Bandáže kolena

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Blaf » stř kvě 21, 2008 10:03

to neni svevolne zvyseni davky...promin vyznelo to tak, kdyz to beres prevencne, abys nemel problemy, tak mas baleni na mesic, ale kdyz uz mas problemy tak 1bal/14dnu

a jak rikam ulevilo to jako jedine i tatkovi na kloubech a kamos ted dobira nefungujici, ale pekelne drahe prasky od ortopeda a je rozhodnuty na ty jeho prasky prdet a vyzkouset toto.....
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod zatora » stř kvě 21, 2008 10:15

tuso píše:
kropt píše:....znamy ortoped se rozhodl ji tam cosi pichnout - ted ani za boha nevim jmeno - zlepsi to vyrazne tvorbu sinovialni tekutiny a udajne to udela takovej povlak na chrupavce, v podstate ji to namaze a pak to tam všechno lip klouze - a ma to trvanlivost nekolik mesicu.


Hyalgan, Erectus, Suplasyn a nebo něco jiného, co ani neznám. :mrgreen:


JJ, hyalgan mě taky loni vysekal z pochroumaného levého kolena (pravé léčím ted ;-))
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod sobb » stř kvě 21, 2008 10:17

na klouby je výbornej Glukosamin - je to přírodní a pomáhá :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod honzi » stř kvě 21, 2008 11:01

Beru Colafit.Přesně jako Šipka,dva něsíce ano potom párkrát zapomenu,párkrát nekoupím,a je dva měsíce pauza.A ke konci té pauzy zase začínám cítit, že mi klouby vržou.A že to opravdu tělu něco dává, poznám i na tom, že se mi zlepší povrch nehtů. Je krásně hladký, když to beru.A musí to být z toho, protože jsou to jediný prášky co jim.Mě se zase pro změnu smějí že jím kostičky molitanu.Tak to totiž vypadá.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod Chasi » stř kvě 21, 2008 11:11

Tak jsem šel kolem lékárny a koupil ten Colafit. Uvidím resp. neuvidím a snad ani neucítím * ...
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Dena » stř kvě 21, 2008 11:17

Ad Colafit)
Vypadá to jako spíše nějaká umělá hmota a obchodník, co mi to kdysi nabízel, mi ještě tvrdil, že se na to nemělo sahat rukama, aby to mělo správný účinek nebo co. Cena za balení alias účinnou kůru je dost ranec. Já jsem teda cca 3x užívala dvouměsíční dávku Proenzi 3, jenže tento tzv. nadstandard je pěkná pálka pro kapsu. Celkově mi to však vždy pomohlo.
(.. nu co už- staré kolo .. :-) )
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod nebulus » stř kvě 21, 2008 13:33

tuso píše:Hyalgan, Erectus, Suplasyn a nebo něco jiného, co ani neznám. :mrgreen:


Ja som pre veľké problémy s chrupavkami sa už ani nemohol pohybovať na vzdialenosť väčšiu ako 1km, hlavne v kopcoch. Potom som 2x užíval Condosulf a ešte raz niečo iné od doktora. Vždy to tak vydržalo 6 mesiacov, potom ma rozbolelo niektoré koleno. Nakoniec už nepomáhalo ani toto, tak som dostal do jedného kolena Hyalgan a do druhého Suplasyn. Zatiaľ to funguje, ale teraz sa pohybujem relatívne málo ( mám strach :( )... Zaujímavé je, že okrem MTB cyklistiky som žiaden iný šport aktívne nerobil. A tých 4000km ročne zase až tak veľa nebolo. Trekking bol popri tom iba zlomok pohybu.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod šíp » stř kvě 21, 2008 14:28

honzi píše:A že to opravdu tělu něco dává, poznám i na tom, že se mi zlepší povrch nehtů. Je krásně hladký, když to beru.A musí to být z toho, protože jsou to jediný prášky co jim.


copak nehty, ale taky vlasy a chlupy :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Mirka » čtv zář 4, 2014 8:29

Dobrý den, jsem už nějaký ten rok po operaci kolene, ale při tůrách a sportu používám tuto bandáž na koleno a jsem velmi spokojený <smazany_link> Nesjíždí, drží pevně, neškrtí nohu.
Naposledy upravil mike dne čtv zář 4, 2014 15:40, celkově upraveno 1
Důvod: prvni prispevek, zmatek v pohlavi, link do obchodu...
Mirka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 4, 2014 8:24

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod terezaslovensko » čtv zář 4, 2014 9:37

ja mozem za seba a ostantych v okoli odporucit Rehband bandaze na kolena od firmy Otto Bock. je to spicka na trhu, vyuzivam ich pri vzpierani aj tazkych drepoch, drzia koleno v teple, chrania ho, spevnuju, su vhodne aj po operacii ked uz je koleno ok.
a k tej vyzive, jednoznacne najlepsi produkt je podla mna Alavis Triple Blend - klbovka pre kone (nenechajte sa zmiast, je to len dvojzlozkova vyziva, kt. najdete v hocijakej lekarni, akurat vo vyssej koncetrancii a niekolko nasobne lacnejsia).
nejaka zelatina vam na klby nepomoze
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod mike » čtv zář 4, 2014 15:44

Způsob použití: Prášek je možné podávat s kouskem potravy, zamíchat do jádra či melasy nebo podat přímo do tlamy. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.

:-k :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod apuka » čtv zář 4, 2014 15:58

Co se Ti nelibi? Vzdyt melasa je taky zdrava :wink: Jinak je pravda ze je docela dost pripravku pro zvirata, ktere jsou to same jak slozenim tak i kvalitou a cistotou, jak se prodavaji pro lidi, jenom to stoji min. Nemyslim ted primo na leky, spise na potravinove doplnky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod mike » čtv zář 4, 2014 16:09

Mne se to libi ;-) Akorat si nejsem jisty davkovanim. Ma to byt 4.6 gramu na 100 kg hmotnosti kone. Takze cim mam tezsiho kone, tim si toho mam vzit vic? A co kdyz nemam zadneho kone? :-k :twisted:

Vazne, kdyz uz bych chtel takhle blbnout, tak bych si radej nakoupil ciste chemikalie a sam si to namichal. Nekde tu byly odkazy, kde se daji jednotlive slozky (jako glukosamin sulfat) koupit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod oodoow » čtv zář 4, 2014 16:59

jo, o Alavisu jsem už jednou psal tady

@mike: nevím kolik přesně vážíš, ale tipuji, že bys měl brát dávky asi jako pro stokilové hříbě :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod mike » čtv zář 4, 2014 17:18

Do stokiloveho hribete mi nastesti jeste trochu schazi ;-) Doporucena davka je 4.6 gramu, coz je strasne moc. Pokud vim, tak clovek ma brat 1.5 gramu glukosamin sulfatu denne.

P.S. uz zacali znami rehtat? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod terezaslovensko » pát zář 5, 2014 7:28

preco sa to kazdy pyta? :) nie, ale hriva rastie dalej ;)

to davkovanie - to velmi zalezi od toho, na aky ucel to beries :)
zaokruhlime to nahor, 5g na 100kg kona je jeho davka na prevenciu, pre cloveka je to cca 1/3 az 1/2, ale v pripade, ze tvoje klby su nadmerne namahane (povedzme u vytrvalostnych bezcov, vzpieracov a silovych sportovcov, prip. aj na niekolko-dnove pochody), potrebujes davku zvysit.
Ja mam cca 55kg a beriem polku odmerky (2.5g) pocas celej pripravy na sutaz. mimo toho klby necitim, tak neberiem, ale preventivne by som dala cca 1.5gramu denne.
nic tym nepokazis, co telo nespracuje, vyluci, to je to iste ako s vitaminom C, predavkovat sa tym nemozes, odporucana denna davka pre cloveka je 500miligramov denne - no to je ako placebo efekt podla mna, uplne napr. preventivne beriem 1000mq a ked som nahodou chora (uz je to o dost menej ako ked som Ccko nebrala, hl. kvoli znizenej imunite), tak zvysimj na 2500mq denne a do par dni som OK.

ja farmaceutickemu priemyslu a jeho kecom neverim, odporucane davky su take, aby to na cloveka nemalo vedlajsie ucinky, lenze castokrat tak nizke, ze vobec nefunguju.
moj pohlad.
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod mike » pát zář 5, 2014 16:27

Ja mam zas za to, ze nic se nema prehanet.

Nesekla ses s tim vitaminem C o rad? Doporucena denni davka je 60 mg. 500 mg rozhodne neni placebo, ja bych po tom uz za par dni spatne spal a mel koprivku. Pri 1000 mg uz hrozi ledvinove kameny, ale o tom uz tu nekde diskuse byla.

Doporucove denni davky u vitaminu jsou samozrejme udrzovaci, pokud chce clovek nejaky kratkodoby efekt, tak je potreba vic. Takze na horach beru 300 ug vitaminu B12, coz je dnes 120 nasobek DDD. Ovsem jen kratkodobe a proto, ze mam vyzkouseno, ze je to pro mne optimalni davka. 200 ug nestaci a 400 uz je moc, to uz se projevuji vedlejsi ucinky a navic jsem prebuzeny, takze rano bych do kopce bezel a za par hodin odpadnul. Klicove slove je ovsem kratkodobe a taky kdyz telo podava vykon a spotrebuje to na regeneraci.

terezaslovensko píše:Ja mam cca 55kg a beriem polku odmerky (2.5g) pocas celej pripravy na sutaz.

Myslis dostihy? ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod terezaslovensko » sob zář 6, 2014 8:37

:mrgreen: :mrgreen: dostihy to zrovna nie su, ale keby som sutazila vo ftiness tak by to musela byt kategoria ponikov :lol: pretekam v trojboji a benchpresse :)

a tie davky nie su seknute, vsak vacsina vitaminov C ma 1tbl denne co je 500mg, pre deti je to 100mg denne. ale suhlasim s tym, co si napisal, ze sa nema nic prehanat. (na druhu stranu, ked uz prehanas nieco v jednej oblasti, lebo ti to prinasa velku radost, napr. sport, tak treba poprehanat k tomu adekvatne aj vyzivu)
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod mike » sob zář 6, 2014 22:10

:mrgreen: uz do toho radej nebudem vrtat ;-)

To mas sice pravdu, ale to nic nemeni na tom, ze DDD je 60 mg ;-) Samozrejme je to davka udrzovaci, aby clovek nedostal kurdeje, ale na to obvykle nepotrebuje zadne tablety, staci normalni jidlo. Nasel jsem toto:
Doporučení denní dávka vitamínu C je 80 mg na den. Jako fyziologicky optimální dávka se uvádí 200 mg/den. Při krátkodobém užívání při specifických nemocech se ordinuje i dávka 500 až 1000 mg/den.

Tj. ty tablety jsou na kratkodobe uzivani, kdyz ma clovek problem nebo potrebu. Taky je dobre brat v uvahu, ze telo si na dostatek nebo prebytek u spousty veci zvyka a po vysazeni si pak zacne stezovat i kdyz ma tolik, kolik driv stacilo. Mam v tomhle smeru neprijemne zkusenosti. Ono treba obecne doporuceni u bylinek brat tri tydny, pak tyden vysadit a znovu ma svuj duvod. Ale jinak jo, pri vetsi zatezi je vetsi potreba, jen mi ty konske davky prisly moc velke ;-) Zrovna u glukosamin sulfatu mam vyzkouseno, ze doporucenych 1500 mg denne ma dostatecny lecivy efekt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 17:28

Chci si pořídit nějakou bandáž kolene,ale co jsem se díval, tak ty bandáže s páskami bývají obří, málo skladné a o jejich váze si také nedělám iluze. Třeba tyto:
https://www.rehasport.cz/bandaz-na-koleno-mueller-adjust-to-fit-knee-support/

Já na jednom treku použil tyto z Decathlonu a myslel jsem, že to tam někde rozřežu nožem a spálím, jaký to je krám. Přehřívá se v tom noha, potí se, dře to, neskladné,atd:
https://www.decathlon.cz/orteza-na-koleno-mid-500-cerna-id_8334535.html

Pak existují takové ty jednoduché elastické bandáže bez pásek, ale ty mi vždycky sjížděly ze stehna a srolovávaly se.
Používal jsem i klasické kompresní obvazy, ale u těch jsem vždycky ztrácel ty háčky, které mi z toho během chůze třeba spadly a moc pohodlné to nebylo plus to obvazování taky není nejrychlejší.

Napadlo mě zkusit použít třeba ty cyklistické návleky na kolena,ale nevím, jestli by to vůbec mělo nějaký efekt ve zpevnění,protože to asi není přímo na to určené,ale mohli by to mít nějaké pořešené s tím sklouzáváním, že by to nemuselo sjíždět. Přeci jen cyklisté s nohama hýbou dost. Třeba tyto:
https://www.kalas.cz/det/rainmem-z-navleky-kolena-cerne?sortiment=48&typ=103&pohlavi=26&lang=CZ


Pak jsem ještě našel tyto stahovací pásky a to by nemuselo být špatné.
https://www.namaximum.cz/pomucky-pri-cviceni/bandaze-na-kolena-namaximum/?parameters%5B6%5D=126

Máte někdo nějaké doporučení na nějaké návleky lehké, skladné a prodyšné? Případně nějaké tipy?
Přemýšlel jsem třeba pořídit zase ty elastické a nad kolenem si je stahovat páskou, ale zase bych s sebou musel nějakou nosit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Stani » čtv črc 16, 2020 18:03

Máme veľmi dobrú skúsenosť s bandážami Thuasne, po zranení som v nich aj na tréningu behával. Thuasne má extra kategóriu pre športovcov, čo už je bližšie k pohybovému využitiu turistiky, nielen bežnej chôdzi. Neviem presne, čo ideš spevňovať, či postranné väzy, podkolenie, alebo uloženie jabĺčka, podľa toho sa aj ortéza vyberá.

Pozri tu:
https://thuasnemedical.sk/kategoria-pro ... e-bandaze/
https://www.sportobchod.sk/ortezy-a-ban ... no/thuasne

Ortézy na sucháče majú tú výhodu, že si ten tlak počas treku vieš trochu skorigovať, pri odpočinku ju na chvíľu rýchlo odopnúť a nohe uľaviť.

Cyklo návleky určite nepomôžu, nie sú na to ani určené. Sú hlavne proti chladu. Niektoré majú zvnútra po obvode silikónové prúžky. napríklad u Sportful, aby pri pohybe neschádzali dole.

Uvažovať pri ortézach o hmotnosti a skladnosti mi príde už teda dosť úchylné - ide o zdravie. Neviem aké máš zranenie, či problém, no ak ti predpíše ortopéd obriu ortézu, tak ju budeš nosiť, lebo to má asi nejaké opodstatnenie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod mike » čtv črc 16, 2020 18:09

Stani píše:Neviem aké máš zranenie, či problém, no ak ti predpíše ortopéd obriu ortézu, tak ju budeš nosiť, lebo to má asi nejaké opodstatnenie.

Presne. Ortezu by mel predepisovat ortoped a ti to delaji, kdyz k tomu maji padny duvod. Spatna nebo zbytecne nosena orteza muze skodit a to i velmi. Mne ji po zlomenine predepsal a mel docela starost o to, abych ji nenosil moc dlouho. Pak mi doporucil lehkou ponozkovou, ale taky zduraznoval, at to s ni neprehanim a postupne se ji zbavim uplne. Telo si na berlicky lehce zvyka a spatne odvyka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 16, 2020 18:51

presne. me se v orteze noha desne poti, po hodne kilometrech i natyka... ale proste tak ji mam nejakou dobu a pak ji sundam, kdyz uz to nejde. Urcite svuj dil prace odvede i kdyz je na noze treba 50% casu.

zalezi taky, co doporuci doktor. Ja na chondropatii pately mam tuto https://regeco.eu/kategorie/kolenni-ort ... i-patelly/ kterou mi konkretne doporucil ortoped a je fakt dobra, mela sem jako nouzovku z lekarny, kdyz sem pribrala a tato mi skrtila nohu, a ta byla fakt nepouzitelna, i kdyz stala pulku... nekomu sem ji s chuti venovala a zajela si pro vetsi velikost...

ale posledni dobou ji moc nenosim, jak nechodim pres 25km/den, tak to zvladam i bez ni, prece jen je lepsi udrzovat vazy a svaly jakztak funkcni a ortezu brat jako posledni moznost... kdyz to jde. No je dost smutny, ze posledni dva roky me furt provazej nejaky urazy, ze tech 25km denne je moje hranice:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 20:07

Díky moc za info. To jsem nevěděl, že si tím člověk může uškodit, když to nemá přesně předepsaný. Já měl problémy s koleny, že mě při zátěži píchalo v boku kolene a v lýtku pod pod kolenem. Někdy dost bolestivě. Jsem šel na ortopedickou kliniku a tam mi ortoped smutně sdělil, že mám artrozu nebo něco takového a že s tím už nejde nic dělat a že mám ploché nohy. Poslal mě ještě na rentgen, aby se podíval v jakém stavu ta artroza je, ale rentgen ukázal, že žádnou artrozu nemám. Tak mi ortoped řekl, že artrozu nemám, mám jen ty plochý nohy a bolí mě to z těch plochých nohou. Předepsal mi ortopedické vložky do bot a říkal, že mám jíst nějakou výživu kloubů nebo si nechat píchat jakési injekce, že je to na půl roku. Za půl roku mě objednal na kontrolu,na které se na mě ani nepodíval, to už tam byl jiný ortoped (se tam střídají, je jich tam víc), jen furt něco psal do počítače a ten mi řekl, že jestli mě to při tůrách s batohem bolí,tak nemám na ty tůry chodit. Předepsal mi další vložky a že za půl roku se mám objednat na kontrolu. To sem jim tam volal a oni prý, jestli mě nic nebolí,tak chodit nemusím a jen si mám na vrátnici vyzvednout předpis na vložky a že to teď takhle budem dělat, že si jen budu vyzvedávat ty předpisy na vložky,když mě nic nebude bolet. Už mě to naštvalo,tak si teď hledám jiného ortopeda. Mezitím jsem zašel do jiné dílny na výrobu těch vložek, protože v té současné, kam jsem chodil, jsem tu paní doktorku evidentně obtěžoval. V té nové mi ten, co tam tomu šéfuje, bývalý ortoped, řekl, že všechno špatně, že mi v té minulé dílně dělali úplně špatné vložky,které mi to jen zhoršovaly tu klenbu na na nohou a začal mi dělat jiné. Jsem se ho ptal na ty ortézy a on na základě těch mých problémů mi doporučil právě ty obyčejné elastické,které mi sjíždí. To jsem ale zjistil až doma,kdy jsem si je vyhledal na internetu, protože on mi sdělil jen kod té bandáže. Tak jsem si řekl, že si na vlastní pěst seženu nějaké, které mi nesjíždí, protože jsem nevěděl to, co jste mi tu teď napsali. Já jsem letos jedl ty condrosulfy 400 čtvrt roku a mám pocitově pocit, že se to zlepšilo. Před tím mě to bolelo i po jednodenních výletech, kdy jsem šel třeba třicet kilometrů. Letos už mě tom po tom condrosulfu nebolí.Ale nevím co to, udělá až půjdu třicet 25-30km každý den s batohem a třeba 14 dní někde v horách. Tak proto si chci sehnat nějaké ty bandáže na zpevnění kolen a toho svalu pod ním.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Bandáže kolena

Příspěvekod Lipon » čtv črc 16, 2020 22:07

Pořeš si zpevnění svalů nad kolenem, 4 hlavého primárně. Vážně.
Tím, že je posílíš, bude kloub přesně v té poloze, kde má být a svaly ho v tom místě budou držet. Cvičení - schody nahoru, hlavně často. Cvičení - sedni si na stůl, na kotník závaží (ideálně pískové fitness na suchý zip) a pomalu zvedat do vodorovna.

Mně to doporučil můj ortoped (dělá sportovní ortopedii) po kuchaném pravém koleni. Cvičení na stole jsem dělal v rámci rehabky po kuchání, schody chodím denně. 7-11 pater min 2x denně.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 22:41

Stani:
Ty bandáže z těch odkazů vypadají solidně a mezi nimi bych si i vybral, ale teď mám teda dilema. Opravdu si myslíte, že to může být škodlivé, když to budu používat "jen" na ty chůze po horách? Než seženu jiného DOBRÉHO a NORMÁLNÍHO ortopeda a dostanu se k němu na objednání, tak to asi bude trvat, abych se pak domluvil s ním.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Stani » pát črc 17, 2020 0:09

Mal som ortézu po úraze. Ako sa začali rehabilitačné cviky, prakticky ortéza sa nosila len v bežný deň pri prevenciu úrazu a čoraz menej, aby mi neochabovali väzy a svalstvo - rovnako ako už tu spomenuli iní.

Jasné, že ti poradil tie navliekacie - sú najbežnejšie a na také všeobecné použitie.

Príklady typov, čo sme v rodine používali:
https://www.sportobchod.sk/bandaz-na-ko ... t-0334.htm
https://www.sportobchod.sk/orteza-na-ko ... t-0355.htm

Model Thuasne 0334 je klasická bandáž, vhodná na jednoduché túry s malou záťažou. Thuasne 0355 je super a vhodnejšia na trochu náročnejšie túry s vyššou záťažou. Má bočné stabilizačné výztuhy, ale tie nekončia presne na hranách strihu ortézy, ale kúsok nad nimi = nerežú tak pri pohybe, čo je zvlášť problém pri vnútorných stranách lýtok. Je aj pre stabilitu jabĺčka.

Príklad modelu so suchým zipsom. Výhodou je, že v prípade núdze je možné rýchlo upnúť aj cez dlhé nohavice:
https://www.sportobchod.sk/bandaz-na-ko ... t-ek-1.htm

Typy boli vybrané na bežnú turistiku a základe odporúčania lekára.

Navliekacia ortéza pre vyššie (športové) zaťaženie, s bočnými výztuhami a suchým zipsom. Neviem teda, aký ťažký batoh ponesieš, ale táto perfektne stabilizuje koleno, to je už profi zameranie a dáva sa hlavne po operáciách kolena, alebo ju používajú športovci pri návrate po zranení.
https://www.sportobchod.sk/orteza-na-ko ... 5-2018.htm

Samozrejme, keď to budeš používať párkrát, teda skôr ako akútnu pomoc, tak to sa dá, ale na dlhodobé využívanie, tak to by som bez vyšetrenia nerobil.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 17, 2020 4:52

dromedaro
najdi si dobryho fyzio jebo zajdi na dornovku a tam pravidelne chod. kazdej z nas ma.nejaky pretezovany mista kterejm uhybame a treba ja mam chondropatii a o 2cm tu nohu delsi. na dornovce me srovnaj, naucili cviky jak si tu rozdilnou delku srazet a z 2cm je 0,5cm, to taky hodne pomohlo bolestivosti. ortoped (a to sam zamlada behal po horach a doporucil cviceni co psali kluci (i bez zateze lepsi nez nic), hole a konkretni ortezu pro stabilizaci te pately, o dornovce a podobnych vecech si ale mysli svoje a prohlasol, ze asi ve 30 jeste rostu kdyz se mi ta delka nohou srovnala. proste dneska doktor predepisuje prasky, cviceni a rezani, porad tam.chybi ale ta komplexnost.

je mnohem.snazsi najit si dobryho dornovkare, fyzio, lamace kosti, nez se snazit najit opravdu perfektniho ortopeda. navic takovej ortoped te pak sam posle za nejakym fyzio...

ja bych si pevnou ortezou stahujici kloub mohla i potize zhorsit.

pokud chces mit v pripade bolesti a odlehceni kolene nejakou co tolik nesjizdi, tak to chce at ma pres stehno pasek ale nemusi to nutne pomoct, jak pise stani s tema vyztuhama a paskama sou lepsejsi.

i chuze s holena odlehci kloubum.

hm, pripomeli ste mi, ze je cas koupit si chondra.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 10:29

No, já to chci krátkodobě, kdyby mě na horách opět chytli bolesti, tak abych to měl čím řešit. Už mě jednou chytly velké bolesti a nebýt toho, že jsem na to měl alpu na promazání a stáhl to obinadlem, tak jsem se musel vrátit. Takhle se to za den relativně spravilo a mohl jsem pokračovat.

Toho ortopeda hledám proto, abych měl jednoho a ne pokaždé jiného, podle toho, kdo má zrovna službu a nějak konstruktivně poradil co a jak a ne pokaždé jinak. Taky teda jaké vložky mám mýt, protože v každé dílně mi řekli něco jiného a jestli jsem teda chodil v blbých a doplácel a navíc to jen zhoršují, tak mě to sere.
Stejně jako ta kráva zubařka od které jsem nedávno odešel, protože tele mi spravovala dva zuby rok s desetiminutovým zákrokem ve dvouměsíčních intervalech a ve finále si za korunku řekla vyšší částku než mi před tím sdělila. Když jsem jí to řekl, tak vystartovala jak zasažená elektrikou do protiútoku (což také o něčem svědčí), že jsem si to spletl já a že ona by se nikdy nespletla, protože má pevně dané ceny. Takže od teď všechno chci písemně od těchto lidí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Bandáže kolena

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 11, 2020 7:18

Stani píše:Príklady typov, čo sme v rodine používali:
https://www.sportobchod.sk/orteza-na-ko ... t-0355.htm
Thuasne 0355 je super a vhodnejšia na trochu náročnejšie túry s vyššou záťažou. Má bočné stabilizačné výztuhy, ale tie nekončia presne na hranách strihu ortézy, ale kúsok nad nimi = nerežú tak pri pohybe, čo je zvlášť problém pri vnútorných stranách lýtok. Je aj pre stabilitu jabĺčka.


Já teda na základě tvých typů vyzkouším tento model. I v popisu se píše, že je to pro zdravotní účely, se kterými mívám problém. Teda nepíše se to přímo všechno na těchto stránkách,ale co jsem tak dohledal. Přijde mi lepší než obyčejná bandáž bez ničeho, které se při pohybu srhrnují,ale není tak masivní jako pak ty se suchými zipy a přezkami. Ještě ale nejdříve chci informovat u ortopeda, protože tam prý pro některé typy je pojišťovna hradí v plné výši nebo přispívá. Tak se na to optám, jestli to platí i pro tento typ nějaký příplatek nebo proplacení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví