Jak na regeneraci?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod pavproch » pát lis 3, 2017 20:47

Obecně to shrnula tak, jaxem napsal výše: "budu si muset to prožít a počkat než to odezní".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 20:49

Vymen zubarku. Neni duvod to zele nebo aspon pastu nezkusit. Odezni samo, ale takhle mozna vyrazne rychleji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod pavproch » pát lis 3, 2017 20:51

Pastuju už 3 měsíce Sensodyne Rapid a nic nic výsledek, ale vyzkušam aji jiné - viz výše. Na geléé prdim, bo scu žrať... :mrgreen: A zubařku nevyměnim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod scinkk » pát lis 3, 2017 20:53

mike píše:Navic by bylo celkem zajimave vedet, co se vlastne testovalo a co se mysli tim neprokazaly. A kdyz ma nekdo subjektivni pocit, ze mu neco funguje, proc mu ho brat?


vsak jsem to kritizoval uz v tom prvnim prispevku.
Proste me ten rozhovor od pouzivani nekterych doplnku nijak neodradil :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 20:56

@scinkk: kdysi jsem margariny jedl, ale pak se mi zhnusily a ted uz mi to vylozene smrdi. Tj. nejim je proto, ze jsou hnusne, ze je to odpad z chemicke vyroby je az vedlejsi ;-) Na chleba si mazu maslo, pripadne pomazankove maslo a na vareni pouzivam olivovy olej nebo maslo, nekdy prepustene. Ze zdravotniho hlediska mi myslim staci ten olivovy olej, chutna mi, takze si ho obcas i liznu nebo smicham s rajcaty. Vareni bez nej si uz nedovedu moc predstavit, kupuju po petilitrovkach a spotrebuju pres litr na mesic. Naopak, doporucovany (estebakovyma pohunkama) repkovy olej mi smrdi, takze kdyz chci jednou za dlouhy cas rizky, pouziju sadlo nebo slunecnicovy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 20:58

@pp: to zele se dava jednou za nekolik dni a idealne pred spanim. Jestli zeres ze spani, tak mas smulu ;-) Zkusil bych to proto, ze ucinek je mnohem rychlejsi, nez u pasty. Kdyby se to nezlepsilo rekneme po 3 - 5 pokusech, tak asi smula a remineralizace ti nepomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod scinkk » pát lis 3, 2017 21:15

Jasny, olivovy olej je super, to jen ze je mnoho oleju, ktere jsou slozenim rekneme jeste zajimavejsi, nerikam, ze je nutne je mit v jidelnicku, ale zrovna ten margarin je trochu cesta jak je tam trochu dostat a pak to respektuje tezi, ze je dobra pestrost jidelnicku.
Ja jedl roky maslo, ale z jisteho duvodu sem chtel zkusit, jestli mi mlecne veci nezpusobuji nejaky trable, tak jsem je cca na dva mesice vypustil ci dost zredukoval a z toho duvodu jsem chvili mazal pecivo margariem, no ted jeste obcas k snidani na rohlik pod sunku se to da :) ale jinak maslo je maslo samozrejme :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » pát lis 3, 2017 21:21

Beru, jen nemam potrebu takove pokusy delat, kdyz jsem nasel, co mi vyhovuje.

scinkk píše:sem chtel zkusit, jestli mi mlecne veci nezpusobuji nejaky trable

A zpusobuji?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 4, 2017 7:24

znam.lidi co vyn3chavaj veci ala mliko, tvaroh, jogurty protoze bez toho jim je lip/lehceji ale s maslem sem to neslysela - myis ze i samotny masli nebo spis kdyz vyradit tak komplet?

mike - moje doktorka bude ten pripad, za par let 60, s mamou byly spoluzacky takze....

a je treba zajimavy krz ty doktory - mama nemela potize s homeo, akupunkturou, masazema, dornovkou, reiki, aromkou, energickejma drahama - to vse i pres sve (zapadni) lekarske vzdelani a sama nektere druhy alternativni mediciny provozovala/chodila na terapie. Pripustit ovsem, ze by mohla zkusit zmenit jidelnicek smerem ke zdravejsimu z "cistych" surovin nedokazala, i kdyz uz po chemo a biologicke lecbe nemela nic co zkusit, tak vselijaky rady ala lzice lneneho oleje, min cukru atd, k tomu byla proste hlucha, slepa a presvedcena ze jidlo je naprosto v poradku a ze to sou nejaky blaboly...

asi to jidlo je nejak zakoreneny hluboko a ac sou casto lide ochotni verit s nadsazkou v carodejnice, duchy a tak, ohledne jidla proste neexostuje jinej nazor
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod fps » sob lis 4, 2017 10:53

scinkk píše:Ja tedy roky davam na pecivo maslo, ale ted, kor k snidani, obcas vemu margarin a zjistil jsem, ze zas takovy problem s tim nemam :)

tak to já nedávám ani máslo ani margarín, to ani na chleba, a to už hodně dlouho (cca 20 let), dávám siry nebo šunky které jsou už tak dost tučný, tak proč bych měl ještě přidávat další tuk
Naposledy upravil fps dne sob lis 4, 2017 11:22, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod fps » sob lis 4, 2017 11:20

mike píše:
fps píše:- řek bych že tohle dává slušný přehled Jaké tuky jsou kvalitní a čeho se vyvarovat?

Brat vazne nekoho, kdo v roce 2017 doporucuje margariny?

a to si vzal kde, "Nejlepší je tuky střídat", "Které tuky jsou zdravější rostlinné či živočišné? - Na tuto otázku není jednoznačná odpověď.", "Už vícekrát jsem slyšel, že máslo i sádlo je zdravé, každopádně zdravější, než oleje a ztužené tuky. Co je na tom pravdy? - Potraviny nelze zjednodušeně dělit na zdravé a nezdravé - zdravá a nezdravá jsou množství jednotlivých potravin, která konzumujeme.", mě to tedy připadá jako správné názory, určitě jsou lepší než ty, že všechny živočišné tuky jsou dobré a rostlinné jsou špatné, a naopak že všechny rostlinné tuky jsou dobré a živočišné jsou špatný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod scinkk » sob lis 4, 2017 11:51

tak proč bych měl ještě přidávat další tuk


Treba za me proto, ze to mnohem lepe chutna :) A tucnou sunka, at je to cokoliv, asi nejim. U syru jak u ktereho, ale obecne jsou s maslem i tak chutnejsi, neni tuk jako tuk :) nebo treba chleba s maslem a medem bez masla? :), chleba s vajickem (tam zas casto se sadlem) atd. Ale nejake madarske klobasy ci trvanlive salamy, ktere si obcas dam, kor na treku, tak tam maslo nepostradam, tam ta chutova vyraznost ale i ta tucnost je dostatecna. Obecne z tuku (v "rozumne" mire a kvalite) zadne paranoie nemam, jim tak aby mi chutnalo.
Jo a pecivo jim prevazne svetle, hanba! :)
Proto jsem tu uvadel tu myslenku, zda nam vsechny ty studie a nazory pomahaji ci skodi, podle toho jaky je zrovna nastolen trend, navic mnoho lidi si z toho dela v podstate nejakou posedlost. Kor kdyz je tohle vsechno tak krute individualni ze neustala snaha ty veci zobecnovat a zaskatulkovat, aby byla vykazana nejaka cinnost a nastolena konecne nejaka ta nepopiratelna pravda... :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 4, 2017 13:33

za chleba s maslem a medem.bych vrazdila. budu muset zase nejakej ten chleba koupit a! celej ho i s pulkou masla sezrat na posezeni:D

kdyz si 2x za rok koupim chleba tak dam.mega tlustou vrstvu masla, na to syr, sunku i vajicko :D delam si sendwiche na cestu vetsinou a uzivam si vsrch dobrych veci zaraz a.mnozstvi tuku me netankuje. ale samo ze v nejakym abnormanim.mnozstvi neni zdravy vubec nic ala frutarian... ten clovek se muze citit dobre ale nevim zda treba nekolikaleta konzumace jen ovozelo je zdrava pritom nikdo urcite nwbude rozporovat ze ovozelo by snad zdravy nebylo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod fps » sob lis 4, 2017 13:38

tak mě to vše chutná víc bez namazání máslem nebo margarínem, máslo a margarín akorát přebije tu dobrou chuť všeho, dle mě jde jen o zvyk, mě by třeba už ani nenapadlo si mazat na pečivo a chleba máslo nebo margarín
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod scinkk » sob lis 4, 2017 15:21

rozumim, i kdyz pro me nepochopitelne :) ale stejne tak je pro me treba nepochopitelne, kdyz nekdo rekne, ze nema rad cokoladu ci moucniky :) ja proste zeru skoro vsechno :)
Dokazu pochopit, ze si an to clovek zvykne, zivot bez masla, bez cukru, bez soli, na vstavani v pet rano atd. nastesti si ani an jedno (zatim) zvykat nemusim :)
btw pro me je maslo prave to co chut sunky pozvedne :) proste ty chute splu ladi, ac kdyby mi nekdo z toho rozemlel pastu, asi bych za dobre nepovazoval :), tedy je i rozdil mezi sunkou s maslem oproti rekneme tucnemu salamu.
Ale jak pise maw, proste nic se nema prehanet :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod GreyMouse » sob lis 4, 2017 15:58

Mawenzi píše:znam.lidi co vyn3chavaj veci ala mliko, tvaroh, jogurty protoze bez toho jim je lip/lehceji ale s maslem sem to neslysela - myis ze i samotny masli nebo spis kdyz vyradit tak komplet?

Nikdy jsem to neprovozovala ani se o to nezajímala, ale tam jde o vynechání laktózy, ne? Zrovna včera jsem potkala máslo bez laktózy, myslím, že jsem viděla i mlíko a smetanu. Kdybych měla/chtěla držet bezlaktózovou dietu, tak bych tyhle výrobky určitě zkusila.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod scinkk » sob lis 4, 2017 16:55

Intolerance laktozy je dost casta (ta se da asi poznat dost snadno), ale casta je i alergie na mlecne bilkoviny, taky tusim ze jsem nekde cetl ze mlecne vyrobky nejak zahlenuji ci ze proste dospeli uz nedokazi mleko dostatecne travit, coz ostatne souvisi s tou intoleranci laktozy. A je otazka, zda pro nekoho nemuze pro nekoho byt i mlecny tuk.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » sob lis 4, 2017 22:45

fps píše:a to si vzal kde, "Nejlepší je tuky střídat"

Mozna bys mel citovat cele. Pokracuje to: Protože přijímáme hodně mléčného tuku, který nemá z hlediska výživy příliš optimální složení, prostřednictvím mléčných výrobků, je lépe používat jako pomazánku na pečivo rostlinné roztíratelné tuky (margaríny).

Kdyz pominu, co psal scinkk o neobvyklych olejich, tak margarin je levna nahrazka masla, ktera se zacala pouzivat po valce, kdyz byl masla nedostatek. Jinak produkt chemickeho prumyslu. Jediny rozumny duvod k pouzivani tech beznych je silna alergie na laktozu nebo mlecne bilkoviny, kvuli ktere clovek nemuze ani maslo.

scinkk píše:Intolerance laktozy je dost casta (ta se da asi poznat dost snadno), ale casta je i alergie na mlecne bilkoviny, taky tusim ze jsem nekde cetl ze mlecne vyrobky nejak zahlenuji ci ze proste dospeli uz nedokazi mleko dostatecne travit, coz ostatne souvisi s tou intoleranci laktozy. A je otazka, zda pro nekoho nemuze pro nekoho byt i mlecny tuk.

Intoleranci laktozy mam, nemuzu mleko (leda jako projimadlo ;-)), ale jine mlecne vyrobky mi nevadi. Alergie je neco jineho. Pani, co u ni kupuju syry ma (ironicky) syna s tak silnou alergii, ze nesmi ani prepustene maslo. Pry by ho to mohlo zabit, anafylakticky sok. Coz mi prijde silene, jelikoz prepustene maslo je cisty tuk a muzou tam byt maximalne stopy bilkovin nebo laktozy...

Mawenzi píše:moje doktorka bude ten pripad, za par let 60, s mamou byly spoluzacky takze....

Njn, stare struktury novym kouskum nenaucis ;-) Doktori by se meli celozivotne vzdelavat, ale u obvodaka nekde na vesnici to bude spis vyjimka nez pravidlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » sob lis 4, 2017 22:57

scinkk píše:Proto jsem tu uvadel tu myslenku, zda nam vsechny ty studie a nazory pomahaji ci skodi, podle toho jaky je zrovna nastolen trend, navic mnoho lidi si z toho dela v podstate nejakou posedlost.

Ono uz to ma dokonce svou diagnozu: ortorexie. Podle toho, co tu fps pise, tak bych rekl, ze na ni ma nabeh ;-)

scinkk píše:Kor kdyz je tohle vsechno tak krute individualni ze neustala snaha ty veci zobecnovat a zaskatulkovat, aby byla vykazana nejaka cinnost a nastolena konecne nejaka ta nepopiratelna pravda... :)

Jj, kazdy by mel denne ujit aspon 10000 kroku, snist maximalne 5 g soli... Takova pekna kulata cisla a je skvele, ze plati stejne pro 50 kilovou kancelarskou mys, jako pro metrakoveho drevorubce :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod mike » sob lis 4, 2017 23:14

scinkk píše:Treba za me proto, ze to mnohem lepe chutna :) A tucnou sunka, at je to cokoliv, asi nejim. U syru jak u ktereho, ale obecne jsou s maslem i tak chutnejsi, neni tuk jako tuk :)

Tak nejak. Tuk je nositelem chuti a dobra (dusena) sunka ho v sobe moc nema. Leda nejaka levna nahrazka z L... pardon, Alberta ;-) Spis skoro zadny, dela se z ciste svaloviny a pridava se tam akorat sul, voda a trocha cukru. Aspon tak ji delam ja. S dobrym chlebem a maslem je vyborna, bez masla by to nebylo ono.

scinkk píše:Ale nejake madarske klobasy ci trvanlive salamy, ktere si obcas dam, kor na treku, tak tam maslo nepostradam, tam ta chutova vyraznost ale i ta tucnost je dostatecna.

Na trek samozrejme maslo netaham, ale doma si ho dam i k tomuhle, celkovou chut to vylepsi. Na treku mi staci uherak a suchy chleba, posledne jsem vzal s sebou jeste kus dobre vyzraleho Pecorina a byl to dobry napad. Bylo hodne slane, coz se na treku hodi a zaroven diky tomu i par dni vydrzi.

Stejne to ale nestaci. Na predposledni casere jsem nasel plechovku s ancovickama v olivovem oleji. Zacal jsem slintat jako Pavlovuv pes a musel ji vzit s sebou. Na posledni snidani jsem tedy nemel suchy chleba, jak to puvodne vychazelo, ale chleba s ancovickami a olejem a bylo to skvele. Vytrel jsem plechovku do posledni kapky. Doma ten olej vylevam a tolik ancovicek najednou bych asi snist nedokazal. Po tydnu v horach to ale byl kulinarsky zazitek :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod GreyMouse » ned lis 5, 2017 0:49

scinkk píše:Intolerance laktozy je dost casta (ta se da asi poznat dost snadno), ale casta je i alergie na mlecne bilkoviny, taky tusim ze jsem nekde cetl ze mlecne vyrobky nejak zahlenuji ci ze proste dospeli uz nedokazi mleko dostatecne travit, coz ostatne souvisi s tou intoleranci laktozy. A je otazka, zda pro nekoho nemuze pro nekoho byt i mlecny tuk.
mike píše:Pani, co u ni kupuju syry ma (ironicky) syna s tak silnou alergii, ze nesmi ani prepustene maslo. Pry by ho to mohlo zabit, anafylakticky sok..

Koukám, že je to horší než jsem si myslela, zlatá alergie na pyl :?
To zahleňování je jedna z věcí, na kterých se "odborníci" neshodnou. Jedni kvůli němu mléčné výrobky zavrhují, další tvrdí, že je to nesmysl, že nic takovýho neexistuje.

mike píše:Kdyz pominu, co psal scinkk o neobvyklych olejich, tak margarin je levna nahrazka masla, ktera se zacala pouzivat po valce, kdyz byl masla nedostatek.

Jen technická, margarin byl "vynalezen" už v 19. století na popud Napoleona III., který potřeboval levnou, snadno roztíratelnou a energeticky vydatnou náhražku másla pro svoje vojáky. Ze začátku se margarin vyráběl z hovězího loje, až když ho začal být nedostatek, tak z rostliných olejů.

mike píše:Tak nejak. Tuk je nositelem chuti a dobra (dusena) sunka ho v sobe moc nema. Leda nejaka levna nahrazka z L... pardon, Alberta ;-)

Myslím, že tuku v sobě moc nemá levná náhražka šunky z L. a ni z A., protože nedostatek masa se dohání spíš škrobem a látkami, které zadržují vodu ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 6, 2017 7:22

ted ctu knihu id hnizdila Mym marodum a ono zrejme je bezny, ze se odbornici neshodnou a jeste teoreticky nemusi mit pravdu ani jeden :D

ranni salek osoleny vody je uz v pohode, krece sem par dni nemela a celkove se mi zda i po te masazi (cca 10dni) ze je to lepsi. asi tomu npomohl i fakt ze posledni 2 vikendy sem nebyla venku a telo mohlo relaxovat a sobotnich 19km po rovince se psem bylo v pohode pak i v noci a zadny krece i kdyz sem vytahla zas "tezky a tvrdy" keeny abych jim privykla na sezonu.

asi si zkusim udelat navyk ze 1x tydne ta osolena voda bude fajn - lepsi nez jist presoleny jidlo a mit zhnusenej obed je tohle prijatelnejsi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 6, 2017 12:55

Mawenzi píše:asi si zkusim udelat navyk ze 1x tydne ta osolena voda bude fajn - lepsi nez jist presoleny jidlo a mit zhnusenej obed je tohle prijatelnejsi...

