. Nebo treba na kure (1.5 kila) rovnou cajovou lzicku dovnitr a pak mozna i celou lzicku vetru do kuze. Bez toho nema chut a tak se to i doporucuje.

fps píše:tak tohle bych já tedy neradil, i když by to bylo jen na krátkou dobou, ba naopak to chce ubrat na kuchyňské soli, o negativních účincích na zdraví při dlouhodobé nadměrné konzumaci kuchyňské soli je snad známo už dost

Jenze to muzou byt podobne blaboly, jako s cholesterolem a tuky. Ty uz se prehodnotily nebo prehodnocuji, sul to mozna jeste ceka. Pri hledani na mne vypadlo treba tohle: Sůl neškodí. Doporučení ke snížené konzumaci soli jsou mylná, říkají nyní odborníci. Vsechny ty stare doporuceni byly zalozene na pomerne primitivnich logickych uvahach z doby, kdy se o fungovani tela vedelo mnohem min, a ukazuje se, ze to neni tak jednoduche a ze vsechno muze byt jinak. A ze hlavnim vinikem vetsiny problemu jsou cukry. A ze podstatne neni veci omezovat, ale vyvazovat. Zrovna sul resp. sodik telo nutne potrebuje ke sve funkci a bavime se o Mawenzi, ktera vypada, ze ma dlouhodobe podlimitni prijem, takze ji malo soli skodi.

fps píše:to už je dle mě lepší rada, chce to multivitamin/multiminerál

V multivitaminech sodik neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron