Jak na regeneraci?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2011 20:12

hele, neberte to, že scu zase jít proti proudu, ale nebylo by lepčí než tady následně bečet nad regenerací zapojit hlavu předem (přemoci své soutěživé ego) a takovýhodle huntování si těla se vyvarovat?

já vím, ste mladý a zdravý.... dočasu.... časem (až si takovýma skopičinama zničíte zdraví takjakja)na to přijdete, ale to už bude pozdě...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Voko » úte říj 18, 2011 20:15

Kdybys neběhal hřeben Roháčů za několik hodin, bral bych tvoji poznámku možná vážně.
Neděláš to pro tělo, ale pro ten pocit.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2011 20:16

@sip: vsak ja se nedivim, jen konstatuju. Jedna tableta proti trem, vetsi efekt nez ty tri a mnohem mensi vedlejsi ucinky. Aspon ty zrejme, ostatni netusim. Pro mne jako pacienta same plusy a proc je jen na predpis nechapu.

@pp: to mas pravdu, ale nekdy to proste neodhadnes a pak je otazka, co s tim provest. Krome toho, jak spravne podotyka Voko, ty jsi ten pravy, kdo ma co rikat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2011 20:18

@voko: to nebylo několik, to bylo 11.... ale to už je dávno, to sem byl stejnej jako ste vy fčíl.... blbej, mladej, zdravej a nevážící si ani jedné ze jmenovaných dočasných vlastností....

@majk: huš! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:19

mike píše:proc je jen na predpis nechapu.

To nechápu ani já. K volnému prodeji jsou určené mnohem nebezpečnější léky na bolest. Smysl v tom nevidím. Takových blbostí ale je víc, například jako praktik nemůžu předepsat některé volně prodejné léky. A tohle mi už hlava fakt nebere :-k
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Voko » úte říj 18, 2011 20:19

@pp a kdybys byl opět v našem věku - seděl bys doma na zadku?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2011 20:20

ne :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Voko » úte říj 18, 2011 20:21

Aspoň že si to přiznáš :twisted:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod DAV » úte říj 18, 2011 20:23

Na 5BV byl letos masér, bohužel fungoval jenom do devíti. Parťák to ještě stihl, ale bral ho jako posledního. Nicméně na druhý den si masáž docela pochvaloval, já se ráno protahoval a bolestí křičel.
Laická otázka, když to tady čtu s těma práškama, je to tedy pololegální, ale co marihuana ta s THC a ta bez?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2011 20:24

já dokonce přiznám i to, že vám závidím, že (ještě) můžete a já (už) ne... :oops:

(myslím jako nesedět na zadku, samozřejmě...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 20:26

DAV, jaky zpusob aplikace mas na mysli, kremy nebo nejaky giganticky bong?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:31

Mohu se vyjádřit jen k aplikaci ve formě tekuté, jinou jsem nezkoušela a nehodlám zkoušet.
Když mi omrzly pacinky, sestra mi poslala tento Bio Konopný olej. Velmi mi pomohl na regeneraci, mnohem více než do té doby aplikované masti z Popáleninového centra. Zbytek oleje pak Luboš začal užívat na prevenci a regeneraci svalů při cyklistice a nedá na to od té doby dopustit, velmi si to pochvaluje a dokonce tím i vyléčil vlka. Cyklisti vědí, o čem je řeč.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2011 20:33

vlk se fčíl furt směje... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:34

Vlk je katastrofa, mě takhle překazil pěkný cyklovýlet asi před 2 lety... :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod DAV » úte říj 18, 2011 20:39

Ze zkušeností se zuby, tak trávová ústní voda byla účinnější než slivovice, listerin. Propolis taky není špatný, ten kloktám pří nachlazení, doporučila mi to doktorka s inhalováním vincentky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod rebi » úte říj 18, 2011 20:45

jako tech nelogicnosti je ve farmacii vazne hafo..
priklad z dneska - Condrosulf 400 je volne prodejnej,ale 8mistovka uz nikoli..a to navzdory tomu,ze tusim bezny davkovani 400ky jjsou 2x 2 tablety denne..co se tyka condrosulfu a jeho davkovani,tak se to tu uz rozebiralo tusim..
na druhou stranu nektery chemicky leky na nespavost jsou volne prodejny(teda aspon to tak bylo) a treba ty bych ja naprosto ultimatne zakazal...
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:48

rebi píše:jako tech nelogicnosti je ve farmacii vazne hafo..

Jedna z nich je například kyselina acetylsalicylová pod firemním názvem Anopyrin. V dávkování 400mg je volně prodejná /užití na bolest, proti horečce, zánětu/, v dávkování 100mg /tedy 4x menším/ je vázána na recept /užití jako prevence vzniku sraženin/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Voko » úte říj 18, 2011 20:49

@ rebi:JJ condrosulf kupuju 400mg a pp dostává od felčara 800mg - dávkování na gramáž je stejné, jen to holt nemám placené ZP - aspoň mám jistotu, že nejsem viníkem zoufalého stavu zdravotnictví :mrgreen:
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 20:50

jo tak ta nespavost je pro me dost veliky problem ale resit to pilulema sem este nezkousel.

jak moc je problem volny prodej hypnotik (je to spravene?) to nevim, ale ze nedostatek spanku totalne rozbije mimo jine i regeneraci, to vim dost dobre...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 20:51

Podle mých informací nejenom, že hypnotika volně nekoupíš, ale dokonce recepty na ně podléhají zvláštnímu režimu sledování.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod rebi » úte říj 18, 2011 21:02

šíp píše:Podle mých informací nejenom, že hypnotika volně nekoupíš, ale dokonce recepty na ně podléhají zvláštnímu režimu sledování.

dal bych krk na to,ze par let zpatky sel Hypnogen koupit uplne volne...
ale jestli je to tak jak pise sipka,tak je to super..

@Indy:to bysme mohli pokecat - ja cca od 12,takze uz 20let mam fest problemy se spanim..muj "rekord" je 7 dnu a noci beze spanku,nacez dalsi den sem delal zkousku na VS(neudelam,letim)..nakonec sem to dal,ale cestou zpatky me sejmula tramvaj..nastesti se ji nic nestalo-bych se chudak nedoplatil :mrgreen:

Jinak samozrejme stavy,kdy jsem tak utahanej,ze nemuzu usnout znam moc dobre...a to se samozrejme pri tom vsem usnout snazim..ne,ze bych zamerne nespal...

Co se tyka mych zkusenosti,tak Tritico je srajda po ktery sem fakt fest utahanej...asi nejlepsi zkusenosti mam s Protazinem,kterej se snad dava i malym detem..No a samozrejme Neurol,ale ten je zas navykovej..tusim,ze neco z toho ma spis uklidnujici nebo dokonce antidepresivni ucinky..
A udajne je teda pravda,ze takhle navozenej spanek je o dost min kvalitnejsi nez normalni..
Jednu dobu sem uvazoval i o spankovy laboratori,ktera je kousek vedle me,ale potom co to absolvoval kamos,sem se na to rozhodl vykaslat..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod šíp » úte říj 18, 2011 21:07

rebi píše:
šíp píše:Podle mých informací nejenom, že hypnotika volně nekoupíš, ale dokonce recepty na ně podléhají zvláštnímu režimu sledování.

dal bych krk na to,ze par let zpatky sel Hypnogen koupit uplne volne...

Já psala o současnosti a taky o tom, jak by to mělo být. Jestli někde magistr prodá hypnotikum bez receptu s tím, že při případné kontrole to nějak uhraje, je jeho věc a já se to ani nedozvím.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » úte říj 18, 2011 21:15

no jak jsem rekl, kamarad na tom byl skoro zavisly, takze touhle cestou nejdu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod mike » úte říj 18, 2011 21:52

rebi píše:Jednu dobu sem uvazoval i o spankovy laboratori,ktera je kousek vedle me,ale potom co to absolvoval kamos,sem se na to rozhodl vykaslat..

Proc? Ne ze bych mel (zasadni) problemy se spankem, ciste zvedavost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod DAV » stř říj 19, 2011 15:13

Ono :(( bývala doba kdy jsem se několikrát 6x8x za noc probouzel s pocitem strachu, celý zpocený, ztuhlá šíje, žvýkací svaly namožené od neustálého zatínání zubů. Chodil jsem od doktora k doktoru až jsem skončil na akupunktuře. Měl jsem napícháno plno jehel na páteři, chodidlech, tváři, ale pomohlo to.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod wawrik » pon čer 4, 2012 9:50

Krátka verzia:
Má niekto skúsenosti s jedením aminokyselín a ich vplyvom na regeneráciu? Má to nejaké vedľajšie účinky?

Dlhá verzia:
Asi rok - rok a pol si všímam, že začínam mať problémy s regeneráciou, asi kvôli veku... Po dvoch dňoch intenzívnejšej túry alebo bajkovačky sa zasa týždeň dostávam do formy. Kolega (tesne pred päťdesiatkou) bol na tom rovnako a začal pred, po a počas výkonu jesť aminokyseliny - zrazu mi na bajku nielenže stíha, ale je schopný bajkovať 7 dní v kuse v pomerne náročných terénoch (Lago di Garda, 400 km, 10 000 m prevýšenie). Bežne vydrží tak dva-tri dni, viac ani ťuk.

Tak som ich skúsil. Dal som si na bicykli známu 60 km trasu, tempom typu "vrátim sa mŕtvy". Čas asi o štvrtinu lepší, únava skoro žiadna, resp. ako za mlada :) Tak som si ju dal na druhý deň znova. To isté. Som si istý, že to už nemôže byť placebo, ešte pred týždňom by ma ten druhý deň kvôli únave skoro vôbec nebavil.

Bude to fungovať aj na dlhších trekoch (3 týždne a viac)? Predsalen je bajkovanie o dosť intenzívnejší šport, ako turistika, a to spaľovanie a regenerácia asi funguje trochu inak.

A hlavne - nenašiel som nijaké vedľajšie účinky jedenia aminokyselín, až mi to je podozrivé. Okrem jednej veci - možno, asi, snáď, občas, vraj môže ovplyvňovať vnímanie bolesti - proste znižujú prah. Nie ako drogy, že ovplyvňujú receptory, ale nejakým iným a menej nebezpečným spôsobom, ale aj tak by to nebolo zrovna kóšer. Ak je to teda pravda.

Je mi jasné, že aminokyseliny ako také nesúvisia priamo s regeneráciou, ale s dodávkou potrebných látok pre telo počas výkonu. Ale pokiaľ to ozaj nemá vedľajšie účinky, nie je dôvod ich nejesť. Je to poholdnejšie, ako kompletná zmena stravovacích návykov alebo niečo podobné, navyše pri dlhých trekoch trebárs v Himalájach sa kvôli rôznym veciam stávam dočasným vegetariánom, a deficit bielkovín tam určite je.

Nejaké kompetentné rady a názory?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » pon čer 4, 2012 9:55

jake presne aminokyseliny mas na mysli? kategorie je ponekud siroka, jsou aj v mliku aj ve stejkach, aj v ruznych kulatych dobrotach ci sypane.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod wawrik » pon čer 4, 2012 10:08

Aha, pravda...

Mám na mysli širokospektrálne (žiadne BCAA) aminokyselinové tabletky, výťažok z hovädzej pečene, čo sa predáva ako výživový doplnok pre športovcov.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod Indy » pon čer 4, 2012 10:33

idealne uved znacku a konkretni vyrobek, prosim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: jak na regeneraci ?

Příspěvekod amadeus » pon čer 4, 2012 10:44

@wawrik
BCAA - větvené aminokyseliny L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin, to je nejvhodnější kombinace amin na regeneraci.
Pak jsou směsky kde máš de facto celé spektrum amin. Jde o suplement ke kvalitní stravě. Zřídkakdy jsou vedlejší účinky. Jedině při vysokém (extrémním) dávkování, a to v tvém případě nehrozí :) Informací je o BCAA na netu hodně např. zde

Po akci mohu doporučit např. R2 Sport, v průběhu akce doporučuji doplnit opt. pomalé a rychlé sacharidy např. zde
Po fyz. zátěži jednoznačně mírná fyzická aktivita (vyklusání, chůze) na podporu vyplavení katabolitů z krve. Žádné padnutí se na zem, nebo do postele :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví