Bryle proti slunci - dioptricke

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod svacko » pát led 25, 2008 23:35

ved ale celkom chrumkavo vyzeraju hikeri aj v lyziarskych brylach, kde podla mna problem so zamrzanim diobryliek nie je :mrgreen:
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod pripluv » sob led 26, 2008 9:07

ještě si můžete lehnout pod laser :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod papun » sob led 26, 2008 12:41

Kamaradka z optiky mi rikala, ze UV filtr maji skla, ktera maji antireflex.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod zbuddy » sob led 26, 2008 12:50

Myslela tím asi polarizační skla. UV filtr mají kolikrát velmi dobrý i obyčejné brýle z tržnice...
UV záření, typy, škodlivost...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » sob led 26, 2008 13:58

Přípluv píše:ještě si můžete lehnout pod laser :ú


No ale to by sme uz nemohli nosit okuliare a nevyzerali by sme tak intelygentne. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » sob led 26, 2008 14:57

Tak si vezmes nejaky nedioptricky intelygente :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » sob led 26, 2008 15:35

Přípluv píše:Tak si vezmes nejaky nedioptricky intelygente :twisted:


No to by som bol pekny ichtyl, keby som nosil okuliare len ako modny doplnok. Zas az taky neyntelygent nie som. :twisted: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod lamaTor » sob led 26, 2008 15:49

papun píše:Kamaradka z optiky mi rikala, ze UV filtr maji skla, ktera maji antireflex.

Tak to kamarádka z optiky asi moc zkušeností UV filtrem nemá. Pokud myslí UV filtr jako 100% (nebo téměř stoprocentní, často bývá takových 98%) ochranu sklem před UV zářením, tak tu mají v dnešní době skla téměř všech výrobců (neberu no-name). Platí to minimálně u lyžařských brýlí, a to nehledě na to, jestli jsou polarizační. Dneska je to téměř povinným standardem....
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod papun » sob led 26, 2008 17:08

Asi jsem udelal chybu v tom, ze sem nenapsal, ze jsem tim myslel klasicke cire skla dioptricke.

Takze je to druh skel, ktere ma asi valna vetsina v klasickych brylich dioptrickych. Samozrejme tam musi tedy byt ten antireflex.

A hloupa asi nebude, kdyz dela vedouci :)
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod jonza » ned led 27, 2008 4:50

Videl jsem test slunecnich bryli v cernych ovcich nebo v necem takovem. Rikali, ze podle testu mely UV filtr v poradku i detske bryle z trznice.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod sally » úte led 29, 2008 18:33

v pondelok budu v optike hotove fajne bryle: klasicky ram, obycajne dioptricke skla (antireflex a podobne je samozrejmostou), no na nosnik sa malymi magnetkami pricvakava slnecna clona bez ramu. Skvela to vec. :lol:
cena od cca 1800sk
potom netreba mat dvoje okuliarov - jedny cire dioptricke a jedny slnecne dioptricke
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Příspěvekod hasty » úte led 29, 2008 19:11

@sally: pricvakava sa to tymi magnetmi z vonku? lebo take mam ja, ale tu clonu som uz davno stratil a nepodarilo sa mi zohnat nahradu :cry: :cry:
Ak nieste tam kde chcete byt, nieste nikde
Uživatelský avatar
hasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 26, 2008 21:45
Bydliště: Praha/Presov

Příspěvekod sally » úte led 29, 2008 20:02

hej. na nosniku okuliarov (ten kusok co ti spaja skla a je "nad nosom") su malicke magnetky - ani vidiet ich nie je a na tie sa zvrchu pricvakne clona.

ak si ju stratil, skus sa v optike, kde ti okuliare predali popytat, ak je ten typ este v predaji, mohli by mozno objednat len clonu...
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Kolic » pon lis 18, 2013 23:52

Ahoj, shanim bryle do hor s dioptrickou vlozkou .. Neco takoveho : http://www.hudy.cz/bryle_slunecni/julbo ... cerna.html

Ale levnejsi varianta :-D nema nekdo zkusenosti ?
Vsude jsem koukal a nemuzu najit :-(

Diky za odpovedi :-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod zonn » úte lis 19, 2013 9:57

Ahoj, používám Uvex
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod sobb » úte lis 19, 2013 10:13

nabídka je vcelku velká, levnějsí značky jsou například BBB, R2, já nakonec pořídila tyto od Longus
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re:

Příspěvekod juhele » úte lis 19, 2013 10:39

šíp píše:jsem brejlovec cca od 12 let, nějakých 5 dioptrií, takže bez optiky vidím lautr h----o.
mám samozabarvovací skla, reagují běhěm několika sekund, navíc jsem si nedala čiré skla, ale s určitým stálým procentem-myslím 15 % ale jistá si nejsem. taky mám reflexní vrstvu. nic jiného nepoužívám,ani v létě,ani v zimě
ještě k UV záření- matně se mi zdá-a na tom názoru netrvám- přeci sklo by ho mělo skoro 100% pohlcovat,ne?


Jsem obdobný případ a samozabarvovačky mám už druhé a jsem s nimi taky náramně spokojen. Jediná nevýhoda, o které se ale ví, je ta prodleva - např. když z plného slunka vlezu do obchodu apod. tak chvíli vidím kulový :mrgreen: A taky ta suma za nové brýle je docela pálka...

Mám taky mírně zabarvené - do žlutohněda, nejspíš něco podobného jako ty + antireflex a taky nonstop jedny brejle celý rok.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Kolic » úte lis 19, 2013 22:46

Diky moc :-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Siska » pon dub 28, 2014 11:16

Čau hele když se ti tak často mění zrak tak bys měl nejlepší ty čočky, ale nechci ti je nutit, když je nechceš. Kdybys je totiž měl mohl bys mít jedny sluneční brýle a kupovat pak jen čočky. Já mám třeba sluneční sportovní brýle Polaroid. Mají vysokou UV vrstvu což se na hory hodí. Jenže speciální jsou tím, že mají i polarizační vrstvu, která zabraňuje odleskům. Takže se ti už nestane, že by tě něco oslnilo a přišel jsi tak k úrazu. Mám tyto a nedám na ně dopustit: smazán odkaz
Naposledy upravil šíp dne pon dub 28, 2014 12:08, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán odkaz na obchod, podezření ze skryté reklamy. šipka
Siska
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 28, 2014 11:04

Dioptrické sluneční brýle

Příspěvekod Vectrix » pon kvě 1, 2017 19:02

Zdravím Vás, přátelé,

dnes se budu obracet zejména na "čtyřoké" turisty, ale kdokoliv má jakékoliv zkušenosti, či cokoliv co říct k tématu, je vřele vítán.

Chození po horách se už vějnuju nějaký ten pátek, a to celoročně, jako asi všichni tady. Doposud jsem však neřešil ochranu pro své oči. Vlastně mi to doposud moc nevadilo, ale co jsem teď strávil zimu na lyžích a i teď na jaře, když je na Alpských vrcholcích ještě sníh, ale člověk už to nevydrží a prostě musí do hor, mi začalo vadit, jak mi to slunko pálí do očí i zespoda. A tak jsem se rozhodl to změnit. Pokukuju tedy po nějakých kvalitních dioptrických slunečních brýlích. Doposud jsem však našel, že tohleto nabízí pouze Julbo a to za docela nekřesťanský peníz, nicméně mě zaujaly např. tyto

https://www.julbo.com/en/10/products/prescription-sunglasses/mountain/model/explorer-2-0_11015.html

Abych to ještě upřesnil, nehledám univerzální brýle, které bych mohl použít na horách i na běžné nošení, ale vyloženě outdoorové brýle určené na trail a v zimě na skialpy.

Jak to řešíte vy? Víte ještě o nějaké jiné značce než Julbo, které toto nabízí. Případně máte zkušenosti s objednáváním?

Díky za tipy a rady!
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Dioptrické sluneční brýle

Příspěvekod pavproch » pon kvě 1, 2017 19:07

Už asi 15 let na skialpo (+ na lyže + na bajka + VHT + lezení) používám RudyProject Perception, mám dvoje rámečky a asi tři štítky a tři nebo čtyři vnitřní dioptrické vložky (z teho jedny žluté), takže to můžu hooodně moc kombinovat podĺe aktuální světelnosti.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod mike » pon kvě 1, 2017 19:12

Slouceno. Priste prosim nejdriv hledej, nez zalozis nove vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod scinkk » pon kvě 1, 2017 19:21

Taky mam jedny Rudy project s jednim dioptrickym klipem, ale nijak zvlast mi to nevyhovuje, je to takove tezke a ja v tom ten klip proste periferne vidim. Je pravda, ze jsem chtel usetrit a koupil nejaky starsi klip, ktery mel jeste tusim obroucku kolem dokola.
Dalsi problem je, ze mam hrozne dlouhe rasy, takze ten klip rychle zapatlam a v podstate prekazi. To zaptalani je problem i u obyc bryli, ale ty se daji vycistit raz dva. A pokud nekoupis zrcadlova skla, bude pod nimi ten klip videt.
Takze mnohem vic nosim jedny uz dost stary dioptricke bryle s tmavsimi skly. Ty taky nejsou idealni, pac jsou malo tmave a celkove male, proste to nejsou sporotvni slunecni bryle. Ale s ksiltovkou to jde, jsou pro me mnohem pohodlnejsi, takze jsou to pro me primarni a univerzalni outdoor bryle.
Rudy project beru treba do Alp nebo v zime.
Vyzkouset cocky jsem se furt nedokopal :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Vectrix » pon kvě 1, 2017 19:35

mike: Díky za sloučení. Jakmile jsem to odeslal, uviděl jsem to vlákno a napsal příspěvek, ve kterém jsem si sypal popel na hlavu a žádal o sloučení. Ani nevím, co se s tím příspěvskem stalo, protože jsem odpovídal do toho nového vlákna a než jsem to odeslal, tak jsi to přesunul :-) a tady ho nevidím. Takže ještě jednou tady. Omlouvám se. Hledal jsem v kategorii Ostatní vybavení, použil jsem i vyhledávač, ale prostě jak jsem odkliknul to založení toho nového tématu, tak jsem si toho všimnul.

scinkk: Díky za tvoje zkušenosti. Věc se má tak, že jsem dočasně na pár let vyměnil Beskydské hvozdy za Alpské štíty. V zimě trávím veškerý volný čas na lyžích (zatím jenom sjezd, doposud jsem nelyžoval vůbec :-)) a příští sezónu plánuju skialpy. Jakmile to je jenom trochu možné, jdu do hor běhat a tak ocením dobrý přehled o terénu, hlavně při seběhu. Proto hledám něco určené vyloženě na toto využití a ne žádné "univerzály".
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod mike » pon kvě 1, 2017 19:49

V pohode, to bylo pro priste :) Co se s prispevkem stalo, netusim. Sve prispevky muzes videt ve svem profilu. Tam neni. Takze si tipnu, zes dal jen nahled a uz ho neodeslal. To se obcas stane i mne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod scinkk » pon kvě 1, 2017 19:50

Zkus zajit do nejake prodejny, nejlepe primo optiky, kde ty rudy project maji. Oni ti do nich urcite daji testovaci klip a zkus, zda ti nebude prekazet, jak fyzicky tak opticky :) Ja je mam z Prahy, takze muzu dat pripadne tip na dve prodejny.
Vyhoda tech RP je podle me velky vyber ruznych tvaru bryli a skel. Oakly mozna taky ma verze s klipem a nebo delaji primo dioptricka skla, tusim levnejsi nez RP.
Pak se se muzes mrknout na bike-forum.cz tam je taky nejake vlakno, vzhledem k navstevnosti toho fora tam bude asi vice tipu co se da poridit.
Nejsem si taky jist, zda ty bryle s klipem budou vhodne na behani.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod pavproch » pon kvě 1, 2017 19:58

Ten vnitřní klip RP je nejlepší průhledný....

Jinak OT (ale přeci jen krapet k themě): cena RP Perception (pokud se pamatuju správně, tak asi 4k CZK) jsou drobné proti tomu, co vás mlaďochy čeká (v oční optice) ve stáří.... odmlada mám dost velkou krátkozrakost (skla asi -3,5, skutečná vada skoro -7 dioptrií), fčíl na starý kulena sa k temu přidalo i blbé vidění na blízko.... odolával sem, odolával, ale už to fakt nende... byl sem u očařky, taxem si nechal napsat recepis na multifokaly.... sice dostanu dva páry (plastových vč. antireflexu a proti poškrábání) skel za cenu jednoho (Hoya, ale podobně to má i Varilux), ale.... za šestnáctku celých osum!.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Stani » pon kvě 1, 2017 20:03

Používam Adidas Elevation. V mostíku, ktorý obopína nos je úchytka na nastrčenie dioptrických vložiek. Neviem ako je to u Julba, ale u Elevation sa dá ten mostík ešte nastavovať - roztiahnuť/stiahnuť - takže sa dá pekne nastaviť na šírku nosa. Dioptrické vložky som si vyskúšal len v predajni, ale prvé dojmy boli podobné tým, čo píše scinkk. myslel som, že tie klipy budú na väčšej ploche skiel. A ak máš svetlejšie sklá, človek s klipmi vyzerá ako v plaveckých okuliaroch.

Tak som to vzdal, zatiaľ proste keď treba, tak prižmúrim. Neleziem v ťažkom teréne, tam by to už nestačilo. Kolega to v zime rieši kombináciou normálnych dioptrických s lyžiarskymi. Len zase vyberať, ktoré budú dostatočne veľké. Zisťujem, že fakt najlepším riešením je urobiť si slnečné dioptrické sklá a vložiť ich do rámov.

Aha, tak ste presunuli vlákno....chodíš behať? Tak to by som šiel určite do origo slnečných dioptrickych skiel, žiadne klipy.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Vectrix » pon kvě 1, 2017 20:13

pavproch/scinkk: Díky, určitě někde ty RP zkusím pohledat a vyzkoušet. Bohužel tady v Österreichu mají mají v soboty takové obchody povětšinou zavřeno nebo tak max. do 12, ale tak snad se někdy trhnu z "práce" dříve a půjdu je pohledat.

Stani: Jo, běh je pro mě hlavní. Právě mám i trochu strach, že při těch otřesech můžou ty klipy vypadávat, netuším, nemám zkušenosti, půjdu ozkoušet. Ony ty Julbo totiž stojí skoro tolik co pavprochovy multifokály...
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Stani » pon kvě 1, 2017 20:57

Klipy ti aspoň u toho Elevation nevypadnú, oni sa tam nacvakávajú a drží to dobre. Dáš ešte dole polstrovanú obrubu rámu a bežíš. Ale mne už potom na hlave nesedia a musím použiť gumičku.

Adidas ponúka niekoľko typov klipov, myslím, že to boli 3 alebo 4 typy. Jedné boli také menšie (naprd) druhé už väčšie s pretiahnutejším tvarom. Pozri Adidas Elevation additional inserts.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví