Repelent do Norska

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Repelent do Norska

Příspěvekod PepaR » stř črc 11, 2007 18:43

Dobrý den pánové a dámy,

hodláme jet do norska na 14 dnů a doslechl jsme se, že je tam docela k nevydržení s tamním hmyzem, kterému se říká mochničky nebo muchničky (přesně nevím), na které nefungují naše repelenty.

Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti, nebo nevíte co na ně platí?


Předem díky za rady
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Příspěvekod brhel » stř črc 11, 2007 20:23

No, to záleží kam jedeš. V Oslu jsem je zažil jen jednou po dešti, ale v lese sem tam jsou. Ale Hardangervida bude asi mit vic muchniček. Mě zatim stačili jen dlouhe kalhoty, jelikož jsem se s nimi nesetkal.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod šíp » čtv črc 12, 2007 8:28

na ty norské hajzlíky neplatilo nic. bylo to strašné. skoro nás sežrali zaživa.nepokoušej se zkoušet žádný repelent z ČR-ten je spíš přitahoval. zkus si sehnat něco místního. jo a dlouhý rukáv a kalhoty nestačí, jednak koušou skrz,jednak si dovedou najít otvůrek a tím vlítnou dovnitř /a to je pak mazec/. u mě si nejvíce oblíbili zvukovody a oční víčka.a to nejlépe zevnitř
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chmura » čtv črc 12, 2007 10:54

...nejlepším repelentem se ukázala moskytiera (u mě (umně) vyrobená z jemné záclony) + ani kousek kůže venku...
chmura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 8, 2007 7:20

Příspěvekod pripluv » čtv črc 12, 2007 11:07

Moskytiéru možno zakoupit v armyshopech, ta na hlavu stojí do 100 CZK.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dr. Zoidberg » čtv črc 12, 2007 11:12

Proti muchničkám opravdu žádná chemie moc nepomáhá. Repelenty působí hlavně na hmyz, který vyhledává kořist pomocí chemoreceptorů (komár, klíště) - princip je ten, že pepelent je tak silný, že zahltí komáří chemoreceptory a ten pak nemůže vnímat gradient chemických signálů, který se line z našeho těla a zkrátka nás "nenajde" (není to tak, že mu repelent smrdí, jak si často lidi myslí).
Muchnička (a třeba taky hovado a další) se hodně řídí zrakem, proto si nic moc nedělá z našich repelentů, vyhledá nás zrakem.
Takže jediná smysluplná ochrana je asi oblečení.
..... nebo neviditelný oblek :-)
Dr. Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 12, 2007 11:03
Bydliště: Plzen

Příspěvekod ivod » čtv črc 12, 2007 11:27

jj, na muchničky stačí oblečení, nějaká flíska s rukávem na gumu (takový zuby ani sosáky nemaj :wink:), přes hlavu jemná moskytiéra (lepší je přes klobouk - pozor na uši nebo nos), rukama pořád hýbat (za chůze) nebo si je zastrčit do rukávů (když jsi na místě) a je to v pohodě. Komáři mají dlouhý sosáky, ti se přes kalhoty prososnou, ale muchničky naštěstí ne.

Na komáry pak platí přípravky koupené přímo tam (obsahují přípravek DEET, který u nás nesmí být používán, taky ho používej s rozumem a na holou kůži opatrně; když má obsah DEETu 25%, tak chrání až 5 hodin, když má 7% tak asi 2 hodiny).
... cesta je cíl ...
ivod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 26, 2007 5:31
Bydliště: Morava

Příspěvekod PepaR » pát črc 13, 2007 18:52

Moc děkuju Všem za rady, moc jste mi pomohli.
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45


Zpět na Outdoor a zdraví