Desinfekce vody

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod šíp » čtv srp 23, 2007 18:50

chonda píše:No, zatím to asi nechme usnout, už mám stejně objednanej ten Sanosil a tuším, že si Persteril šlohnu za měsíc ve škole :) Ale kdyby to nevyšlo, tak vím, komu napsat - díky moc...


dej pak vědět
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Klíma » pát srp 24, 2007 7:41

chonda píše:
šíp píše:
chonda píše:
chonda píše:Já se na tohle ptal na mikrobiologii a doporučili mi Persteril. Ještě jsem to ale nezkusil, takže netuším, jestli se to pak dá pít...Na druhou stranu je to rozhodně podstatně účinnější než jód, stříbro a podobný...


No, tak jsem dnes absolvoval anabázi se sháněním Persterilu...Takže sice to je desinficiens s asi nejširším spektrem působení, levný atd., ale taky je pro domácí použití asi nesehnatelný - ve 2 lékárnách mi ho odmítli prodat (i když moc nechápu proč)...Tak jsem sobě zakoupil sanosil...


kdybys byl brňák, odlila bych ti do láhve kolik bys chtěl :((


Taky že jsem brňák...Kolikátku máš? Potřeboval bych nejvýš 4%, protože přeci jenom ty silnější už je problém s manipulací...

nejspis komercni 36% :mrgreen: (ten alespon mame my), naredis si to destilkou na kolik chces podle pouziti...
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Tomík » úte bře 4, 2008 17:27

Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod chonda » úte bře 4, 2008 17:46

Když už jsi to vytáhl - tak persteril jsem zkoušel, cítit to není skoro vůbec (taková jemná kyselost, ale když o tom nevíte, tak si nevšimnete). Nevýhodou je nesehnatelnost persterilu, jeho neúčinnost na cysty prvoků a zejména nestabilita, takže vydrží tak týden. Škoda...
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Vojtos » úte bře 4, 2008 17:52

Tomík píše:úprava vody


Popravdě se mi hrozně moc líbí totok http://sport.popina.cz/vareni/filtry-na-vodu/msr-miox-purifier

Ale ta cena. Zajímalo by mne jestli už to někdo zkoušel, a jaký jsou s tim zkušenosti. Například si nějak nedokážu představit jak je to vlastně velký.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod brhel » úte bře 4, 2008 19:00

Vojtos píše:Zajímalo by mne jestli už to někdo zkoušel, a jaký jsou s tim zkušenosti. Například si nějak nedokážu představit jak je to vlastně velký.
Nějaký filtr měl kámoš v Indii, byl tam hoodně dlouho a na filtr si nestěžoval. Ale asi to byl jiný filtr.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Tomík » čtv bře 6, 2008 14:24

Vojtos píše:... Zajímalo by mne jestli už to někdo zkoušel, a jaký jsou s tim zkušenosti. Například si nějak nedokážu představit jak je to vlastně velký....

Nějaký filtr používal kolega v Albánii a v Černý Hoře když tam byl na výzkumu... Celkem si nestěžoval, ale přestal to používat a vrátil se k chuťovně hnusným tabletám...
:((
Nejspíš jej nakonec odradila časová náročnost filtrování/nutnost tahat filtr/poruchovost - i když vždy odstranitelná "za pochodu"/a celkové nepohodlí filtrováním vznikající, od práce zdržující...
:roll:
No, nevím, neporadím...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Hafi » čtv bře 6, 2008 15:35

Vojtos píše:jak je to vlastně velký.

takova delsi tlusta fixa...aspon jestli to je to co myslim
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Hurvajz » úte dub 5, 2011 16:47

Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak jsem využil tohle staré 8)
Většinou se tu řeší voda z potoků, v horách atd. Já teď řeším jinou věc. Dají se tyhle chemické srandy (např. Sanosil) použít i pro vodu údajně nepitnou? nebo je to už silné kafe.. Budu pár měsíců v Číně a tam prý voda z kohoutku není pitná. Samozřejmě že ji budu primárně převařovat, jen by mě zajímalo, zda je možná i alternativa použít přímo tuhle kohoutkovou vodu se Sanosilem bez převaření nebo raději neriskovat?
Co doma, tam to znáš...http://www.ursus.cz
Uživatelský avatar
Hurvajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: sob úno 16, 2008 16:52
Bydliště: Rožnov p.R./Olomouc

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Semo » úte dub 5, 2011 17:48

Mikrobiologicky to bude podla mna kludne stacit, ale tazke kovy a anorganicke jedy to nezrusi.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Tablety(či jiné) na úpravu vody.

Příspěvekod Standa63 » pon lis 26, 2012 19:30

Máte někdo tip, kde koupit, aby byl dobrý poměr "výkon"/cena?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod pavproch » pon lis 26, 2012 20:06

napřed hledám, pak píšu... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Standa63 » pon lis 26, 2012 20:23

No jo, tady se ale řeší úprava vody všeobecně. Hlavně se tu probírají filtry. Mě zajímají tablety...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod pavproch » pon lis 26, 2012 20:40

sanosil DDW
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Standa63 » pon lis 26, 2012 21:24

pavproch píše:sanosil DDW

Je i proti prvokům?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Indy » pon lis 26, 2012 23:36

prvoci jsou nejvic lechtivi.

jo to viry, to je jina.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod tajfun » pon pro 24, 2012 14:57

sanosil DDW mám vyzkoušenej a je to jenom vodička peroxidu 1,75% a iontů stříbra...již na obalu je psáno, že je určen k desinfekci pitné vody - z vodovodu, ze studny popř. pramenu ... určitě bych se na něj v divočině moc nespoléhal, s tímto přípravkem musí člověk najít opravdu dobrý zdroj vody, kde by se voda dala pít i bez něj, přičemž sanosil bude fungovat jako pojistka ;) ... určitě bych se nenapil vody jím ošetřené v oblasti ovcí či krav, pokud bych nenabíral hned u pramene. Proto lépe poslouží chlorové tablety + dechlorační činidlo (thiosíran disodný nebo př. vit.C) či levné a dostupné NaClO2, ze kterého se aktivováním kyselinou uvolňuje ClO2, které se používá v profi úpravnách vody. Samozřejmě nejlepší ( a nejdražší :( ) varianta je použít keramický filtr + aktivované uhlí + následné chemické ošetření.
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Indy » pon pro 24, 2012 15:16

Tajfun, je to jak rikas, ale este tam chybi jod, taky zajimava a efektivni moznost.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod tajfun » pon pro 24, 2012 15:20

jód je určitě taky dobrej :smt023 , jen u něj člověk musí dát bacha na alergii ...jinak nouzově se dá použít třeba i hypermangan (KMnO4) popř. jodisol, když jsme u toho jódu ;)
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Indy » pon pro 24, 2012 16:37

maganistan se hodi rovnez, jde o to ze neexpiruje, stejne jako jod. ostatne jod a jodisol temer jedno jedno jest.. akorat je tam mene jodu ale o to sikovnejsi mechanismus uvolneni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod fps » úte pro 25, 2012 20:01

jak je to s vodou kterou krátce převařim? jak moc nebo málo je vhodná na pití? myslíte že je lepší než třeba se sanosil DDW?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod V0174 » úte pro 25, 2012 20:33

Pro šetřivé - je zřejmě možné použít i desinfekci do bazénu za zlomek ceny, musí to být ale jen sloučenina chloru bez dalších přísad. Spolu s převařením by to mělo zabít většinu potvor. Více (+ pár dalších zajímavých nápadů) na webu Fyzikálních čtvrtků, video "Přežití a improvizace - proč můžeme být lépe připraveni než přírodní národy?"
Osobně jsem to ale nezkoušel, vodu piju (v přírodě) neupravenou a zatím se mi kromě zrychlené chůze nic nestalo.

Edit: Teď jsem si všiml, že jdu se svatým symbolem po obřadu... Nicméně snad to někomu pomůže.
V0174
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 8, 2012 12:17

Re: Desinfekce vody

Příspěvekod Indy » úte pro 25, 2012 21:07

FPS, kratce prevarit je dobry, ale podle kontextu.

hodne vysoko v horach kde je bod varu klidne 80C se ucinnost pochopitelne snizuje.

pokud predpokladas biologickou kontaminaci, 15minut a je to docela osefovany.

pokud predpokladas kontaminaci chemickou, tak to takhle az na vyjimky u tekavych latek resit nelze - jaksi se nic nedeje...

ber do uvahy za napriklad toxiny z plisne jsou take chemicka kontaminace.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví