Bryle proti slunci - dioptricke

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod scinkk » pát kvě 12, 2017 10:15

S tim behem neni rpoblem ze by ti klip vypadnul, system prichyceni je kvalitni, ale ty bryle obecne meji preci jen vyssi vahu. A u behu hadam, ze je opravdu potreba se soustredit na kazdy krok a musis bart ze se koukas pres dve "skla" a hlavne ten klip je maly, takze je tam "opticke" rozhrani. Me to zezacatku vadi, je pravda, ze si an to clovek za chvili zvykne a nevnima to, je to podobne jako kdyz ma clovek nove bryle (respketive nove obroucky).
Zkusil bych se nekde poptat do jakych bryli, za jake penize ti do nich udelaji dioptricke tmave zorniky. Ty vyslovene sporotvni, kde jsou zorniky velke a zahnute je to proeblem, respektive za to muzou chtit treba 10-15 tisic, ale treba bys nasel nejaky kompromis. Ja neco takoveho asi zacnu hledat, pac ty co mam jsou uz dost stare a ted bych na ne mel trochu jine naroky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Vectrix » úte dub 10, 2018 17:46

Tak jsem se rozhoupal a po skoro roce jsem se dokopal do optiky a koupil brýle. V podstatě jsem nakonec vybíral mezi Oakley, u kterých bych měl dioprtrická skla a Adidas Tycane s klipama. Nakonec vyhrály Adidasy. Jednak mi prostě lépe seděly na čumáku, druhak mají vyměnitelná skla a do třetice byly skoro o polovinu levnější (€265 vs €500 za Oakley). Dnes jsem je vyzvednul a poprvé uviděl Alpy přes sluneční brýle. A povím vám. Bylo to, jako bych je viděl poprvé v žvotě.

Na hodnocení je trochu brzy, ještě jsem s nima neběžel, ale věřím, že budou v pohodě. Jen je potřeba si na ta nová skla zvyknout, jako s každýma brýlema. Ale kouká se přes ně dobře.

Co se zpracování týče, vypadají odolně. Ještě se musím ale později poptat, kde a jak koupt případně jiná skla (např. na sníh...)

Nakonec bych dodal, jak moc jsem byl při vybírání překvapený, kolik typů brýlí mi vlastně vůbec nesedlo. A to se bavím o renomovaných značkách, jako Uvex či Julbo. Vyzkoušel jsem přes 20 brýlí různých velikostí, výrobců a v 90% mi nesedly "poloobroučkové." Zkrátka mě to sklo téměř řezalo do líce. Teda až na tu výjimku od Oakley - EVZero.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod FrantaKrajta » stř dub 11, 2018 16:33

Dělá někdo u nás sluneční dioptrické brýle např. na ledovec přímo s dioptrickým "sklem" na míru? Tedy bez dioptrických vložek (které mi většinou trochu vadí, protože omezují periferní vidění a snižují kontrast reflexy o jejich obroučky). Viděl jsem to akorát např. u Julbo USA, ale to je trochu z ruky a trochu taky za US ceny...V normálních dioptrických mám Zeisse které jsou dělané přímo na ty obroučky na míru (změří obroučky, změří mapu čočky oka a všech aberací speciálním přístrojem, a pak nějaký robot vybrousí skla přesně na brýle a oči místo použití obecných předbroušených skel po čtvrt dioptrii), a už to není až tak drahé, jen by to chtělo z tvrzeného polykarbonátu kvůli odolnosti kategorie ochranných brýlí.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod aksam » stř dub 11, 2018 16:54

Zeptej se v optikách, nechával jsem si dělat sluneční dioptrické brýle u Kroumana v Brně vedle Alpsportu. Podle mně by to neměl být až takový problém.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod scinkk » stř dub 11, 2018 17:14

Normalne bryle asi nejsou problem, problem, respektive jina cenova kategorie, jsou hadam sporotvni bryle s hodne zakrivenymi skly
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Vectrix » stř dub 11, 2018 17:57

Zrovna tento týden jsem brýle kupoval a zkušenosti máš o pár příspěvků výše. Pravda, v mém případě se jedná o nákup v Rakousku, ale jak to tak mám odsledované, tak cena v ČR se nebude o moc lišit, zvláště u renomovaných značek.

Obecně jsem měl vyhlídnuté brýle od Julbo, Uvex, Cébé, Oakley. Všichni zmínění řešení nabízí. Nakonec, jak ses dočetl výše, jsem skončil u Adidasů s klipama. A důvod? No, prostě pokud se ti nechce dávat ekvivalent €500 (tedy asi 12 000 Kč), tak moc takových řešení nevidím. Pokud máš volných 10 000 Kč a výše, tak budeš mít na výběr. Co jsem dostal cenové kalkulace, tak vlastně všechna bezklipová řešení se pohybovala v řádu €150 za obroučky a €350 za skla. Můj rozpočet byl €400 a nevlezl jsem se do toho s ani jedněma dioptrickýma sklama.

Když se kouknu na české eshopy, tak obroučky stojí v ČR v přepočtu stejně a za skla si naúčtujou to samé. Vzhledem k termínu dodání, který mi byl řečen v optice např. u Oakley cca. 3 týdny si nejsem jistý, jestli to vůbec brousí ten optik, nebo to nedělá přímo výrobce. Možná jim jenom musí poslat skla a pak to brousí, do toho nevidím.

Scinkk má naprostou pravdu. Největším problémem nejsou dioptrie samotné, ale zakřivení a tedy vlastně tvar skel celkově. To podléhá patentům výrobce a ten si nechá řádně zaplatit. Mně bylo taky řečeno, že čím víc dioptrií, tím dražší sranda. Taky někteří výrobci mají omezené dioptrie! U některého z nich to bylo tuším max. + - 6D.

Toliko osobní zkušenosti. Doporučuju ti vyrazit k optikovi, který takové služby nabízí a prostě zkoušet a ptát se. Třeba to bude v ČR úplně jinak.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Bryle proti slunci - dioptricke

Příspěvekod Etheric » pát led 4, 2019 10:44

Záleží na dioptriích. Od 6ti nahoru už je to problém. Mě třeba nikdo sluneční dioptrický brejle nevyrobí, ani na zakázku za šílený peníze. Problém je i s normálníma, jak máš nad 10 dioptrií, už do spousty obrouček ty skla zabrousit nejdou...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví