Dotaz na zdejsi lekare...bolest nohou:-)

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dotaz na zdejsi lekare...bolest nohou:-)

Příspěvekod djx1 » stř črc 25, 2007 16:24

Mam dotaz,
letos se mi na treku stala neprijemna vec (6 tydnu na tezko ve Skotsku). Po cca 4 dnech v horach jsem ucitil neprijemnou bolest podel holeni kosti. Zasahovalo to az do kotniku. Nejdriv jsem si myslel, ze je to jen unava, ale druhej den...silena bolest. Sotva jsem pohl kotnikem. Zkratili jsme cestu do kempu, ale sotva jsem dolezl. Do kopce to jeste slo, po rovine jen kdyz jsem sel pomalu..ale z kopce to neslo vubec. Bolest, ze jsem z toho mel slzy v ocich. Po dvou dnech klidu v kempu, mazani Voltarenem a zahrivani neoprenovou bandazi to skoro zmizelo. Bohuzel jsme museli zrusit dalsi usek prechodu (moc krasny, musime se tam nekdy vratit) a odstehovat se na Sky do kempu a chodit tyden na lehko bez zateze (i tak to za to stalo). Vse se spravilo a ja mohl normalne chodit.
Ale pak. Zase po cca 6 dnech chuze s baglem me to chytlo do druhe nohy. Zase bolest ve svalu podel holeni kosti a v slachach. Zas jsem cca dva dny mazal Voltarenem a zahrival neoprenovou bandazi a bohuzel s tim sel dal, protoze jinak to neslo. A najednou to z niceho nic zmizelo. Mohl jsem behat, skakat, chodit...
Nevi nekdo ze zdejsich zdravotniku, co to bylo? Pretizeni slach? Zanet? Jak se tomu vyvarovat?
Diky moc.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod chonda » stř črc 25, 2007 19:44

Sice nejsem zdravotník, ale bolí tě to zvenku nebo zevnitř?
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Vilík » stř črc 25, 2007 19:46

Podle toho, jak to mizelo bych to tipnul na pretizeni... Jako zdravotak na tabore bych tomu decku dal dolgit a klidovej rezim...

Edit: Otok zadnej?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod packy » stř črc 25, 2007 19:52

Ze by to bylo stari? :((
Jinak ja mival z atletiky bolavy holene, ale jako ty kosti - taky mi to slo az do kotniku. Pomahal mi na to kostivalovej gel ...
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod djx1 » stř črc 25, 2007 20:02

Chonga....z vnejsku. Jak je tam takovej ten podelny sval a dle meho nejaky upon na nej naplacly (u kotniku)

Vilik...taky jsem to tak udelal. Ale bojim se situace, kdy budu nekde, kam se dostanu jednou za zivot a nejaka bolest mi spacka trek:-( To me strasi.

Packy...asi taky:-) Tricitka na krku:-) Ale zas tak hrozne na tom nejsem:-)Jen ty kolena obcas dost boli:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod chonda » stř črc 25, 2007 20:32

Nemáš plochý nohy nebo nový boty? A jsem chonDa :)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod djx1 » stř črc 25, 2007 21:12

chonda píše:Nemáš plochý nohy nebo nový boty? A jsem chonDa :)

Pardoooon za zkomoleni.
No mam:-) Pricne ploche. Boty jsem nove nemel.
Ale je pravda, ze se mi to obcas stavalo, kdyz jsem mel nove boty i pri beznem chozeni. Ale to byla jina bolest. Mam totiz neco s obratlem (je v nem pry mozna uzsi kanalek) a doktori to prisuzuji prave tomu. Ta bolest je jina v tom, ze prijde a pak odejde. A je to jen ten sval. Upony me u toho neboli.
Ale tady to byla jina bolest....fakt, jako kdyz mas namozene svaly, slachy, vazy a ja nevim co jeste. Vylozene neprijemna bolest. Z pocatku jsem myslel, jestli to nejsou krecove zily (po uvolneni ponozky se to zlepsilo), ale nevypada to tak. Navic je v rodine nemame (co vim, tak je to dost geneticke). No a pak me jsem premyslel i o tech plochych nohach. Obvodacka rikala, ze je mam docela dost pricne ploche.
Takze mozna asi zacit tady...nejake vysetreni nohou. Vim, ze v Hradci je nejaka klinika, kde to zkoumaji do podrobna a udelaji nejake specialni vlozky. Uz parkrat jsem se tam chystal, tak tam asi ted fakt zajdu.... To co jsem ted prozil fakt uz nechci zazit. Predstava spackane dovolene me dost strasi:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod chonda » stř črc 25, 2007 21:26

Podle mě by to tou plochou nohou být mohlo, i to místo bolesti by sedělo (jsou tam totiž svaly, které podepírají příčnou klenbu nohy)...Ale jak říkám, zdravotník nejsem, takže místní doktoři ti k tomu asi řeknou svoje :)
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod tuso » čtv črc 26, 2007 7:37

Já bych to tipnul na zátěž neúměrnou kondičce. Podle toho, že to rychle přešlo a nalehko se to neobjevilo, jenom na těžko. Chce to prostě pravidelný pohyb.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod MrCooper » čtv črc 26, 2007 7:48

Ahoj,

ja mivam neco podobneho, kdyz si nedam pozor a neustale rvu spicku nohy "nahoru". Proste jsem se jednou pristihnul, ze ten sval ktery mam pod holeni teste nad kotnikem mam neustale zatnuty. Davam si na to pozor, nohu po každém druhém kroku povoluju a je to dobré.

Michal
MrCooper
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: pon zář 18, 2006 15:13

Příspěvekod Clovis_CZ » čtv črc 26, 2007 9:06

Me se stalo neco podobneho dokonce nekolikrat. Bolelo me v podkolení ale pouze při sestupu, když jsem se otočil a začal šlapat do kopce tak nic. Loni na Korsice jsem pri navratu z lac capitelo myslel ze na parkoviste vubec nedojdu jak to bolelo, jeste ze jsem mel hulky a mohl se o ne opirat... :roll:
Uživatelský avatar
Clovis_CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned črc 22, 2007 12:54
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djx1 » čtv črc 26, 2007 17:47

tuso píše:Já bych to tipnul na zátěž neúměrnou kondičce. Podle toho, že to rychle přešlo a nalehko se to neobjevilo, jenom na těžko. Chce to prostě pravidelný pohyb.

Ted jsi me nazval lenochem:-) To nejsem:-) Sportem ziju. Ale mozne to je tak trochu tim. Pred tim trekem jsem se moc nehejbal. Sam jsem si nadaval, ze jsem mel treba tyden pred nim zacit behat, abych svaly pripravil. Vic telo pripravit na zatez. Je fakt, ze si to clovek pri VHT nepripousti. Rekne si: "No co, tak budu chodit s batohem...to je skoro to same, jako bez baglu". A houby. Tahat ho mesic na zadech, to uz je poradna drina.
Pamatuji na kamarada, co se celou zimu pripravoval na trek do J. Ameriky (jel tam tusim na dva mesice). Tenkrat mi to prislo divne. Chodil do fitka, behal s batohem a ja si rikal, zda to ma vubec cenu....asi ma:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice


Zpět na Outdoor a zdraví