Týdenní dávku soli sníst najednou? :shock: Kolik sis toho naordinovala? I když bych brala tu dolní doporučenou dávku (3 g/den), tak týdenní porce ve sklenici vody udělá slanější roztok než je mořská voda (u Středozemního moře uvádějí cca 38 g solí na litr). To bych do sebe nedostala, ale i kdyby se mi to povedlo, tak mi to nepřijde jako dobrý nápad, kvůli udržování nějaké té vnitřní rovnováhy. Sice tomu vůbec nerozumím, ale hádám, že pro organismus je lepší rovnoměrnější přísun než takovéhle šoky. Do smrtelné dávky to má daleko (našla jsem 3 g soli na kg tělesné váhy), ale i tak si myslím, že by z toho tělo nebylo moc nadšené :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 6, 2017 13:38

nemyslela sem tydenni davku, ale tak treba ty 3g dostat jednou tydne do tela takhle je asi lepsi s kombinaci zkusit troslu solit (1-2g denne) kdyz si trochu osolim obed bude asi pro telo lepsi nez nic a narazove resit potize a mezi tim se treba naucim vic dosolovat nebo prijdu na chut tem solenejm oriskum
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 6, 2017 13:50

Jo, takhle to zní rozumně :-). Ono jde o zvyk, pokud ses časem dostala od málo slanýho jídla k neslanýmu, tak to půjde určitě i obráceně. Můžeš si třeba na každý týden dávku soli odvážit a to, co během týdne nespotřebuješ, nasypat na konci týdne do tý sklenice s vodou ;-)

BTW, manžel jí taky neslaný nebo si všechno na talíři osolí?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 6, 2017 14:18

to je fajn napad.

on taky soli malo aj jeho rodice soli malo - u nich mi chutna - ale on ma o vikendech a obedy v praci a doma ji jen vecere mohe tak 2-3tydne max a to mu chutove neva/aj rodice vlastne ji v praci hodne/ takze urco mit deficit nebude
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 6, 2017 14:53

Tak jim asi deficit nehrozí, spíš mě překvapuje, že jim ta málo slaná (až neslaná) strava vyhovuje chuťově. Měla jsem pocit, že jak si člověk na slaný zvykne, tak to pak chuťové buňky vyžadují. Já třeba nesnáším krystalky soli na pečivu a snažím se je hned odrolit, ale když jsem jednou zapomněla nasypat sůl do těsta na chleba (cca 10 g na kilový bochník), tak mi pak vůbec nechutnal. Ta sůl tam hrozně chyběla a její nedostatek nešel ani zamaskovat slanou přílohou.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 6, 2017 15:02

no tohle bude asi chutova zalezitost asi jak s palivym. sou lidi co to maj radi, co si zvykly na nejakou miru a lidi co nedaj vubec malinko ostrejsi jidlo... ja bych si asi na slanou chut nezvykla protoze je odporna. nejim ani bramburky protoze sou odporne slany a ani jako dite sem je nechtela jist :D asi kdyz zapomenes osolit chleba nebo tak je mozny, ze to poznas. ja hodne jim i tu zeleninu samotnou a kolik lidi tika ze to nema.zadnou chut a pritom ma.vybornou chut. jestli ten "zvyk" neni jen premira koreni vedouci k otupelosti na prirozenou chut.

ja pouzivam cesnek a pepr trosku a prijde mi to jako dostatecny ochuceni vetsinou pokud jde o chutovou slozku u masa a na syrovym si takh pochutnam velmi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod pavproch » pon lis 6, 2017 15:59

elmex sensitive i lacalut sensitive koupeny... až dojedu rozjetou sensodyne rapid, vyzkušam..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak na regeneraci?

Příspěvekod apuka » pon lis 6, 2017 16:01

@mawe: nechci Ti nijak radit, ale myslim si, ze kdys do sebe hodis tu slanou vodu, vetsina z te soli se z Tveho orgasnizmu "vypari" beze stopy. Proste telo si sul/sodik asi neuklada do zasoby, ale vylouci jej. S tim bych pocital, proto nejake takove "narazove" reseni nemusi davat smysl. Touz radeji zkus to gomasio :wink:.

Jinak bramburky sezenes i nesolene :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví